Ev & Yaşam

En İyi Temizlik İçin: En İyi Toz Torbasız Elektrikli Süpürge Tavsiyeleri

Günümüzde geleneksel elektrikli süpürge modellerinin aksine toz torbasız modeller daha çok tercih ediliyor. Peki ama toz torbasız elektrikli süpürgenin avantajı nedir, toz torbasız ve toz torbalı modeller arasındaki fark nedir? İçeriğimizde bu detaylara ve en iyi performansa sahip modellere yer verdik. Hadi birlikte göz atalım!

En iyi toz torbasız elektrikli süpürge tavsiyeleri içeriğimize hoş geldiniz. Elektrikli süpürgelerde toz torbasız modellerin ortaya çıkması temizlik ve kolaylık açısından bir devrim niteliğindeydi. Günümüzde robot süpürgeler gibi çok daha gelişmiş elektrikli süpürge modelleri olsa da en çok tercih edilen modeller yine bilinen tarzdaki elektrikli süpürge modelleri. Tavsiye360 olarak bu modellerin tamamını kapsayan, aynı zamanda elektrikli süpürge satın alırken dikkat edilmesi gerekenleri içeren bir içerik paylaşmıştık. İçeriğe erişmek için linke tıklayabilirsiniz: Buraya Bakmadan Almayın: En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiyeleri

Bu içeriğimizde ise daha kapsamlı olarak toz torbasız elektrik süpürgeleri hakkında bilgiler verip en iyi toz torbasız elektrik süpürge tavsiyelerini sizin için paylaşıyor olacağız. Buyrun inceleyelim.

Toz torbasız elektrikli süpürge nedir?

Toz torbasız elektrikli süpürge, geleneksel elektrikli süpürgelerin aksine tozu bir torba içine doldurmak yerine sahip olduğu toz haznesinde biriktiren; çok daha kullanışlı ve performans odaklı süpürge türüdür. Eski tip toz torbalı süpürgeler çektiği tozu iskeletinde yer alan bir toz torbasının içinde biriktirir. Sonrasında ise bu toz torbasının değiştirilmesi gerekir. Bu hem süpürgenin çekiş gücünü yavaşlatır, hem de sürekli torba değiştirme gereği duyulduğundan maliyetlidir. Toz torbasız modellerde ise makinenin kendi toz biriktirme haznesi bulunur. Bu hazne dolduğunda kolay bir şekilde boşaltılır ve geri yerine takılır.

Toz torbasız ve toz torbalı süpürge arasındaki farklar

Elektrikli süpürgeler konusunda kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konulardan biri de toz torbalı mı toz torbasız mı modelleri tercih etmeleri gerektiği. Kullanım ve performans açısından bakıldığında toz torbasız elektrikli süpürgeler daha pratiktir. Gövdesinde herhangi bir torba bulundurmadığı için makinenin emiş gücünü yavaşlatmaz. Genellikle şeffaf yapıda oldukları için ne kadar toz biriktiğini kolaylıkla görebilirsiniz. Şeffaf yapıda olmasalar dahi istediğiniz zaman gövdeyi açıp doluluk oranını kontrol edebilir, doluluk durumuna göre boşaltabilirsiniz. Torba kullanımı olmadığı için ekstra bir maliyete katlanmak zorunda kalmazsınız. Toz torbasız elektrikli süpürgenin dezavantajlarına bakıldığında ise tek olumsuz özellik bu tip makinelerin filtrelerinin diğerlerine göre pahalı olmasıdır.

En İyi Toz Torbasız Elektrikli Süpürge Tavsiyeleri

En iyi toz torbasız elektrikli süpürge tavsiyeleri başlığı altında içinde bulunduğumuz yıl itibariyle satışta olan, kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ve en iyi teknik özelliklere sahip olan 6 farklı modeli inceleyek; satın alma düşüncesi olan kullanıcılar için torbasız elektrikli süpürge tavsiyesi vereceğiz.

Rowenta RO3751 Compact Power Cyclonic

Rowenta RO3751 Compact Power Cyclonic
Rowenta RO3751 Compact Power Cyclonic

En iyi torbasız elektrikli süpürge tavsiyeleri listemizin ilk sırasında Rowenta RO3751 Compact Power Cyclonic modeli yer alıyor. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilenler arasında yer alan bu model, 750 Watt’lık motor gücü ile kullanıcılara etkili bir temizlik deneyimi sunmakta. Modern dış görünümünün yanı sıra 79 desibellik ses değeri ile oldukça sessiz çalışmaktadır. 2 aşamalı filtreleme sistemi ile yüksek verimliliğe sahip filtre ve köpük filtresi bulunmaktadır. 1.5 litre boyutunda geniş iç hazneye sahip toz kabı ile kolayca boşaltılıp temizlenebilmektedir. Yüksek emiş gücü özelliği ile sert zeminlerde bile %100 toz toplama performansı sağlayarak dolan toz haznesinin maksimum toza ulaşıldığını gösteren gösterge ile kullanıcılara uyarı vermektedir. En iyi filtre tiplerinden birisi olan HEPA filtresi bulunmaktadır.

Dyson Big Ball Allergy 2

Dyson Big Ball Allergy 2 ürün görseli
Dyson Big Ball Allergy 2 ürün görseli

Özellikle alerjik rahatsızlıkları olan kullanıcılara hitap eden bir ürün olan Dyson Big Ball Allergy 2 modeli torbasız süpürge tavsiyeleri arasında da en iyi performansa sahip olan modellerden. 1,5 litrelik oldukça geniş ve tek düğme ile kolayca temizlenebilen toz haznesine sahiptir. 7.5 kg ağırlığındaki bu ürün 184 AW’lık oldukça güçlü bir emiş gücüne sahiptir. Yılda ortalama 28 kWh enerji tüketimi sağlayarak oldukça ekonomik bir kullanım sunmaktadır. 80 desibel ses seviyesi ile oldukça sessiz çalışan Dyson Big Ball Allergy 2 oldukça şık bir tasarıma sahiptir.

Arnica Tesla Premium Rose 750W

 

Arnica Tesla Premium Rose 750W
Arnica Tesla Premium Rose 750W

Arnica Tesla Premium Rose 750W kolay kullanımı ve oldukça etkili temizlik performansı ile kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bir diğer toz torbasız elektrikli süpürge modelidir. Bu modeli en iyi toz torbasız elektrikli süpürge tavsiyeleri arasına sokan özellikleri 750 Watt değerinde güçlü motora sahip olması ve bunu yaparken 70 desibel gibi düşük ses seviyesi ile çalışması. Cyclone max teknolojisi ile donatılmış olup tüm zeminlerde yüksek performans göstermektedir. Uzaktan kumanda edilebilen bir model olarak kullanıcısına kolaylık sunmaktadır. Aynı zamanda yıkanabilir HEPA 13 filtre özelliği sayesinde steril bir temizlik sağlanmaktadır. Modern ve şık tasarımı ile ışıklı LED gösterge paneli bulunmaktadır. Toz hazne kapağı, makine çalıştırıldığında kendi kendine otomatik olarak kapanmaktadır.

Philips PowerPro Compact FC9323/07

Philips PowerPro Compact FC9323/07
Philips PowerPro Compact FC9323/07

Parke, halı ve seramik gibi zeminlerde 750 Watt’lık motor gücü ile birlikte hızlı ve kolay temizlik imkanı sunan Philips PowerPro Compact FC9323/07 toz Torbasız elektrikli süpürge ev temizliği konusunda oldukça ideal bir üründür. Powe Cyclone 4 teknolojisi donanımı ile güçlendirilmiş olup evlerinizdeki temizlikte tek seferde tüm kirleri havadan ayırıp kullanıcısına daha hijyenik bir ortam sunmaktadır. Aynı zamanda EPA 10 temiz hava sistemi yıkanabilir filtresi ile temizlik sırasında en küçük tozları bile yakalayarak etkili bir temizlik sunmaktadır.  79 desibellik ses seviyesi vardır. En iyi filtre çeşitlerinden birisi olan HEPA filtresi bulunmaktadır. 1,5 litrelik geniş iç hacmi ve kolay temizlenebilir toz haznesi bulunmaktadır. TriActive başlık özelliği ile bir seferde üç temizlik hareketi uygulayan bir model olarak karşımıza çıkan toz torbasız elektrikli süpürge modeli kullanıcı memnuniyeti göz önünde bulundurularak üretilmiştir.

Fakir Filter Pro

Fakir Filter Pro
Fakir Filter Pro

Dünya’nın ilk ve tek hava temizleyen elektrikli süpürge modeli olarak normal standartlardan uzak bir temizlik deneyimi sunan Fakir Filter Pro En İyi toz torbasız elektrikli süpürge tavsiyeleri listemizde yer alan bir diğer model. Ürün, ESF Teknolojisi ile 8+1 filtreleme sistemine sahiptir. Aktif karbon filtre, HEPA 13 filtre, polen filtre, keçe filtre, cyclone filtre, sünger filtre, elektrostatik filtre, hava çıkış filtresi ve Ionizer filtre tipleri bulunmaktadır. Elektrostatik filtre teknolojisi sayesinde en kirli yerlerde bile üstün performans sağlayabilmektedir. Her ortamı hem de havayı son derece temizleyebilen modelin 4,5 litrelik geniş toz haznesi kapasitesi ile tek seferde geniş alanlarda bile etkili sonuçlara ulaşmak mümkündür. 800 W’lik motor gücü bulunmakta olup 65 dBA ile sessiz çalışma özelliği bulunmaktadır. 7,50 kg ağırlığındadır.

Philips Marathon Ultimate FC9928/07

Philips Marathon Ultimate FC9928/07
Philips Marathon Ultimate FC9928/07

Philips Marathon Ultimate FC9928/07, en iyi toz torbasız elektrikli süpürge tavsiyeleri listesinde yer verdiğimiz ikinci Philips modeli. Özel olarak hazırlanan PowerCyclone 8 teknoloji ile toz tanelerini siklonik hazneye çekerken toz ayırma işlemini gerçekleştiren ürün, kullanıcılarına fark yaratan bir temizlik deneyimi sunmaktadır. 650 W’lik motor gücüne sahip olan ürün aynı zamanda içermiş olduğu alerji filtresi sayesinde alerjik rahatsızlıkları bulunan kullanıcılar için ortamda bulunan tüm tozu makinenin içine hapsetmektedir. 75 desibellik ses seviyesi bulunmaktadır. Ergonomik olarak hazırlanmış 2.2 litrelik geniş toz haznesi bulunmaktadır. Uzun ömürlü yıkanabilir motor filtresi ve Ultra Clean Air HEPA 13 filtreleri bulunmaktadır. 6,2 kg ağırlığında olup modern ve şık bir tasarıma sahiptir. Kolay kullanımı ve kaliteli teknik özellikleri nedeniyle toz torbasız elektrikli süpürgesi tavsiyeleri arasında yer almaktadır. TriActiveMax başlığı sayesinde en sert zeminlerde bile üstün toz toplayabilmektedir.

Siz de evinizde tercih ettiğiniz toz torbasız elektrikli süpürge modellerini, neden tercih ettiğinizi, olumlu ve olumsuz yönde görüşlerinizi yorum kısmından yazarak en iyi toz torbasız elektrikli süpürge tavsiyeleri listemize katkıda bulunabilirsiniz. Gündelik yaşantıda ihtiyaç duyacağınız tüm ürünlere ait tavsiye ve ürün incelemeleri için Tavsiye360’ı takipte kalın.

 İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu