Genel

En İyi Türk Kahvesi Markaları 2024

Türk kültürünün önemli sembollerinden birisi olan Türk kahvesini en iyi yapan markaları sizler için listeledik...

En iyi Türk Kahvesi yazımıza hoş geldiniz. Türk kahvesi, eşsiz bir lezzete sahip olması ve tarihin çok eski dönemlerine dayanmasıyla dünyada kahve kültürünün en önemli miraslarından birisi haline gelmiştir. Türk kültüründe sadece lezzet olarak değil sosyal etkileşimlerin de önemli bir parçası olan Türk kahvesi hemen hemen dünyanın her yerinde tüketilmektedir. Oldukça rağbet gören Türk Kahvesi’ni en iyi şekilde tüketebilmeniz için en iyi Türk Kahvesi marklarına yazımızda yer verdik.

En İyi Türk Kahveleri

Ailenizle, arkadaşlarınızla birlikte keyifle içebileceğiniz en iyi Türk kahvesi listemizde onlarca markanın ürünlerini araştırıp içlerinden en iyilerini listeledik.

Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi

kurukahveci mehmet efendi turk kahvesi

Kurukahveci Mehmet Efendi tarafından 1871 yılında üretimine başlanan kahve, özel yöntemlerle kavrulup övütülmektedir. Hazırlanış bakımından eski geleneği koruyan bu marka; tadı, kokusu ve köpüğüyle kahve severlerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Özel bir ambalaja sahip olan bu ürün kahvenin tazeliğini korurken ambalajın tasarımıyla da şık bir görünüme sahiptir.

Kahvecizade Türk Kahvesi

Kahvecizade Turk Kahvesi

Kahvecizade Türk kahvesi, Türkiye’de en çok kahve üretimi yapılan illerden birisi olan Mersin’in Tarsus ilçesinde üretilmektedir. Meşhur Tarsus usülü Türk kahvesi denilince ilk akla gelen marka ünvanına sahip olan Kahvecizade Türk kahvesi, günlük olarak çekildiği için müşterilere taze ulaşmaktadır. Yöreye uygun şartlarda üretilen kahveler %100 doğal olup özenle paketlenmektedir.

Kahve Dünyası Orta Kavrulmuş Türk Kahvesi

Kahve Dunyasi Orta Kavrulmus Turk Kahvesi

Kahve sektöründe adını sıkça duyduğumuz Kahve Dünyası markası, orta kavrulmuş Türk kahvesi ürünüyle de kahve severlerin beğenisini topluyor. İçeriğinde Arabika çekirdek bulunan bu ürün yüksek kaliteyi yakalamak için Brezilya’nın Rio minas bölgesinden tedarik edilmektedir. Özenle seçilen kahve çekirdekleri, çeşitli özel yöntemlerle kavrulmaktadır. Orta kavrulmuş olarak sunulan bu üründe yaklaşık 5 çeşit aromanın açığa çıkması sağlanır. Çok özel kavurma teknikleri sayesinde çekirdekler ilk günkü tazeliğini koruyarak müşterilerine ulaşmaktadır.

Meşhur Gümülcine Türk Kahvesi

Meshur Gumulcine Turk Kahvesi

Gümülcine Türk kahvesi, Türkiye’nin batısında ,Trakya bölgesinde yer alan Gümülcine şehrinde üretilmektedir. Trakya Türklerinin yoğun olarak yaşadığı bu bölgede yoğun olarak tüketilen bu kahve çeşidi Türklerin Trakya’daki önemli kültürel miraslarından birisidir. Standart Türk kahvesinden farklı olarak yumuşak içimli olup bol köpüklü bir kıvama sahiptir. Türk kahvesi geleneğini Batı Trakya’da devam ettiren Gümülcine kahvesi, bölgeye gelen turistlerin yoğun ilgisini görmektedir.

Kocatepe Türk Kahvesi

Kocatepe Turk Kahvesi

Kocatepe markası, 1919 yılında kurulmuş ve Türkiye’nin ilk kahve evi ünvanına sahiptir. Türkiye’nin birçok ilinde şubeleri olan Kocatepe markası kurulduğu yıldan bugüne kadar kahve sektöründe önemli bir yere sahiptir. Kocaptepe, ürettiği Türk kahvelerinde Arabica türü çiğ çekirdek kullanılmaktadır. Kahve bu özelliğiyle yumuşak ve aromatik bir içime sahiptir.

Kahve Diyarı Türk Kahvesi

Kahve Diyari Turk Kahvesi

Kahve Diyarı markasının üretmiş olduğu Türk kahvesi özellikle damakta uzun süre tat burakmasıyla öne çıkıyor. Markanın kendine has pişirme teknikleriyle kavrulan kahveler özel bir ambalajda paketlenerek tazeliğinin korunması saağlanıyor. Hafif bir içime ve yüksek aromaya sahip Kahve Diyarı Türk kahveleri, en çok satılan kahveler arasında bulunuyor.

Tchibo Türk Kahvesi

Tchibo Turk Kahvesi

Yoğun bir kahve aromasına ve hoş bir kokuya sahip olan Tchibo Türk Kahvesi %100 Arabica çekirdeklerinden oluşuyor. Aromasını ve tazeliğini koruması için ışığa, neme ve oksijene karşı dayanıklı bir ambajlada gelen ürün uygun fiyatıyla da müşterilerin tercihi haline geliyor.

Harput Dibek Kahvesi

Harput Dibek Kahvesi

Türk kahvesini bir de böyle deneyin! Harput Dibek kahveleri özelliğini içerisindeki kakule bitkisinden alır. Oldukça pahalı ve nadide bir bitki olan kakule tohumları, kahveye bambaşka bir aroma kazandırır. Diğer kahvelerden farklı olarak kahve çekirdekleri önce çekilip ardından dövülerek hazırlanır. Kendi yağında kavrulan kahveye yumuşak bir içim kazandırılır. İçerisinde Öğütülmüş Arabica, orta kavrulmuş kahve aroması ve kakule tohumu bulunur. Bu eşsiz lezzeti mutlaka tatmanızı tavsiye ederiz.

Osso Osmanlı Kahvesi

Osso Osmanli Kahvesi

Osso Osmanlı Kahvesi, 8 çeşit karışımın aromatize edilmesiyle elde edilmiştir. Klasik Türk kahvesi dışında farklı tat ve aroma denemek isteyenler için güzel bir seçim olabilir. Yumuşak bir tada sahip olan Osso kahveleri içerisinde Yemen Kahvesi, sahlep, damla çikolata, krema, damla sakızı ve kakule tohumu bulunduruyor. İçerisinde ölçek ile gelen bu üründe domuz yağı ve katkı maddesi yoktur.  Ürün bu özellikleriyle en iyi türk kahvesi listesine girmeyi başarıyor.

En İyi Türk Kahvesini Nasıl Satın Alabilirsiniz?

 • Türk kahvesi satın alırken ürünün iyi paketlenmiş olmasına dikkat edin. İyi paketlenmemiş bir kahve zamanla tazeliğini kaybeder ve acı bir tada sahip olur.
 • Çekirdek cinsi önemlidir. Arabica çekirdekli kahveler daha yumuşak ve tatlı bir aromaya sahipken Robusta çekirdekler daha yoğun ve acımsı bir tada sahiptir.
 • Tanınmış ve güvenilir markaları tercih edin. Sizin için derleğimiz kahve markaları, kendini ispatlamış ve geleneksek yöntemlerle kahve üreten markalardır.
 • Kahvenin doğal yöntemlerle üretilmiş ve katkısız olmasına dikkat edin. Ürünü satın almadan önce ambalajını dikkatlice okuyarak içeriği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Satın alacağınız ürünün fiyatına dikkat edin. Genellikle ucuz ürünlerde doğal olmayan ve sağlık açısından zararlı katkı maddeleri bulunur.

En İyi Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

 1. Bakır cezvenin içerisine her bir fincan için 1 fincan kadar su ekleyin.
 2. Suyu ekledikten sonra fincan sayısı kadar 1 çaykaşığı kahve ilave edin.
 3. Tercihinize göre her bir fincan kahve için 1 çay kaşığı ya da daha fazla şeker ilave edin.
 4. Ocağın altını yakarak kısık ateşte sürekli karıştırın.
 5. Kaynamaya başladıktan sonra cezve üzerinde biriken köpükleri fincanlara aktarın.
 6. Kaynama noktasına ulaşan kahveyi çok bekletmeden ocaktan alarak servis edin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız: 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu