Ev & Yaşam

Buraya Bakmadan Almayın: En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiyeleri

Bir elektrikli süpürge almaya karar kıldınız ancak bu işin püf noktalarını bilmiyorsunuz. En iyisi hangisi, hangi markayı seçmeli, elektrikli süpürge seçerken hangi özelliklere bakılmalı? En çok tavsiye edilen elektrik süpürgesi hangisidir? Gelin birlikte inceleyelim!

En iyi elektrikli süpürge tavsiyeleri içeriğimize hoş geldiniz. Buraya geldiyseniz muhtemelen yeni bir elektrikli süpürgeye ihtiyacınız var. Merak etmeyin! Bu içerik sayesinde en iyi elektrikli süpürge modellerini detaylı bir şekilde inceleyebileceksiniz.

Elektrikli süpürge satın alma rehberi

Bir elektrikli süpürge almaya karar kıldınız ancak bu işin püf noktalarını bilmiyorsunuz. En iyisi hangisi, hangi markayı seçmeli, elektrikli süpürge seçerken hangi özelliklere bakılmalı? En çok tavsiye edilen elektrik süpürgesi hangisidir? Gelin birlikte inceleyelim…

Elektrikli süpürge alırken dikkat edilmesi gerekenler

En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiyeleri görseli
En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiyeleri görseli

Tüm elektronik ürünlerde olduğu gibi elektrik süpürgelerinde de öne çıkan özellikler ve kaliteyi belirleyen belli başlı unsurlar vardır. Elektrik süpürgesi alırken dikkat edilmesi gereken özellikleri maddeler halinde inceleyecek olursak;

Marka Seçimi

Elektronik ürünlerin tamamında olduğu gibi elektrikli süpürgelerinde de marka seçimi oldukça önemli bir konudur. Kullanıcıları tarafından beğenilmiş ve kullanım gücü test edilerek onaylanmış süpürgelerin seçilmesi, teknolojik ürünün kullanım ömrünün uzun soluklu olmasını sağlamaktadır. Bu sayede elektrikli süpürgenin kullanım süresince kullanıcı, tercih ettiği marka sayesinde üründen memnun kalacaktır.  Bu yüzden herhangi bir teknolojik alet seçimi yaparken birçok kişi tarafından tercih edilmiş ve beğenilmiş ürün markaları seçilmelidir.  Bu seçim sayesinde kullanıcı tarafından alınan ürün hem uzun süre kullanılabilecek ömre sahip olabilecek hem de kaliteli bir ürün olduğu için kullanım süresi boyunca kullanıcının memnuniyeti sağlanmış olacaktır.  Elektrikli süpürgeler arasında popülerliğini koruyan birçok marka bulunmaktadır. Bu markalardan bazıları; Philips, Arzum, Dyson, Fakir, Bosch, Samsung, Arnica gibi markalar şeklinde çoğaltılabilir.

Motor ve emiş gücü

Elektrikli süpürge seçiminde büyük öneme sahip unsurlardan birisi de motor ve emiş gücüdür. Motor gücü, elektrikli süpürgenizi kullanırken istediğiniz sonuca ve temizliğe erişebilmenizi sağlayan güçtür. Emiş gücü ise; temizlik yapılırken ürünün tozları ve kirleri zemin üzerinden çekilmesini sağlayacak kadar güçlü olmalıdır. Aksi takdirde kullandığınız elektrikli süpürge tozları ve kirleri çekmeyerek iyi bir kullanım göstermez. Emiş gücü ilk kullanımdan sonra zaman içerisinde düşüş gösterebilir. Bu durum toz haznesinin dolması ya da filtrenin tıkanması sonucu karşılaşabileceğiniz bir problemdir. Bu gibi problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız düzenli olarak toz haznesini boşaltmalı ve filtrenizi temiz saklamalısınız. Bu koşullar sağlandığında ürününüz eski emiş gücüne kavuşacaktır. Aynı zamanda emiş gücünün fazla olması ortamda bulunan tozların da daha fazla ürün tarafından çekilmesi anlamına geldiği için dikkatle incelenen özelliklerden birisidir.

Toz çekme

Elektrik süpürge kullanımının temel amacı temizlenmek istenen ortamdaki toz ve nesneleri çekmesidir. Makinelerin toz çekme güçleri markalar arası ve modellere göre değişiklik göstermektedir. İyi bir elektrikli süpürge kullanımı için toz çekme gücünün en iyi olduğu ürün tercih edilmelidir.

Torbalı ve torbasız seçenekler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok farklı ürünlerde farklı alternatifler ve özellikler üretildiği gibi elektrikli süpürgelerde de torbalı ve torbasız seçenekler kullanıcının tercihine sunulmuştur. Tercih edeceğiniz elektrikli süpürgenin torbalı mı ya da torbasız mı olacağına karar verirken kişisel tercihlere göre karar verilmesi gerekmektedir. Geleneksel olarak toz torbalı elektrikli süpürge modelleri kullanılmaktadır. Elektrik süpürgesinin içerisinde bulunan bölmeye torba koyularak çalıştırılır ve bu torba dolduktan sonra torba değiştirilir. Kullanımı torbasız süpürgelere göre daha zorda olsa hijyenik bir seçenektir. torbasız elektrikli süpürge modelleri ise son zamanlarda kullanıma sürülmüş bir modeldir. Tozu kendi içinde toplayan bir bölümü vardır. Bu bölüm dolduktan sonra çöpe boşaltılabilir. Kullanımı geleneksel torbalı modellere göre daha kolay ve torba değişimi olmadığı için fazla uğraş istemeden hazne dolunca çöpe boşaltılabilir.

Filtre tipi

Elektrikli süpürge modellerinde iki farklı ana filtre çeşidi vardır. Birincisi mikro filtre ikincisi ise HEPA filtre modelleridir. Elektrikli süpürge modellerinde filtre tipinin önemi, astım hastaları ya da alerjik rahatsızlığa sahip olan bireyler tarafından dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bunun nedeni kullanılan filtre çeşidinin dışarı attığı partiküllerin havadan ne kadar büyüklükte olduğu konusunda belirleyici olmasıdır.

Mikro filtre, genellikle tüm elektrikli süpürge çeşitlerinde karşılaşılan genel kullanım için uygun olan filtre çeşitidir. Fakat mikro filtre tipi tozunun bir miktarını havaya geri verir. Dolayısıyla astım ve alerji hastaları için pek de uygun değildir. HEPA Filtre tipi ise elektrik süpürgesi tarafından dışarıya gönderilen partiküllerin %99,97 oranında engellemekte olup dışarıya toz çıkarmaması ile birlikte astım ve alerji rahatsızlıkları olan bireyler için tercih edilmesi önerilen elektrik süpürge filtre modellerinden birisidir.   

En iyi elektrikli süpürge tavsiyeleri

Ev temizliği için vazgeçilmez ürünlerin en başında gelen istisnasız olarak her evde bulunan elektrikli süpürge modellerinin birçok farklı modelleri bulunmaktadır. Bu yazıda sizler için en çok tercih edilen ve en çok kullanılan elektrik süpürge modellerini inceledik. Evimize bir teknolojik ürün alırken devamlı kullanımını sürebilmek için en iyilerinden birini almayı tercih ederiz. Bu yazıda her biri birbirinden farklı konularda iyi olan elektrik süpürgelerinin özelliklerini inceleyerek seçim yapmanızı daha kolaylaştırmak amacıyla elektrik süpürgesi tavsiyesi verilmektedir.

Dyson Big Ball Allergy 2 toz torbasız elektrikli süpürge

Dyson Big Ball Allergy 2 ürün görseli
Dyson Big Ball Allergy 2 ürün görseli

En iyi elektrikli süpürge tavsiyeleri listemizde ilk sıranın sahibi toz torbasız bir model olan Dyson Big Ball Allergy 2. Çok sayıda kablolu, kablosuz, toz torbalı ya da toz torbasız elektrikli süpürge modeline sahip markanın, Dyson Big Ball Allergy 2 modeli astım ve alerjik rahatsızlığı olanlar için son derece uygun bir modeldir. Toz torbasız elektrikli süpürge tavsiyesi isteyen kullanıcılar için de sıklıkla önerilen bu ürün yüksek emiş gücünün olması, kolay boşaltılabilen toz haznesi ve zeminin türüne göre yüksekliğini ayarlayan toz başlığı ile oldukça kaliteli bir modeldir. 6,66 metre uzunluğunda kendiliğinden toplanabilen kablo sistemi bulunmaktadır. 80 desibellik gürültü seviyesine sahip olan ürünü 7,5 kilogramlık ağırlığı ile kolayca taşınabilen ve kolay kullanılabilen bir üründür. 1,5 litre hacminde olan ve elle kolaylıkla boşaltılabilen toz haznesi bulunmaktadır.

Philips Powerpro Compact toz torbasız elektrikli süpürge

Philips Powerpro Compact ürün görseli
Philips Powerpro Compact ürün görseli

Philips Powerpro Compact toz torbasız elektrikli süpürge modeli, şık tasarımı ve küçük boyutu ile kullanımının kolay olduğu kaliteli bir üründür. Toz haznesinin kolayca boşaltılması ve uzun kablosu sayesinde kullanıcılara rahat bir kullanım sunmaktadır. Hem teknik özellikleri, hem tasarımıyla en iyi elektrikli süpürgeleri tavsiyeleri listemize giren bu ürün 4,5 kilogram ağırlığa sahip ve vakum kapasitesi 17,4 kPa’dır. 79 desibellik ses değerine sahiptir. Aynı zamanda 1,5 litrelik oldukça yeterli toz haznesine sahip olmasıyla ve TriActive Başlığı sayesinde hem sert hem de halı de halı yüzeyinde kullanılması ile kullanıcılarına rahat bir kullanım sunmaktadır.

Fakir Ranger Comfort toz torbasız turbo başlıklı elektrikli süpürge

Fakir Ranger Comfort ürün görseli
Fakir Ranger Comfort ürün görseli

Fakir Ranger Comfort toz torbasız turbo başlıklı elektrikli süpürge modeli, 890 Watt motor gücü ve 190 amper emiş gücü özellikleri ile dikkat çeken bir modeldir. Aynı zamanda 77,8 desibellik düşük ses seviyesi ile kullanıcılarına rahat bir kullanım sunmaktadır. Havadaki tüm tozların arınmasını sağlayan cyclone filtre sistemine sahiptir. 1,5 lire geniş toz haznesi bulunan bu modelimizde kenarlar ve hassas mobilyalar için ek aparatlar bulunmaktadır.

Bosch BGC41Q69 GS41 Serie – 6 toz torbasız elektrik süpürgesi

 

Bosch BGC41Q69 GS41 Serie – 6 ürün görseli
Bosch BGC41Q69 GS41 Serie – 6 ürün görseli

 

En iyi elektrikli süpürge tavsiyeleri listemizde yer alan bir diğer model olan Bosch BGC41Q69 GS41 Serie – 6 toz torbasız bir üründür. Son derece sessiz çalışan ve EasyClean sistemi bulunan ürünün temizliği ve bakımının oldukça kolaydır. 2,4 litrelik geniş toz haznesi sayesinde uzun süre kullanılabilmesinin yanı sıra aynı zamanda HEPA filtresi sayesinde havada uçuşan tozları kolayca yakalayabilen bir modeldir. Sessiz elektrik süpürgesi tavsiyesi olarak tavsiye edilen bu modelin 600W giriş gücü bulunmaktadır.

Miele SGFF3 Complete C3 Allergy Powerline toz torbalı elektrik süpürgesi

Miele SGFF3 Complete C3 Allergy Powerline ürün görseli
Miele SGFF3 Complete C3 Allergy Powerline ürün görseli

77 desibellik sesi ile oldukça sessiz çalışan bir elektrik süpürgesi olan Miele Complete C3 Allergy PowerLine 890W, Hepa AieClean filtre özelliği sayesinde maksimim düzeyde hava hijyeni sağlamaktadır. 12 metrelik menzili ile oldukça büyük bir alanın kolayca temizlenmesini sağlamaktadır. Cihaz ve kullanıcı arasındaki statik elektriklenmeyi önleyen paratoner görevi gören küçük bir metalik iplik bulunmaktadır. Karşılaşılan her angi bir problemde, borunun tıkanması vs., ürün motoru güvenlik nedeni ile kendisini durdurmaktadır. 4 ila 6,99’luk toz kapasitesi sayesinde uzun süre kullanılabilen bir modeldir.

Philips XD3110/09 toz torbalı elektrikli süpürge

Philips XD3110/09 ürün görseli
Philips XD3110/09 ürün görseli

Küçük ve hafif bir model olarak karşımıza çıkan Philips XD3110/09, 900 W değerinde yüksek verimliliği sayesinde çok güçlü bir emiş gücüne sahiptir. Allergy H13 filtre özelliği bulunan ve TriActive başlığı ile kolay ve hızlı temizlik yapılmasını sağlayan torbalı bir elektrikli süpürge modelidir. Tozları ve alerjileri %99 oranında toplayarak hapseder.

Siz de evinizde tercih ettiğiniz elektrikli süpürge modellerini, neden tercih ettiğinizi, olumlu ve olumsuz yönde görüşlerinizi yorum kısmından yazarak en iyi elektrikli süpürgeleri tavsiyeleri listemize katkıda bulunabilirsiniz. Gündelik yaşantıda ihtiyaç duyacağınız tüm ürünlere ait tavsiye ve ürün incelemeleri için Tavsiye360’ı takipte kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu