Kişisel Bakım

Sağlıklı Gülüşlerin Sırrı: 10 En İyi Diş Macunu Markası

En iyi diş macunu hangisi diye aramaya son. İşte sizler için seçtiğimiz 10 en iyi diş macunu...

Herkes dişlerinin daha sağlıklı ve daha beyaz bir görüntüye kavuşmasını ister elbette. Diş macunlarının da bu noktada çok önemli bir rol oynamaktadır. Bir çok çeşitlere ayrılan diş macunları arasından en iyi diş macunu markasını bulmaya çalışırken de biraz kafamız karışıyor. Bu makalede sağlıklı gülümsemenizi sağlayacak ve özgüveninizi arttıracak en iyi 10 diş macunu markalarını sizler için inceledik.

10 En İyi Diş Macunu Markası

 1. Sensodyne Onarım & Koruma

Listemizin ilk sırasında doktorların önerdiği en iyi diş macunu markası olarak bilinen Sensodyne yer alıyor. Yıllardır diş macunu denince aklımıza gelen ilk marka olan Sensodyne bu ürünü hassas dişlere birebir. Diş hassasiyetini rahatlatırken aynı zamanda hassas dişlere uzun süreli bir koruma sağlamaktadır.

Sensodyne Onarım & Koruma
Sensodyne Onarım & Koruma

Sadece diş hassasiyetini ortadan kaldırmakla kalmıyor aynı zamanda da çürüğe karşı sağlam bir koruma kalkanı oluşturuyor ve derin bir onarım sağlıyor. Yetişkin kitleye hitap eden bu ürün kötü nefesi ortadan kaldırarak ferah bir nefes sağlıyor.

N11 Fiyatını Gör
 1. Opalescence Beyazlatıcı Diş Macunu

En iyi beyazlatan diş macunu denilince akla ilk gelen ürün tabii ki Opalescence. Bir diş hekimi tarafından üretilen bu ürün yumuşak bir yapıya sahiptir. 1 ay boyunca düzenli kullanımda diş rengini 2 tona kadar açan ürün yüzey lekelerini çıkarma özelliği ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı.

Opalescence Beyazlatıcı Diş Macunu
Opalescence Beyazlatıcı Diş Macunu

3 farklı nane birleşimi içeren bu ürün ferah bir nefes sağlamasının yanı sıra diş minesini güçlendirerek diş kırılmalarını engeller ve dişlerinizi çürüğe karşı korur. Bu etkili diş macunu sayesinde özgürce gülmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

N11 Fiyatını Gör
 1. Marvis Beyazlatıcı Diş Macunu

Eğer sigara içenler için en iyi diş beyazlatan macun hangisi diye merak ediyorsanız Marvis Smokers Whitening Mint tam size göre. Sigaranın sebebiyet verdiği lekeleri açmakta başarılı olan bu ürün aynı zamanda yemek ve kahveden dolayı oluşan lekelere de birebir etkili.

Marvis Beyazlatıcı Diş Macunu
Marvis Beyazlatıcı Diş Macunu

İçerdiği nane yaprakları ile ferah bir nefes sağlayan bu ürünün ferahlık hissini uzun süre boyunca ağzınızda hissedeceksiniz. Dişinizin doğal beyaz rengine tekrar kavuşmanızı sağlayacak olan bu ürün tam da sigara içenlere özel.

N11 Fiyatını Gör
 1. Parodontax Diş Macunu

Normal diş macununa kıyasla 4 kat daha etkili olan Parodontax Florürlü diş macunu düzenli kullanımda diş çürümelerine karşı daha etkin bir koruma sağlar. Diş etine bakım yaparak kanamaların önüne geçen bu ürün ayrıca diş etinde birikmiş olan plaklardan da kurtulmanızı sağlıyor.

Parodontax Diş Macunu
Parodontax Diş Macunu

İçerdiği ürünlerle diş etinize bakım yaparak kanama, çürük ve plakların önüne geçerken aynı zamanda ferah ve sağlıklı bir gülüşe kavuşmanızı sağlayacak Parodontax en iyi diş macunu markası arasında 4.olarak listemizde yer alıyor.

N11 Fiyatını Gör
 1. Eyüp Sabri Tuncer Doğal Bambu Karbonlu Diş Macunu

Doğal bambu aktif karbonlu olan Eyüp Sabri Tuncer diş macunu bitkisel içeriği ile en beğenilerden biri. % 100 doğal içerikli olan bu ürün aynı zamanda şeker, tuz, gluten ve boya gibi maddeleri de içermemektedir. İçerdiği Perlit malzemesi ile diş minesine zarar vermeden dişleri temizlemeyi ve lekeleri çıkarmayı hedefler.

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Bambu Karbonlu Diş Macunu
Eyüp Sabri Tuncer Doğal Bambu Karbonlu Diş Macunu

Doğal bambu aktif karbonu özelliği ile dişlerde plak oluşumunu engellerken aynı zamanda oluşan asidik plakları azaltarak ağız kokusunu giderir. Aynı zamanda, doğal nane yağı ve menthol ile gün boyu ferah bir nefes sağlar.

N11 Fiyatını Gör
 1. Arm&Hammer Diş Macunu

‘ En iyi diş macunu hangisi?’ sorusunun bir diğer cevabı ise Arm & Hammer Advance White diş macunu. Karbonat ve mikro parlatıcı kristaller içeren formülü ile diş beyazlatmada oldukça etkili bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Arm&Hammer Diş Macunu
Arm&Hammer Diş Macunu

Sigara, çay, kahve, yemek lekeleri veya kırmızı şarap lekesi gibi lekeleri gidermeyi hedefleyen ve dişleri 3 kata kadar beyazlatmayı hedefler. Diş lekelerini hassas bir biçimde çıkaran bu diş macununu hassas dişlere sahip olanlarında çok seveceği bir ürün.

N11 Fiyatını Gör
 1. Rocs Beyazlatıcı Diş Macunu

En iyi diş beyazlatan macun olarak kullanıcılardan yüksek not olan bir diğer ürün ise Rocs Sensation Whitening ürünü Florür, SLS ve kimyasal ağartıcılar içermediği için de çok beğenilir. Özel enzim ve granül içeriği ile diş minesine zarar vermeden 1.5 tona kadar beyazlatıcı etki sunar.

Rocs Beyazlatıcı Diş Macunu
Rocs Beyazlatıcı Diş Macunu

Aynı zamanda içerdiği bitkisel enzimlerle diş plağını çözer ve dişlerinin çürümesinin önüne geçer. Hassasiyete yol açmayan bu ürün hassas dişlere sahip kişiler için en iyi diş macunu markası olabilir.

N11 Fiyatını Gör
 1. Farmasi Eurofresh Diş Macunu

Hassas dişlerin çok seveceği Farmasi aloe veralı ve misvaklı diş macunu ise listemizde 7.sırada. İçerdiği misvak ve aloe vera ile diş yüzeylerindeki çay, kahve vs. gibi lekelerini gidererek dişlerinizi doğal beyaz ve parlaklığına kavuşturuyor.

Farmasi Eurofresh Diş Macunu
Farmasi Eurofresh Diş Macunu

Paraben, Florür ve aşındırıcı madde içermeyen ürün dişlere zarar vermeden temizler ve ağızda bakteri oluşmasını engeller. Bitkisel formüllü olan bu diş macunu düzenli kullanımda lekelerinizi gidererek size gün boyu ferah bir nefes sağlar.

N11 Fiyatını Gör
 1. Colgate Optik White Diş Macunu

Doktorların önerdiği en iyi diş macunu markası olan Colgate Optik White düzenli kullanımda dişleri 5 günde beyazlatmayı hedeflemektedir. Diş hekimlerinin kullandığı özel diş beyazlatma formülünü içeren ürün derin lekeleri bile çıkarırken ve yıllar içerisinde oluşan diş sararmalarını ortadan kaldırır. Günlük kullanıma uygun olan diş macunu dişlerinizi temizlerken korur ve ferah bir nefes sağlar.

Colgate Optik White Diş Macunu
Colgate Optik White Diş Macunu
N11 Fiyatını Gör

10. Oral-B Diş Macunu

Anti alerjik olan Oral-B Professional Diş Eti ve Diş Minesi Pro Onarım diş macunu, hassa dişler için mükemmel bir tercih olacaktır. 2 hafta içerisinde tahriş olmuş diş etlerinizi azaltır ve diş minesini onarır. Ayrıca tahrişi azaltmak için diş plağını nötralize eder. Diş minesini onarmak için yeniden mineral kazandırır ve asit aşındırmasına karşı savunma sağlar. Yumuşak dokulu olan bu ürünü hassas dişlere sahip olanlar çok sevecektir.

Oral-B Diş Macunu
Oral-B Diş Macunu

Sağlıklı ve etkileyici gülüşlere sahip olmanız için gerekli olan en önemli unsur diş macunlarıdır. Tüm bunlara ek olarak uygun diş macunu kullanımı, uzun vadeli ağız sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır. En iyi diş macunu markalarını sizler için listeledik. Günlük hayatınızda ihtiyaç duyacağınız en iyi diş macunu markasını seçebilirsiniz.

N11 Fiyatını Gör

Diş Macunu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

En iyi diş macunu seçerken bazı faktörlere dikkat etmelisiniz. İşte o faktörler…

 • Diş Sağlığı İhtiyaçları: Dişlerinizin özel ihtiyaçlarına uygun bir diş macunu seçmek önemlidir.
 • Flor İçeriği: Florür, diş minesini güçlendiren ve çürümeyi önleyen önemli bir mineraldir. Diş macununuzun içeriğinde yeterli miktarda florür bulunmasına dikkat edin. Ancak aşırı florür kullanımı da zararlı olabilir, bu nedenle etiketleri dikkatlice okuyun.
 • Plak ve Tartar Kontrolü: Plak ve tartar oluşumunu engelleyen bir diş macunu tercih ederek dişlerinizi temiz tutabilirsiniz. Bu tür diş macunları, diş taşı oluşumunu azaltabilir ve diş eti hastalığı riskini düşürebilir.
 • Hassasiyet Durumu: Diş hassasiyeti yaşıyorsanız, özellikle diş hassasiyetine karşı formüle edilmiş bir diş macunu seçmek önemlidir.
 • Yan Etkiler: Diş macununun içeriğinde alerjenlere veya hassas ciltlere neden olabilecek bileşenler olup olmadığını kontrol edin.
 • Diş Hekimi Tavsiyesi: Diş hekiminizin önerilerini dikkate almak önemlidir. Diş sağlığı profesyoneliniz, özel ihtiyaçlarınıza ve ağız sağlığınıza uygun en iyi diş macunu seçiminiz konusunda size yardımcı olabilir.

Diş macunu seçerken kişisel tercihlerinizi, ihtiyaçlarınızı ve diş hekiminizin tavsiyelerini dikkate alarak en uygun seçimi yapabilirsiniz.

 

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: https://tavsiye360.com/gulumsemeyi-eksik-etmeyin-en-iyi-takma-dis-hangisi/  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu