Teknoloji

Fiyat-performans odaklı dizüstü bilgisayarlar: 10.000 TL altı en iyi laptoplar

10.000 TL altı en iyi laptoplar ile karşınızdayız! Uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar satın almak isteyenler için kapsamlı bir rehber hazırladık.

10.000 TL altı en iyi laptoplar kapsamında pek çok dizüstü bilgisayar satışı yapan markanın ürünlerini değerlendireceğiz. Bütçe dostu laptop arıyorum diyenlerdenseniz hazırladığımız bu içerik tam da size göre… İşte 10.000 TL altı en iyi laptoplar

Günümüzde teknolojik ürünlerin fiyatları sürekli olarak bir artış gösteriyor. Bu nedenle, birçok kullanıcı fiyat ve performans bakımından hangi laptop iyidir arayışına girdi. Hem fiyat olarak cebinizi çok yormayacak hem de uzun süre boyunca rahatlıkla kullanabileceğiniz pek çok laptop mevcut. Hangi laptopu almalıyım diye arayışa girdiyseniz sizler için harika bir içerik hazırladık. Hazırsanız hemen başlayalım!

Öncelikle, bir laptop satın almadan önce dikkat etmeniz gerekenler vardır. Herhangi bir mağazadan laptop satın almak istediğinizde sizlere satış danışmanları yardım edecektir, ancak ürün hakkında soracağınız sorular dışında size pek bilgi vermezler. Bu nedenle, laptop alırken dikkat edeceğiniz bazı hususları gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Bu durum online mağaza üzerinden laptop alacaksanız da geçerlidir. Bazı teknik detayları bilerek laptop satın alımı yapmanız daha iyi olacaktır. Çünkü, teknik detaylar laptopu oluşturan en önemli bileşenlerdir. 

Laptop satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

10.000 TL altı en iyi laptoplar listemize geçmeden önce laptop satın alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında sizlere teknik özelliklerle ilgili birkaç ayrıntıdan bahsetmek istedik. Laptop satın alırken dikkat edilmesi gerekenlere değinelim.

10.000 TL altı en iyi laptoplar
Laptop satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bir laptop satın alırken dikkate alınması gereken en önemli unsur öncelik olarak donanım olarak düşünülür. Ancak, ekran boyutu, çözünürlüğü vb. gibi kesinlikle dikkate almak isteyeceğiniz başka faktörler de mevcut. Bu faktörler sizin seçiminize bırakılmıştır, çünkü neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Örneğin, bir oyun oynamak maksadıyla laptop satın almak veya sürekli olarak seyahatte yanınıza almayı düşündüğünüz bir laptop satın almak aynı şey değildir. Çünkü, oyun oynamak için belirli seviyede işlemci ve depo gibi teknik özellikler daha kaliteli ve iyi olması gerekecektir. Ancak, seyahatlerinize eşlik edecek bir laptop alımında ise dikkat edeceğiniz faktör, hafif olması ve pil ömrünün iyi olması daha çok ilginizi çekecektir.

Bu sebeple, laptop satın alırken ilk kriteriniz hangi amaçla kullanacağınız olmalıdır. Tam olarak kullanmayacağınız bir laptop için müthiş değerde ödeme yapmak pek akıllıca olmayacaktır. Sonuç olarak, bir laptop almak yatırımdır. Bu yatırımı iyi değerlendirmek gerekir. Bunun için de, laptop alımında dikkat edilmesi gereken bazı teknik detaylara hakim olmak önemli olacaktır. İşte laptop alırken dikkat edilmesi gerekenler…

İşlemci (CPU)

İşlemci, tam anlamıyla laptopun beynidir denilebilir. Bu nedenle, laptop satın alırken kesinlikle dikkate alınması gereken en temel faktörlerden biridir. Dizüstü bilgisayar işlemcileri, pil ömrünü artırmak için düşük güç tüketimine sahip oldukları nedeniyle masaüstü bilgisayarları kadar büyük soğutma sistemlerine ihtiyaç duymadıklarını söyleyebiliriz. Ancak, buna rağmen mükemmel performansa sahip dizüstü bilgisayar işlemcileri mevcuttur. 

10.000 TL altı en iyi laptoplar
İşlemci (CPU)

Günümüzde işlemciler, genellikle TDP tarafından nitelendirilen dizüstü bilgisayar türüne bağlı olarak farklı adlandırılır. Bu nedenle işlemcinin adına bakmak önemlidir. Fakat bunların hiçbirini anlamıyorum diyorsanız, sizin için ayrıntılı bir şekilde işlemci adlarının kısaltılmışına bakalım:

 • HX: Intel söz konusu olduğunda, bunlar profesyoneller için tasarlanmış işlemcilerdir. AMD durumunda, bunlar en güçlü seçenektir.
 • H: Yüksek performans.
 • HS: Yüksek performans, ancak verimlilikle dengeli.
 • U: Düşük güç. Bu da, daha az güç ve muhtemelen daha az çekirdek ve iş parçacığı anlamına gelir.
 • S: 12. nesil Intel Core ile gelmekte olan en güçlü yongalar.
 • G: 11. nesil Intel Core’da görüldüğü gibi, düşük güçlü bir çip sunarak ancak güçlü entegre grafiklerle farklılık gösterir.

Laptop alırken işlemciye dikkat etmek en önemli faktördür. Kafa karıştıran birçok işlemci ismi var, bundan dolayı endişelenmeyin. Onları üreticilerin web sitesinden ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Bir satıcının size herhangi bir laptopun Intel Core i5 işlemciye sahip olduğunu söylemesi size pek bir şey ifade etmeyebilir. Ancak tam olarak bu aşamada Intel veya AMD web sitesinde belirli işlemciyi ararsanız tüm verileri bulabilirsiniz. 

RAM kapasitesi

Laptop alırken dikkat etmeniz gereken önemli faktörlerden biri de RAM’dir. Genel olarak dizüstü bilgisayarı profesyonel veya düzenleme amaçlı kullanmayacaksanız, aramanız gereken RAM miktarı 8 GB’dir. Profesyonel işleriniz için bir laptop satın alacaksanız 4 GB sizin için yetersiz olabilir. Hiç düşünmeden ağır işlerde veya oyun için kullanacaksanız 16 GB iyi bir seçenek olacaktır, ama yine de 8 GB geçerli bir rakamdır. Kullanıcıların büyük çoğunluğu 8 GB RAM depolama sunan laptoplara yönelmekte.

10.000 TL altı en iyi laptoplar
RAM

4’ün katı olmayan (8, 16, 32, 64…) RAM miktarına sahip dizüstü bilgisayarlardan kaçının, çünkü bu durumda ya karta lehimlenmiş RAM kullanıyorlar ya da farklı modüller kullanıyorlar. Bu da, sonuç olarak yüksek performans aksine daha düşük performans sunacak. Size 12 GB RAM’e sahip bir dizüstü bilgisayar satmak isteyen üreticiler ile karşılaşabilirsiniz, çünkü oldukça fazla 12 GB RAM laptop görmek yaygın. Bu laptoplar genellikle anakartta 4 GB lehimli ve 8 GB’lık bir modüle sahiptir. Bu durumda çift kanalda çalışsalar da sadece ilk 8 GB bunu yapacak ve daha fazla RAM kullanırsanız performans kaybı yaşarsınız.

Tek kanalda çalışan tek bellek modülü ile satılan laptoplardan hiç bahsetmeyelim. Özelliklere bakarken, performans farkı çok belirgin olduğundan, çift kanalda çalışacaklarını garanti etmek için her zaman bir çift bellek modülü içerdiğinden emin olmalısınız.

Bu arada, ultra hafif dizüstü bilgisayarlar genellikle cep telefonlarınınkiyle aynı olan LPDDR belleğe sahiptir. Performans açısından normal DDR’den daha yavaş veya daha kötü değil, ancak kart üzerine lehimlenmesi ve genişletilmemesi gibi bir özelliği var. Bu, SO-DIMM yuvalarını atlamalarına ve dizüstü bilgisayarları daha hafif hale getirmelerine olanak tanır.

Ekran kartı

Dizüstü bilgisayarı ne için kullanacağınıza bağlı olarak, özel grafik kartı önemli olabilir veya olmayabilir. Açıkçası, oyun için laptop satın almak istediğinizde, üründe AMD veya NVIDIA özel grafik kartı aramanız gerekecektir. Bu da, laptop fiyatlarını önemli ölçüde artıracaktır. Ancak sizin amacınız oyun oynamak değilse, işlemcide gelen entegre grafikler yeteri olacaktır. Ara sıra oyun oynamayı düşünüyorsanız, basit oyunlar için bile hemen hemen her şeye yetecek kadar grafiklere sahip olabilirsiniz.

10.000 TL altı en iyi laptoplar
Ekran kartı

Oyun oynamak için hangi laptop almalıyım gibi sorular pek çok kullanıcının aklına gelecektir. Bunun için, bütçeyi aşan fiyatlar ile karşılaşmak için hazırlıklı olmalısınız. Standart bir kullanımda neredeyse her laptop, entegre bir grafik multimedya ortamlarında işi iyi yapar, ancak oyun oynamak için daha kaliteli ve iyi bir ekran kartı olmalıdır.

Depolama alanı

10.000 TL altı en iyi laptoplar arayışında olanların dikkate alması gereken önemli faktörlerden biri de depolamadır. Günümüzde SSD’si olmayan bir dizüstü bilgisayar satın almak pek mantıklı değildir. Bu nedenle tavsiye verecek olursak, dizüstü bilgisayar geleneksel bir sabit diske sahipse satın almayı düşünmeyin. Çünkü ilk günden yavaş olduğunu fark edeceksiniz. SATA 3 SSD’li dizüstü bilgisayarlar bile size çok daha iyi performans ve açılış süreleri sağlar. Bu yüzden buradaki tavsiye her daim SSD’leri olan seçeneklere yönelmektir.

10.000 TL altı en iyi laptoplar
Depolama alanı

Günümüzde artık dizüstü bilgisayarların hiçbiri geleneksel bir sabit diskle satılmıyor. Bundan kaçınmanızı öneririz. Bunlar, eMMC belleği entegre edenlerden, yavaş ve cep telefonu için bir bellek kartı hızına sahiptir. NVMe SSD olmayan bir depolama belleğine sahip bir dizüstü bilgisayar, en hafif tabirle darboğaz getiren bir dizüstü bilgisayardır.

Son yıllarda, üreticiler dizüstü bilgisayarlarına yalnızca bir SSD yerleştirmekle kalmayıp, ikincisini bağlama imkanı da sunarak, daha fazla gigabayt veya terabayt ile genişletebileceğimiz boş bir bağlantı noktası geliştirdi. Bu özellik, her şeyden önce, video oyunlarını yüklemek için çok fazla alan gerektiren ve oyun oynamaya odaklanmış laptoplar için geçerlidir. Bu nedenle, işletim sistemine sahip üniteyi en çok indirmeyi gerçekleştirdiğimiz alandan ayrı tutmak her zaman iyi bir fikirdir. En azından, laptopun performans sağlığını olumsuz olarak etkilemez.

Klavye

Klavye, laptop satın alımında pek dikkat edilmeyen bir faktördür, ancak her daim klavye kullanacağınız için mutlaka öncelik sırasında sonlara bırakılmamalıdır. Orta ve düşük segment modellerde, genellikle bahsedilmeyen bir başka önemli husus klavyedir.

10.000 TL altı en iyi laptoplar
Klavye

Laptop klavyelerinde en dikkat edilen şey, tuşların dokunuşu ve yüksekliğidir. Tuşları daha fazla hareket ettiren klavyelerle daha iyi hisseden insanlar var, diğerleri ise daha fazla mekanik tuş vuruşlarından hoşlanır. Bazı kullanıcılar da her tuş vuruşunda daha fazla sessiz olanı tercih eder. Seçim yaparken laptop klavyelerini deneyimlemeniz gerekebilir. 

Bu nedenle ideal olanı sizler için net bir şekilde söyleyemeyeceğiz. Deneyim kişiye göre değiştiğinden, aradığınız şey hakkında tavsiye veremeyeceğiz. Daha önceden kullanmış olduğunu masaüstü veya dizüstü bilgisayar klavyesinin benzerini seçme arayışına girebilirsiniz, çünkü alışkın olduğunuz tuş dizilimi isteyeceksiniz. 

Ekran çözünürlüğü

Laptop satın alırken ekranın çözünürlüğü de dikkate almanız gereken bir faktördür. Bazı üreticiler hala 1366 x 768 çözünürlüklü ekranlara sahip dizüstü bilgisayarlar satmaktadır. Ne yazık ki, bu kaçınmanız gereken bir özelliktir. Bu çözünürlük genel olarak çok düşüktür. Günümüzde çoğu web sayfası Full HD çözünürlükler için optimize edilmiştir. Artık oyun oynarken ya da Netflix’te dizi izlemek istediğinizde yüksek çözünürlük hizmeti alabiliyoruz. Bu nedenle, yüksek çözünürlük sahibi bir laptop tercih ettiğinizde kaliteli seyir bulabilirsiniz. 

10.000 TL altı en iyi laptoplar
Ekran çözünürlüğü

Bir de tam tersi seçenek mevcut. Piyasada kullanıcılara 4K ekran satmak isteyen üreticiler de vardır. Bu boyutlarda pikseller o kadar küçüktür ki gözlerimiz onları daha düşük çözünürlüklerden ayırt edemez. Dahası, en gelişmiş oyun donanımı dahil tüm dizüstü bilgisayar grafik donanımı 1440p için optimize edilmiştir. Bu nedenle, profesyonel olarak laptop kullanmadığınız sürece 4K çözünürlük mantıklı değildir. Çünkü her şeyi aşırı derecede küçük göreceksiniz.

Laptop ekran çözünürlüğü nasıl olmalıdır dediğinizde vereceğimiz tavsiye, her zaman Full HD çözünürlüklü ekranlara yönelmeniz ve inç başına çözünürlüğü hesaba katmanızdır. Yani, 15 inç 1080p ekran görmek 17 inç ekrandan her zaman daha iyi ve daha keskin olacaktır. Özellikle ekrandan yazı okuma ya da çalışma karşısında istediğiniz şey oyun oynamak olsa da 144 Hz yenileme hızı ile görüntü üretme özelliğine sahip modelleri aramanızı öneririz.

Boyut ve ağırlık

Laptop satın alırken dikkat edeceğimiz şeylerden bir diğeri de boyut ve ağırlıktır. Uygun bir boyut, sorunsuz çalışmanızı veya oyun oynamanızı sağlar. Çok küçük, örneğin 13 inç gibi, laptopu minimum ağırlıkla taşımakta fayda var ama istediğimiz maksimum verimlilik ise bu boyut en ideal olmayacaktır. Oyun oynamak için laptop boyutu küçük olmamalıdır, yoksa iyi ve kaliteli bir şekilde oyun oynayamazsınız. 

10.000 TL altı en iyi laptoplar
Boyut ve Ağırlık

Bu nedenle, 15.6 inç uzun yıllardır standart boyut olmuştur, ancak mevcut dizüstü bilgisayar kalınlıklarının azalması nedeniyle 17 inç zemin kazanıyor. İdeal olan, bedenimizle bağlantılı olarak fiziksel bir anlayışa sahip olmaktır. Satın almak istediğiniz bir laptopun önünde birkaç defa deneme yapmak size uygun olup olmadığı hakkında bilgi verecektir.

Her durumda, dikkate alınması gereken bir nokta; nereye giderseniz gidin dizüstü bilgisayarınızı da yanınızda götürecek misiniz? Bu nedenle, seçiminiz 15.6 inç veya daha az olmalıdır. Aksine, dizüstü bilgisayarı neredeyse her zaman aynı yerde mi kullanacaksınız? Bu nedenle, 17 inç veya daha fazlası (21 inç’e kadar olanlar vardır) seçeneğiniz olabilir. Ancak bu durumda, bir yerden diğerine taşınması daha ağır ve daha rahatsız edici olacaktır. Boyut ve ağırlık her daim kullanıcının isteğine bağlı olarak tercih edilen bir faktördür. Tavsiye ettiğimiz boyutları dikkate alarak, kendinize uygun bir laptop satın alabilirsiniz. 

Bağlantı 

Laptop satın alırken dikkat edeceğimiz son husus bağlantı özellikleridir. Küçük ve hafif olacak şekilde tasarlanmış dizüstü bilgisayarların çoğu en fazla bir veya iki USB bağlantı noktasına sahiptir. Bunlar genellikle kablolu ağ için RJ-45 bağlantı noktası bulunmadığından bağlantı genellikle bir sorun yaratır. Dizüstü bilgisayarınızı satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir şeydir. Çünkü daha fazla taşınabilirlik istiyorsanız, muhtemelen bazı bağlantılardan vazgeçmeniz gerekecek. 

10.000 TL altı en iyi laptoplar
Bağlantı

Bununla birlikte, bir bağlantı noktası portu ile şarj etmeyi de düşünmüyorsanız, bu cihazların çoğu nispeten ucuzdur. Özellikle dizüstü bilgisayarda USB-C bağlantı girişi varsa, dizüstü bilgisayarın standart olarak sahip olmadığı tüm bağlantıları size sağlayacaktır. Bu yüzden her zaman iyi bir avantajdır. Çeşitli cihazları bağlayabilme lüksü her zaman iyi bir özellik olarak görülebilir. 

Mobil şarj cihazları, veri kabloları, görüntülü arama kameraları, mikrofonlar, klavyeler, fareler ve USB-C ile bağlantı sağlanabilen pek çok cihaz, dizüstü bilgisayar ile eşleşebilir. Pratikte neredeyse her şey USB-C bağlantısına sahiptir. Bu da, kullanıcıların her anlamda işini kolaylaştıran bir özelliktir. USB-C girişi olmayan laptoplardan uzak durun ve sakın paranızı harcamayın deriz.  

Laptop satın alırken dikkat etmemiz gerekenler kapsamında pek çok faktörü inceledik. Başlıca, en önemli hususlar yukarıda yer verdiklerimizdir. Bundan başka kriterleriniz de olabilir, ancak temel olarak dikkat edilmesi gereken noktalar bunlardır. Kısacası, bir dizüstü bilgisayar satın almak sadece bütçenize en uygun olanı almakla ilgili değildir, ihtiyaçlarınızı analiz etmeli ve bunları dizüstü bilgisayarın size sunduklarıyla eşleştirmelisiniz. Aksi takdirde satın aldığınıza pişman olursunuz.

10.000 TL altı en iyi laptoplar listesi

Tüm bunlardan sonra, 10.000 TL altı en iyi laptoplar listemize geçebiliriz. Ülkemizde çeşitli sayıda laptop satışı yapan pek çok marka mevcuttur. Bu markaların 10.000 TL altındaki laptoplarına göz atmaya başlayabiliriz. İşte 10.000 TL altı en iyi laptoplar listesi…

Dell Vostro 3500

Dell Vostro 3500, 1 saat içinde %80’e varan hızlı şarj özelliği ve Dell Mobile Connect uygulaması ile dikkat çekiyor. Dell Mobile Connect, Android ve iOS tabanlı telefonlarınıza kablosuz bir şekilde bağlantı sağlayabileceğiniz bir uygulama. Birden fazla uygulama ve aygıta bu sayede aynı anda ulaşabilir ve Dell Vostro 3500 ile bunun keyfini çıkarabilirsiniz. 11. Nesil Intel Core i3 işlemciye sahip olan bu dizüstü bilgisayar çalışanlar için oldukça uygun. 2 TB’a kadar HDD ve 1 TB’a kadar sınıf 40 SSD ile belgelerinizi kolay erişecek şekilde saklayabilirsiniz. Ayrıca, Linux işletim sistemi ile donatılan bu laptop, öğrencilerin de tercih edebileceği bir model. Birkaç teknik özelliklerine bir göz atalım:

 • Ekran boyutu: 15,6 inç
 • İşlemci tipi: Intel Core i3
 • İşletim sistemi: Linux
 • RAM: 4GB
 • SSD kapasitesi: 256 GB
 • İşlemci hızı: 1,70 GHz
 • Bellek yuvası: 2
10.000 TL altı en iyi laptoplar
Dell Vostro 3500

10.000 TL altı en iyi laptoplar listesinde ele aldığımız bu modelin piyasa fiyatı şimdilik 8.499 TL. 

Dell Inspiron 15 3511

10.000 TL altı Dell laptop modelleri kapsamında tavsiye edeceğimiz bir diğer model ise Dell Inspiron 15 3511. Bu model, 11. Nesil Intel Core i3 işlemci ailesine sahip. Android veya iOS tabanlı akıllı telefonunuzu, Dell Mobile Connect uygulaması ile entegre edebilme şansı bulabileceğiniz bu dizüstü bilgisayar, ev kullanımında öğrenciler ve çalışanlar için oldukça idealdir. Teknik özelliklere detaylıca bir göz gezdirelim:

 • Ekran boyutu: 15,6 inç
 • Ekran çözünürlüğü: Max 1920 x 1080 
 • İşlemci tipi: Intel Core i3
 • İşletim sistemi: Ubuntu
 • RAM: 4 GB
 • SSD kapasitesi: 256 GB
 • İşlemci hızı: 3 GHz
 • Bellek yuvası: 2
10.000 TL altı en iyi laptoplar
Dell Inspiron 15 3511

Dell markasının bu modelinin şimdilik piyasa değeri ise 9.999 TL. 

Lenovo V14 IIL

Parlama önleyici FHD özelliği ile uzun süre kullanımda gözleri ışıktan koruyabilen bu model, modern bir tasarıma sahip. Çeşitli bağlantı seçenekleri sunmasının yanı sıra TPM. 2.0 yazılımı verileriniz üzerinde izniniz olmadan değişiklik yapmasını engeller ve şifrelerinizi korur. Dolby Audio ses özelliği sayesinde kaliteli düzeyde müzik dinleme imkanı sunar. Öğrenciler ve çalışanlar için yeterli performansa sahip olan Lenovo V14 IIL’nin teknik özelliklerine ayrıntılı bir şekilde bakalım:

 • Ekran boyutu: 14 inç
 • Ekran çözünürlüğü: 1920 x 1080 
 • İşlemci tipi: Intel Core i5
 • İşletim sistemi: Windows 10 Home
 • RAM: 8 GB
 • SSD kapasitesi: 256 GB
 • İşlemci hızı: 3,6 GHz
 • Bellek yuvası: 2
10.000 TL altı en iyi laptoplar
Lenovo V14 IIL

Günlük kullanım için ideal olan bu modelin fiyatı ise 9.999 TL. 

Lenovo V15 G2 ltl 

10.000 TL altı en iyi laptoplar kapsamında listemize devam ediyoruz. Lenovo markasında V15 G2 adlı modele yer vermek istedik. Bu dizüstü bilgisayar, Windows 10 Pro işletim sistemine sahip. Görünümü oldukça zarif olan bu model taşınabilirlik açısından oldukça rahatlık sağlar. Öğrenciler ve çalışanlar için uygun bir modeldir. Teknik özelliklerine biraz detaylı bakalım:

 • Ekran boyutu: 15,6 inç
 • Ekran çözünürlüğü: 1920 x 1080 
 • İşlemci tipi: Intel Core i3
 • İşletim sistemi: Windows 10 Pro
 • RAM: 8 GB
 • SSD kapasitesi: 512 GB
 • İşlemci hızı: 3 GHz
 • Bellek yuvası: 1
10.000 TL altı en iyi laptoplar
Lenovo V15 G2 ltl

Bu dizüstü bilgisayarın fiyatı ise 9.575 civarındadır. 

Asus X540

Gündelik yaşamda sıradan işler için dizüstü bilgisayar ihtiyacı duyuyorsanız tam size göre bir model. SonicMaster özelliği ile kaliteli ses sistemi sunan bu model, IceCool Teknolojisi sahibidir. Bu özellik, ısı birikimini önleyerek ısıtma sorunlarını yok etmeye çalışır. Bunun dışında, teknik özelliklere bir bakalım:

 • Ekran boyutu: 15,6
 • Ekran çözünürlüğü: 1920 x 1080 
 • İşlemci tipi: Intel Core i3
 • İşletim sistemi: Yok (Free Dos)
 • RAM: 4 GB
 • SSD kapasitesi: 256 GB
 • İşlemci hızı: 2,3 GHz
 • Bellek yuvası: 1
10.000 TL altı en iyi laptoplar
Asus X540

Asus markasının bu dizüstü bilgisayarı şu anda 8.350 TL‘ye satılıyor.

Asus Expertbook P1412

Oyun oynamak için uygun bütçeli dizüstü bilgisayar arayışındaysanız tam size göre bir model. Asus’un Expertbook P1412 adlı bu modeli, küçük görünümü ile sizi cezbedebilir. Bunun yanı sıra, hızlı ve verimli bir donanım sahip. Ayrıca, çift depolama sistemine sahip olan bu model, HDD ve SSD hizmeti sağlar. Bunun dışında dikkat çeken bir diğer özellik ise NanoEdge ekrana sahip olmasıdır. Bunun sayesinde, oyun oynarken veya işinizi yaparken sürükleyici bir izleme deneyimi için geniş bir ekran alanı sağlar. Detaylıca teknik özelliklere de bir göz atalım:

 • Ekran boyutu: 14 inç
 • Ekran çözünürlüğü: 1920 x 1080 
 • İşlemci tipi: Intel Core i3
 • İşletim sistemi: Windows 11 Home
 • RAM: 8 GB
 • SSD kapasitesi: 256 GB
 • İşlemci hızı: 3 GHz
 • Bellek yuvası:
10.000 TL altı en iyi laptoplar
Asus Expertbook P1412

Parmak izi sensörü ve dokunmatik sayı klavyesine de sahip olan bu dizüstü bilgisayarın piyasa değeri ise şu anda 8.459 TL

Honor Magicbook X14

Honor, Huawei markasının bir alt markası ve fiyat – performans ürünleriyle oldukça popüler oldu. Fiyat – performans cihazlarından biri de Magicbook X14. Intel Core i3  işlemci tipiyle donatılan bu dizüstü bilgisayar, dış görünümü ile dikkat çekiyor. Oldukça zarif bir görünüme sahip. Ayrıca, öğrenciler ve evde kullanım için oldukça ideal. Ofis ve iş için hangi laptop diye soracak olacaksanız bu model tam size göre. Honor Magicbook X14 adlı bu dizüstü bilgisayarın teknik özelliklerine bir göz atalım:

 • Ekran boyutu: 14 inç
 • Ekran çözünürlüğü: 1920 x 1080 
 • İşlemci tipi: Intel Core i3
 • İşletim sistemi: Windows 10 Home
 • RAM: 8 GB
 • SSD kapasitesi: 256 GB
 • İşlemci hızı: 2,1 GHz
10.000 TL altı en iyi laptoplar
Honor Magicbook X14

Çoklu ekranda çalışma özelliği de olan bu dizüstü bilgisayarın piyasa değeri şimdilik 9.799 TL

Acer Aspire 3 

10.000 TL altı en iyi laptoplar listemizde son olarak Acer markasına yer vermek istedik. Bu markanın Aspire 3 adlı modeli tam bir fiyat – performans ürünü denilebilir. Çok sayıda bağlantı noktası içeren bu model, yüksek hızlı depolama için bol miktarda alan sunar. Evde veya ofiste kullanım için oldukça idealdir. Ayrıca, öğrenciler için hangi laptop diye arıyorsanız bu model tam onlara göre. Şimdi teknik özelliklerine detaylıca bakalım:

 • Ekran boyutu: 15,6 inç
 • Ekran çözünürlüğü: 1920 x 1080 
 • İşlemci tipi: Intel Core i5
 • İşletim sistemi: Yok (Free Dos)
 • RAM: 8 GB
 • SSD kapasitesi: 512 GB
 • İşlemci hızı: 1 GHz
10.000 TL altı en iyi laptoplar
Acer Aspire 3

Acer Aspire 3 dizüstü bilgisayarı şu anda 8.999 TL‘ye satılmaktadır. 

Acer Swift 3

Acer Swift 3 adlı bu dizüstü bilgisayar, güvenlik sağlamak amacıyla dahili parmak izi okuyucuya sahiptir. Oldukça iyi bir ses deneyimi sunan bu modelde Acer PurifiedVoice adlı yapay zeka destekli gürültü önleme özelliği mevcuttur. Ayrıca bu özelliklerin yanı sıra, 6 güçlü çekirdek sahibi olduğunu da söyleyelim. Bu sayede, hızlı bir şekilde aynı anda birden çok uygulamalarda aktif olabilir ve hızlı oyun deneyimi bulabilirsiniz. Teknik özelliklerine de bir bakalım:

 • Ekran boyutu: 14 inç
 • Ekran çözünürlüğü: 1920 x 1080
 • İşlemci tipi: AMD Ryzen 5 
 • İşletim sistemi: Yok (Free Dos)
 • RAM: 8 GB
 • SSD kapasitesi: 512 GB
 • İşlemci hızı: 2,1 GHz
10.000 TL altı en iyi laptoplar
Acer Swift 3

Acer Swift 3’ün fiyatı 9.799 TL olarak listeleniyor. 

10.000 TL altı en iyi laptoplar listemiz burada sona erdi. Sizlerin de tavsiye etmek istediği laptop modelleri varsa bizimle paylaşın.

Bu içeriğimize de göz atmayı unutmayın: Oyun, Performans ve Gündelik Kullanım İçin En İyi Mouse Markaları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu