Ev & Yaşam

En iyi kettle markaları: Hızlı ve şık tasarımlı su ısıtıcısı tavsiyeleri

En iyi kettle markaları arasında hızlı, gürültüsüz bir şekilde çalışan ve şık tasarımıyla ilgi odağı olacak kaliteli modelleri sizler için bir araya getirdik. İşte o ürünler...

En iyi kettle markaları ile mutfağınızda eşsiz bir pratiklik sağlayabilirsiniz. Genellikle sıcak içecekler hazırlamak için kullanılan, aynı zamanda yiyecek hazırlama ve sterilize etme amaçlarıyla da tercih edilen su ısıtıcıları, günümüzde mutfaklarımızın temel bir unsuru haline geldi. Her mutfağın olmazsa olmazı olarak görülen bu cihazlar, hayatlarımızı ciddi bir ölçüde kolaylaştırıyor. Her ne kadar tüm kettle modellerinin temel fonksiyonu su kaynatmak olsa da bu ürünler birbirlerinden oldukça ayırt edici özelliklere sahiptir. Bazıları manuel bir şekilde çalışıp yalnızca tuşa basıldığında suyu ısıtırken; bazı modellerde ise kendiliğinden sıcak tutma seçeneği yer almaktadır. Hatta birtakım akıllı ısıtıcılar mobil uygulama üzerinden uzaktan kontrol etme özelliğini dahi taşımaktadır.

Her mutfak hızlı, kullanışlı ve güvenli kullanıma sahip bir kettle cihazını hak ediyor. Çalışırken çok fazla gürültü çıkarmayan, suyu çabucak kaynatan ve aynı zamanda şık tasarımıyla mutfağınızın atmosferine renk katacak bir su ısıtma cihazına sahip olmak istemez miydiniz? Bu içeriğimizde sizler için piyasada yer alan en iyi kettle markaları konusunda kapsamlı bir araştırmada bulunduk. Halihazırda ülkemizde satılan o modelleri tek tek araştırdık. Listemizde bütçe dostu modellere yer verdiğimiz gibi, ayrıca pahalı ve ultra kaliteli seçenekleri de topladık. Hazırsanız başlayalım…

Kettle satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Kettle cihazları her mutfakta günde en az birkaç kez kullanılan bir üründür. Hal böyleyken bir su ısıtıcısı satın almadan önce cihazla alakalı bazı püf noktaları bilmenizde fayda var. Örnek vermek gerekirse, hiçbir ek özelliği olmadan bile bu cihazlar boyut, hız ve kapak tipi açısından bambaşka performans imkanları sunmaktadır. Öte taraftan kullanım alanına bağlı olarak maksimum kapasitesi seçeneği de büyük rol oynamaktadır. O önemli unsurları sizler için şu şekilde sıraladık:

  • Tasarımı: En iyi kettle markaları yüksek performans imkanlarıyla karşımıza çıktığı gibi, aynı zamanda tasarım konusunda da müşterilerini mutlu etmeye odaklanıyor. Su ısıtıcıları mutfakta neredeyse fişe sabit bir şekilde bekleyen cihazlar olduğu için, bu ürünlerin görsel olarak da mutfağın dokusuna uyum sağlaması gerekmektedir. Bir kettle seçerken, tıpkı mobilya seçimi yapar gibi, renk ve dizaynına da önem göstermelisiniz.
  • Hız: Kettle alırken dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında en önemli faktörlerden bir tanesi de hiç şüphesiz ki cihazın hızıdır. Hızlı bir su ısıtıcısına sahipseniz, öncelikle büyük bir enerji tasarrufu elde edip makineyi daha az çalıştırarak daha seri bir şekilde sıcak suya kavuşabilirsiniz. Öte taraftan bekleme zahmetinden kurtulabilirsiniz. Genellikle kettle cihazlarında 3kW’lık bir hız, oldukça iyi olarak kabul edilir.
  • Gürültü: En iyi kettle markaları genellikle gürültü konusunda da kullanıcılarını rahatsız etmeden sessiz bir şekilde hizmet vermektedir. Çoğunlukla yüksek watt değerine sahip su ısıtıcıları, gürültüye elverişli bir yapıya sahip olur. Bir kettle satın almadan önce cihazın gürültülü bir şekilde çalışıp çalışmadığını mümkünse test etmeniz, yahut satıcıya sormanızda fayda olacaktır.
  • Kapasite: Ortalama bir kettle modeli, genellikle 1.5 litre su kapasitesine ev sahipliği yapmaktadır. Bir fincan çayın yaklaşık olarak 250 ml olduğunu göze alırsak; bu değere sahip bir su ısıtıcısı ile tek seferde toplam 6 ila 7 bardak çıkarabiliriz. Ev tipi kullanımlarda bu oran çoğunlukla kullanıcıları memnun etse de bazı durumlarda daha yüksek kapasiteye ihtiyaç duyulabilir. Dolayısıyla ihtiyacınıza yönelik olarak ne kadarlık bir kapasiteye gereksinim duyduğunuzu belirleyebilirsiniz.
En iyi kettle markaları
Kettle satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Yukarıdaki maddeler en iyi kettle markaları için temel unsurlardır. Fakat daha gelişmiş bir cihaza sahip olmayı düşünüyorsanız, bazı ek özelliklere ihtiyaç duyabilirsiniz. “Almışken en iyisini alayım,” diyenlerdenseniz, bir su ısıtıcısından yararlanabileceğiniz diğer fonksiyonlar ise şu şekildedir:

  • Su seviyesi göstergesi: Piyasada yer alan tüm kettle modellerinde su seviyesi göstergesi de bulunmaktadır. Bu gösterge, genellikle cihazın dış kısmında yer alır. Makinenin içerisinde ne kadar su olduğunu kullanıcılara gösterir.
  • Değişken sıcaklık: En iyi kettle markaları arasında birçok modelde değişken sıcaklık özelliği yer almaktadır. Bu fonksiyon, özellikle de bitki çayı hazırlarken son derece konforlu bir hizmet sunar. Suyun tüketilecek ürüne göre farklı bir sıcaklıkla ısınmasını sağlar. Kahve türlerinde bu kaynama oranı farklıyken, çay içerken ise başka oranlarla ısıtma işlemleri gerçekleştirilir.
  • Akıllı özellikler: En iyi kettle markaları arasında son dönemlerde oldukça yaygın bir fonksiyon haline gelen akıllı özellikler ile cihazınızı akıllı telefon ya da tabletinizden kontrol edebilirsiniz. Mobil olarak su sıcaklığını değiştirebilir, suyu kaynatabilir ya da makineyi durdurabilirsiniz. Önceden programlanmış sıcaklık düğmelerine ulaşabilir, öte taraftan da belirli bir süre için cihazı kendiliğinden sıcak tutabilirsiniz.
  • Filtreler: Şu anda piyasada olan birçok su ısıtıcısı modeli, cihazın tabanında yer alan çıkarılabilir ve yıkanabilir kireç önleyici su filtresine ev sahipliği yapmaktadır. Bu filtre, sudaki kireç parçalarını usta bir biçimde toplar, yüzeyde köpük oluşumunu durdurur. Bu sayede kireç parçacıkları suyla karışmadan hapsedilir.
  • Enerji tasarrufu: En iyi kettle markaları aynı zamanda enerji konusunda da hassasiyet gösteren isimler olarak yorumlanabilir. Enerji verimliliği vaat eden çevre dostu modeller, ‘Hızlı Kaynatma’ ya da ‘Tek Fincan’ gibi tasarruf odaklı modlara sahiptir. Bu sayede yalnızca bir bardaklık su ısıtır, bunu çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirir ve yüzde 50’ye kadar daha az enerji tüketir.
  • Otomatik kapanma: Enerji tasarrufu odaklı bu özellik, sahip olduğunuz su ısıtıcısının boşuna elektrik harcamasına izin vermez. Suyu ısıttıktan sonra kendi kendine makineyi kapatır.

Kettle kullanmanın faydaları

Son yıllarda evde su kaynatmak için en popüler seçenek haline gelen kettle cihazları, ocakta suyu ısıtma probleminden bizleri kurtarıp pratik bir hizmet sağlamaya başladı. Her mutfakta olması gereken bu verimli ürünü kullanmak için tek yapmanız gereken, fişi prize takıp tezgahın üzerine koymak ve suyunuzun kaynamasını beklemek olacaktır. Gelişmiş teknik özelliklere sahip cihazlar ile bu faaliyeti akıllı telefonunuzdan dahi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece mutfağa kalkıp gitmenize bile gerek kalmadan konfor dolu bir kullanıma alan açabilirsiniz!

En iyi kettle markaları
Kettle kullanmanın faydaları

En iyi kettle markaları aynı zamanda başka birtakım ek fonksiyonlar ile karşımıza çıkar. Bunlardan bir tanesi suyun hızlı bir şekilde kaynamasını sağlayan ve otomatik olarak kapanmasına imkan tanıyan ek güvenlik önlemleridir. Bu sayede su kaynama noktasına geldiği zaman cihaz kendi kendine kapanır. Makineyi kapatmayı unutsanız dahi içerisindeki su soğumaz ve hiçbir biçimde zarar görmez.

Kettle cihazları suyun canlılığını korumaya yardımcı olmaktadır. Su ne kadar uzun süre kaynarsa, o seviyede de lezzetini kaybetmektedir. Son derece yavan bir tada sahip olacak bu su, onunla yapılan çaydan beklediğimiz lezzeti de tam olarak karşılayamayacaktır. Fakat otomatik durdurmalı ve hızlı çalışan bir su ısıtma cihazı ile bu tür problemlere kesinlikle maruz kalmazsınız.

En iyi kettle markaları
Kettle kullanmanın faydaları

En iyi kettle markaları

En iyi kettle markaları listesi ile karşınızdayız. Philips, Tefal, Arçelik, Bosch, Siemens, Arzum, Fakir, Korkmaz ve Karaca gibi popüler firmaların ürettiği; kalitesiyle öne çıkan o modelleri sizler için bir araya getirdik.

Şu anda piyasada 100 TL’ye uygun fiyatlı su ısıtıcı seçenekleri yer alırken, bu rakamlar neredeyse 3 bin TL’ye kadar çıkıyor. Biz de hazırladığımız seçkide sizler için bütçe dostu seçeneklere yer verdiğimiz gibi, aynı zamanda pahalı ve ultra lüks modelleri de listemize dahil ettik. İşte en iyi kettle markaları…

Philips HD9350/96 Daily Collection Çelik Su Isıtııcı

En iyi kettle markaları arasında dikkat çeken Philips HD9350/96 Daily Collection modeli, şık ve minimal tasarımıyla beğeni topluyor. Kullanıcılardan genel itibarıyla olumlu notlar toplayan bu su ısıtıcısı, paslanmaz çelik materyal yapısıyla sağlam bir kullanıma olanak tanıyor. 1700 ML kapasiteye sahip olan bu cihaz, 220 watt güç sağlıyor.

En iyi kettle markaları
Philips HD9350/96 Daily Collection Çelik Su Isıtııcı

Güvenli kullanımıyla aileleri mutlu eden Philips HD9350/96 Daily Collection, içerisinde bulunan gizli rezistans sistemiyle suyun daha hızlı kaynamasına imkan tanıyor. Su kaynama seviyesine geldiği zaman otomatik bir şekilde kapanma yeteneğine sahip olan cihaz, şu anda piyasada 489 TL karşılığında satılıyor.

Xiaomi Mi Smart Kettle Pro

En iyi kettle markaları listemizin ikinci sırasında Çinli teknoloji devi Xiaomi‘nin Mi Smart Kettle Pro cihazı yer alıyor. Akıllı su ısıtıcısı, Mi Home adlı mobil uygulama sayesinde akıllı telefon ve tabletlerden rahatlıkla yönetilebiliyor. Hem iOS hem de Android işletim sistemli cihazlar uygulamaya erişim sağlayabiliyor. Bluetooth 4.0 bağlantı desteğine sahip olan model, OLED ekranıyla son derece pratik bir şekilde çalışıyor.

En iyi kettle markaları
Xiaomi Mi Smart Kettle Pro

Xiaomi Mi Smart Kettle Pro özellikleri itibarıyla 220V gerilim, 1800 watt güç ve 50 Hz frekans içeriyor. 1,5 litre su kapasitesine sahip olan cihaz; 40ºC / 50ºC / 70ºC / 80ºC / 90ºC olmak üzere toplamda beş farklı ısı koruma sıcaklığı sunuyor. Ortalama kaynama süresi ise 5 dakika olarak açıklanıyor. Otomatik kapanma özelliğine de ev sahipliği yapan cihaz, 947 TL fiyat etiketi ile listeleniyor.

Vestel Sefa 5000 R Su Isıtıcı

Olağanüstü zarif dokusuyla ve şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Vestel 5000 R, en iyi kettle markaları arasında kabul ediliyor. Paslanmaz çelik yapısıyla oldukça dayanıklı bir materyal sunan cihaz, 1800 ML kapasite imkanı sağlıyor. Gizli rezistans tipiyle çalışan ürün, bu sayede olası ev kazalarının önüne geçiyor. Alt kısımda içe gömülü bir biçimde duran rezistansın su sızmasını engellediği ve elektrik kaçağı gibi tehlikeleri saf dışı bıraktığı vurgulanıyor.

En iyi kettle markaları
Vestel Sefa 5000 R Su Isıtıcı

2200 watt güç desteği ile gelen Vestel 5000 R su ısıtıcısı, kireç filtresiyle uzun ömürlü bir kullanıma kapı aralıyor. Bu filtre, şebeke suyundan dolayı meydana gelen kireçlerin topaklanmasının önüne geçerek suyu arındırıyor. Ayrıca kireç filtresinin basit şekilde çıkarılıp yıkanabildiğinin de altı çiziliyor. Soğumaya karşı koruma sağlayan cihaz, kalın dış tabanı sayesinde 10 dakikaya kadar ısıyı muhafaza ediyor. Böylece kullanıcılara enerji tasarrufu sağlanmış oluyor. Vestel’in bu popüler su ısıtıcısı 450 TL’den alıcılara hitap ediyor.

Tefal KI772D Işıklı Cam Kettle Su Isıtıcısı

En iyi kettle markaları içerisinde gösterilen Tefal KI772D, eşsiz tasarımıyla mutfağınızın ilgi odağı haline gelecek. Göz alıcı bir görünüme sahip olan yüksek dirençli doğal cam su ısıtıcısı, aynı zamanda paslanmaz çelik detaylarıyla sağlamlığını da ortaya koyuyor. Cihazın içinde yer alan ışık teknolojisi, kelimenin tam anlamıyla ortaya büyüleyici bir görsellik koyuyor.

En iyi kettle markaları
Tefal KI772D Işıklı Cam Kettle Su Isıtıcısı

1.7 litre kapasite ile gelen Tefal KI772D, aile evleri için son derece konforlu bir kullanıma sahip. Cihazda 360 derece dönebilir taban yer alırken, bu sayede kablosuz su ısıtıcı cihazınız sağlam bir şekilde yerinde kalıyor. Destekli kapak açma ve kireç önleyici filtre gibi ek özellikler ise kullanıcıların konforunu artırmaya katkıda bulunuyor. Ürün şu anda 937 TL karşılığında raflarda kendine yer buluyor.

Awox Nova Kettle

En iyi kettle markaları listemizin bütçe dostu seçeneği olan Awox Nova, 132 TL’lik satış fiyatı ile herkes için erişilebilir kılınıyor. 200 watt güçle çalışan cihaz 230V, 50 Hz gerilim ve frekans desteği sağlıyor. 1,7 litre kapasiteli bu ürün, sıradan bir çaydanlıktan çok saha hızlı bir şekilde suyu ısıtarak pratik bir biçimde sizlere sunuyor.

En iyi kettle markaları
Awox Nova Kettle

Awox Nova Kettle modeli çok sayıda ek özelliğe de ev sahipliği yapıyor. Cihazda kaynama sonrası otomatik kapanma, iki yüzeyde şeffaf su seviyesi göstergesi, taban ünitesine güç kablosu sarma, ışıklı açma – kapatma butonu, menteşeli – kilitli kapak, sökülüp yıkanabilir filtre, kablosuz kullanım ve el kaydırma tutma yeri gibi ayrıcalıklar sağlanıyor.

Arzum AR3015 Bollente

En iyi kettle markaları içerisinde yer alan Arzum AR3015 Bollente, 299 TL’lik satış fiyatı ile fiyat – performans odaklı su ısıtıcıları arasında değerlendiriliyor. 3 yıl garanti imkanı ile satışa sunulan ürün, hoş görüntüsüyle mutfakların önemli ve etkili bir figürü haline geliyor.

En iyi kettle markaları
Arzum AR3015 Bollente

Arzum AR3015 Bollente cihazı 2000 watt güç desteği sağlarken, 2 litre hazne kapasitesine alan açıyor. Cihazda otomatik kapanma, gizli rezistans, susuz çalışmayı önleyen emniyet sistemi, yıkanabilir kireç filtresi, 360 derece dönebilme yeteneği ve kablosuz kullanım gibi artı puan toplayan fonksiyonlar bulunuyor. Son olarak paslanmaz çelik yapısıyla cihaz, dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanıma izin veriyor.

Kumtel Hmk-04 Cool Touch

Siyah ve beyaz renk seçenekleri ile mutfağınıza şıklık, hayatınıza kolaylık katacak olan Kumtel HMK-04 Cool Touch, en iyi kettle markaları arasında yer alıyor. 24 ay garantili bir şekilde satılan bu ürün, 1.7 litre su kapasitesine ev sahipliği yapıyor. Cihazda gizli rezistans özelliğiyle güvenilir ve konforlu bir hizmete kapı aralanırken, aynı zamanda otomatik kapanma özelliği sayesinde enerji tasarrufu imkanı mümkün kılınıyor.

En iyi kettle markaları
Kumtel Hmk-04 Cool Touch

439 TL karşılığında satılan Kumtel imzalı kettle modeli, 2200 watt maksimum güç desteğiyle hizmet veriyor. Cihazda susuz çalışmazlık koruması yer alıyor. Öte taraftan filtreli iç hazne, kablo saklama alanı, açık konumda aktif hale gelen gösterge ışığı ve kaymaz ayak tasarımı gibi fonksiyonlar dikkat topluyor.

Karaca 3 Lt Red Düdüklü Kettle

En iyi kettle markaları listemizde retro görünümüyle gözleri üzerinde toplayan bu ürün; mutfak, sofra ve ev tekstili deyince akıllara gelen ilk isimlerden bir tanesi olan Karaca imzası taşıyor. Nostaljik bir estetiği modern özellikler ile buluşturan su ısıtıcısı, 3 litrelik devasa bir kapasiteyi bünyesinde taşıyor. Paslanmaz çelik gövdesiyle dayanıklılığından ödün vermeyen cihaz, tabanlı yapısı sayesinde indüksiyon da dahil olmak üzere tüm ocak tiplerinde kullanıma olanak tanıyor. Gizli rezistansa ev sahipliği yapan ürün, su kaynayınca buhar ile düdük öttürüyor ve böylelikle eğlenceli bir kullanıma alan açıyor. Cihazın fiyatı ise 845 TL olarak listeleniyor.

En iyi kettle markaları
Karaca 3 Lt Red Düdüklü Kettle

Fakir Adell Kırmızı Çelik Su Isıtıcısı

Inox, kırmızı, mavi ve mor renk seçenekleriyle mutfaklarda beğeni toplayan Fakir Adell su ısıtıcısı, en iyi kettle markaları listemizde kendine yer buluyor. Hem şık hem de fonksiyonel bir tasarımla gelen cihaz, 360 derece dönebilen taban kısmıyla dikkat toplarken; aynı zamanda kablosuz kullanma seçeneğiyle kullanıcılarını mutlu etmeyi başarıyor. Cihazın kireç filtresi çıkartılabilir ve yıkanabilir yapıya sahip. Ayrıca cihazda damlamayı önleyen özel bir dizayn yer alıyor.

En iyi kettle markaları
Fakir Adell Kırmızı Çelik Su Isıtıcısı

Üstün Alman teknolojisini mutfağınıza taşıyan Fakir Adell Kettle cihazı, çelik gövdesiyle dayanıklı bir yapıya sahip. 2200 watt güç kapasitesiyle çalışan cihazda 1.7 litre kapasite bulunuyor. Otomatik kapanma özelliğini bünyesinde taşıyan ürün; aynı zamanda su seviyesi göstergesi, aşırı ısınma ve susuz kaynatma koruması, güvenlik kilitli kapak ve kablo saklama yuvası gibi ayrıcalıklarıyla 719 TL karşılığında satılıyor.

Bosch Twk7808

En iyi kettle markaları deyince elbette ki Bosch’un bu eşsiz ürününden bahsetmeden geçmek doğru olmayacaktır. Bosch Twk7808 paslanmaz çelik su ısıtıcısı, göz alıcı tasarımıyla beğeni topluyor. 2 bin 150 TL’den satışa sunulan cihaz, 1.7 litre su hacmine izin veriyor. Gizli rezistans ile gelen üründe otomatik kapanma, kireç filtresi, kablo sarma bölmesi, aşırı sınma ve susuz çalışma emniyeti gibi özellikler bulunuyor.

En iyi kettle markaları
Bosch Twk7808

Schafer Fluent Elektrikli Su Isıtıcı

Beyaz, kırmızı, mor ve siyah renk opsiyonları ile 254 TL karşılığında satılan Schafer Fluent su ısıtıcı modeli, en iyi kettle cihazları arasında bulunuyor. 1,7 litre su hacmiyle gelen cihaz, etkileyici tasarımıyla mutfakta oldukça estetik bir duruş sergiliyor. Cihazda 2200 watt güç, 360 derece dönebilen gövde, otomatik kapanma özelliği, susuz çalışma emniyeti, tek dokunuşla açılabilen kapak, kablo sarma fonksiyonu ve gıda kodeksine uygun su haznesi yer alıyor.

En iyi kettle markaları
Schafer Fluent Elektrikli Su Isıtıcı

Vestel Retro 1.7 lt Su Isıtıcı

En iyi kettle markaları listemizin son basamağında ise Vestel’in olağanüstü şık ve nostaljik dokusuyla artı puan toplayan Retro su ısıtıcısı yer alıyor. 799 TL karşılığında piyasada kendine yer bulan cihaz, gizli rezistans ve otomatik kapanma özelliklerini bünyesinde taşıyor. 1,7 litrelik su hacmine sahip olan model eşsiz görüntüsü ve pratik kullanımıyla kullanıcılardan son derece olumlu geri bildirimler topluyor.

En iyi kettle markaları
Vestel Retro 1.7 lt Su Isıtıcı

Bu içeriğimize de göz atmayı unutmayın: Ofis ve evler için en iyi mini buzdolabı modelleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu