Ev & Yaşam

Ofis ve evler için en iyi mini buzdolabı modelleri

En iyi mini buzdolabı modelleri hakkında kapsamlı bir liste ile karşınızdayız! Mini buzdolabı alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve hangi modellerin nasıl performans sağladığı hakkında detaylı bir araştırma yaptık. İşte o ürünler...

En iyi mini buzdolabı modelleri boyutuna ve teknik özelliklerine bağlı olarak değişiklik içermektedir. Eviniz, ofisiniz ya da karavanınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürün, alanı optimize etmek için hem pratik hem de kolayca yerleştirilebilen olmazsa olmaz bir elektronik parçadır. Adından da anlaşılacağı üzere, daha az hacimli olan bu buzdolaplarını yalnızca basit bir elektrik prizi gerektiren tezgahın ya da masanın altına kolayca yerleştirebilirsiniz.

Mini buzdolabı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Mini buzdolabı bazı yiyecek ve içecekleri saklamak için kullanılabilen ergonomik bir üründür. Fiyat konusunda kullanıcılara oldukça iyi seçenekler sunan bu ürün, genellikle ufak boyutuna rağmen iyi bir depolama kapasitesi sunar.

Peki ya mini buzdolabı seçerken nelere dikkat edilmelidir? Her tüketicinin mini buzdolaplarıyla alakalı mutlaka farkında olması gereken detaylar şunlardır:

  • Markanın güvenilirliği: En iyi mini buzdolapları elbette ki tanınmış ve Türkiye’de dispribütörlüğü olan markalara aittir. Aldığınız üründe herhangi bir sıkıntı çıkması halinde, muhakkak ulaşacağınız bir teknik destek adresi olması gerekmektedir. Dolayısıyla seçimlerinizi Vestel, Sunny, Dijitsu ve Beko gibi tanınmış markalardan yapmanız sizin için en iyisi olacaktır.
  • İç hacim: Mini buzdolabı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri, iç alan hacmidir. Zira küçük hacimli bir ürün satın alırsanız, yiyecek ve içeceklerinizi saklamak için konforlu bir alan bulmanız zor olacaktır. 40 litre kadar bir alana sahip modelde, çeşitli gıdaları saklayabileceğiniz gibi, aynı zamanda en az 5 şişe depolamanız da mümkündür.
  • Ses seviyesi: En iyi mini buzdolabı modelleri sıklıkla az gürültü yapan modellerden oluşmaktadır. Motor ve kompresör ses emisyonları yayar. Konforunuzu artırmak istiyorsanız, ses seviyesi 44 dB’nin altında olan bir modeli tercih etmeniz gerekmektedir.
  • Enerji tüketimi: Soğutma sistemine bağlı olarak elektrik faturası fiyatları yükseklik gösterebilir. A sınıfı modeller daha az enerjiye mal olurken; F dereceli modeller ise bundan yaklaşık 4 kat daha fazla efor harcar. Dolayısıyla uzun vadede daha karlı bir alışveriş sağlamak istiyorsanız, A sınıfını tercih etmenizde yarar var.
  • Boyut: Mini buzdolabı modelleri farklı boyutlara sahiptir. Hem genişlikleri hem de yükseklikleri değişkenlik içerebilir. Bu nedenle tüketiciler, buzdolabını koyacakları alanı ölçüp ona göre bir tercihte bulunmalıdır.
  • Dondurucu: Bazı mini buzdolabı modelleri birkaç litrelik küçük bir dondurucu alanına sahiptir. Bu kısımlar genellikle buz küplerini saklamak için kullanılır. İhtiyacınıza göre donduruculu ya da dondurucusuz olan modellere yönelebilirsiniz.

En iyi mini buzdolabı modelleri

Vestel SB9001

En iyi mini buzdolabı modelleri listemizin ilk sırasında Vestel imzalı SB9001 adlı ürün yer alıyor. 50 santimetre derinlik alanı ve 48 santimetre genişliğe sahip sahip olan cihaz, statik dondurucu özelliğine sahiptir. 41 dB ses seviyesi ile çalışan model 89 litre hacme sahiptir. 136 kWh yıllık enerji tüketimi sunan F sınıfı buzdolabı oldukça rağbet gören ve tercih edilen modellerden bir tanesidir.

En iyi mini buzdolabı modelleri
Vestel SB9001

Vestel SB9001 mini buzdolabı modeli otomatik sıcaklık kontrolü sayesinde konforlu bir kullanıma olanak tanır. Bu fonksiyonla beraber iç ortam sıcaklığı anlık olarak kendi kendine ölçülebilir ve sizin manuel herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan, sıcaklığı otomatik bir biçimde değiştirebilir. Bu sayede yiyecek ve içecekleriniz daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde korunmaya devam eder. Öte taraftan enerji tasarrufu konusunda da söz konusu özellik artı puan toplamaktadır.

Popüler mini buzdolabı modeli değiştirebilir kapı açılış yönüne sahiptir. Bu özellikle beraber mutfağınızdaki küçük alandan şikayet ediyorsanız, aradığınız çözüme ulaşabilirsiniz! Öte taraftan kırılmaya dayanıklı özel cam raflar ile birlikte büyük ve ağır gıdalarınızı da herhangi bir tereddüt duymadan mini buzdolabınızda saklayabilirsiniz.

Sunny SNY 65

En ucuz ve en iyi mini buzdolabı modelleri arasında kabul edilen Sunny SNY 65, ekonomik fiyat etiketinin yanı sıra güçlü özellikleriyle hemen herkese hitap etmeyi başarıyor. A+ enerji sınıfına sahip olan ürün, 59 litre brüt hacme sahip. Dondurucu kısmının hacmi ise 45 litre olarak açıklanıyor. 45 dBa ses seviyesiyle gelen buzdolanının 106 kWh oranındaki yıllık enerji tüketimi gözleri üzerinde topluyor.

En iyi mini buzdolabı modelleri
Sunny SNY 65

Ofis, ev, otel odası, öğrenci yurt odaları ve benzeri yaşam alanlarında kullanıma uygun olan Sunny SNY 65 statik mini buzdolabı modeli iç dizaynında da konforunu ortaya koyuyor. Dondurucu kompartımanı, bölme rafı ve kapak rafı gibi bölmeler sayesinde yiyecek ve içecekleri güvenli bir şekilde koruyor.

Küçük mekanlar için en iyi mini buzdolabı modelleri arasında değerlendirilen Sunny SNY 65, yalnızca 14.8 kilogram ağırlığa sahip. Bu sayede oldukça rahat bir şekilde taşınabiliyor. Çevreye rahatsızlık vermeden çalışan cihaz, aynı zamanda gürültü yapmadan performans gösterdiği için kullanıcılarından olumlu not alıyor.

Vestfrost VF 90

Vestel’in alt markası olarak hizmet veren Vestfrost tarafından geliştirilen mini buzdolabı modeli tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya aday. Orta seviye bütçesiyle dikkatleri üzerinde toplayan cihaz, 84 cm yükseklik ve 48 cm genişliğe sahip. Bu sayede hemen her alana rahatlıkla sığabilen model 90 litrelik hacme sahip. Yıllık 113 kWh enerji tüketimi vadeden buzdolabının ses seviyesi ise 43 dB olarak belirtiliyor.

En iyi mini buzdolabı modelleri
Vestfrost VF 90

En iyi mini buzdolabı modelleri arasında gösterilen Vestfrost VF90, fonksiyonel yapısıyla konforlu ve pratik bir kullanıma olanak tanıyor. 88 litrelik soğutucu bölme hacmi ile sıcaklık dalgalanması gibi risklerin önüne geçen model, yiyecek ve içeceklerinizi ideal soğuklukta koruyor. Öte taraftan cihaz, iki tane soğutucu raf eklentisi ile nem ve koku oluşumunu usta bir şekilde engelliyor.

Soğutucu aydınlatma özelliği sayesinde rahatlığınızı üst noktalara ulaştırmayı hedefleyen Vestfrost VF 90 mini buzdolabı modeli, şık bir dış tasarıma sahip olduğu gibi aynı zamanda malzeme yapısıyla da artı puan topluyor. Birinci sınıf malzemeden üretilen cihaz dayanıklılık konusunda iddiasını korurken, piyasada Vestel garantisi ile satılıyor. Çok satan bu model, enerji tasarrufu konusunda da büyük rağbet görüyor.

Dijitsu DB50

A+ enerji sınıfında olan, en ucuz ve en iyi mini buzdolabı modelleri arasında kabul edilen Dijitsu DB50, özellikle de stüdyo tipi evler için oldukça uygun bulunuyor. İster evinizde, ister ofinizde, isterse karavanınızda kullanabileceğiniz bu cihaz; her türlü yiyecek ve içeceğinizi başarıyla muhafaza ediyor.

En iyi mini buzdolabı modelleri
Dijitsu DB50

Oldukça sessiz bir şekilde çalışan motoru sayesinde gürültüye izin vermeyen Dijitsu DB50 mini buzdolabı modeli, aynı zamanda çıkarılabilir rafları sayesinde rahat bir temizleme şansına imkan sağlıyor. Öte taraftan rafların epey dayanıklı bir malzemeden yapılmış olması, en ağır gıdaları bile dolabınızda gönül rahatlığıyla taşımanıza yardımcı oluyor.

Statik dondurucu özelliğine sahip çok satan mini buzdolabı modeli, elektrik tüketimi konusunda da başarısını ispatlıyor. Hem doğa hem de bütçe dostu olarak nitelendirilen model; özel olarak geliştirilen soğutma sistemi sayesinde yiyeceklerin kokularının birbiri ile karışmasına izin vermeden maksimum performansa odaklanıyor.

Vestel Retro SB14201

En iyi mini buzdolabı modelleri deyince elbette ki Vestel Retro SB14201’den bahsetmeden geçmek olmaz! Olağanüstü tasarımı ile herkesi büyülemeyi başaran bu model, nostaljik görünsütüyle dikkatleri üzerine çekiyor. Bulunduğu ortamın en şık ve göz alıcı ürünü olmaya aday bu buzdolabının 181 kWh yıllık enerji tüketimi sağladığı biliniyor.

En iyi mini buzdolabı modelleri
Vestel Retro SB14201

59.5 cm derinlik, 54 cm genişlik ve 83.5 cm yüksekliğe sahip olan Vestel Retro SB14201, 122 litre hacme sahip. Solo kullanım şekliyle geliştirilen mini buzdolabı, 40 dB ses seviyesi ile gürültüye izin vermeden çalışıyor. Bu sayede ortamda bulunan insanları kesinlikle rahatsız etmeden görevini yerine getiriyor.

Tek bir renk seçeneği ile piyasaya sürülen Vestel Retro SB14201, yalnızca kırmızı renkte bulunuyor. Mekanik kontrol paneliyle gelen üründe 3 yıl garanti imkanı sunulurken; açılış ve kurulum işlemleri için yetkili servis tarafından hizmet sağlanıyor. F enerji sınıfında değerlendirilen mini buzdolabı, günümüzde oldukça rağbet görmesi ve alternatiflerinden çok daha şık bir tasarım anlayışı ile geliştirilmesi nedeniyle çok satan modeller arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu