Ev & Yaşam

En iyi masa lambaları: Çalışma masanızı aydınlatırken şıklaştırın!

En iyi masa lambaları sayesinde çalışırken konsantrasyonunuzu en iyi şekilde tutabilir, odağınızı kuvvetlendirebilirsiniz. İşte o ürünler...

En iyi masa lambaları hakkında bilmeniz gereken tüm detayları sizler için bir araya getirdik. Çalışma masanızın üzerinde masa lambasına yer vermek isteyenlerden misiniz? Ya da mevcut masa lambanızı değiştirmek mi istiyorsunuz? Doğru bir masa lambası seçimi, evinize estetik bir değer katabilir. Sadece yeterli aydınlatma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda eviniz veya ofisiniz için doğru ambiyansı da yaratır. Farklı ışık türleri kullanarak evinizi daha güzel hale getirebilirsiniz. Bunlardan biri de masa lambalarıdır. Bir masa lambası, tarzı ve etkili aydınlatması ile yaşam alanınızı güzelleştirebilir. Hareketli yapıları ve sanatsal tasarımları onları diğer aydınlatma aksesuarlarına göre daha kullanışlı ve çok yönlü kılar.

En iyi masa lambaları diyerek arama motorunda bir araştırma yaptığımızda çok sayıda ürün karşımıza çıkar. Çalışma masası ya da komodin üzerine konulan masa lambaları karanlık saatlerde en büyük yardımcımız olabiliyor. Bir masa lambasının loş ışığı altında kitap okuma, ders çalışma, yazı yazma ve hatta makyaj yapma gibi pek çok iş halledilebilir. Bu ihtiyaçları gidermek için aydınlık hizmeti sunan en iyi masa lambaları; ev, okul ya da ofis hayatınızın vazgeçilmez bir destekçisidir. Farklı görünümler ve farklı fonksiyonlar sunan pek çok masa lambası vardır. Masanıza ya da komodin üzerine şıklık katacak çeşitli tasarımlarda teknolojik masa lambaları da son dönemlerde oldukça popüler oldu. Peki masa lambası nedir? Onu diğer lambalardan ayıran özelliği nedir? Bir bakalım…

Masa lambası nedir?

En iyi masa lambaları içeriğimize geçmeden önce sizler için masa lambaları hakkında detaylı bir içerik hazırladık. Göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Bir masa lambası, bir masa ya da herhangi bir mobilya parçası üzerine yerleştirilen bir aydınlatma aracıdır. Masa lambaları, lamba çeşitleri arasında en kolay ve pratik aydınlatma çözümü sağlar. Tek bir alan üzerinde güçlü ve yönlendirilmiş bir ışık sunan masa lambaları, hareket ettirilebilir özellikli ise ihtiyaca göre ayarlanabilir. Çok farklı şekil ve tarzda çok sayıda markanın ürettiği masa lambası vardır. Bazıları metal bazıları ahşap bazıları da plastik malzemeyle kaplı olabilir. Ürünün yapı malzemesi önemlidir, ancak ışığın yönlendirilmesi ve şiddeti en önemlisidir.

En iyi masa lambaları
Masa lambası nedir?

Öte yandan, masa lambaları diğer lambalara nazaran daha loş bir ışık sunduğu için dekoratif bir atmosfer yaratmak için de tercih edilir. Çeşitli markaların ürettiği masa lambaları teknolojik özelliklere sahip olurken görünümleri ile dekoratif bir öge olarak da kullanılabilir. Sonsuz şekilde farklı stillerde lambalar söz konusudur. Bu nedenle masa lambası alışverişi yapacak olanların karşısına çok sayıda masa lambası çıkar. Kullanım ihtiyacına göre masa lambası tercih edilmelidir. Bazı masa lambaları komodin üzerine konmak için de kullanılabilir. Yatağınızın başucuna yerleştirilen komodinlerin üzerine masa lambası koyabilir ve yattığınız yerden kitap/dergi/gazete okuma konforu yakalayabilirsiniz. Fakat komodin üzerine yerleştireceğiniz masa lambasının, ışık gücünün yeterli seviyede olmasına, ışık yönünün değiştirilebilmesine ya da ışık yoğunluğunun ayarlanabilmesine dikkat etmelisiniz. Masa lambaları diğer lambalardan farklı olarak tasarlanmıştır. Peki lamba çeşitleri nelerdir? Bir göz atalım…

Lamba çeşitleri nelerdir?

En iyi masa lambaları içeriğimize devam ederken lamba çeşitlerini de sizlerle paylaşmak istedik. Lambalar, lamba tipine bağlı olarak ortam aydınlatması, görev aydınlatması veya vurgu aydınlatması sağlayabilir. Zemine yerleştirilen ayaklı lambalar, masa lambaları ve duvar lambaları ile her ortamda aydınlatma sağlanır. Zemin lambaları hem ortam hem de vurgu aydınlatması sağlar. Bu lambalar, üstten aydınlatmayı taklit etmek için ışığı yukarı doğru yansıtır. Standart abajurlu bir zemin lambası genellikle vurgulu aydınlatma sağlar. Zemin lambaları, alanın sınırlı olduğu odalar da iyi bir aydınlatma hizmeti verir.

En iyi masa lambaları
Lamba çeşitleri nelerdir?

Masa lambaları, zemin lambalarından farklıdır. Bir masa lambasının esas işi, görev aydınlatması sağlamaktır. Genelde aşağıya doğru bakacak bir şekilde tasarlanan bu lambalar, ışığı ihtiyacınız olan yere yönlendirmek için ayarlanabilir özellik sunar. Masa lambaları vurgulu ışık sağlar, ancak oturma odası veya yatak odasında bile kullanılarak okuma lambası olarak işlev görebilir. Duvar lambaları ise duvara monte edilir. Daha çok dekoratif ihtiyaç olarak tercih edilen bu lamba çeşidi, vurgulu aydınlatma sağlar. Işığa en ihtiyaç duyulan bölgeye yerleştirilir. Çalışma masasının yakınındaki duvara monte edilerek masa lambanıza destek verebilir ve ışık yoğunluğu arttırılabilir. Masa lambaları her daim hayat kurtaracak nitelikte bir üründür.

Masa lambası çeşitleri nelerdir?

Masa lambası satın almak istediğinizde karşınıza farklı fonksiyonlarda geniş yelpazede ürünler çıkacaktır. Bir masa lambası tipik olarak genellikle bir masa veya ofis yüzeyine yerleştirilir. Bu lambalar, lambanın başı masaüstünün üzerine uzanacak ve lambanın kendisinin işgal etmediği bir alana aşağıya doğru parlayacak şekilde tasarlanmıştır. Esnek kolları, bükülebilir boyunları ve ışığı ihtiyaç duyduğunuz her yerde aydınlatmak için döner başlıklarıyla özellikle pratiktir. Işığı ihtiyaç duyduğunuz yere odaklamak ve gözlerinizden uzak tutmak için kolayca yeniden konumlandırılabilirler. Masa lambaları geleneksel ampul aydınlatması yerine LED aydınlatma da içerebilir. Bu sayede, lambayı uzun saatler boyunca kullanırken göz yorgunluğunu azaltmasına yardımcı olur. Hatta sadece çalışmak için kullanılmazlar El işleri ve çeşitli hobiler ile uğraşırken de işe yarar.

LED masa lambaları

En iyi masa lambaları ampul yerine LED ile donatılmış olanlar olabilir. Çünkü genel olarak, LED tabanlı bir masa lambası, uzun yıllar boyunca size aydınlatma hizmeti verecektir. O kadar uzun süre dayanırlar ki, asla ampulleri değiştirmek zorunda kalacak şekilde tasarlanmamışlardır. LED masa lambaları ile, lambanız enerji tasarrufu da sağlar. Çünkü LED ampuller çok daha fazla enerji tüketen bir akkor ampule eşdeğer miktarda ışık vermek için daha az watt gerektirir. Kullanım ömürleri boyunca, eski moda masa lambalarına kıyasla yedek ampullerden ve enerji maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlarlar.

En iyi masa lambaları
LED masa lambaları

Ayarlanabilir masa lambaları

En iyi masa lambaları hareket kabiliyeti olanlardır. Masa lambaları özellikle çalıştığınız, kitap okuyup yazı yazdığınız veya başka işler yaptığınız bir çalışma masasında kullanışlı olur. Genellikle bu ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeleri için ayarlanabilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Çeşitli şekillerde ayarlanabilen masa lambaları pratiklik sağlar. Lamba tabanında bir dönüş ayarı, esnek bir kol ve lamba kafasına bağlandığı boyunda dönme kabiliyeti içerebilirler. Bu, kolay ayar yapılmasını sağlar. Lambayı tutup yakına veya uzağa taşımak ve koyduğunuz yerde kalmasını sağlamak çok kolaydır.

USB bağlantılı masa lambaları

Son zamanlarda teknolojinin neredeyse her ev eşyası ile bütünleştirildiğini görüyoruz. Bunlardan biri de, USB bağlantısı sağlayıp cihazlarınızı şarj edebilen masa lambalarıdır. Özellikle de, başucu komodin üzerine yerleştirilen masa lambaları için tasarlanan bu lambalar daha çok abajurlu olsa da farklı görünümlere de sahiptir. Yatak odasında priz sorunu yaşayanlar için tavsiye edilir. Tablet, akıllı telefon, kulaklık, akıllı saat vs. pek çok cihazı şarj edebilir. Çalışma masaları üzerinde de oldukça kullanışlı olacaktır. Bir yandan aydınlatma sağlarken bir yandan telefon veya tabletinizi şarj edebilirsiniz. Bu masa lambalarının yanı sıra bir de hızlı şarj doldurma özellikli masa lambaları da mevcuttur. Lambanın taban kısmında şarj pedi bulunur. Bu istasyona akıllı cihaz yerleştirilir ve şarj dolmaya başlar.

En iyi masa lambaları
USB bağlantılı masa lambaları

Deveboynu masa lambaları

Bazı masa lambaları, “deve boynu” denilen bir tasarıma sahiptir. Bir masa lambası çeşidi, genellikle esnek bir plastik veya alüminyum malzeme ile çevrili olan esnek bir boyuna sahiptir. Bu sayede, lamba kafasının çok çeşitli açılarda konumlandırılmasına izin verir. Işığın gelmesi gereken açı ayarlanabilir. Deve boyunlu masa lambasının işlevi, lamba kafasını kolayca eğebilmenizdir. Böylece direkt olarak gözlerinize ışık parlamaz. Tam olarak ışığa ihtiyacınız olan yerde parlar ve gerekirse hızla uzaklaştırabilirsiniz. İsteğe bağlı ayarlanabilir olması özelliğiyle oldukça kullanışlıdır. Tek eksisi, tüm ayarlanabilirlik boyun bölgesinde olduğundan lambanın daha geniş bir alana kolayca yeniden konumlandırılamaması olabilir. Neredeyse tüm masa lambalarının ayarlanabilir olduğu söylenebilir. Ancak ayarlanabilirlik miktarı değişir.

Bluetooth hoparlör özellikli masa lambaları

En iyi masa lambaları çeşitli fonksiyonları ile göze çarpanlardır. Bu fonksiyonlardan biri de, hoparlör içermesidir. Bazı masa lambaları, aydınlatma hizmeti sunarken müzik dinleyebilmenizi de sağlar. Üstün performans gösteren bu masa lambaları, oldukça kullanışlı olabilirler, çünkü çalışma masanızda çizim yaparken veya kitap okurken arkada müzik dinleyebilmenizi sağlayarak konfor sağlar. Genelde bu masa lambaları kablosuzdur. Bu özelliği sayesinde, dışarıya çıkarken yanınıza alabilir hatta kamp yaparken hem aydınlatma hem de hoparlör işlevini kullanabilirsiniz.

En iyi masa lambaları
Bluetooth hoparlör özellikli masa lambaları

Banker masa lambaları

En iyi masa lambaları deyince akla gelen çeşitlerden biri de banker masa lambalarıdır. Kalabalık bir çalışma masası üzerinde, yatay gölgeli ve sıklıkla yeşil renkte gördüğünüz küçük masa lambasını hatırlıyor musunuz? Bu küçük masa lambalarına, bankalarda ve diğer ofis faaliyetlerinde kullanılmak üzere üretildikleri için banker masa lambası denir. Lamba kafası aşağı eğilebilir olduğunda çalışma masası üzerinde kullanımı çok uygundur. Banker masa lambaları masada az yer kaplar ve az miktarda ışık sağlar. Tarz olarak biraz eski olduklarından daha az esnektirler. Genellikle modern teknolojiler ile donatılmamışlardır. Aydınlatma tipi eski olabilir, ancak lambaların kendisi çalışma masanıza klasik bir görünüm kazandırıyor ve Retro görünümü etkileyici.

Peki masa lambası satın almadan önce nelere dikkat edilmelidir? Dikkat edilmesi gereken noktalara bir göz atalım…

Masa lambası satın almadan önce dikkat edilmesi gerekenler

En iyi masa lambaları kısıtlı bir alanda aydınlatma ihtiyacınızı gidermek için tasarlanmıştır. Bir masa lambası satın almadan önce neden masa lambasına ihtiyacınız olduğu düşünülmelidir. Tüm masa lambalarının ortak bir özelliği vardır; o da taşınabilir olmalarıdır. Kolaylık sağlar ve pratik bir şekilde aydınlatma sağlar. Güçlük çekmeden bir yerden başka bir yere taşınabilir fonksiyonu sayesinde bir elektrikçiye de ihtiyaç duyulmaz. Kablolu, pilli veya bluetooth özellikli pek çok çeşit vardır. Masa aydınlatması üreten firmalar, çeşitli fonksiyonlar sunduğu için hangisini satın alacağım derdine düşebilirsiniz. Sizler için yardımcı olacak değerlendirmeleri yaptık. Masa lambası satın almadan önce dikkat edilmesi gereken faktörler şöyle:

En iyi masa lambaları
Masa lambası satın almadan önce dikkat edilmesi gerekenler
  • Aydınlatma: En iyi masa lambaları çeşitli özellikler de olabilir. Örneğin, bazı masa lambaları ampullüdür. Ampul detayı önemlidir, çünkü bir masa lambası yeterli düzeyde ve kalitede ışık saçmalıdır. Renk sıcaklığı ve watt miktarı ışık kalitesinde önemli bir etkendir. Enerji maliyetini düşürecek özellikte ampullü masa lambası tercih edilmelidir. Uzun süren çalışmalarda kullanılan masa lambasının, ampulünün enerji tasarrufu sağlayacak özellikte olması dikkat edilmelidir. Ampullü masa lambası yerine LED özellikli masa lambası da satın alabilirsiniz. Çünkü ışık yayan bu diyotlar yani LED sayesinde enerji maliyetiniz düşecektir. LED ampule göre daha düşük watt değerine sahiptir, ancak yüksek voltajlı ampuller ile aynı ışık yoğunluğu sağlar. Ayrıca, LED ile donatılan masa lambaları dokunmatik özellikte olur ve ışık yoğunluğu isteğe göre ayarlanabilir. Masa lambası satın alımında ampul veya LED ışık renk sıcaklığı da önemlidir. Kitap, gazete, dergi okumaları ve ders çalışma, yazı yazma vb. diğer çalışmalar için genellikle gün ışığı renk sıcaklığında aydınlatma önerilir. Oturma odaları ve yatak odaları için genellikle sıcak beyaz renk tavsiye edilir. Mutfak ve çalışma alanları için ise parlak beyaz renk aydınlatma olmalıdır. Masa lambasının yaydığı ışık rengi, herhangi bir eylemde bulunurken önemli rol oynaması nedeniyle aydınlatma kalitesi satın alımını etkileyen bir noktadır.
  • Boyut: Masa lambaları şekil ve boyut bakımından farklılık gösterir. Görüntüsü size cazip gelen bir masa lambası hemen dikkatinizi çekecektir, ancak bu kısımda görüntüsünden ziyade işe yaraması dikkat edilmelidir. Bu noktada, masa lambasının yüksekliği etkili bir rol oynayacaktır. Masa lambasının yüksekliği göz seviyesinde olmalıdır. Buna uymayan masa lambalarından kaçınmalısınız. Satın alacağınız masa lambasının tabanının oturduğunuz yerden baktığınızda göz hizasında olması gerekir. Elbette, bu kıstas masanın ya da herhangi bir mobilyanın üzerinde nereye koyacağınıza bağlı olarak değişebilir. Ancak, göz hizasında olması demek göz yorulması gibi çeşitli yan etkileri de hafifletmeye yardımcı olmak demektir. Boyut olarak 50-60 cm uzunluğunu aşmayan masa lambası tavsiye edilir. Uygun olmayan boyutta bir masa lambası seçmek yaygın bir hatadır. Masanızın boyutuna ve yüksekliğine uygun masa lambası seçilmelidir. Bazı minyon görünümlü masa lambaları sizlere dekoratif olarak cazip gelebilir, ancak bundan kaçınılmalıdır. Eğer dekor amaçlı masa lambası kullanmayacaksanız işlevselliğe dikkat edilmelidir.
  • Yapı Malzemesi: En iyi masa lambaları arasından seçim yaparken ürünün yapı malzemesi de etkili rol oynamalıdır. Dekoratif amaçlı kullanım düşünüyorsanız belki bu kriter sizler için önemli olmayabilir. Çalışmalarınızı gerçekleştirdiğiniz çalışma masasında, yapı malzemesi kaliteli olan bir masa lambası yer almalıdır. Örneğin; metal ya da ahşap malzeme ile üretilen masa lambaları. Çünkü bunlar daha uzun ömürlü olur ve kullanışlılığı artar. Plastik malzeme çok doğru bir seçim olmayabilir, ancak bütçe dostu masa lambaları tercih etmek isteyenler de olabilir. Plastik diğer malzemelere göre daha hafif olduğu için masadan devrilme riski daha fazla olabilir ya da herhangi bir yıpranmaya maruz kalabilir. Bu nedenle, metal ve ahşap yapıdaki masa lambaları daha çok tavsiye edilir. Ayrıca bunun yanı sıra, metal ve ahşap görünümündeki masa lambaları ortama bir doku ve dekoratif estetik katar. Plastik görünüm daha basit olduğundan dolayı dekorunuza uyum sağlamayabilir.
  • Dekoratif Uyum: En iyi masa lambaları arasında seçim yapmakta zorlandığınızda ilk olarak dekoratif görünümü dikkatinizi çekecek ve seçiminizde etkili olacaktır. Bir masa lambası satın alırken dekoratif endişe de duyulabilir. Bunun için zorlanmakta haklı olunabilir, çünkü piyasada birçok seçenek vardır. Masa lambası satın alırken, lambanın iç mekanınız ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Modern, klasik ya da başka tarzda masa lambası seçerken şekil ve renklere özen gösterin. Uzun süre boyunca gözünüzün önünde duracak olan bir masa lambasından hemen vazgeçmek istemezsiniz. Bir masa lambasını zihnimizde düşünerek görselleştirirken, genellikle akla gelen bir taban, gövde, gölge ve ampul hayal ederiz. Ancak portatif fener stilleri, portatif kablosuz lambalar, heykelsi lambalardan büyüleyici küre lambalara kadar sayısız yorumda masa lambası mevcuttur. Dekoratif uyuma önem verirken işlevsellik, işlevselliğe önem verirken de dekoratif uyum özenle dikkat edilmesi gerek hususlardır.
  • Bütçe: Masa lambası fiyatları onlarca farklı detay göz önüne alınarak belirlenir. Üretici firma fiyatı belirlerken başta üretim ve çalışma maliyetleri olmak üzere işçiliğin ve ürünün değerini karşılayan bir fiyat belirler. Masa lamba fiyatlarının satış noktasına göre değişkenlik gösterdiğini de görebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz masa lambasının tüm özellikleri ürün fiyatını etkileyebilir. Bunun en basit örneği lambanın yapı malzemesi ve modelidir. Dayanıklı masa lambaları genelde daha pahalı olurken ortalama fiyat seviyelerine rast gelmek de mümkündür. Dekoratif özelliği ön planda olan masa lambalarında daha çok görselliğe önem ve özen verildiği için iyi bir aydınlatma beklenmez ve fiyat tasarıma göre belirlenir. Performansa göre belirlenen fiyatlara etki eden detay ise ampul kalitesi ve türüdür. En iyi masa lambaları fiyat araştırması yaparken bütçeniz ile birlikte dikkat etmeniz gereken en önemli nokta göz sağlığınızdır. Bu nedenle, ekonomik özellikten ziyade gözlerinize uygun olmasına özen göstermelisiniz. İhtiyacınıza bağlı olarak satın alacağınız masa lambaları bütçe farklılığı gösterir, çünkü çeşitli fonksiyonlar sunan masa lambaları fiyatta değişkenlik göstermesine sebep olur. Ucuz masa lambası satın almak yerine kaliteli bir aydınlatma hizmeti veren masa lambası tercih etmek daha uzun ömürlü olacak ve verilen ücreti de değerli kılacaktır. 

Masa lambası nereye yerleştirilir?

En iyi masa lambaları aydınlatma sağladığı gibi dekoratif unsur olarak da kullanılır. Hem dekoratif bir öge olarak oda içerisine estetik katarken hem de vurgulu aydınlatmasıyla hemen yanında pek çok işi yapmanızı sağlayacak ışık görevini görür. Bu yüzden, masa lambasının nereye yerleştirileceği önemlidir. Koltuk kenarındaki sehpalar, çalışma masası, yatak kenarındaki komodinler, mutfak tezgahı, ofisler, lobiler, yemek alanları gibi daha kısıtlayıcı alanlara yerleştirilmelidir. Tercihen farklı eşyalar üzerine de konabilir, ancak bu sayılan eşyalar üzerinde daha verimli ve kullanışlı olduğu görülecektir.

En iyi masa lambaları
Masa lambası nereye yerleştirilir?

Masa lambalarının bakımı nasıl yapılır?

En iyi masa lambaları listemize geçmeden son olarak, masa lambalarının bakımı hakkında da bilgi vermek istedik. Masa lambalarınızın uzun ömürlü olmasını sağlamak için aşağıda yer verdiğimiz bakım ipuçlarını incelemenizi tavsiye ederiz.

  • Ampulü kesinlikle açıkken temizlemeyin. Islak bir mendil kullanmayın.
  • Bütçenize uygun bir LED aydınlatmalı masa lambası tercih edin. Ampule göre daha uzun ömürlü olacaktır.
  • Her 3 – 6 ayda bir yüzeyinde biriken tozu temizleyin. Bazı masa lambaları, özellikle de dış yüzeyi plastik kaplı olanlar fazla toza maruz kaldığında renk değişimine uğrayabiliyor. Yıpranmaların meydana gelmemesi için toz alınmalıdır.
  • Masa lambasını temizlemek için asla soğuk su kullanmayın, sıcak ampulü patlatabilir.
  • Bol yoğunlukta ve tutarlı aydınlatma sağlamak için ampullerinizi düzenli olarak değiştirin. Enerji tasarruflu ampul tercih edin.

En iyi masa lambası önerileri

Masa lambaları hakkında yeterince bilgiler verdiğimiz içeriğe devam ediyoruz. Çeşitli markaların müşterilerine sunduğu pek çok masa lambası var. İşte o masa lambaları…

TaoTronics TT-DL064 LED Masa Lambası

En iyi masa lambaları listemize ilk olarak TaoTronics TT-DL064 LED masa lambası ile başlamak istedik. Bu masa lambası, piyasadaki diğer benzer özellikteki masa lambası satan firmalara göre daha ucuza satış gerçekleştiriyor. Bu yüzden dolayı bütçe dostu bir ürün olduğu söylenebilir. Masa lambası üzerinde dokunmatik bir düğme bulunur. Bu düğmeye basarak, beyaz renginin 3 farklı hali arasından biri seçilebiliyor.

En iyi masa lambaları
TaoTronics TT-DL064 LED Masa Lambası

5 adımda parlaklık seviyesi isteğe bağlı olarak değiştirme özelliği barındıran bu masa lambası, A sınıfı enerji tasarruflu LED ampul ile aydınlatma sağlar. Masa lambasını tekrardan yakmadan önce son açtığınız ayarı tekrarlama özelliğine sahip olmasının yanı sıra kompakt formu ile kolayca konumlandırılabilir. Teknik özelliklerine baktığımızda ise; LED panel için 5 watt’lık güç, maksimum 1000LUX parlaklık, 100 watt- 240 watt güç gerilimi, 900 gr ağırlık ve 14,9 x 5,9 x 2,8 inç boyutlara sahiptir. ayrıca, USB çıkış portu da yer almaktadır. Kablo uzunluğu ise 150 cm’dir. Bu sayede çalışma masası üzerinde rahatça kullanılabilen özelliklere sahip olduğunu söylemeliyiz. Taşınabilir ve katlanabilir özelliği sayesinde rahat ve kolay bir şekilde taşınabilen bu masa lambasının fiyatı şu anda 499,00 TL civarındadır.

SKYLEO Klipsli LED Masa Lambası

En iyi masa lambaları içeriğimize devam ediyoruz. Bu sefer karşınızda SKYLEO’nun klips özellikli masa lambası var. klips mekanizması sayesinde masa kenarına kolayca kurulum yapmanızı sağlar. Sabit bir şekilde yerinden oynamadan aydınlatma hizmeti veren bu masa lambası, 3 ışık modu ile 10 özel parlaklık seviyesi ile karşınıza çıkar. Beyaz, günışığı ve sıcak ışık ile farklı seçenekler sunarken çalışma, okuma ve yazma vb. gibi eylemler gerçekleştirilebilir. Esnek bir yapısı vardır, bu sayede 360 derece dönebilir. Farklı açılar kolayca ayarlanabilir.

En iyi masa lambaları
SKYLEO Klipsli LED Masa Lambası

Göz koruma ışığı özelliği sayesinde, gözü yormadan aydınlatma sağlar. özellikle de, masa başında uzun süre çalışanlar için geliştirilen bu masa lambası, enerji tasarrufu sağlar. Bunun yanında bir de USB kablosu bağlanabilen bir portu vardır, bu sayede USB kablosu ile akıllı cihazlarınızı şarj edebilirsiniz. Metal ve alüminyum malzemeleri ile tasarlanan bu masa lambası, masa kenarında aydınlatma sağlarken altında kitap okuyabilir, el işi yapabilir ve makyaj yapabilirsiniz.  Teknik özelliklerine baktığımızda; 720 gr ağırlığında ve ‎41 x 13 x 6 cm boyutlarında olduğunu söylemeliyiz. Ürünün piyasa fiyatı da şimdilik 499,00 TL.

Xiaomi Mi LED Masa Lambası

En iyi masa lambaları listemizde Xiaomi markasına yer vermeseydik olmazdı, çünkü bu markanın pek çok üretip satışa sunduğu son derece teknolojik masa lambaları var. Bunlardan biri de, hem kompakt hem de bütçe dostu olan Xiaomi Mi LED masa lambasıdır. İstenilen ayarda farklı ışık modları sunan bu lamba, görünümü basit ve şıktır. Parlaklık ve renk sıcaklığını, akıllı telefonunuza indireceğiniz Mi Smart Home uygulamasını indirerek ayarlayabilirsiniz. Hatta Siri yardımıyla sesinizi kullanabilirsiniz. Bu özelliği sayesinde, uzaktan kontrol yapabilmenizi sağlar.

En iyi masa lambaları
Xiaomi Mi LED Masa Lambası

Konfor sağlarken iyi bir aydınlatma işlevi de sunan Xiaomi Mi LED masa lambası, ısı dağıtıcı özelliktedir. Teknik özelliklerine baktığımızda; 800 gr ağırlığa,  44,5 x 44,5 x 15 cm ölçülerinde boyutu olduğunu söylemeliyiz. 4 adet aydınlatma modu sunar; bunlar odak, okuma, PC ve çocuk modudur. Odak modu ile bir odak süresi oluşturulabilir. Ayrıca dinlenme süresi de ayarlayabilir, böylelikle göz yorgunluğunun önüne geçer. Okuma modu ile nötr bir renk sıcaklığı oluşur ve bu mod sayesinde lamba altında okuma yapanların odağını bozmasını engeller. Çalışma masanızda bilgisayar ile çalıştığınızda Xiaomi Mi LED masa lambası, bilgisayarın yaydığı mavi ışığı azaltır. Çocuk modunda ise çocukların gözlerinin sağlıklı kalması için güvenlik standardını karşılama fırsatı verir. Malzemesi plastiktir, bu nedenle bu üründen kaçınabilirsiniz, ancak işlevi bir harika. Fiyat değeri ise şimdilik 880,00 TL.

Ikea Forsa Masa Lambası

En iyi masa lambaları içeriğimize, ev ve yaşam ürünleri ile popüler bir marka olan Ikea’nın Forsa çalışması masa lambası ile devam ediyoruz. Yukarıda yer verdiğimiz LED lambalardan farklı görünümdeki bu masa lambası ampullü aydınlatma sağlar. Enerji tasarruflu bir ampul yerleştirdikten sonra hem paradan hem de zamandan tasarruf sağlanabilir. Nikelaj kaplamalı bu masa lambasının tasarımı çalışma masasına bir değer katacak nitelikte.

En iyi masa lambaları
Ikea Forsa Masa Lambası

Maksimum 40 watt’lık aydınlatma sağlayabilen bu masa lambasının teknik özelliklerine baktığımızda; taban çapı 15 cm, yükseklik boyu 35 cm, abajur çapı 12 cm ve kordon uzunluğunun ise 1.8m olduğunu söylemeliyiz. Hareket ettirilebilen kol ve başlık sayesinde ışığın yoğun olması istenen yöne ayarlanabilir. Fiyatı ise yukarıda listelediğimiz diğer LED masa lambalarına göre biraz fazla olabilir, ancak dekoratif masa lambası isteyenlerin tercih edebileceği bir üründür. Fiyatı 609,00 TL olan bu masa lambası mağaza ya da ilgili web adresi üzerinden satın alınabilir.

Avonni ML-64005-K LED Masa Lambası

En iyi masa lambaları içeriğimizde tavsiye edeceğimiz bir ürün daha var. O da; Avonni markasının taşınabilir ve şarj edilebilir fonksiyonlu masa lambası. Krom kaplama ile tasarlanmış olan bu masa lambası, görünümü ile boyutu ile tam bir çalışma masası için yaratılmış. Maksimum 3 watt tüketen bu lamba aydınlatma görevini LED sayesinde yapıyor.

En iyi masa lambaları
Avonni ML-64005-K LED Masa Lambası

Teknik özelliklerine baktığımızda; 25 cm yüksekliğe sahip olduğunu ve 11 cm çaptan oluştuğunu söylemeliyiz. Daha küçük boyutlarda masa lambası tercih etmek isteyenler için idealdir. Farklı görünümü ile diğer masa lambalarından farklıdır. Bütçe olarak da diğer masa lambalarına göre oldukça fazla bulunabilir, ürünün şimdilik piyasadaki değeri 1.125,00 TL.

Philips Hue Wellness Masa Lambası

En iyi masa lambaları listemize dekoratif amaçlı tasarlanan masa lambasına da yer verdik. Bluetooth teknolojisi ile tasarlanan bu masa lambası, çalışma masasında yapacağınız bir iş için pek uygun değildir. Çünkü vurgulu bir aydınlatma sağlamaz. Dekoratif masa lambası arayışında olanlar için tavsiye edeceğimiz bu ürün, kişiselleştirilmiş aydınlatma özelliği sunar. Herhangi bir odaya istediğiniz ambiyansı yaratmak için sıcaktan soğuk ışığa kadar çeşitli beyaz tonları saçar. Işık kontrolü uzaktan kumanda ile yapılabilirken oturduğunuz yerden rahatlık sağlar.

En iyi masa lambaları
Philips Hue Wellness Masa Lambası

Bluetooth bağlanma teknolojisi ile kolay kurulum yapılabilen Philips Hue Wellness masa lambası, pil ile çalışmaktadır. Teknik özelliklerine baktığımızda; 1.45 kg ağırlığında ve  18.6×18.6×19.3 cm boyutlarına sahip olduğunu söylemeliyiz. E27 duy ampul ile aydınlatma sağlayan bu masa lambasının fiyatı ise size uçuk gelebilir, ancak dekoratif eğlenceye düşkünler için tavsiye edilebilir. Ürünün şu andaki değeri yaklaşık 2.200,00 TL civarındadır.

S-Link SL-8745 LED Masa Lambası

En iyi masa lambaları listemize bütçe dostu bir masa lambası ile son vermek istedik. S-link markasının satışa sunduğu bu ergonomik masa lambası, LED aydınlatma sistemine sahiptir. Okuma, yazı yazma, ders çalışma, el işi yapma ve hatta makyaj yapma işlerini yapabilmeniz için beyaz renkte bir aydınlatma sunar. Ancak, renk sıcaklığı ayarlama seçeneği yoktur ve uzun süreli çalışmalarda ürün oldukça fazla ısınma yapar. Kısa süreli çalışmalar için kullanacağım derseniz bu ürün önerilebilir.

En iyi masa lambaları
S-Link SL-8745 LED Masa Lambası

İki taraflı ışık verebilen bu masa lambasının arka kısmında bir de ayna detayı mevcuttur. Başlık genişliği 20 cm uzunluğundadır ve kolayca hareket ettirilebilir. Kablo uzunluğu ise 70 cm’dir. Yapı malzemesi plastikten yapılmış olduğundan pek uzun ömürlü bir masa lambası olduğu söylenemez, ancak günü kurtarabilir fonksiyonlara ve bütçeye sahip olduğundan tavsiye etmek istedik. Piyasa değeri şu anda 288,00 TL olan bu masa lambası tam bir bütçe dostu.

En iyi masa lambaları içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sizlerin tavsiye etmek istediği bir masa lambası var mı? Varsa tavsiyelerinizi bizimle yorumlarda paylaşın.

Bu içeriğimize de göz atmayı unutmayın: Bunaltıcı Sıcaklara Karşı En İyi Hava Soğutucu Tavsiyeleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu