Tatil & Seyahat

Kendinizi özel hissettirecek en iyi butik oteller

En iyi butik oteller arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız sizler için hazırladığımız listeyi incelemenizi tavsiye ederiz. İşte o butik oteller…

En iyi butik oteller ile ilgili araştırma yaptığımızda arama motorunda karşınıza bir yığın butik otel seçeneği çıkacaktır. Bunlardan hangisini seçeceğinize karar vermekte elbette zorlanabilirsiniz. Farklı bölgelerde farklı yerleşkelerde sizlere tatil deneyimi sunan birçok butik otel var. Her biri sizlere farklı hizmetler sunuyor. Kimi butik otel kahvaltı ve akşam yemeği ihtiyacınızı karşılarken kimisi de ne yazık ki bunların hiçbirini sunmuyor. Yalnızca konaklama ihtiyacınızı gidermek için kullanabileceğiniz butik oteller de mevcut.

Bazı butik otellerde kaldığınız konumun yöresel yemeklerini, kültürel ögelerini vb. otelin içinde keşfedebilir ve direkt olarak deneyim imkanı da bulabilirsiniz. Ayrıca bütçenize uygun olup olmadığını sizler için hazırladığımız butik oteller listesinde yer verdiğimiz bilgilere dayanarak seçim yapabilirsiniz. Birçok seçenek ile karşınıza çıktığımız en iyi butik oteller listemize gelin bir göz atalım…

Butik otel seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Uzunca bir iş maratonu ardından tatil yapmak istemek en büyük hakkımız olabilir. Tatil anlayışı herkes için farklı olabilir. Kimi çadır tatili sever kimi de karavan. Bazıları için bu tatil anlayışı pek kolay, konforlu ve güvenli gelmeyebilir. Bu nedenle butik otel tercih etmek isteyebilir. Butik otel seçimi yapmak ülkemizde oldukça zor bulunabilir. Çünkü çok fazla sayıda tatil bölgesine sahip olduğumuz için çok fazla sayıda butik otel vardır. Konaklayacağınız en iyi butik oteli seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Mesela konfor en başta gelen kriterlerden biri olabilir. Bunun yanında güler yüzlü ve samimi bir ortam isteyebilirsiniz. Temizlik ve hijyen de önemli kriterlerden biridir. Şimdi gelin bakalım, butik otel seçerken nelere dikkat etmeliyiz… Hepsini tek tek sizler için inceledik.

En iyi butik oteller
Butik otel seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
 • Temizlik-Hijyen: En iyi butik oteller arayışında olurken seçtiğiniz otel hakkında yapılan yorumları incelemenizi tavsiye ederiz. Çünkü genelde temizlik ve hijyen ile ilgili daha önceki ziyaretçiler yorum yaparlar. Seçtiğiniz butik otelin her gün oda temizliğine önem vermesi gerekir. Çarşaflar, nevresimler, yatak örtüleri, zemin, koridorlar, mutfak bölümü ve eğer varsa bahçenin temizliği her gün rutin bir şekilde temizlenmelidir. Temizlik ve hijyen kriteri otel seçiminde en önemli kriterdir. Ayrıca son 2 yıldır Koronavirüs ile mücadele ederken otel sahipleri ziyaretçilerini memnun etmek için ekstra bir çaba göstermek zorunda. Butik otel seçimi yaparken otelin hijyen kurallarına uyup uymadığını araştırın.
 • Konum: En iyi butik oteller ile ilgili araştırma yapmadan evvel öncelikli olarak tatil deneyimizi gerçekleştireceğiniz konumu belirleyin. Konumu belirledikten sonra konaklayacağınız butik otelin konumunu seçmeye başlayın. Bazıları merkezi konumda tatil yapmak ister bazıları da merkezi konumdan uzak doğa ile iç içe bir tatil yapmak ister. Eğer tatil yapmak istediğiniz konumun alışveriş merkezleri, restoranlar, kafeler vb. yerlere yakın olmasını istiyorsanız merkezi konumdan seçim yapmanız gerekir. Böyle bir butik otelde konaklamanız sizlere bazı kolaylıklar sağlayacaktır. Ulaşım açısından da genelde merkezi konuma yakın butik oteller tavsiye edilir. Bu aslında tamamen sizlerin ihtiyacınıza bağlı olarak değişen bir kriterdir. Merkezi konumdan daha uzak bir butik otel de tercih edebilirsiniz. Doğa ile iç içe olabileceğiniz pek çok butik otel mevcut. Ormanlara yakınlık, denize ve koylara yakınlık, tarihi yerlere yakınlık gibi pek çok kriteriniz olabilir. Ayrıca yapacağınız bu seçimlere göre farklı fiyatlandırmalar ile karşılaşırsınız.
 • Konfor: En iyi butik otelleri hakkında seçim yaparken konaklayacağımız odaların konforlu olması bir diğer önemli kriterdir. Tatil yaparken rahat ve konforlu eşyalar üzerinde olmak isteriz. Kaliteli ve ortopedik yataklar, kullanışlı mobilyalar ve belki de en önemlisi klimalı bir odada konaklamak en çok istenilen özelliklerdir. Butik otel seçerken oda içerisinde kullanılan eşyalar hakkında önceden bilgi sahibi olmak gerekir. Özellikle yaz aylarında yapılan butik otel tatillerinde klima detayı oldukça önemli bir kriter olarak karşımıza çıkar. Seçeceğiniz otelin klimalı olup olmadığını nasıl çalışır durumda olduğunu soruşturun. Bazıları konakladığı odada televizyon ve mini bar olmasını da tercih eder. Boş vakitleri değerlendirmek için istenilen bu eşyalar konfor tercihinize göre elbette değişebilir. Oda içerisinde duş, banyo, lavabo ve tuvalet alanlarının konforlu ve kaliteli düzeyde olmasına dikkat edin. Ayrıca ilk başta belirttiğimiz gibi temizlik ve hijyen kriterinin en çok göz önünde bulundurulması gereken banyo ve tuvalet alanlarıdır.
 • Güvenlik: En iyi butik oteller hakkında inceleme yaparken belki de en pas geçtiğimiz kriter güvenlik olabilir. Öncelikli olarak bu kritere dikkat vermeliyiz. Çünkü hiç bilmediğiniz bir konumda konaklamak istediğinizde kendinizi güvende hissetmelisiniz. Bununla ilgili olarak seçim yaptığınız butik otelin güvenlik araştırmasını yapın. Gece saatlerinde genel olarak güvenliğin sağlanıp sağlanmadığını, otel dışındaysanız odanızın güvenliğinin sağlanıp sağlanmadığını öğrenmelisiniz. Odanızda bıraktığınız kişisel eşyalarınız korunup korunmadığını bilmek sizi rahatlatacaktır. İlk olarak bahsettiğimiz temizlik ve hijyen kriterinden belki de daha önemli bir kriter olan güvenlik ihtiyacı, değerlendirmeye alacağınız seçimlerde etkili olacaktır.
 • Servis: En iyi butik oteller hangisi diye arama yaptığımızda otelin ziyaretçilerine verdiği servisleri araştırın. Butik otel seçimi yaparken rezervasyon yapmadan önce sizlere sunacağı hizmetleri önceden bilmeniz gerekir. Bazı oteller genellikle oda ve kahvaltı konsepti ile çalışırken bazıları da yalnızca oda ihtiyacınızı karşılar. Tatil yaparken otel dışına çıkmak istemiyorsanız yemek hizmetinizin karşılanıp karşılanmadığını önceden soruşturmalısınız. Bazı butik oteller açık büfe ya da serpme hizmeti sunar. Ayrıca bu hizmetin yanında nasıl bir servis sağlandığı da önemlidir. Kaliteli bir servis ile memnuniyetiniz karşılanmalıdır. Oda içerisine hızlı ve güzel bir şekilde servis yapılması da önemlidir. Butik otel seçimi yaparken bu hususlara dikkat etmekte fayda var.
 • Güleryüz ve samimiyet: Konaklayacağınız otelde çalışanların güler yüzlü olması, samimi servis yapması, güler yüzle karşılaması sizleri memnun eden bir kriterdir. En iyi butik oteller arayışında olurken lüks ve konforlu kriterlerin olduğu bir yerde belki de Güleryüz ve samimiyet olmayacaktır. Bunu bilebilmek için aradığınız otel hakkında yapılan yorumları ve eleştirileri okumakta fayda var. Otel çalışanlarının sizlere iyi niyetle yardımcı olması, herhangi bir eksiğiniz olduğunda hızlıca gidermeye çalışması sizlere verdiği önemi gösterir. Samimi bir ortam içerisinde tatil yaptığınızda belki de belli bir zaman sonra tekrar aynı otelde konaklamak bile isteyebilirsiniz.
En iyi butik oteller
Butik otel seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
 • Restoran: En iyi butik oteller ile ilgili bir diğer önemli kriterlerden biri de restorandır. Otelin içinde yer alan restoran bölümü sizlerin ilgisini çekebilir. Bazı butik oteller içerisinde restoran bulundurur ve farklı fiyatlandırmalar sunar. Ziyaretçilerine kolay ve hızlı bir şekilde hizmet sunmak isteyen bu oteller, herhangi bir şey içmek veya yemek isteğinizi karşılar. Bazı butik otellerde ise hiç restoran bulunmaz. Bu yüzden otel hakkında önceden bilgi sahibi olmanız gerekebilir. İçerisinde restoran olmayan otellerin genelde yakın çevresinde olur. Eğer böyle bir otel seçecekseniz yakın çevresini bilmenizde fayda var.
 • Konsept: Bazı butik oteller ziyaretçilerine farklı özel konseptler sunar. Keyif verici olan bu konseptler ilginizi çekebilir. Butik otel arayışında olanlar için önemli bir kriter olabilir. Konakladığınız konumun tarihi, kültürel ve doğal yapısı ile ilgili olarak hazırlanan konseptler tatilinizi eğlenceli hale getirebilir. Hem tatil yapmak hem de konakladığınız konumla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bazı butik oteller seçili günlerde farklı konseptler sunar ve sizlerde bu deneyime katılmak isteyebilirsiniz. Ayrıca içinde restoranı bulanan bazı butik oteller farklı ülke mutfaklarının yemeklerini ve kültürlerini de sunabilir.
 • Yakın çevre: En iyi butik oteller genelde yakın çevresindeki etkinlikler, müzeler, tarihi yerler, kültürel ögeler, doğal şekiller vb. ile dikkatinizi çekebilir. Örneğin Kapadokya’da tatil yapmak istiyorsanız konakladığınız butik otel çevresinde mutlaka Peri Bacaları manzarası ile karşılaşabilirsiniz. Seçeceğiniz butik otele rezervasyon yaptığınız tarihlerde yakın çevresinde herhangi bir etkinliğin olup olmadığına bakabilirsiniz. Festivaller, konserler, söyleşiler, sergiler, tiyatrolar vb. diğer etkinlikler konakladığınız tarih aralıklarında olabilir. Bu gibi etkinlikler de dikkatinizi çekebilir. Tatilinizde ormanda yürüyüş veya yoga yapmak isteyenler olabilir. O zaman bu yapacağınız etkinliklere uygun butik otel seçmenizde fayda var. Denize yakınlık da bir diğer önemli kriterdir. Konaklamak istediğiniz butik otelin yakın çevresinde hatta yürüme mesafesinde deniz olup olmadığını araştırın. Bazı butik otellerin kendi plajları olabiliyor. Ziyaretçilerine hem havuz hem de kendi plaj-deniz hizmetini sunabiliyor. Bununla ilgili bilgileri edinmek için yakın çevreyi araştırmak önemli bir kriterdir.
 • Aile – çocuk: Bazı butik oteller çocuklu aileler için özel olarak farklı seçenekler sunabilir. Eğer çocuklu tatil yapmak istiyorsanız çocuklarınız için gerekli güvenlik önlemleri alınmış ve gerekli konforun yaratıldığı butik otelleri tercih etmelisiniz. Genelde çocuklu olarak tatil yapmak isteyen aileler için özel olarak hazırlanan odalar oluyor. Çocukların uyuyabileceği beşikler ya da yemek yiyebileceği mama sandalyesi gibi eşyalar önemli olabiliyor. Ayrıca genelde çocuklu aileler için tatil imkanı sunan butik oteller, içerisinde çocuk havuzu, oyun parkı, oyun alanları ve oyun etkinlikleri barındırıyor. Çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirmek isteyenler için bahsettiğimiz kriter oldukça önemli.
 • Evcil hayvan kabulü: En iyi butik oteller arayışında olup hayvan dostlarını da düşünen pek çok insan var. Evcil hayvanını da yanına alıp tatile çıkmak isteyenler hayvan dostu butik otelleri tercih edebilir. Bununla ilgili olarak, konaklamak istediğiniz otelin hayvan dostu olup olmadığını araştırmanız gerekir. Çünkü her butik otel ne yazık ki evcil hayvanları içinde barındırmak istemiyor. Bu nedenle önceden bu konu hakkında bilgi sahibi olmak için direkt olarak iletişime geçebilir ya da aram motorunda araştırma yapabilirsiniz. Evcil hayvanınız için gerekli tüm ayrıcalıkların sunulduğundan emin olmanız gerekir. Genelde büyük oteller yerine butik oteller evcil hayvanları kabul eder. Çünkü daha az müşteri ile ilgilendikleri için hem sizin hem de dostunuzun daha rahat etmesini sağlarlar. Evcil hayvanı ile tatil yapmak isteyenler için butik otel seçiminde dikkat etmesi gereken en önemli kriter de budur.

Butik otel nedir?

Büyük otellere göre daha az odası bulunan, daha az müşteriye sahip olan ve daha çok ev konforunda ziyaretçilerine hizmet veren otellerdir. Oda sayısı diğer otellere göre daha az olduğu için otel personeli de daha azdır. Son zamanlarda oldukça popüler bir hotel türü olan butik oteller, daha çok merkezi konumlarda yer alır. İstanbul ve İzmir çevresinde yaygın olarak bulunur. Sessiz, sakin ve minimal bir tatil anlayışı olanlar için tavsiye edilen bu oteller farklı hizmetler sunabilir.

En iyi butik oteller
Butik otel nedir?

En iyi butik oteller – Tavsiye rehberi

En iyi butik oteller ile ilgili bilmeniz gereken tüm teknik detayları sizlere açıkladık. Sıra geldi o birbirinden şık ve konforlu otelleri tek tek incelemeye! Hazırsanız başlayalım…

Golden Key Bördübet

Marmaris’te tatil yaparken dinlenmek ve doğa ile iç içe olmak isteyenler için tavsiye edeceğimiz ilk butik otel Golden Key Bördübet olacaktır. En iyi butik oteller arayışında olanlar için harika bir seçenek. Doğallığa ve çevreci yaklaşıma önem verenlerdenseniz konaklamak isteyeceğiniz bir yer olan bu butik otelde pek çok oda seçeneği mevcut. Aile odaları, bahçeli odalar, ağaç ev, orman ve dere manzaralı odalar, romantik odalar gibi daha birçok seçenek sunuyor. Kalabalıktan uzak bir şekilde tatil ihtiyacını gidermek isteyenler için huzur verici bir yer. Dere kenarında ahşap balkonlarda kuş sesleri eşliğinde organik ürünler ile hazırlanan kahvaltınızı yapabilir ya da çeşitli mezeler ile birlikte et, tavuk ve balık yemekleri tüketebilirsiniz.

En iyi butik oteller
Golden Key Bördübet

Ağaçların altında kurulan ağaç ev seçeneği bir harika görünüyor. Kendine ait bir balkonu ve verandası olan bu odada, çay ve kahve makinası, klima, minibar, tv, Wi-Fi hizmeti, mobilya, kasa, oda servisi ve yastık menüsü gibi hizmetler var. 2 kişilik, doğa içerisinde butik otel arayışında olanlar için tavsiye edilesi bir yer. Çocuklu aileleri de düşünen bu butik otel, dere manzaralı çok konforlu aile odaları sunuyor. Ayrıca yine 2 kişilik ziyaretçileri için oluşturulan bahçeli odaları da var. Müstakil bir şekilde dizayn edilen bu odaların harika geniş terasları var. Bu teraslarda keyifli dakikalar geçirebilir, eşsiz güzellikteki doğayı izleyebilirsiniz. Hatta odaların etrafında gezinen sevimli tavşanları, sincapları ve tavus kuşlarını görebilirsiniz. Bu oda içerisinde de çay ve kahve makinasından yastık menüsüne kadar aradığınız her konforlu şey var. Ayrıca ben tatilde sporu bırakmam diyenlerdenseniz sizler için harika bir konum niteliği taşıyor. Çünkü Türkiye’nin en uzun yürüyüş rotasına sahip olan Karia Yolu üzerinde günlük hiking ve trekking turları yapılıyor. Bunun yanı sıra dağ bisikleti turları ve uzman eğitmenler eşliğinde kano, kürek sörfü, sea kayak ve wind surf sporları da yapılıyor. Böylesi bir doğada elbette yoga etkinlikleri de mevcut.

Hotel Fidanka

En iyi butik oteller listemizin ikinci sırasında Hotel Fidanka’ya yer verdik. Bu butik otel, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan beldesinde yer alıyor. Bu butik otelde konaklamak istediğinizde ayrıca Kaş’ı da detaylı bir şekilde gezebilir otelin çevresindeki etkinliklere katılabilirsiniz ve yeni yerler keşfedebilirsiniz. Bu butik otelin 17 adet odası mevcut. Konfor kriterinizi oldukça karşılayabileceğiniz odalara sahip. Her odaya bahçeden olmak üzere ayrı bir giriş düzenlenmiş. Odaların içerisinde, tarihe tanıklık etmiş pek çok obje yer almasının yanı sıra otel sahiplerinin özenle seçtiği ahşap detaylar, sedirler, duvarlar, kapı ve pencereler yer alıyor. Tamamen geleneksel bir yapıda düzenlenen modern odaları var. Bu butik oteli seçmek için can atabilirsiniz. Özellikle de içerisinde jakuzi bulunduran süitleri bir harika.  Pek çok yerleşim yerinden toplanılan objeler ile hazırlanan jakuzili odaların içerisinde neredeyse yok yok!

En iyi butik oteller
Hotel Fidanka

Deniz manzaralı odalarda jakuzi, duşakabin, TV, klima, Wi-Fi, mini bar, kasa, şezlong ve mobilya yer alıyor. Ayrıca şezlonga uzanıp terasında güneş banyosu yapabileceğiniz bu oda 2 kişilik için tasarlanmış. Eğer bu butik otelde bahçe katında kalmak isterseniz buna uygun olarak odası da mevcut. Antika eşyalar ve ahşap mobilyalar içinde terasa da sahip olan bu odada 3 kişiye kadar konaklama imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca bu otelde konaklamak istediğinizde yakın çevresinde ilginizi çekecek pek çok şey var. Konumu itibarıyla tekne turları yapabilir, su sporları ve dalış yapabilir, Kalkan ve çevresini gezebilirsiniz. Bunların yanı sıra antik kentlere ev sahipliği yapan bu yerleşkede pek çok kültürel ve tarihi gezintilere çıkabilirsiniz. Manzaralı bir havuza da sahip olan bu otelin yakın çevresinde birden çok plaj yer alıyor. Dilerseniz plajlara gidip tertemiz Akdeniz’de yüzerek tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Restoran bölümü de tam anlamıyla iklim özelliklerinden esinlenerek zeytinyağlı yemekler, balıklar, Akdeniz yemekleri ve ev yapımı makarnaları ile dikkat çekiyor. Evcil hayvanı ile tatil yapmak isteyenler için ne yazık ki tercih edilemeyen bir yer çünkü işletme evcil hayvan kabul etmiyor. Fiyata dahil olan hizmeti ise sadece kahvaltı servisi.

Lissiya

En iyi butik oteller içerisinde Lissiya da yer alıyor. Fethiye ilçesine bağlı Faralya’da yer alan bu butik otel Fethiye merkeze 28 km. uzaklıkta. Ayrıca oldukça popüler turizmin göz bebeği Ölüdeniz’e ise 18 km. uzaklıkta yer alıyor. Bu butik otelde konaklarken yakın çevresini gezmek isteyeceksiniz. Çünkü çevresinde neredeyse yok yok. Pek çok antik kent, Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Kayaköy, Babadağ, Saklıkent ve Çalış plajı yer almakta. Tamamen birbirini görmeyecek şekilde dizayn edilen odalarında rahatlık ve konforu dibine kadar yaşayabilirsiniz. Bu butik otelin 12 adet odası mevcut. Her biri birbirinden farklı şekillerde dekore edilmiş. Süit odalarında jakuzi ve şömine de var. Her odanın kendine ait bir balkonu mevcut. Bu sayede konakladığınız her dakika manzaranın tadını çıkarabilir ve size özel olarak sunulan havuzlarda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Özellikle bu butik otelin Honeymoon süit odası romantik vakit geçirmek için dizayn edilmiş. Balayı tatili düşünenler için kalp şeklinde özel bir havuz yerleştirilmiş. Romantik çiftler için tasarlanan bu oda otelin en dikkat çekici odalarından biri. Ayrıca odaların içerisinde mini bar, kasa, oda servisi, klima, Wi-Fi bağlantısı, internet bağlantılı TV ve saç kurutma makinesi de mevcut.

En iyi butik oteller
Lissiya

Keyifli, konforlu ve diğer ziyaretçilerden bağımsız bir otel deneyimlemek isterseniz bu bu oteli sizlere tavsiye ederiz. Yoğun çalışma sonrası bedeninizi rahatlatmak isterseniz otelin masaj hizmeti de var. Kendi bahçesinde yetiştirdiği sebze ve meyveleri mutfağına taşıyan bu otel birbirinden farklı lezzetleri sunuyor. Kahvaltı hizmeti oda fiyatına dahil ancak akşam yemeği için aynı şeyi söyleyemiyoruz. Ayrıca bar hizmeti de mevcut. Son olarak, güler yüz ve samimi personellere sahip bu otelin evcil hayvan kabul ettiğini de söyleyelim.

Amanruya

En iyi butik oteller arasında dikkat çeken Amanruya, Bodrum’da yer almakta. Eğer tatil anlayışınız sakinlik ve doğallık ise tercih etmeniz gereken yerlerden. En iyi butik oteller hakkında detaylıca inceleme yaptığımızda bu otelin çok çok iyi olduğunu söylenebiliriz. Özellikle de mimari yapısı ile dikkat çeken taş villaları, ferah ve konforlu bir konaklama hizmeti sunuyor. Doğallığı hiç yitirmeden tasarlan bu taş evler içerisinde dikkat çeken bir başka şey ise kesinlikle hamam tarzı banyolarını örnek gösterebiliriz. Bahçesinde yer alan havuzu da bir başka güzellikte. Bunların yanı sıra diğer butik otellerde görmediğimiz bir özelliği daha var. O da üç katlı bir kütüphane, şarap ve puro salonu ve sanat galerisinin olması. Titizlikle tasarlanan sonsuzluk havuzu otantik bir görünüme sahip. Zeytin ağaçları arasında kurulan odaların manzaralı teraslarında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

En iyi butik oteller
Amanruya

Bu butik otel 36 adet taş villadan oluşuyor ve her birinin kendi havuzu bulunuyor. Ayrıca diğer odalardan bağımsız bir şekilde düzenlendiği için diğer odalardaki ziyaretçiler ile karşı karşıya kalmıyorsunuz. Kocaman bir bahçesinde kahvaltı yapabilir ve hatta kendi odanızın önündeki bahçeye de kahvaltı servisi isteyebilirsiniz. Otelin içerisinde restoran hizmeti de var. Mutfağında Türk ve dünya mutfağından birbirinden lezzetli yemekleri servis ediliyor. Bunların dışında, masaj hizmeti verdiğini de söylemeden geçmeyelim. Ayrıca havuz yerine ben deniz tercih ederim diyorsanız otel içerisinde ulaşım sağlayan golf arabaları ile plaja ulaşabilir ve tertemiz bir koyda yüzme keyfini çıkarabilirsiniz. Bu butik otel çok fazla misafir ağırlamadığı için sessizliğin hakim olduğu bir yer. Bu nedenler sessiz ve sakin bir tatil ihtiyacınızı gidermek için tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu tesis ne yazık ki evcil hayvan kabul etmiyor. Oda fiyatına kahvaltı servisi de dahil.

BeyEvi

En iyi butik oteller listemizin bu basamağında BeyEvi Alaçatı Otel yer alıyor. Bu otel Çeşme Alaçatı’da. İki adet Rum evinin restore edilerek tasarlandığı bu otelde konaklamak isteyeceksiniz. Çünkü her bir odası titizlikle dekore edilmiş. Oldukça geniş bir avluya sahip ve tam olarak Alaçatı’nın göbeğinde olmasına rağmen sessiz ve sakin bir lokasyon. Konakladığınız herhangi bir odasında fotoğraf çekilmek isteyebilirsiniz. Bu butik otelin 15 ayrı odası mevcut ve her biri kendine özel has bir dokuya sahip. Samimi ve güler yüzlü bir hizmet amacı var. Bu oteli seçmenizin önemli bir kriteri samimi olmaları olabilir.

En iyi butik oteller
BeyEvi

Hem geçmiş hem de gelecek düşünülerek dekore edilen geleneksel ve modern yapıdaki odaların tek farkı genişliği. Tam anlamıyla Alaçatı’da olduğunuzu hissedeceksiniz. Ortak bir havuz hizmeti de var. Bunun yanında ücretsiz Wi-Fi bağlantısı, bisiklet ve concierge hizmeti de sağlıyorlar. Yakın çevresi oldukça hareketli olan bu butik otelin bir kafesi de var. Ayrıca lobilerinde sundukları şömine hizmeti ile keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. 12 yaşından küçük çocukların ne yazık ki konaklama imkanı olmadığından çocuklu aileler için uygu olmadığını söyleyelim. Eğer çamaşır yıkama hizmeti ve restoran hizmetinden faydalanmak istiyorsanız ücretli olduğunu belirtmekte fayda var. Fakat oteliz ziyaretçilerine sunduğu kahvaltı hizmeti oda fiyatına dahil.

LOLA 38

En iyi butik oteller listemizde, sahil kasabasında tatil yapmak isteyenler için LOLA 38 bulunuyor. Bu butik otel eski bir Rum evinden dönüştürülmüş. Bu yüzden harika ve eşsiz bir dokusu ve atmosferi var.   İzmir’in Foça ilçesinde yer alan bu butik otelin içi de tıpkı dış cephesi gibi dikkat çekiyor. Romantik bir yapısı var. Ayrıca otelin deniz manzarası da var. Birbirinden ayrı döşenmiş 9 farklı odası mevcut. Her bir odası farklı eşyalarla dekore edilmiş olduğundan farklı havaları var. Ana bina ve bahçe çevresine kurulu odaların bazıları deniz manzaralı. Seçeceğiniz odaya göre sundukları hizmet seçenekleri de değişiyor. Fakat genel olarak klima, Wi-Fi bağlantısı, TV, mini bar bulunuyor. Ayrıca bazı odalarda çalışma alanları da var.

En iyi butik oteller
LOLA 38

10 yaş altında çocuk misafir kabul etmeyen bu tesisin bahçesinde ortak kullanım alanında şezlonglar yer alıyor. Konumu itibarıyla Foça’nın tam kalbinde yer alan bu butik otelin yakın çevresi de oldukça hareketli bir lokasyon. Hemen karşısında yer alan uzunca bir sahili var. Denize girebilir, bisiklet sürebilir ve taş evlerle donatılmış sokakları gezip Ege lezzetleri tadabilirsiniz. Tarihi ve kültürel yapıları keşfedebilir, tekne turlarına katılabilir ve meşhur Nazmi Usta’nın sakızlı dondurmasından tadabilirsiniz. Bunların yanı sıra, otelin kahvaltı servisi oda fiyatına dahil. Deniz manzarasına karşı keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz. Son olarak, hayvan dostunuz ile bu otelde ne yazık ki konaklama imkanı bulunmuyor.

Simurg Inn

En iyi butik oteller deyince Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinin Ahmetçe Köyü’nde yer alan Simurg Inn’den bahsetmeden geçmek doğru olmayacaktır. Kaz Dağları’nda eşsiz manzara karşısında konumlanan bu butik otel sessizlik ve sakinliğe bürünmüş. Hem ana bina içinde odaları hem de ayrı ayrı 3 taş evi mevcut. Farklı tarzlarda dekore edilen odaların her biri ayrı güzellikte ve konforda. Bazı odalar farklı özellikler taşıyor. Kiminde teras var kimin de yok. Teraslı odaların doğa ve Ege denizi manzarasına baktığını söyleyebiliriz. Samimi ve sıcak bir ortam yaratarak, güler yüzlü çalışanlarıyla sizleri evinizdeymiş gibi hissettiren bir anlayışa sahip. Bu nedenle bu otele konaklamaya giderken yanınızda hayvan dostunuzu da götürebilirsiniz. Oda fiyatının içine dahil olarak kahvaltı servisi var. Bunun dışındaki diğer yemek hizmetleri ekstra ücrete tabi tutuluyor.

En iyi butik oteller
Simurg Inn

Restoranında şefin menüsü olarak hizmet veren bu butik otel, akşam yemeklerinde uzunca bir masada tüm misafirlerini ağırlamak istiyor. Bu da ziyaretçilerine samimi olduklarını hissettirmek için yapılıyor. Ayrıca bu doğa harikası yerde bulunan otel, mutfağında organik ürünler tercih ediyor. Otel merkezi konumdan uzak bir yerde olduğundan dolayı şehrin gürültüsünden uzakta doğa ile iç içe bir yerde. Bu sayede doğa yürüyüşleri, yoga, safari turları, nefes terapileri ve tekne turları gibi pek çok aktivite yapmanızı sağlayacak bir ortam sunuyor. Bunun yanında bir de otelin kendine ait özel plajının olduğunu da belirtelim.

Kerme Ottoman Palace

En iyi butik oteller içerisinde Kerme Ottoman Palace da yer alıyor. Bu butik otel, Muğla Akyaka’da hemen Azmak nehri kenarına konumlanmış. Otelin isminden tahmin edeceğiniz üzere konsepti Osmanlı tarzında dekore edilmiş. Geleneksel ve modern anlayışın bir arada bulunduğu bu otel, lokasyon olarak merkezi bir konumda. 40 adet odası mevcut. Her odanın farklı manzaraları var. Bazı odalar dağ manzaralı bazıları ise nehir. 2-3-4 kişilik isteğe bağlı olarak farklı sayıda odalar mevcut. Her odanın balkonu var. İşletmenin ücretsiz hizmetleri içerisinde internet bağlantısı, mini bar, kettle, LED TV, klima, vantilatör, saç kurutma makinesi ve kasa mevcut. Ayrıca bazı odaların içerisinde jakuzi ve şömine de var. Bu hizmet seçeneklerine ve kullanım ihtiyacınıza bağlı olarak oda tercih edebilirsiniz. Bunlardan farklı olarak, otelin sunduğu hizmetler içerisinde kitesurf transfer, havaalanı transfer, araç kiralama, tekne kiralama, balık tutma, masaj , satranç-tavla-okey- kağıt oyunları, açık otopark, azmak nehir turu, bisiklet kiralama, yoga ve girilebilir nehir plajı var.

En iyi butik oteller
Kerme Ottoman Palace

Lokasyon bakımından oldukça hareketli bir konumda olan bu butik otelin yakın çevresinde yapabileceğiniz pek çok aktivite de var. Halk plajına oldukça yakında olduğu için otel dışına çıkarak denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Plaj boyunca ilerlediğinizde orman kampı içerisine girip yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca kamp alanı içerisinde bulunan eşsiz koylarda yüzüp gün batımını izleyip otelinize dönebilirsiniz. Azmak nehri suyunun soğukluğu ile meşhurdur. Yaklaşık 8-10 derecedeki soğuk suya girerek farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Restoran seçeneğinizi azmak nehri etrafında kurulu balık restoranlarından birinde kullanabilirsiniz. Bu otelin yakın çevresi gezmek, yeni yerler keşfetmek için harika bir konumda. Ayrıca otel her gün kitesurf yapılan alana ücretsiz transfer hizmeti sağlıyor. Su sporlarına ilginiz var ise burada rüzgar sörfü yapabilir farklı deneyimler edinebilirsiniz.

Mola Cunda

En iyi butik oteller içerisinde Balıkesir Ayvalık’ta bulunan Mola Cunda da yer almakta. Konumu itibariyle Cunda adasının pek çok yerinde bulunan yel değirmeninden alan Mola, bulunduğu bölgenin has dokusuna göre mimari bir tasarımla bezenmiş. Geniş bir avlu, büyük bir bahçe ve bu bahçe içerisinde serinleme havuzu var. havuz başında keyifli dakikalar geçirirken bölgenin yerel organik ürünleri ile hazırlanan açık büfe kahvaltıları size eşlik eder.

En iyi butik oteller
Mola Cunda

Konforlu bir tatil arayışında olanlar kesinlikle tavsiye edilesi bir yer. Otelin 30 odası mevcut. Her odası Cunda’nın geleneksel dokusunu yansıtıyor. Bazı odalar orman manzaralı bazıları ise deniz… Odaların yastık menüsü ve çay-kahve makinası gibi hizmetleri mevcut. Ayrıca odaların içerisinde klima, minibar, kasa, LED TV ve yerden ısıtma özellikleri de var. Otelin özel bir plaj hizmeti de var ancak ne yazık ki otel yakınında değil. Yaklaşık 7 km araç mesafesinde yer alan bu plaja ücretsiz ulaşım hizmeti var. Fakat yalnızca otel müşterilerine ait bir plaj olmadığını da söylemek gerekir. Bu otelin sizlere sunduğu birçok aktivite de var. Bunlar; yoga-plates, bisiklet, doğa yürüyüşü, masa tenisi ve kültür turu. Harika bir gezi etkinliği sizlere Ayvalık’ın pek çok noktasını tanımanızı sağlıyor.

Göreme Inn Hotel

En iyi butik oteller listemizin son sırasında, Nevşehir Göreme’de peri bacaları içinde yer alan Göreme Inn Hotel yer alıyor. Eşsiz güzellikteki doğa harikası peri bacaları içinde yapılan bu butik otel mükemmel manzara sunuyor. Lokasyon olarak tarihi ve kültürel pek çok özelliği olan bu yerleşim yerinde konaklarken kendinizi bambaşka bir dünyada hissedebilirsiniz. Konforlu bir dizayn ile ziyaretçilerin ilgi odağı olmayı başaran işletme özellikle de temizlik ve hijyen açısında tüm alkışları topluyor. Bu butik otelin sizlere sunduğu birçok olanak var. Bunlar; ücretsiz otopark, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz kahvaltı, ata binme, havaalanı transfer ve çatı katı terası diyebiliriz. Çatı katı terasında Kapadokya’nın büyüleyici manzarası sizleri oldukça keyiflendirecek güzellikte. Ayrıca bu terasta sabaha karşı gökyüzüne salınan balonları izleme imkanı da bulabilir anı ölümsüz hale getirip çekim yapabilirsiniz.

En iyi butik oteller
Göreme Inn Hotel

Bu butik otelin toplamda 15 odası var. Çocuklu aileler için düzenlenen aile odaları, yeni çiftler için düzenlenen balayı süiti ve klasik odaları bulunuyor. Odaların içerisinde klima, balkon, mini bar, TV, kasa ve buzdolabı mevcut. özellikle de kış aylarında tercih edilmesi gereken bir butik otel. Çünkü bu bölge kış mevsiminde yoğun kar yağışı ile buluştuğunda eşsiz manzaralar yaratıyor. Karın örttüğü tüm peri bacalarını izlemek oldukça keyifli olacaktır. Ayrıca otelin yakın çevresi de oldukça hareketli. Göreme merkeze çok yakın olduğu için çeşitli restoranlar, hediyelik eşya dükkanları ve müzeler ile karşılaşabilirsiniz.

En iyi butik oteller listemizin sonuna geldik. Sizler için hazırladığımız bu listede yer alan butik otelleri daha önce ziyaret ettiniz mi? Eğer ettiyseniz lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu