Genel

Yeni Evlenenler İçin Mutfak Dekorasyonu Tavsiyeleri

Evlerin en çok kullanılan alanlarından olan mutfak alanları için özel ve farklı dekorasyon modelleri bulunulmaktadır. Mutfak alan seçiminde ki öncelik alanın şekli ve konumu oldukça önemli olmaktadır.

Mutfak modellerinde kullanım açısından pek çok değişiklikler olabilmektedir. Yeni evlenenler için mutfak dekorasyonu farlı olabilmektedir. Yeni evlenen için dekorasyon ve görsellik daha çok ön plana çıkmaktadır. Kullanım şeklinden çok görselliğin daha çok ön planda olması nedeni ile mutfak dekorasyonunda farklılıklar olabilmektedir.

[rh_side_contents headers=”h2″]

Mutfak Dekorasyon Modelleri

Mutfak alanının incelenmesi ve alana uygun model oluşturulması en başta ve önemli gelen husus olmaktadır. Firma veya ilgili yetkili görüşmelerinde öncelik nasıl alana sahip olunduğu ile alakalı olmasıdır. Son zamanlarda yapılan incelemelerde odalar kadar mutfakların da alanları geniş tutulmaktadır.

[wpsm_quick_slider ids=”1518,1517,1516,1515,1514,1513,1512,1511″]

Mutfak dekorasyonu olarak incelendiğinde önerilen hususlar;

  • Televizyon alanı,
  • Erzak dolabı,
  • Kombi dolabı,
  • Ada alanı,
  • Gizli çekmece ve saklama alanı

Olarak çeşitli ekstra fikirler sunulabilmektedir. Oluşturulan fikirleri çeşitli sistemler ile çizimleri yapılarak istenilen mobilya şeklinin gösterimi olabilmektedir. Mobilya dolapların dış kapak sistemi oldukça çeşitli olabilmektedir. Çeşitli kapak modellerinden seçim yapılarak istenilen en uygun dekorasyona sahip olunması mümkün olmaktadır.

Mutfak Mobilyaları

Mutfak dolaplarının yapılması dışınca çeşitli mutfak dolaplarına ihtiyaç duyulabilmektedir. Mutfak mobilyaları olarak mobilya masa takımı olmazsa olmazlar arasında yerini almaktadır. Mutfak dolaplarının yanı sıra kombi alanlarının alt kısımlarını değerlendirmek amaçlı dolap tercih edilebilmektedir. Mutfak alanında bütünlük ve uyum sağlanması ile ortam değişebilmektedir.

Yeni Gelinler İçin Mutfak Aksesuarları Nasıl Seçilmeli

Mutfaklarda kullanılan çeşitli aksesuar ürünlerine de ihtiyaç duyulabilmektedir. mutfak dolaplarının dışında kahve köşesi oluşturulabilir ve buna uygun olarak uygulanabilen aksesuarlar seçilebilmektedir.

Mutfaklarda kullanılması uygun olan çeşitli;

  • Çerçeve,
  • Ahşap kasa ve kaseler,
  • Sticker ürünleri,
  • Cam vazo veya biblolar,
  • Runner veya masa örtüleri,

Gereçler ile çeşitli süslemeler yapılmaktadır. Mobilya dekorasyonu sonrasında gerekli alanların doldurulması ve süslenmesi olmazsa olmazlar grubundadır. Aksesuar seçimleri mutfak konseptine son derece uygun olması bütünlük açısından oldukça önemli olmaktadır.

Mutfakta Bulunulması Gerekli Ürünler

Mutfak alanları ihtiyaç duyulan en önemli alanların başında gelmektedir. Bulunulması gereken mutlaka ürünler bulunmaktadır. Mutfak ürünlerinin incelendiğinde yemek takımı, su takımları, çatal ve bıçak takımı ve pişirme grubu olarak çeşitli ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Ürünlerin seçimi kişiye özel ve kullanım ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir.

İhtiyaçlar bunların dışında tek alarak olması dışında yedekli olarak bulundurulması ve çeşitlendirilmesi oldukça önemlidir. Mutfak ürün ihtiyaçlarına ek olarak saklama kapları, servis gereçleri ve sunum ürünleri gibi ihtiyaçlarda olabilmektedir.

En İyi Ankastre Set Tavsiyeleri 2021

Mutfak Dekorasyonunda Perde Seçimi

Mutfaklarda bulunan pencere sayısının fazla olması ışık ve konsept olarak farklı ortam oluşturulmasında oldukça önemli olmaktadır. Mutfaklarda bulunulan pencerelere uygun perde seçimin yapılması oldukça önemli olmaktadır. Mutfak içerisinde yapılan yemeklerden dolayı koku ve leke tutmaması en dikkat edilen konulardandır.

Yıkanması ve kullanılması pratik olabilen ürünler en çok tercih edilenler arasındadır. Tezgah üzeri bulunan pencerelere kısa katlamalı veya büzgülü modeller tercih edilir iken boydan camlar içinde düşülmektedir. Büyük camlarda daha düz veya güpürlü model seçimi de gerçekleşebilmektedir.

Mutfaklarda L Model

Mutfak modellerinden en beğenilen konsept olarak L model tercih edilmektedir. Pencere önü mutfak evye tercih edilmesi ve ona uygun olarak konsept çalışılması mümkün olmaktadır. Dolap modeli önceliğinde dolap sayısının fazla tutulması ve her alanın değerlendirilmesi ile mutfak ürünlerine yer düşünülmesi ile yapılmaktadır. Mutfakta dolap ve tezgâh alanı olarak en geniş tutula ve tercih edilebilen modeller arasında yer almaktadır.

Mutfak Halısı

Mutfaklarda kullanılan halıların yıkanılması ve kullanımı kolay olabilen ürün tercih edilmelidir. Mutfaklarda her alanın kapatılması uygun olmamaktadır. Fırın ve evye önü gibi alanları önü boş bırakılması ve orta alanda şık halı model tercih edilmesi alana farklı şıklık katacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu