Teknoloji Haberleri

WhatsApp Güncellemeleri Sürüyor, Çevrimiçi Gizliliği İçin Çalışılıyor

WhatsApp güncellemeleri yeni özelliklerle yayınlanmaya devam ediyor. Dünya’nın en popüler çevrimiçi mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta son 1 aylık süreçte birçok yeni güncelleme yayınlandı. Hali hazırda özellik ve gizlilik olarak oldukça işlevsel olan uygulamanın geliştirmeleri de bir yandan sürüyor. Dün yayınlanan yeni bir sızıntıya göre WhatsApp yeni bir gizlilik güncellemesi üzerinde çalışıyor. Bu yeni güncelleme kullanıcıların belki de arayıpta bulamadığı tek özellik olan WhatsApp’da çevrimiçi görünümü kapatma özelliğini içeriyor. WhatsApp güncellemeleri ile ilgili son dönemde ortaya çıkan yeni özellikleri haber içeriğimizde derledik.

Çevrimiçi mesajlaşma uygulamaları arasında en çok kullanılan uygulama olan WhatsApp son 1 aylık süreçte yaptığı güncellemelerle anılıyor. Geçtiğimiz ay önce silinen mesajları geri alma özelliği getirildi. Sonrasında gizlilik ayarlarına “şunlar hariç kişilerim” şeklinde bir opsiyon eklendi. Aradan birkaç gün geçtikten sonra grup sohbetleriyle ilgili bir düzenleme getirildi. Bu düzenleme ile birlikte kullanıcılar WhatsApp grup aramalarında istediği kişiyi sessize alma seçeneğine sahip oldu. Geçen ayın sonu itibari ile de fotoğraflara sansürleme özelliğini duyuran WhatsApp’ın son güncellemesi ise çevrimiçi görünme gizliliği ile ilgili.

WhatsApp Güncellemelerinde Yeni Adım: Çevrimiçi Gizliliği

WhatsApp’a ilişkin inceleme ve duyurularla ilgili haberler yapan WaBetaInfo isimli internet sitesi yeni özellik üzerinde çalışmalar yapıldığını paylaştı. WhatsApp’ın tüm yeniliklerini internet sitesi ve Twitter hesabı üzerinde inceleyen WaBetaInfo özelliğin ne zaman kullanılabileceği ile ilgili ise bir bilgi paylaşmadı. Özelliğin önümüzdeki 1 – 2 aylık süreçte WhatsApp tarafından duyurulması bekleniyor.

Yeni gizlilik özelliği WhatsApp’ın diğer gizlilik seçenekleri ile aynı şekilde çalışacak. Örneğin Hakkımda kısmını gizlemek istediğiniz kişileri seçebildiğiniz kişilerim, hiç kimse, şunlar hariç kişilerim vb. opsiyonlar bu özellik için de kullanılacak. Bu sayede WhatsApp’ta çevrimiçi olunduğunda bu bilgiyi kimlerin görebileceği kullanıcının tercihine göre değiştirilebilecek.

Yeni gizlilik hamleleri ve geliştirmeleri ile WhatsApp önemli bir gelişim kaydetti. Peşpeşe gelen güncellemelerine bakılırsa geliştirmelere de devam edecek gibi görünüyor. Siz de konu ile fikir ve görüşlerinizi yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Kaynak: WaBetaInfo

İlginizi çekebilir: En İyi Ekran Kartları Tavsiye & Öneri

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu