Kişisel Bakım

Varis hakkında her şey: En iyi varis kremi hangisi?

En iyi varis kremi seçeneklerini sizler için sıraladık. Varis rahatsızlığı hakkında merak edilen tüm detayları kapsamlı bir şekilde açıkladık. İşte detaylar...

Varis tedavisine yardımcı olabilecek, görünümlerini azaltabilecek ve bazı semptomları hafifletebilecek birçok yöntem vardır. Varis tedavisine yardımcı olabilecek varis kremleri veya jelleri duymuş olabilirsiniz, ancak bunlar işe yarıyor mu ve sizin için doğru mu? Varis hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizler için hazırladık.

En iyi varis kremi içeriğimizde öncelikle varisin ne olduğu, varis kreminin işe yarayıp yaramadığı ve varis tedavi yöntemleri vb. gibi varis hakkında bilinmesi gereken ayrıntılı bilgiler verdik. Gelin bir bakalım…

Varis nedir?

Varis, ağırlıklı olarak bacaklarda ve ayaklarda bulunan ve zayıflayarak hasar gördüğü için görevini tam olarak yapamayan damarlardır. Uzun süre boyunca ayakta dururken veya otururken yerçekimi kanın bacaklardan ve ayaklardan kalbe geri dönmesine yardımcı olamayacağından, kanın doğru şekilde akmasını sağlamak için damarlar daha fazla çalışmak zorundadır. Artan basınçla, toplardamarların içinde normalde geri akışı önlemek için kapanan kapakçıklar zayıflayabilir ve bu kanı tutamaz hale gelerek varis oluşumuna neden olabilir.

Varis hakkında her şey: En iyi varis kremi hangisi?
Varis nedir?

Sürekli artan teknoloji ve ulaşım ile günümüz toplumunda, daha hareketsiz hale geldik. Bilgisayarların işleri devralmasıyla insanlar uzun süre oturduğu yerden iş yapıyor. Bu nedenle, bacaklarımız kan akışına yardımcı olmak ve damarlardaki baskıyı azaltmak için ihtiyaç duydukları kas hareketini sağlayamıyor. Ayrıca, yüksek topuklu ayakkabılar ve ağırlık kaldırmak da varis riskini artıracaktır.

Varisli damarların belirtileri nelerdi?

En iyi varis kremi hakkında tavsiye edilen ürünlere bakmadan önce varisli damarların belirtilerinin ne olduğu bilinmelidir, çünkü varis dışında başka bir problemle karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Varisli damarların en belirgin birinci semptomu, cilt yüzeyinin altında koyu mor veya mavi renkli damarların ortaya çıkmasıdır. Varisli damarın diğer belirtileri ise şunlardır:

 • Varisli damar çevresinde kaşıntı
 • Bacaklarda ağrı veya kramp
 • Bacaklarda, ayaklarda ve ayak bileklerinde şişme ve zonklama
 • Deride kahverengi renk değişikliği veya ülserasyon
 • Herhangi bir fiziksel aktiviteden sonra bacaklarda yorgunluk, halsizlik ve ağırlık hissi
 • Şişkin ve bükülmüş damarlar

Varis kremi işe yarar mı?

En iyi varis kremi arayışında olanların öncelikle varis kremlerinin verdiği etkiyi bilmesi gerekir. Piyasadaki çoğu varis kremi, sürekli kullanımla damar görünümünü iyileştirecek K vitamini içerir. Ancak kremin kullanımı sonunda, kremle tedavi durursa damar yeniden ortaya çıkacaktır. Bununla birlikte, etkilenen cildi sıkılaştırmak ve nemlendirmek gibi faydalar sağlarlar.

Öncelikle şu bilinmelidir ki, kremler ile varislerinizden tamamen kurtulamazsınız. Derinin altında olduğu için sorunun nedenini doğrudan tedavi edemezler. Semptomları hafifletmek ve damarların rengini ve boyutunu azaltmaya yararlar. Bu nedenle, aslında tam anlamıyla en iyi varis kremi diye bir krem söz konusu olamaz. Bazı kremler, bazı ciltlerde farklı sonuçlar verir. Çoğunlukla varis kremi, asemptomatik olduğunda sunulur, ancak kullanıcı kozmetik nedenlerle varisleri tedavi etmek isteyebilir. Varis kremleri, varis ameliyatı sonrası gibi tedavi sonrası da kullanılabilir, ancak bu kremler tek başına işe yaramaz. Diğer tedavilerle birlikte destek sağlayabilir.

En iyi varis kremi satın almadan önce dikkat edilmesi gereken pek çok noktaya değindik. Gelin bir bakalım…

Varis kremi alırken dikkat edilmesi gereken faktörler

En iyi varis kremi seçmeden önce bazı noktalara dikkat etmekte fayda vardır. Giderek artan varis problemi sebebiyle varis kremleri piyasada oldukça popüler hale geldi.  İnsanlar bacaklarındaki varisler için krem ​​satın almak istediğinde, çevrimiçi alışveriş veya fiziksel alışverişlerde dikkatli olmalıdır. Çünkü, piyasada dikkatli olmazsanız kafanızı karıştırabilecek yüzlerce ürünle karşı karşıya kalırsınız. Bu nedenle, bacaklardaki varisler için bir krem ​​satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bu ayrıntılı faktörleri sizler için bir araya getirdik. Gelin bir bakalım…

En iyi varis kremi veya başka bir krem satın almak istediğinizde kafanız karışabilir. Çünkü pek çok seçenek ile karşınıza çıkan markalar, satın alma işleminizi oldukça etikler. Bu yüzden, birden fazla faktörü göz önünde bulundurmanızı ve bunlara dayalı kararlar vermeniz önemlidir. Satın aldığınız ürünün buna değdiğinden emin olmalısınız. Varis kremi alırken dikkat edilmesi gereken faktörler şöyle:

Varis hakkında her şey: En iyi varis kremi hangisi?
Varis kremi alırken dikkat edilmesi gereken faktörler
 • Maliyet: Bacaklardaki varisler için krem ​​alırken akla gelen ilk şey fiyatıdır. Bir ürün için aşırı harcama yapmadan veya borca ​​girmeden karşılayabilmesi için bütçeniz dahilinde olması önemli olacaktır.
 • Kalite: En iyi varis kremi kaliteli olmalıdır. Varis kreminin kalitesi, ne kadar süreceği ve işlevini ne kadar iyi yerine getirdiği ile doğrudan ilişkilidir. Daha uzun ömürlü bir şey istiyorsanız, kaliteli olması özen gösterilmelidir.
 • Amaç: Herhangi bir ürünü satın almadan önce, hayatınızda hangi amaca hizmet edeceğini belirlemelisiniz. Bacaklardaki varis kreminin hangi amaca hizmet ettiğini biliyorsanız, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmeniz daha kolay olacaktır.
 • Kullanım kolaylığı: Ürünün kullanımı kolay olmalıdır. Herhangi bir zorluk olmadan uygulamak daha iyi olur.
 • Garanti: Ürünü satın almadan önce, garantiniz sırasında ne tür onarımların veya değiştirmelerin kapsandığını öğrenmek için satın üreticinin ne tür bir kapsam sunduğunu kontrol etmelisiniz.
 • Verim: Bacaklardaki varisli damarlar için krem ​​satın alırken performans göz önünde bulundurulması gereken önemli bir husustur. Seçtiğiniz ürünün beklendiği gibi performans göstereceğinden ve aradığınız sonuçları sunacağından emin olmak istemeniz normaldir. Bacaklardaki varisli damarlar için bir varis kreminin performansı, genellikle dikkatlice okumanız gereken özelliklerine göre belirlenir. Ayrıca, bacaklardaki varisli damarlar için kremin reklamı yapılan gibi performans gösterip göstermediğini size bildirebilecek diğer kullanıcıların incelemelerine de bakmalısınız. Bazı durumlarda, bir ürün, ölçülmesi zor olan veya üreticinin web sitesinde listelenmeyen özelliklere sahip olabilir. Bu durumda, ne kadar iyi performans gösterdiğini belirlemek için müşteri incelemelerini kullanabilirsiniz.
 • Özellikler: Özellikler, bacaklardaki varisli damarlar için krem ​​satın almadan önce göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli faktördür. Bugün piyasada bulunan birçok ürünün sayısız özelliği vardır, ancak bu özellikler bazı kişiler için kullanışlı hatta gerekli bile olmayabilir. Satın almadan önce bacaklardaki varisli damarlar için bir kremden gerçekten hangi özelliklere ihtiyacınız olduğunu bilmek önemlidir. Özelliklerin kullanıma kolay, güvenilir ve dayanıklı olması kriteri göz önünde bulundurulmalıdır. Hayatınızı kolaylaştıracak bir varis kremi arıyorsanız, birçok özelliği olan bir ürünü tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Elbette bir ürün ne kadar çok özelliğe sahipse fiyatı da o kadar yüksek olacaktır. Tüm bu özelliklere ihtiyacınız yoksa yalnızca ihtiyacınız olanları içeren bir ürünü daha düşük bir fiyata satın almak daha iyi olur.
 • Malzeme: En iyi varis kremi ​​satın almak için kullanılan malzeme de bir şey satın alıp almayacağınızı belirlemede önemlidir. Bazı malzemeler ile üretilen varis kremi diğerlerinden daha güçlü olabilir. Bu nedenle, bacaklardaki varisler için mümkün olduğunca uzun süre dayanacak bir krem ​​istiyorsanız, bunun yüksek kaliteli malzemelerden yapıldığından emin olmalısınız. Malzemenin çevresel etkisini de düşünmek isteyebilirsiniz. Bir ürün, geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmışsa çevre dostu olma özelliği satın alımında etkili bir faktör olacaktır. Bunun dışında ayrıca, yapı malzemesinin güvenliğini de göz önünde bulundurmalısınız. Bacaklardaki varisler için bir krem ​​sağlığınıza zarar verebilecek malzemelerden yapılmışsa, muhtemelen satın almaya değmez. Bazı ürünler kurşun veya cıva gibi zehirli maddelerle yapılır, bu yüzden güvenli bir varis kremi satın almak istiyorsanız, kurşunsuz veya toksik olmayan yazan etiketleri incelemekte fayda var.
 • Fiyat: En iyi varis kremi ucuz da olabilir pahalı da. Bacaklardaki varisli damarlar için krem ​​almadan önce mutlaka fiyatını kontrol etmelisiniz. Sizin için çok pahalıysa, sizin için uygun olan başka bir krem bulmalısınız. Fiyatın sizin için makul ve uygun olduğundan emin olmak önemlidir. Her iki durumda iyi olmadığı için çok pahalı veya çok ucuz olmamalıdır. Çok pahalıysa, bunun için çok para harcamanız gerekebilir. Bu kısımda devreye diğer faktörler girecektir. Kalite, içerik ve malzeme gibi.  Bacaklarda varis için kremin kalitesini de kontrol etmelisiniz. Sizin için yeterince kaliteli değil ise, başka bir tane varis kremi almalısınız. Bu faktör önemlidir, çünkü önce fiyatı veya kaliteyi kontrol etmezseniz olması gerekenden daha fazla para harcayabilirsiniz.
 • Kullanım: En iyi varis kremi satın alımı yapacak kişilerin ürünün kullanıcı dostu olmasına dikkat etmesi gerekir. Varisler için krem ​​satın alırken, kullanım kolaylığına da dikkat etmek önemlidir. Bu ürünü uzun süre kullanacaksınız, bu nedenle kullanımı kolay ve nasıl uygulandığını anlamanız gerekir. Bacaklardaki varisli damarlar için kremin kullanımı çok fazla adım içeriyorsa veya nasıl uygulandığını anlamak çok uzun sürüyorsa, kullanımı ve anlaşılması daha kolay başka bir ürün bulmanız gerekir.
 • Paranızın karşılığı: Paranın karşılığı bir diğer önemli faktördür. Satın alma işleminizin harcadığınız her kuruşa değmesini istiyorsunuz, bu nedenle online müşteri incelemelerini kontrol ederek veya aynı ürünü daha önce kullanmış olan diğer kişilere deneyimlerini sorarak satın aldığınız ürünün paranızın karşılığını tam olarak verdiğinden emin olmalısınız.
 • Marka: En iyi varis kremi diye arama motorunda arama yaptığınızda karşınıza çeşitli markalarda varis kremleri çıkacaktır. Bir varis kremi ​​satın almak söz konusu olduğunda, bir şirketin markası çok önemlidir. İyi ve kaliteli bir marka, müşterilerle ilgilenirken genellikle iyi müşteri desteği ve diğer hizmetleri sunar. Ayrıca, kaliteli ürünler sağlama ve iş uygulamalarında standartları koruma konusunda iyi bir geçmişe de sahiptirler. Kaliteli ürünler satan iyi bir markaya güvenebilirsiniz, ancak marka seçerken göz önünde bulundurmanız gereken başka faktörler de vardır. Örneğin; ürünlerin maliyeti, kalitesi ve performansı ile uyumlu olmalıdır. İyi bir marka, ihtiyaç halinde size daha iyi hizmet ve destek de verecektir.
 • Müşteri değerlendirmeleri: En iyi varis kremi için müşteri yorumlarını okumak satın alımında etkili bir faktördür. Varisli damarlar için kremi satın alan ve kullanan diğer kişilerin yorumları, ondan ne bekleyeceğiniz konusunda size daha iyi bir fikir verebilir. Kalite veya hizmetle ilgili herhangi bir şikayete de ulaşılabilir.

En iyi varis kremi satın aldınız diyelim. Bunun yanında bir de varise çözüm bulabileceğiniz pek çok etkili ve güvenli tedavilerle problem desteklenebilir.

Varis için tedavi seçenekleri nelerdir?

En iyi varis kremi satın alma düşüncesinde önce tıbbi olarak yanıt alabileceğiniz pek çok tedavi mevcuttur. Damarların ciddiyetine ve boyutuna bağlı olarak varis için çeşitli klinik tedavi seçenekleri vardır. Seçenekler arasında, damar iltihabını azaltmak için ağızdan alınan ilaçlar, bacaklarda kan birikmesi riskini en aza indirecek şekilde tasarlanmış kompresyon çorabı veya anti-embolizm çorabı giymek ve cerrahi tedavi yer alır.

Varis hakkında her şey: En iyi varis kremi hangisi?
Varis için tedavi seçenekleri nelerdir?

Günümüzde, varis tedavisi için Kateter yönlendirmeli köpük skleroterapi, Endovenöz lazer tedavisi, Radyo Frekansı Ablasyonu, Mekanokimyasal Ablasyon ve Siyanoakrilat Yapıştırıcıyı içeren yenilikçi tedavi yöntemleri bulunmakta. Bu minimal invaziv prosedürler, damar duvarını çökene kadar yok etmek için kullanılırlar. Son derece yenilikçi ve geliştirilmiş olan bu prosedürler, geleneksel cerrahi tedavi yönteminden daha etkili sonuçlara yol açar.

Varisli damarlardan mustarip insanlar, genellikle varis kremini hastalığın tedavisinde kullanılabileceğine inandıkları için kendilerini varis kremi satın alırken bulurlar. Ancak varis kreminin, varisi azaltmada ve önlemede etkinliğini destekleyecek tıbbi bir araştırma bulunmamaktadır. Bu nedenle, bu tür bir krem ​​veya merhem uygulamak sadece semptomu hafifletebilir özelliktedir. Tamamen hastalığı tedavi edemez, sadece geçici bir çözüm olarak kullanılır.

En iyi varis kremi satın almadan önce, bacaklarınızdaki belirgin ince damarların varisli olduğundan emin olmak da önemlidir. Bunun için uzman bir doktora danışılmalıdır.

Varis ve venöz yetmezlik aynı şey midir?

Zayıf dolaşım, bacaklarınız gibi ekstremitelerinizin yani uç veya son kısımlarının sağlıklı olması için gereken miktarda kan ve oksijen almamasıdır. Yetersiz dolaşımın ana nedenlerinden biri venöz yetmezliktir. Eğer bacaklarınız alt kısmında olması gereken şekilde kan dolaştırmıyorsa, aşağıdaki gibi semptomlara neden olabilir:

 • Soğuk ayaklar veya bacaklar: Ayaklarınızdaki kan akışının azalması, vücudunuzun diğer bölgelerine göre daha soğuk hissetmelerine neden olur.
 • Şişmiş bacaklar, ayak bilekleri veya ayaklar: Damarlarınız kanı yukarı itemediğinde bacaklarınızda toplanabilir. Bu kan birikmesi, bölgeye ekstra baskı uygulayarak sıvı birikmesine ve şişmeye neden olur.
 • Kas krampları: Tutarsız kan akışı kas ağrıları ve ağrıları oluşturabilir.
 • Uyuşma: Zayıf dolaşım, uyluklarınızda, baldırlarınızda veya ayaklarınızda karıncalanma veya uyuşma hissi yaşamanıza neden olabilir.
 • Cilt rengindeki değişiklikler: Kan akışının olmaması ayak ve bacaklarınızdaki cildin rengini değiştirebilir.
 • Bacak ülserleri: Bacağınızdaki deride bir çatlak, artan kan basıncından dolayı büyüyebilir ve iyileşmesi uzun zaman alabilir veya hiç iyileşmeyebilir.
 • Varisli damarlar: Yetersiz dolaşım nedeniyle damarlarınızda kan biriktiğinde, damarlara baskı yapar ve şişmelerine neden olur.

Damar hastalığının bu nedenleri genellikle göz ardı edilir ve yaşlanmanın bir parçası olarak düşünülür. Yetersiz dolaşım ve venöz yetmezlik bir an önce tedavi edilmesi gereken ciddi tıbbi sorunlardır ve bu da insanların varisli damarlar için üretilen kremleri merak etmesine neden olur. Tedavi edilmeyen venöz yetmezlik, yaşamı tehdit eden sağlık risklerine yol açabilir. Yetersiz dolaşımın nedenini tedavi etmek, bu iki durumu geliştirme riskinizi azaltır. Bu tedavi seçeneklerinden biri de varis kremleridir.

Varisli damarlar için varis kremleri etkili midir?

En iyi varis kremi sizi bir sonuca götürmez. Çünkü ne yazık ki, varis kremleri, losyonlar ve uçucu yağlar, damar kapaklarını düzeltmez. Varis kremleri sadece cilt yüzeyini nemlendirdiği için varislerin giderilmesinde herhangi bir etkisi yoktur. Piyasada şişlikleri azaltmak için cilt yüzeyine uygulanan varisli damarlar için tıbbi kremler vardır. Varisli damarlar için bu reçeteli kremlerin çoğu, kaşıntıyı azaltmanın yanı sıra cilt dokusunu iyileştirmeye de yardımcı olabilir. Ancak sorunun kökünü düzeltmediğiniz sürece, varis kremini uzun süre kullanmaya devam etmeniz gerekecektir.

Varis hakkında her şey: En iyi varis kremi hangisi?
Varisli damarlar için varis kremleri etkili midir?

Eğer varis için bir tedavi olduysanız, tedaviden sonra reçete edilen varisli damarlar için kremler şişkinliği azaltmaya, cildi yatıştırmaya ve yüzeysel morlukları iyileştirmeye yardımcı olabilir. Hasarlı damarlar onarıldıktan sonra, doktorların iyileşme sürecine yardımcı olmak için önerdikleri varisli damarlar için losyonlar ve kremler kullanmak iyidir. Ancak bunlar, varisli damarlarınızı iyileştirmez, tedaviyi takiben iltihabı en aza indirmeye çalışır.

Varis için evde tedavi yöntemleri

En iyi varis kremi satın alacağım diye düşünürken kendinizi varisten kurtulmak ya da en aza indirgemek için evde çeşitli tedavi yöntemleri yapılabilir. Varis için evde ne yapılır diyenleri de düşündük ve sizin birçok yöntem hakkında bilgi verdik. İşte şöyle:

 • Egzersiz: Düzenli egzersiz, bacaklarda daha iyi kan dolaşımını teşvik eder, bu da damarlarda toplanan kanın itilmesine yardımcı olur. Egzersiz ayrıca bir kişinin kan basıncını düşürmeye yardımcı olur. Bu da varisli damarlara katkıda bulunan başka bir faktördür. Düşük etkili egzersizler, baldır kaslarının aşırı gerilmeden çalışmasına yardımcı olur. Etkili, düşük etkili egzersizler olarak yüzme, yürüme, bisiklet sürmek ve yoga tavsiye edilir.
 • Varis çorapları: En iyi varis kremi yerine varis çorapları da çözüm sağlar. Çoğu eczanede mevcuttur ve bacaklara baskı uygulayan varis çorapları yardımcı olabilir. Bu çorap, kanı kalbe doğru hareket ettirmek için kaslara ve damarlara yardımcı olur. 2018 yılında yapılan bir araştırma, bir hafta boyunca 18 ila 21 mmHg basınçta diz boyuna kadar kompresyon çorabı kullanan kişilerin, varisli damarlarla ilişkili ağrı ve sızılarda azalma olduğunu bildirdi. Varis çorapları eczanelerde veya çevrimiçi mağazalarda satılmaktadır.
 • Diyet değişiklikleri: Tuzlu veya sodyumdan zengin gıdalar vücudun su tutmasına neden olabilir, bu nedenle tuzlu gıdaları azaltmak su tutulmasını en aza indireceğinden şişkinliklerin önüne geçilir. Ayrıca, potasyum oranı yüksek gıdalar da su tutulmasını azaltmaya yardımcı olabilir. Potasyum içeriği yüksek gıdalara örnek olarak; badem, fıstık, mercimek, beyaz fasulye, patates, yapraklı sebzeler, somon ve ton balığı gibi bazı balıklar. Ayrıca lif oranı yüksek gıdalar, kabızlığı önlediğinden vücutta oluşan basıncı azaltır. Lif oranı yüksek gıdalar şunları tüketebilirsiniz; fındık, baklagiller, yulaf, buğday ve keten tohumu. Fazla kilolu kişilerin varis yaşama olasılığı daha yüksektir, bu nedenle fazla kiloları atmak damarlar üzerindeki baskıyı azaltabilir ve şişlik ve rahatsızlığı hafifletebilir. Bunun için daha fazla flavonoid içeren yiyecekler yemelisiniz. Flavonoidler kan dolaşımını iyileştirir, bu da kanın akmasını sağlar ve damarlarda birikme olasılığını azaltır. Ayrıca atardamarlardaki kan basıncını düşürmeye yardımcı olurlar ve kan damarlarını gevşetebilirler, bunların tümü varisli damarları azaltabilir. Flavonoid içeren gıdalar şunları içerir: soğan, dolmalık biber, ıspanak, brokoli, narenciye, üzüm, kiraz, elma, yaban mersini, kakao ve sarımsak.
 • Giysi: Kısıtlayıcı olmayan giysiler tercih edilmelidir. Dar giysiler giymek kan akışını kısıtlayabilir. Bir kişi, vücudun alt kısmına kan akışını kısıtlamayan bol giysiler giyerek dolaşımının iyileştiğini görebilir. Yüksek topuklu ayakkabılar yerine düz ayakkabı giymek de bacaklardaki varislere yardımcı olabilir.
 • Bacakları yüksekte tutmak: Bacakları yüksekte, ideal olarak kalple aynı yükseklikte veya üstünde tutmak, dolaşımı iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Bu, bacak damarlarındaki basıncı azaltır ve yerçekimi, kanın kalbe düzgün bir şekilde geri akmasına yardımcı olur. Eğer, çalışma veya dinlenme gibi uzun süreler boyunca oturacaksa, bacakları yüksek tutmak iyi olacaktır.
 • Masaj: Varisli bölgelere nazikçe masaj yapmak, kanın damarlarda hareket etmesine yardımcı olabilir. Hatta, optimum etki için nazik masaj yağları veya nemlendirici de kullanabilir. Bununla birlikte, hassas dokulara zarar verebileceğinden dolayı doğrudan damarlara baskı yapmaktan kaçınmak çok önemlidir.
 • Hareket etmek: Uzun süre oturmaktan kaçının. Bir kişi iş için uzun süre oturmak zorundaysa, kanın düzgün akmasını sağlamak için ayağa kalkıp hareket etmeyi veya sık sık pozisyon değiştirmeyi hedeflemelidir. Ayrıca bacak bacak üstüne atarak oturmaktan kaçının, çünkü bu bacaklara ve ayaklara giden kan akışını daha da kısıtlayabilir ve bu da dolaşım sorunlarına neden olabilir.

Varis için tıbbi tedaviler nelerdir?

En iyi varis kremi satın almak yerine öncelikle varis probleminiz için uzman bir doktora başvurmak önemlidir. Varisli damarlar için evde yapılan tedaviler işe yaramıyorsa veya varis problemi ciddi rahatsızlık veriyorsa, mücadeleye yardımcı olmak için tıbbi tedavi de mevcuttur. Bir doktor size aşağıdakileri reçete edebilir:

 • Endotermal ablasyon: Bu, etkilenen damarları kapatmak için ısının kullanıldığı bir prosedürdür.
 • Ayaktan flebektomi: Burası bir doktorun cildi deleceği ve varisli damarları küçük yarıklardan çıkaracağı yerdir. Skar genellikle daha sonra minimal halde olacaktır.
 • Skleroterapi: Bu prosedür, damarları kapatmak ve küçültmek için özel bir köpük kullanır.
 • Ligasyon ve sıyırma: Bu prosedürde varisli damarlar cerrahi olarak çıkarılır.
 • Lazer ameliyatları: Burada, yoğun lazer ışınları damara yönlendirilir ve yavaş yavaş solup kaybolmasını sağlar.
 • Endoskopik damar cerrahisi: Bu ameliyat sırasında, cerrahın daha iyi görmesine yardımcı olmak için bacağa küçük bir video kamera yerleştirilir. Damarların çıkarılması daha sonra bir dizi küçük kesi ile gerçekleşir.
Varis hakkında her şey: En iyi varis kremi hangisi?
Varis için tıbbi tedaviler nelerdir?

Son zamanlarda internet ortamında da sıkça reklamı yapılan varis kremleri ile karşılaşıyoruz. Sizlere kapsamlı bir inceleme sunmak için bacaklardaki varisli damarlar için krem ​​dünyasına girdik. Hangisinin en iyi olduğunu ortaya çıkarmak için bazı faktör değerlendirme planlarını bir araya getirdik. Bu faktörleri kullanarak, farklı uygulamalar için hangi modellerin en iyi olduğunu vurguluyor ve bacaklardaki varisli damarlar için hangi kremin en çok yönlü olduğunu belirliyoruz.

En iyi varis kremi önerileri

En iyi varis kremi hangisidir? Varis kremi kullanmak isteyenler için çeşitli tavsiyelerde bulunmak istedik. İşte o varis kremleri…

Farmasi Dr.C.Tuna At Kestanesi Masaj Jeli

En iyi varis kremi tavsiyelerimizden ilk olarak Farmasi markasının Dr.C.Tuna at kestanesi masaj jeline yer verdik. Bu masaj jeli, sarı kantaron özü ve at kestanesi özü içermektedir. Bu özlerin yarattığı rahatlık hissi oldukça etkileyicidir. Varis oluşumunu engeller ya da varisli bölgeyi rahatlatır. Bu jel ayrıca varisli damarlar üzerinde etki göstermez. Diğer ağrı ve sızılar için de oldukça iyi bir jeldir.

Varis hakkında her şey: En iyi varis kremi hangisi?
Farmasi Dr.C.Tuna At Kestanesi Masaj Jeli

En iyi varis kremi arayışında olanlar için tavsiye edeceğimiz bu ürün, kan dolaşımını hızlandırır ve sürülen bölgeyi rahatlatır. İçerisinde bulunan arnika ve biberiye özleri de cildin nem ihtiyacını giderir. Bacak ve kollardaki şişkinliği dindirir. Bütçe dostu olan bu ürünün piyasa değeri şimdilik 75 TL civarındadır.

Farmasi Dr.C.Tuna Paprika Biberli Masaj Jeli

En iyi varis kremi olarak tercih edebileceğiniz bir başka ürün yine Farmasi’den geliyor. Dr.C.Tuna paprika biberli masaj jeli tıpkı at kestanesi masaj jeli gibi doğal içeriklere sahiptir. Bu masaj jeli, varisli bölgeye rahatça sürülebilir ya da varis oluşumunun önüne geçebilir denilebilir.

Varis hakkında her şey: En iyi varis kremi hangisi?
Farmasi Dr.C.Tuna Paprika Biberli Masaj Jeli

Uzun süre boyunca ayakta kalmak zorunda olduğunuz anlardan veya uzun süre boyunca oturmak zorunda olduğunuz anlardan sonra bacaklarınızda meydana gelen ağrı ve şişliği gidermek için kullanılabilir. Sürülen bölgeyi ısıtarak kan basıncını arttırır ve yorgunluğu dindirir ve ferahlatır. Acı biber özü içeren bu masaj jeli, varisli hastalar için uygun bir seçenek. Oldukça bütçe dostu olan bu ürün piyasada yaklaşık 105 TL civarında satılmakta.

Advanced Clinicals Varis Bakım Kremi

En iyi varis kremi içeriğimize devam ediyoruz. Sırada; Advanced Clinicals varis bakım kremi var. Varis ve örümcek damarlarının görünümünü azaltmaya yardımcı olan bu krem, dolaşımı hızlandırır. Pürüzsüz ve doğal görünen bir cildi desteklemesinin yanı sıra istenmeyen varisleri ve örümcek damarlarını hedef almak için özel olarak formüle edilmiş yaşlanma karşıtı bir kremdir.

Varis hakkında her şey: En iyi varis kremi hangisi?
Advanced Clinicals Varis Bakım Kremi

Bu krem ​​paraben içermez ve tüm cilt tipleri için uygundur. Kan dolaşımına yardımcı olurken cildinizi de nemlendirir. Hatta selülitleri de gidermek için kullanıma uygundur. Doğal bir detoksifiye edici ve sıkılaştırıcı bileşen olan yeşil çay özü içerir. İçerisindeki kolajen ile dolgun ve sıkı görünen bir cilt yaratır. Türkiye’de satışı olmayan bu ürünü, online mağazalardan satın alabilirsiniz. Yaklaşık 260 TL’ye bu ürünü satın alabilirsiniz.

Hermon Maksimum Strength Varis Kremi

En iyi varis kremi listemizde sırada Hermon doğal varis kremine yer verdik. Bu krem, şişlik ve ağrıyı giderir. Kan dolaşımını iyileştirirken yorgunluğu yatıştırır. Kan damarlarındaki baskıyı hafifletir, kan durgunluğunu ve zayıf damar duvarlarını en aza indirir. Ciltteki damarlı görünümün üstesinden gelen bu krem, zayıf damar duvarlarından kaynaklanan örümcek damarlarınızı en aza indirmeye, şişlik ve ağrıyı gidermeye yardımcı olur.

Varis hakkında her şey: En iyi varis kremi hangisi?
Hermon Maksimum Strength Varis Kremi

Tam bir vegan dostu olan bu varis kremi, doğal bitki bazlı formülle geliştirilmiştir. Bacak varisleri için varis tedavisi sunan bu krem bir de nemlendirici özelliklidir. Ferahlatıcı bir etkisi vardır ve hızlı emilir. Varis hastalığı, örümcek varisli damarlar vb. hastalar için uygundur. Uzun süre ayakta durmak veya oturmak zorunda kalanlar, uzun süreli yüksek topuklu ayakkabı giymek zorunda olanlar ve fazla kilolu insanların kullanabileceği bu kremin fiyatı, yaklaşık 150 civarındadır. Ürün şu anda Türkiye’de satılmasa da online mağazalar üzerinden ürüne ulaşılabilir.

Pharmapulse Varis Kremi

En iyi varis kremi tavsiyelerimizde biri de Farmapulse markasının geliştirdiği varis kremi. Varisli damarları soğutucu özellikli bu krem, rahatsızlığın, varisli damarların görünümünün üstesinden gelmeye yardımcı olabilir. Varis ve örümcek damarlarının görünümünü azaltmaya yardımcı olur, kan dolaşımını iyileştirir. Bunun yanı sıra pürüzsüz ve doğal görünümlü bir cilt sağlar.

Bu ürün, içindeki vitamin özleri sayesinde cilt tonunu iyileştirecek, varis ve örümcek damarlarını en aza indirecek ve aynı anda nemlendirecektir. Yaşlanma izlerinin görünümünü en aza indirmeye yardımcı olmak için içinde kolajende bulunan amino asitleri içeriyor. Fiyatı da yaklaşık 350 TL civarında değere sahip olan bu varis kremine ulaşmak için online mağazalardan ulaşabilirsiniz.

MAJESTIC PURE Arabica Coffee Scrub

En iyi varis kremi listemizin sonuna gelirken sizler için farklı bir ürün tavsiye etmek istedik. Bir vücut peeling ürünü olan MAJECTICE PURE Arabica kahve peelingi, %100 saf ve doğaldır. Selülit, egzama, çatlaklar, yaşlılık lekeleri, varisli damarlar ve sedef hastalığının görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Varisli damarların görünümünü azaltmak için kullanılan bu ürün, varisleri geçirmiyor. Yalnızca varisli görünümü hafifletmeye yardımcı olur. Cildi nemlendirir, besler ve korur. Cildin gençleşmesini sağlar.

Varis hakkında her şey: En iyi varis kremi hangisi?
MAJESTIC PURE Arabica Coffee Scrub

Özel olarak formüle edilen bu ürün, son derece nemlendirici, yenileyici ve eksfoliye edici yağlar ve tuzlarla harmanlanmıştır. Bu peelingin, bütçe değeri ise yaklaşık 400 TL civarındadır. Türkiye’de satışı olmayan bu ürünü, çevrimiçi olarak online sitelerden satın alabilirsiniz.

Bu içeriğimize de göz atmayı unutmayın: Güzelliğinize Gölge Düşürmeyin! En İyi Leke Giderici Krem Tavsiyeleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu