Teknoloji Haberleri

Monster Uluslararası Pazarda İsim Değişikliğine Gitti

20 yılı aşkın süredir dizüstü bilgisayar piyasasında yer alan Monster Notebook, Avrupa pazarında isim değişikliğine gitti. Oyun ve performans notebookları üretimi yapan firma özellikle Avrupa’da artık Tulpar ismiyle anılacak.

Monster yerine Tulpar ismi kullanılacak

Monster Tulpar
Monster Tulpar

Dizüstü bilgisayar kategorisinde performans cihazları üreten Monster 2000 yılında Türkiye merkezli olarak kuruldu. 20 yıllık sektör deneyimi ile birlikte geçtiğimiz yıl Avrupa piyasasına girmeye karar verildi. Uluslararası piyasalarda benzer marka isimlerinin yer alması nedeniyle de isim değişikliğine gidildi. Başta Almanya olmak üzere satış yapılan Avrupa ülkelerinde Monster Notebook artık Tulpar ismini kullanacak. Yeni marka Tulpar’ın isim ve patent hakları zaten Monster’e aitti. Bu değişiklikle birlikte markanın alt modellerinde kullanılan bir isim global çapta markalaştırılmış oldu.

Konu ile ilgili Monster Notebook yöneticisi Göktüğ Okan Oğuz açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında isim değişikliğinin temel nedeninin isim benzerliği taşıyan diğer markalardan ayrıştırmak olduğunu belirten Oğuz’un açıklamaları şu şekilde;

“Monster Notebook olarak, her geçen sene daha da gelişen dijital oyun dünyasında her seviyeden oyuncunun en iyi oyun deneyimini yaşayabilmesi için son teknoloji donanım konfigürasyonlarını geliştiriyor, kullanıcılarımıza yeni nesil bir deneyim vadediyoruz. Türkiye pazarındaki liderliğimizi yurt dışındaki operasyonlarımızda da elde etmek için yürüttüğümüz çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Globalleşme stratejimiz doğrultusunda, bundan böyle yolumuza Tulpar markasıyla devam edeceğiz. Bu değişikliğe giderken amacımız, Türkiye’den çıkan ve bir dünya markası olma yolunda ilerleyen markamızı uluslararası pazarda faaliyet gösteren ve bizimle isim benzerliği taşıyan diğer markalardan ayrıştırmak oldu. Bildiğiniz gibi ‘Monster’ evrensel bir isim, canavar anlamına geliyor.

Uluslararası pazarda Monster ismini uzun yıllardır kullanan, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren onlarca şirket bulunuyor. Bu durum, yeni bir pazara adım atan ve henüz tanınmayan bir marka açısından pazara girerken çeşitli zorluklar çıkarabiliyor. Müşteri deneyimine büyük önem veren bir marka olarak muhtemel karışıklıklardan kaçınmak ve bir Monster Notebook markası olan Tulpar ile kendi yolumuzdan yürümek istedik. Amiral gemisi ürünümüz olan Tulpar, bugüne kadar on binlerce teknoloji tutkununun yanında oldu. Bu zamana kadarki global iletişimlerimizde de Tulpar markasının diğer markalarımıza göre daha kolay kabul gördüğünü gözlemledik. Bu nedenle bu değişikliği önceden yaparak global açılımımıza hız vermek istedik. Globalleşme yolundaki stratejimiz Tulpar’ın güçlü kanatlarıyla hızlanacak.”

Siz de Monster Notebook’un piyasadaki yeri ve ürettiği ürünler hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Okumaya devam et: Oyun deneyiminizi artıracak en iyi oyuncu monitörleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu