Ev & Yaşam

Güvenli ve Konforlu Kabin Boy Bebek Arabası Tavsiyeleri

Bebek arabası seçiminde dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında sunduğu konfor ve güvenilir olması geliyor. İçeriğimizde kabin boy bebek arabası hakkındaki bilinen bilinmeyen tüm detayları ve en iyi kabin boy bebek arabası modellerini derledik.

Kabin boy bebek arabası tavsiye listemize hoş geldiniz. Bir bebeğiniz olacaksa eğer düşüneceğiniz çok fazla mesele var demektir. Bunların başında da bebek arabası seçimi geliyor. Bildiğiniz üzere bebeğiniz için bir bebek arabası almak, onun rahatı kadar sizin de hayatınızı kolaylaştıracak pratik bir çözüm. Ancak seçim yaparken bir çok özelliği göz önünde bulundurmak gerekli. Bunlar bebeğinizin yapısından sizin yaşam biçiminize kadar çok geniş bir bölümü kapsamakta. Bu içeriğimizde kabin boy bebek arabası hakkındaki bilinen bilinmeyen tüm detayları ve en iyi kabin boy bebek arabası modellerini derledik.

Kabin boy bebek arabası nedir?

Kabin sistem (travel sistem) bebek arabası olarak da geçen kabin boy bebek arabaları, oto koltuğu, ana kucağı gibi farklı fonksiyonları olan çok amaçlı ürünlerdir. Genellikle bebeğinizin doğumundan itibaren uzun süreli kullanım sağlar. Bu sayede bebeğinizi taşımanız gereken her dönemde ihtiyaç duyacağınız özellikli bir üründür. Bunun yanı sıra kullanan ebeveynin bir çok yönden günlük yaşantısını düzenleyecek bir ihtiyaçtır.

Kabin boy bebek arabasının özellikleri

En iyi kabin boy bebek arabası tavsiyeleri listemize geçmeden önce bu arabaların özelliklerine değinelim. Kabin tipi bebek arabası tercih etmeniz durumunda, bu tip bebek arabalarının sizi yanıltmayacak cazip özelliklerini aşağıda sizler için derledik. İşte fark yaratan özellikler:

 • Baston tipi vb. klasik bebek arabası türlerine kıyasla çok daha geniş ana kucağı bölümüne sahiptir.
 • Temizlenebilir kumaş özelliği sayesinde hijyenik kullanım imkanı sunar.
 • Bebek arabasını kullanan kişi itme kolunu kendine göre ayarlayabilir.
 • En belirgin özelliği oto koltuğu ve ana kucağı formlarında kullanılabilmesidir.
 • Bebeğinizin yatış pozisyonunu farklı kademelerde ayarlama olanağı verir.
 • UV ışınları engelleyen uzun tenteli bir üründür.
 • Bebeğinizin ilk 6. ayına kadar puset olarak tak – çıkar formunda kullanıma uygundur.
 • Çift yönlü kullanım imkanı vardır.
 • Bebeğiniz 15 ila 20 kg ağırlığa ulaşana kadar rahatlıkla kullanılabilir.
 • Avrupa standartlarında üretilmiş bir üründür.
 • Süspansiyon sistemleri son teknolojik özelliklere sahiptir.

Kabin boy bebek arabalarına teknik açıdan bakıldığında ise şu özellikler ön plana çıkıyor;

 • 360 derece dönebilen sistem
 • Darbeleri absorbe edebilen travel sistem
 • Bir çok modele göre daha hafif olmaları
 • Ekstra sağlamlık yaratan sağlıklı ve özel bir malzemeyle üretilmeleri
 • Tek elle katlanabilme özelliği
 • Farklı tekerlek modlarının olması

Kabin boy bebek arabasının avantajları

Kabin boy bebek arabası
Kabin boy bebek arabası

Kabin boy bebek arabalarının en önemli ve bizce ilk sıradaki avantajı, bebeğiniz büyüyor diye yeni bir bebek arabası almak zorunda olmamanız. Siz bebeğinizi keyifle büyütürken onu rahat ve konforlu şekilde gezdirebilmenin tadını çıkarıyor olacaksınız. Kabin boy bebek arabasının ikincil bir avantajı ise puseti. Fazladan bir puset almak zorunda kalmadan, bebek arabanızı anında bir pusete dönüştürebileceksiniz. Tüm bebeklerin araç içerisindeyken kullanımı zorunlu olan bir oto koltuğu olmalı. Kabin boy bebek arabası tavsiye etme sebebimizi bir örnekle açıklamak gerekirse; bebeğinizi bebek arabasından başka bir koltuğa taşımak mı daha kolay, yoksa keyfini hiç bozmadan, arabayı pusete dönüştürüp aracınıza götürmek mi? İşte kabin boy bebek arabası tavsiye etme nedenlerimizden biri! Ürününüzün konforlu bir fonksiyonunu kullandınız bile!

Kabin tipi bebek arabası hangi dönemde kullanıma uygundur?

Kabin boy bebek arabaları oldukça fonksiyonel ve kullanışlı özelliklere sahip ürünler. Bu ürünler hakkında kullanıcılardan en sık gelen sorgulardan biri de “Kabin boy bebek arabası kaç yaş için uygundur?” sorusu. Bebeğinizin gelişim hızına bağlı olarak revize edebileceğiniz travel sistem bebek arabaları, çok yönlü ve konforlu bir kullanım arayanlar için birebir. Bu nedenle “Kabin boy bebek arabası kaç aylıkken kullanılır?” sorusuna yanıt olarak bebeğinizin doğumundan itibaren 4 yaşına gelene kadar kullanımına uygundur diyebiliriz.

En iyi kabin boy bebek arabası tavsiye listesi

Birbirinden farklı özellikleri bulunan en iyi kabin boy bebek arabası modellerini aşağıda bulunan listemizde derledik. Karar verebilmeniz için sizi detayları incelemeye bekliyoruz. Kabin boy bebek arabası tavsiye listesi hazırlanırken herhangi bir markanın reklamına yer verilmediğini ve listenin bir sıralamadan bağımsız olduğunu belirtmek isteriz. İşte kabin boy bebek arabası tavsiyelerimiz…

Inglesina Aptica kabin tipi bebek arabası

Inglesina Aptica kabin tipi bebek arabası
Inglesina Aptica kabin tipi bebek arabası

Kabin boy bebek arabası tavsiyeleri listemizin ilk sırasında İtalyan tasarımına sahip Inglesina Aptica yer alıyor. Inglesina Aptica kabin tipi bebek arabası, tüm zeminlere uyumlu yaylı süspansiyonu sayesinde yumuşak sürüş imkanı sunmaktadır. Arkalığı yüksek olduğu için bebeğiniz büyüse bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bebeğinizin oturma yönünü dilerseniz ön veya arka olarak ayarlayabilirsiniz. Bu sayede bebeğiniz etrafı İzleyerek yada sizi görerek keyifli bir seyahat olanağı bulabilir.

Sırtlık ve ayaklık kısımları ayarlanabilir şekildedir ve bebeğinizin konforu için tasarlanmıştır. Yağmurluğu ve geri çekilir sistemli tentesi sayesinde tüm mevsimlere uygundur. Sepeti fileli ve ekstra cepli özelliktedir. 50cm genişliğinde alüminyum kasaya sahiptir. 5 noktalı emniyet kemeri ve 22 kg’a kadar taşımaya uygundur.Tüm bu özellikleriyle Inglesina Aptica, en iyi kabin boy bebek arabası tavsiye listemizin ilk ismi.

PegPerego – New Book kabin tipi bebek arabası

PegPerego - New Book kabin tipi bebek arabası
PegPerego – New Book kabin tipi bebek arabası

Kabin boy bebek arabası tavsiyeleri listemizde yer alan bir diğer ürün PegPerego – New Book modeli. Bu ürün bebeğinizin ilk 0-36 ay sürecinde rahatlıkla kullanım sağlar. Taşıma koltuğu, oto koltuğu ve ana kucağı olabilmektedir. 3 noktalı emniyet kemeri bulunmaktadır. Korunaklı alüminyum gövdeye sahiptir. 51cm koltuk genişliği sayesinde bebeğiniz için konforludur.

Ön tekerlekleri şaseden sabitlenebilmektedir. Taşıma kapasitesi 22 kilogramdır. UV ışınlarını kesen koruyucu tentesi mevcuttur. Sırt pozisyonu 3 ayrı kademede ayarlanabilir. Tekerlekleri özel biyelidir. Ayaktan kumanda edilen fren sistemine sahiptir. Süspansiyon sistemi bulunmaktadır. 5 farklı yükseklik ayarı vardır. Güvenli ve konforlu özellikleriyle PegPerego kabin boy bebek arabası, en iyi kabin boy bebek arabası tavsiye listemizde olmayı fazlasıyla hak ediyor.

Mima Xari Camel Travel Sistem bebek arabası

Mima Xari Camel Travel Sistem bebek arabası
Mima Xari Camel Travel Sistem bebek arabası

Mima Xari Camel Travel Sistem, kabin boy bebek arabası tavsiye listemizde yer verdiğimiz en gelişmiş özelliklere sahip model. İspanyol tasarımına sahip ürünün genel özelliklerine baktığımızda 5 farklı konsepti bir arada bulundurma özelliği vardır. 15 saniye içerisinde portbebe olarak kullanım sağlar. Hafif ve şekil verilebilir bir malzeme olan EPS köpüğüyle yapılmıştır. Bu sayede bebeğiniz için istediğiniz koltuk şekillendirmesiyle rahat kullanım sağlayabilirsiniz. Gövdesi üç kademeli yatış pozisyonu sunar. Mima Xari Camel Travel Sistem bebek arabasının ön tekerleri sabit kullanılabilir özelliktedir. 17 kg’a kadar taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Ultra hijyenik cilası ile sağlıklıdır. Yalnızca 9 kilo ağırlığa sahiptir.

Maxi Cosi CP kabin boy bebek arabası

Maxi Cosi CP kabin boy bebek arabası
Maxi Cosi CP kabin boy bebek arabası

En iyi kabin boy bebek arabası tavsiye listemizdeki bir diğer ürün olan Maxi Cosi CP, çift yönlü kabin boy bebek arabası arayan kullanıcılara yönelik bir ürün. Genel özelliklerine baktığımızda Maci Cosi CP, ana kucağı, oto koltuk ve portbebe olabilme özelliğine sahiptir. 4 yaşına kadar kullanım sağlamaktadır. Termo özelliğe sahip minderi bulunmaktadır. UV korumalı büyük bir tenteye sahiptir. Tek elle kapatıp açma olanağı vardır. Ön güvenlik barı ve ayarlanabilir itme kolu mevcuttur. Tüm tekerlerde şok emici süspansiyonlar vardır. 51cm koltuk ebatı bulunmaktadır.

 Lima WB Travel sistem bebek arabası

 Lima WB Travel sistem bebek arabası
Lima WB Travel sistem bebek arabası

Bebeğinizin doğumundan itibaren güvenle kullanabileceğiniz bir ürün olan Lima WB Travel Sistem, güvenliği artıran ve çoğu modelde bulunmayan özel EPS köpük sistemine sahiptir. Genel özelliklerine bakıldığında 22 kg taşıma kapasitesi vardır. Çift yönlü oturma ünitesi bulunur. Az yer kaplama ve hafif olma özelliği vardır. Fermuarlı tentesi güneş ışınlarını önleyip rüzgarın etkisini kesmek için tasarlanmıştır. Tek elle kapanır ve kapanır kapanmaz kilitlenir. Gövdenin sırt kısmı 3 ayrı pozisyona ayarlanabilmektedir.

Tekerleri bilyelidir ve rahat kullanım sağlar. 5 noktalı emniyet kemeri olup gövdesi alüminyumdur. Sağlam gövde yapısı bulunan bebek arabasının üç farklı kullanımı bulunmaktadır. (Taşıma, portbebe, oto koltuğu) Güvenliği artıran ve çoğu modelde bulunmayan özel EPS köpük sistemi vardır. Tüm bu özellikleri, konforu ve verdiği güvenle Lima WB Travel Sistem, kabin boy bebek arabası tavsiyelerimiz arasında yerini alıyor.

Kraft Extreme Travel Sistem bebek arabası

Kraft Extreme Travel Sistem bebek arabası
Kraft Extreme Travel Sistem bebek arabası

Bebek ürünleri konusunda popüler bir marka olan Kraft’ın Extreme Travel Sistem bebek arabası taşıma, ana kucağı ve oto koltuk olmak üzere üç farklı kullanım tipine sahiptir. Doğumdan itibaren kullanıma uygun olarak üretilen ürün, bu alanda belirlenen Avrupa standartlarına da uygun. Genel teknik özelliklerine baktığımızda çift yönlü oturma koltuğu bulunmaktadır. Tentesi ayarlanabilir ve güneşliklidir. Tam yatma özellikli 3 pozisyonlu sırtlık mevcuttur. İtme sapı çok pozisyon ayarlamalıdır.

Kraft Extreme Travel Sistem bebek arabası 0 ila 13 kg aralığındaki bebekler için uygundur. Kasası sağlam ve alüminyum kasadır. Ayak dayanağı tercihe göre ayarlanabilir. Ön tekerler 360 derece dönebilir. Ayaktan kumandalı fren sistemi mevcuttur. Havalandırma kanalları sayesinde terlemeyi önlemektedir. Dayanıklı, konforlu ve opsiyonel özellikleriyle Kraft Extreme Travel Sistem bebek arabası en iyi kabin boy bebek arabası tavsiyelerimiz arasında yerini alıyor.

Pierre Cardin Voyager Travel Sistem bebek arabası

Pierre Cardin Voyager Travel Sistem bebek arabası
Pierre Cardin Voyager Travel Sistem bebek arabası

Kabin boy bebek arabası tavsiye listemizde marka ürünler kategorisinde olan Pierre Cardin, darbe emici sistemi sayesinde fark yaratmaktadır. Pierre Cardin Voyager Travel Sistem bebek arabasının

genel özelliklerine baktığımızda doğumdan itibaren kullanım olanağı vardır. 5 noktalı maksimize edilmiş emniyet kemeri bulunur. Portbebe ünitesi tam yatış sağlar. Ekstra güneş korumalı, gözetleme pencereli tente mevcuttur. Yüksek ayarlı itme kolu bulunmaktadır. 30 derecede elde veya makinede yıkanabilir kumaşa sahiptir. Yan darbeleri absorbe edebilen kafa koruma minderi bulunur. 3 noktalı bebek güvenlik kemeri ve 3 farklı şekilde kullanılabilme özelliği mevcuttur.

Elele Allroad 2 kabin boy bebek arabası

Elele Allroad 2 kabin boy bebek arabası
Elele Allroad 2 kabin boy bebek arabası

Dayanıklı ve hafif çift katlı alüminyum kaplama kullanılarak tasarlanan Elele Allroad 2 kabin boy bebek arabası, en iyi kabin boy bebek arabası tavsiyeleri listemizde yer alan bir diğer ürün. Doğumdan itibaren kullanıma uygun olan ürün oldukça estetik ve zarif bir görünüme sahip. Genel özelliklerine baktığımızda kapalı fermuarlı bölme sayesinde eşyaları hijyenik sağlama olanağı sunar. Ekstra yumuşak minderli ve ekstra yumuşak sırt pedle oturum bölümü vardır. Ana kucağı ve oturma ünitesi olmak üzere 2 farklı türde kullanılabilmektedir.

Elele Allroad 2, 3 kademe ayarlı çift yönlü kullanım sağlar. Çok kademeli ayak ayar düğmesi ve  Ergonomik itme kolu bulunmaktadır. Tek noktadan kontrol edilebilen fren sistemi mevcuttur. Süspansiyonlu tekerlere sahiptir. 3 kademeli tente sistemine sahiptir. 5 noktalı güvenlik emniyet sistemi vardır.

Luxus Wonder kabin boy bebek arabası

Luxus Wonder kabin boy bebek arabası
Luxus Wonder kabin boy bebek arabası

Kabin boy bebek arabası tavsiye listemizin son ürünü, onu biraz daha farklı kılıyor. Sökülebilir süspansiyonlar Luxus’un dikkat çeken özelliklerinden. Bebeğin doğumundan itibaren kullanıma uygun olarak tasarlanan ürünün genel özelliklerine baktığımızda 7 inç ön ve 9.5 inç arka tekerleri sayesinde sürüş konforuna sahiptir. Optimum güvenlik için 5 noktada emniyet sistemi mevcuttur. 3 kademeli güneşlik ve tentesi bulunmaktadır. Bacak desteği bölümü ayarlanabilir özelliktedir. 3 farklı şekilde kullanılabilme imkanı vardır. Maksimum 15 kg’a kadar taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Ana kucağı, portbebe ve oto koltuğu olarak üç özelliği bir arada bulunduran kabin boy bebek arabası, bebekler kadar ebeveynleri de mutlu eden özellikleriyle sizin de hayatınızı kolaylaştıracak.

Hayatın her alanında ihtiyaç duyduğunuz ürünlere ait tavsiye ve ürün incelemeleri için Tavsiye360’ı takip etmeye devam edin.

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir: En Çok Tercih Edilen En İyi Bebek Bezi Tavsiyeleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu