GenelKişisel Bakım
Trend

İstanbul’un Ödüllü En İyi 3 Saç Ekim Merkezi ve Doktorları

İstanbul'un en iyi saç ekim merkezlerini incelemeden saç ekimi yaptırmayın. Listemizde en iyi 3 saç ekim merkezi ve yorumları...

Dünyanın saç ekiminde başkenti olan İstanbul’un en iyi saç ekimi doktorları ve klinikleri gerçekten de yüksek standartlarda hizmet verebiliyor mu? Türkiye’de uygulanan en iyi saç ekim metodu hangisi? Sizler için Türkiye’deki ve İstanbul’daki saç ekimi operasyonları hakkında merak edilen tüm soruları yanıtlıyoruz.

İstanbul saç ekimi için hem saç ekimi fiyatlarının çok uygun olması hem de doktorların çok başarılı saç ekimi sonuçları sağlamasından dolayı dünyanın birçok yerinden ziyaretçi ağırlamakta. Saç ekimi, saç kökünün aktif olmadığı alanlara cerrahi yöntemle saç kökü nakli yapılması işlemidir. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde saç ekimi daha kolay ve konforlu koşullarda uygulanmaktadır. Ama uygulanan yöntemler ve uygulayan kişinin uzmanlığı saç ekimi sonucunun kalitesini ortaya koymaktadır. İstanbul’un lider saç ekimi merkezleri yaptıkları innovasyon çalışmaları ile saç ekimi metotlarının gelişmesinde büyük katkılar sağlamakta. Unique FUE ve Keep FUE gibi en yüksek başarı sonuçlarını sağlayan bu Türk klinikler tarafından icat edildi.

Saç dökülmesi yaşayan kişiler saç ekimi İstanbul için klinik ve doktor araştırmasını iyi yapmalı, ve kendisi için en doğru hizmetten faydalanmalıdır. Saç ektirmek için İstanbul’u tercih eden kişiler, doğru yerleri tercih ederek İstanbul’da güvenilir koşullarda saç ekimi yaptırabilir. Aynı zamanda İstanbul’da saç ekimi yaptıranlar Dünyanın en çok turist 10 şehirlerinden bir tanesi olan İstanbul’u gezme ve tanıma imkanına da sahip olur.

Resim2

İstanbul’da Saç Ekimi Yaptıranların Yorumları

Pek çok kişi saç ekimi için İstanbul’u tercih ediyor fakat saç ekimi yaptıranların deneyimlerini sorduğumuzda kimisi memnun kaldığını kimisi ise memnun kalmadığını belirtiyor. Klinik ve ekibin tecrübesi saç ekimi operasyonun başarısını çok etkilese de başarıyı etkileyen başka faktörler de mevcut. İstanbul’da saç ekimi yaptıranların deneyimlerini sorduğumuzda memnun kalmayanların nedenleri şu şekilde açıklandı;

 • Çok ucuz bir saç ekim merkezinin tercih edilmesi.
 • Aynı gün içerisinde çok fazla saç ekimi yapan yerlerin kaliteyi kaybetmesi.
 • C Sağlık Bakanlığı tarafından saç ekimi yapmaya izi olmayan bir klinik olması.
 • Hijyen kurallarına uygun bir hastane yerine başka bir yerde operasyonun yapılması.

Saç ekimi sıradan bir işlem değildir. Her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de işlemler uzman kadro eşliğinde yapılmalıdır. Bu sayede uygulanan işlemin başarı oranı artar.

İşlemi yaptıran 100 kişiye sürecin nasıl ilerlediğini, ağrı olup olmadığını, nelere dikkat ettiğini ve doktordan memnun kalıp kalmadığını sorduk. Türkiye’de saç ekimi işlemi yaptıranlarda farklı saç ekimi metotları kullanıldı. Bu metotlar arasından doğru yöntemin belirlenmesi için kişinin saç yapısı, kellik durumu değerlendiriliyor. Her bireyin saç yapısı ve saç dökülme yapısı farklılık göstermektedir. Kişilerde görülen bu farklılık incelenmeli, kişi için en uygun işlem belirlenmelidir.

Türkiye’nin başarılı saç eki merkezleri hastaları için çeşitli imkanlar da sağlıyor. Konaklama ve ulaşım sağlanan bu imkanların başında yer alıyor. Klinikler saç ekimi için gelen hastalarına ulaşım desteği sağlarken onlara konaklama imkanı da sunuyor. Bu sayede hastalar Türkiye’ye giriş yaptıklarında herhangi bir sorunla karşılaşmadan kliniğe ulaşım sağlıyor.

Türkiye’de saç ekimi yaptırıp memnun kalan 100 kişiye deneyimlerini sorduğumuzda memnun kalmalarının nedenleri şu şekilde açıkladılar;

 • Bir gün içerisinde yüksek sayıda saç ekimi yapmayan bir kliniğin tercih edilmesi
 • Saç ekim merkezini iyi araştırarak seçilmiş olması
 • Klinik şikayetlerinin olmamasına dikkat etmeleri
 • C Bakanlığı tarafından onaylı bir klinik seçmeleri
 • Memnuniyet garantisi verebilinmesi

İstanbul’un En İyi 3 Saç Ekim Kliniği ve Doktoru

Dünyanın önde gelen sağlık kuruluşları tarafından İstanbul’un en iyi saç ekimi klinikleri yakından takip ediliyor. Sadece Türkiye’nin değil tüm Avrupa’nın da en iyi saç ekim doktorları arasında yer alan bu Türk doktorlar başarılarını ödüllerle ispatlıyor.

İstanbul’un en iyi saç ekim merkezi listesi özellikle Avrupa’daki kişiler tarafından merak ediliyor. Bu üç klinik uluslararası vermiş olduğu hizmetle ön plana çıkıyor. Uluslararası saç ekim hizmeti sunan Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi ünvanıyla en çok ödül kazanan üç isim Hermest, Nimclinic ve Asmed oluyor. Başarılarını uluslararası ödülleri toplayarak belgelen bu iç kliniği inceleyelim.

Resim3

1- Hermest Hair Clinic

Uluslararası saç ekim hizmeti sunan Hermest’in merkezi İstanbul’da yer almaktadır. Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi olarak gösterilmektedir. DHI ve Safir FUE yöntemlerini uygulayan Hermest Hair Clinic ayrıca  devrim olarak nitelendirilen Unique FUE metodunun da patent sahibidir. Kadrosundaki Medikal doktor, dermatolog ve estetik cerrahı ile üst düzeyde hizmet veriliyor.

Profesyonel ekip eşliğinde ömür boyu garantili saç ekimi hizmeti veriyor. %99 saç tutma oranıyla güven sağlayan Hermest, bir hafta iyileşme süresi veriyor. 20 yıldır uzmanlaşmış kadrosuyla Unique FUE, DHI, Safir FUE, Perkutan FUE teknikleri üzerine hizmet veriyor. Saç ekimi için İstanbul’u tercih eden hastalar yüksek konforlu konaklama hizmeti alabiliyor. Tüm hastalar ulaşım ve konaklama hizmeti alırken aynı zamanda İstanbul’un güzelliklerini de yakından görme imkanına sahip oluyor. Günümüzde saç ekimi operasyonlarının merkezi olarak İstanbul kabul ediliyor.

Resim4

2- Nimclinic

Türkiye’ni en iyi saç ekim klinikleri arasında Nimclinic de yer alıyor. Nimclinic profesyonel kadrosu sayesinde dünya genelinde tanınıyor. Yurtdışından pek çok hastaya saç ekimi uygulanan Nimclinic %100 memnuniyet garantisi veriyor. 3 uzman doktor eşliğinde 3000’den fazla hastaya hizmet sunan Nimclinic aynı zamanda 6 ülkede temsilcilik hizmeti veriyor.

Yalnızca saç ekimi alanında değil aynı zamanda estetik ve ağız sağlığı alanında hizmet vermektedir. Danışanlarına uygun fiyat ve yüksek kalite sağlayan bir kliniktir. Nimclinic geçmişten günümüze sağlığın herkes için ulaşılabilir bir konumda olması için çabalamaktadır.

3- Asmed

İstanbul Ataşehir üzerinde bulunan Asmed, profesyonel ekip eşliğinde saç ekimi hizmeti veriyor. Uzman kadroya sahip olan klinikte farklı saç ekimi teknikleri kullanılıyor. Saç ekimi için gelen hastalar öncelikle bazı muayene ve tetkiklerden geçiyor. Daha sonra hasta için rapor oluşturuluyor. Bu rapora göre hastanın saç yapısı, saçların ne kadar seyrek olduğu, hangi tekniğin uygun olduğu belirleniyor.

Türkiye’nin en iyi doktorları arasında gösterilen Koray Erdoğan tarafından kurulan ASMED, randevulu sistem üzerinden hizmet veriyor. Hastaların randevu alması sayesinde kliniklerde yoğunluk yaşanmıyor, her hasta için detaylı görüşme yapılıyor. Uluslararası saç ekimi hizmeti sunan klinikler Avrupa ve diğer ülkelerden Türkiye’ye giden tüm hastaları havaalanında karşılıyor. Hastalar havaalanından alınarak kliniğe veya konaklama yerine götürülüyor. Klinikler tüm hastaların ulaşım ve konaklama ihtiyacına en iyi çözümü sunuyor. Türkiye’de saç ekimi yaptırmak isteyenler İstanbul’da ödül almış üç kliniği güvenle tercih edebilir. Profesyonel ekip eşliğinde saç ekimi hizmeti sunan klinikler uygun fiyat garantisiyle hizmet vermektedir. Aynı zamanda klinikler birçok imkanı hastalara sunar.

 

En İyi Saç Ekim Tekniği Hangisi?

Saç ekimi için uygulanan farklı teknikler bulunmaktadır. Geçmişten günümüze kadar gelen bu teknikler zamanla değişmiş ve gelişmiştir. Gelişen teknikler sayesinde günümüzde daha etkili ve güvenilir işlemler uygulanmaya başlandı. Uygulanan her saç ekimi tekniği kendine ait avantajlar ve dezavantajlar içerir. Tercih edilen işlemin başarı oranının yüksek olması, hasta için uygun olması ve doğal görünüm sağlaması önemlidir. Türkiye’nin en iyi saç ekim klinik ve doktorları genellikle iki yöntem üzerinde durur. Bunlar;

 • FUE tekniği
 • DHI tekniği

FUE tekniği ve DHI tekniği en çok tercih edilen yöntemlerden ikisidir. Bilinirlik seviyesi en yüksek olan saç ekimi tekniği FUE tekniğidir. DHI tekniği ise uygulanan işlemler arasında en yeni ve yoğun ilgi gören tekniktir. Saç ekimi yaptırmak isteyen hasta için hangi tekniğin uygun olduğu belirlenmektedir. Bu aşamada uygulanan bazı tetkik ve muayeneler etkilidir. Örnekle açıklamak gerekirse kanama riski fazla olan hasta FUE tekniğini istese de o hasta için DHI tekniği daha uygundur. Saç ekimi işleminde ne kadar genişlikte bir alana ekim yapılacağı önemlidir. Eğer ekim yapılacak alan çok genişse DHI tekniği yerine FUE tekniği ile saç ekimi yapılmaktadır. Çünkü FUE tekniği sayesinde daha fazla kıl kökü toplanabilir ve uygulanabilir. DHI tekniği ile uygulanan kıl kökü miktarı daha azdır.

Safir FUE Metodu

Saç ekiminde kullanılan FUE, Foliküler Ünite Ekstraksiyonu anlamına gelir. Uygulanan bu teknikten verimli sonuç almak için uzman hekim ve uzman kadro eşliğinde işlem yapılmalıdır. Saç ekimi için hasta ve doktor ortak karar verir. Operasyon öncesinde hastanın saçları 3 mm uzunluğa kısaltılır. Hastada kıl kökünün alınması için uygun bölge belirlenir.

Belirlenen bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. İşlem sırasında mikro motor adı verilen ekstraksiyon aleti kullanılır. Kullanılan aletle greftler toplanır. Greft ise üzerinde küçük bir miktar doku parçası barındıran saç foliküleridir. Her greft tekli, ikili, üçlü veya dörtlü olabilir. Eğer FUE tekniği için tercih edilen ekip yeterli tecrübeye sahip değilse uygulanan işlem başarısız olabilir. Aynı zamanda kıl köklerine zarar verilebilir. Bu nedenle tercih edilecek ekip oldukça önemlidir. Hastadan alınan kıl kökleri eğer oda sıcaklığında bekletilirse ortalama 2 buçuk saat içinde ölmeye başlar. Fakat toplanan kıl kökleri özel sıvı içerisinde bekletilirse ortalama 6 saat kadar canlı kalır. Kıl köklerinin canlı kalması için Hiposol ve soğuk izotonik sıvıları kullanılır. Saç ekimi işleminde kullanılan iki önemli malzeme vardır. Bunlar;

 • Blade
 • Punch

Blade kullanılarak kanallar açılır. Açılan kanallara punch adı verilen özel iğnelerle saç kökleri yerleştirilir.

DHI Saç Ekim Metodu

DHI, Direct Hair Implantation yani doğrudan saç ekimi anlamına gelir. Bu teknikte de greft toplama işlemi tıpkı FUE tekniğinde olduğu gibi yapılır. Bu ekim işleminde Choi adı verilen kalem kullanılır. Bu teknik uygulanırken ekim bölgesinde saç tıraşı yapılmasına gerek yoktur. Bu özelliğiyle kadınlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Operasyon öncesinde kıl kökünün alınacağı bölge tıraş edilir. Lokal anestezi kullanılır. DHI ve FUE metotları arasında bazı farklar vardır.

 • Uygulama şekilleri farklıdır.
 • FUE tekniği sayesinde tek seansta ortalama 3000 ile 4500 arası greft ekimi yapılabilir.
 • DHI tekniği sayesinde tek seansta 1500 ile 2500 arası greft ekimi yapılabilir.
 • DHI tekniğinde kanama yok denecek kadar azdır. Aynı zamanda bu teknikte iyileşme süreci biraz daha kısadır.
 • Geniş alana ekim yapılması için FUE tekniği, daha sık ekim yapılabilmesi için DHI tekniği kullanılmaktadır.
 • FUE tekniği yaklaşık 6-7 saat sürerken DHI tekniği daha uzun sürmektedir.

Unique FUE

Saç ekimi için son zamanlarda en çok konuşulan yöntemlerden biri Unique FUE oluyor. Türkiye’nin en iyi saç ekim klinikleri FUE ve DHI tekniği üzerinde de profesyonel hizmet veriyor olsa da bu teknik patentin sahibi olan yalnızca Hermest tarafından uygulanmaktadır. Bu teknikte saç kökleri özel yöntemle tek tek alınıyor. Alınan saç kökleri ihtiyaç duyulan saçsız alanlara yerleştiriliyor. Bunun için saçın çıkış açısı ve yönü dikkate alınıyor. Avantajlı bir işlem olarak kabul edilen bu teknikte greftlerin zarar görme oranı en aza indiriliyor. Ayrıca açılan kanallar özel Unique FUE’nin uçlarıyla açıldığı için daha dar alana daha fazla saç kök ekilmesine olanak sağlıyor. Sıkı saç ekimi haricinde ekilen saçlarda %99’a varan müthiş bir kalıcılık oranına sahip. Bu kalıcılık Safir FUE ve DHI metotlarında %40 ila %90 arasında değişmektedir.

2021 yılında en iyi saç ekim methodu alan Unique FUE hem bilim insanları hem de saç ekiminin önde gelen doktorları tarafında takdir aldığı bilinmektedir. Yeni ekilen saçlar yaklaşık altı ay içinde doğal ve canlı görünüme ulaşmaya başlar. Bir buçuk yıl sonra artık saçlar en iyi haline ulaşmış olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu