Genel

Irak Araba Fiyatları [2022] – Irak İkinci El Araba Siteleri

Savaş sonrası zor günler geçiren, zaman zaman iç karışıklıklarla gündeme gelen Irak ekonomik açıdan bütünlüğünü korumaya devam ediyor. İçeriğimizde Irak’ın ekonomik durumu, otomobil pazarında fiyatlandırmaları, Türkiye ile Irak otomobil fiyatlarının karşılaştırmasını ve Irak merkezli ikinci otomobil sitelerini derledik.

Irak araba fiyatları içeriğimize hoş geldiniz. Fiyatlara ve kıyaslamaya geçmeden önce Irak’ın mevcut durumundan bahsetmek gerek. Pandemi ile birlikte ekonomik açıdan tüm ülkeler zarar gördü. Irak için bu durum biraz daha farklı. Önce Amerika savaşı, sonra iç karşıklıklar ve en son pandemi ile birlikte oldukça zor günler geçiren ülke sahip olduğu rezervler sayesinde finansal olarak ayakta kalabildi. Irak ekonomi piyasası büyük oranda petrol rezervlerine dayanıyor.

Petrol ülkesi olduğu için ekonomik potansiyeli oldukça yüksek olan, ABD ve Avrupa ülkeleri tarafından söz hakkı sahibi olunmak istenen bir ülke Irak. İç karışıklıkları olsa da ekonomik açıdan vatandaşlarının alım gücünü zorlayacak yaptırımlar uygulanmıyor. Özellikle son yapılan araştırma ve anket çalışmalarında Irak ikinci el kozmetik, yiyecek, kıyafet, araba ve teknolojik ürünlerini internet siteleri üzerinden güvenle alabilmekte. Böylece vatandaşlar en uygun fiyatlarla, vergilerin minimum düzeyde alındığı şekilde ihtiyaçlarını giderebilmekte.

İçeriğimize konu olan Irak araba fiyatları ülkede oldukça uygun. Özellikle ülkemizle kıyaslandığında. Vergi oranının düşük olması, bazı araçlarda ise hiç vergi alınmaması Kuzey Irak araba fiyatlarını makul kılıyor. Irak ikinci el araba siteleri incelendiğinde de oldukça uygun fiyatlı ve temiz araçlar görmek mümkün.

Irak araba fiyatları – 2022

Irak’ta sıfır ve ikinci el pazarında otomobil fiyatları oldukça uygun. En uygun fiyatlı ve düşük vergili otomobil pazarına sahip ülke olarak bilinen ülkede BMw, Lexus, Toyota, Mercedes Benz, Porsche ve Kia gibi markaların güncel modellerini bulmak mümkün. Ülkede sıfır ve ikinci el satış işin genellikle Erbil’de bulunan galeriler ve ikinci el satış siteleri kullanılıyor.

Kuzey Irak araba fiyatları otomobilin kilometresine, hasar durumuna ve kozmetiğine göre değişmekle birlikte bazı modeller için Irak ve Türkiye araba fiyatları karşılaştırması şu şekilde;

  • Erbil’de 2018 model Mustang fiyatı 26.000 dolardan başlıyor. Türkiye’de ise Mustang fiyatları yaklaşık olarak 2 Milyon TL’den başlayan fiyatlarla alıcıya sunuluyor.
  • Erbil’de 2020 model Doge Challengar 25 bin dolar iken Türkiye’de aynı model araçlar 2 Milyon ve 3 Milyon TL arasında satıştadır.
  • Erbil’de 2013 model Porsche 34 Bin Dolardan başlıyor Türkiye’de ise aynı model araçlar 1 Milyon ile 2 Milyon arasında satışa sunuluyor.
  • Erbil’de 2020 Passat 23.500 Dolardan başlayan fiyatlarda Türkiye’de ise 1 Milyon TL’nin üzerinde fiyatlandırma ile satılıyor.

Bazı modeller için Irak ikinci el araba fiyatları ise ortalama şu şekilde;

  • 2018 model Lexus LX fiyatı 13,620 Dolar
  • 2021 model Toyota Camry Hybrid fiyatı 85.000 Dolar
  • 2019 model Mercedes Benz fiyatı 81,740 Dolar
  • 2015 model Porsche fiyatı 17.500 Dolar

Irak ikinci el araba siteleri

Irak ikinci el satış siteleri Türkiye’deki sitelerle benzer sistemde işliyor. Bu sitelerin alt yapısı güvenlidir ve bazı siteler yurtdışına ürün gönderebilmektedir. En çok kullanılan Irak ikinci el araba satış sitelerinden bazıları şunlar;

Opensooq

Opensooq
Opensooq

Irak’ta en çok bilinen ve alışveriş yapılan site Opensooq, 2008 yılında açılmıştır. Aylık ziyaretçi sayısı 2 Milyar üzerindedir. Ürdün, Suriye, Lübnan, Suudi Arabistan gibi birçok Arap emirlik ülkelerine satışı vardır.  Kırtasiye ürünlerinden araç, evlere kadar her çeşit ürün ve mülk satışı mevcuttur. Bu site içerisinde birçok iş ilanı da mevcut olduğu için kişiler ihtiyaç duyduğu hizmeti site içerisinden hızlı şekilde alabilir.

Mredy

Mredy
Mredy

Irak’ta en güvenilir ve en çok kullanılan ikinci el satış sitelerinden biri Mredy olarak bilinir. Mobilya, kırtasiye ürünleri, araba satışları yapılabilmektedir. Kişiler ilanlarını hızlı ve ücretsiz şekilde yayınlayabilmektedir. İş ilanları da yer almakta ve kişiler istedikleri takdirde ilgilendikleri alanlarda yeni ilan, indirim olduğunda haber bültenleri aracılığı ile bilgilenebilmektedir.

Iraq Sale

Iraq Sale
Iraq Sale

Irak’ta en iyi araç alım satımı yapan site olarak Iraq Sale olarak bilinir. Aynı marka ve modelde birçok araç Iraq Sale yüklenir ve kişiler hızlı şekilde istediği modelde, aradığı fiyat aralıklarında araçlara ulaşabilir. Araba çeşitleri fazla olduğu için Irak’ta ikinci el araç alma ya da satış işlemleri için Iraq Sale sitesine bakılır. Kullanıcılar aynı zamanda kendi otomobillerini Iraq Sale internet sitesine yükleyip farklı ülkelere satışını yapabilir. Yalnızca otomobil alışverişi üzerine kurulmuş Iraq Sale’yi Irak araba fiyatlarını incelemek için kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu