Genel

Şık tasarımları ve yüksek kalite kumaşlarıyla en iyi takım elbise markaları

En iyi takım elbise markaları arasında küçük bir gezinti yaparak, şık ve karizmatik bir görüntüye sahip olmanız mümkün! Sizler için o markaları kapsamlı bir şekilde araştırıp artı ve eksi yönleriyle bir araya getirdik.

En iyi takım elbise markaları deyince akıllara pek çok seçenek geliyor. Fakat erkekler için doğru takım elbiseyi bulmak çoğu zaman korkutucu bir süreçtir. Yüksek kaliteli malzemeleri bulmak ve usta işi bir işçilikten yararlanmak için kapsamlı bir araştırmaya girmek gerekmektedir. En iyi markalar, şık ve fonksiyonel olan tasarımları; güncel modanın estetiğine, birinci sınıf kumaşlarıyla uydurmaktadır. Elbette ki bu noktada gözünüz kalitede ise, yüksek satış fiyatları ile karşılaşmanız da gayet doğaldır. Ancak lüks takımlar her zaman yatırıma değer ve bulunduğunuz ortamın ağırlığını taşıyan güçlü bir figürdür.

Takım elbise seçimi yapmak başlı başına bir zanaattır. İster profesyonel iş çalışmalarınız için, isterseniz de düğün kıyafeti olarak bu giysiye ihtiyaç duyun; dikkat etmeniz gereken birtakım faktörler bulunmaktadır. Kimi erkekler para, güç ve prestij çağrıştıran takım elbiselere odaklanmaktadır. Kimileriyse günlük kullanım için rahat ve uygun fiyatlı modelleri tercih etmektedir. Tavsiye360 ekibi olarak bizler de sizler için her türlü kullanıma olanak tanıyan, piyasadaki en iyi seçenekleri bir araya getirdik. İşte o markalar…

Şu anda hangi takım elbise modelleri moda?

En iyi takım elbise modellerini seçerken elbette ki güncel trendlerden de faydalanmak gerekir. Öncelikle modanın genel bir kanıya dayanmadığını; bunun kişiden kişiye değişiklik gösterebileceğini belirtmemizde fayda var. Ancak yine de güncel trendlere göre daha dar kesimli ve düşük belli olan modellerin son dönemlerde büyük ilgi gördüğünü ekleyelim. Öte taraftan günümüzde birçok kaliteli marka, geleneksel tarzlardan avangart takım elbiselere kadar müşterilerine geniş bir portföy sunuyor. Bu noktada kendi stilinize göre, karakterinizi doğru bir şekilde yansıtacak ve sizi iyi hissettirecek modelleri tercih edebilirsiniz.

İnternetten takım elbise alınır mı?

En iyi takım elbise markaları günümüzde kendi internet siteleri üzerinden çevrim içi satış seçeneği sunmaktadır. Bu platformların çoğu, olası aksiliklere karşı ücretsiz geri iade ya da değişim imkanı sağlamaktadır. Böylelikle herhangi bir endişeye mahal vermeden, dilediğiniz modeli online olarak sipariş edebilirsiniz. Fakat bu konuda daha geleneksel düşünenlerdenseniz, fiziksel olarak bir mağazaya gidip kıyafetin üzerinizde nasıl durduğunu gördükten sonra alışverişinizi gerçekleştirmek isteyebilirsiniz.

En iyi takım elbise markaları hangileri?

Armani

1975 yılında Giorgio Armani’nin kuruculuğunu üstlendiği İtalya merkezli moda devi olan Armani şirketi zengin bir koleksiyona sahiptir. Yıllardan beridir sektörün önde gelen isimleri arasında kendine yer bulan bu marka, kusursuz terziliği ile dikkatleri üzerine çekerken; aynı zamanda modaya yön veren isimlerden biri olmuştur. Bu marka çoğunlukla kişiye özel takım elbiseleri ve resmi kıyafetleri ile tanınmaktadır. Zarafet ve çağdaş bir imaj ön planda tutulurken; aynı zamanda atletik yapılı müşterileri için de daha sportif modeller yer almaktadır.

En iyi takım elbise markaları hangileri?
Armani

Brioni

Dünyanın en iyi takım elbise markaları arasında kabul edilen Brioni, 1945 yılında Nazareno Fonticoli ve Gaetano Savini tarafından İtalya’nın Roma kentinde kurtuldu. Kering şirketinin çatısı altında faaliyetlerini üyürüten İtalyan erkek giyim markası çoğunlukla zarif kesimli hazır giyim ürünleriyle dikkat çekerken; aynı zamanda tamamen kişiye özel parçalar da yaratıyor. Her bir kıyafet için binlerce saatlik çalışma gerçekleştiren firma, zamansız tasarımlarıyla erkek modasına adeta yön veriyor. Bu markanın dünya çapında bilinirliğini artıran temel unsur ise 1995 yılında çıkan GoldenEye filmi ile başlayan James Bond serüveni oldu. Şirket, bu tarihten itibaren efsanevi Ajan 007 karakterinin kostümlerini tasarladı. Daniel Craig ve Pierce Brosnan, bu markanın ürünleriyle unutulmaz karakterlerine hayat verdi. Öte taraftan 2000 yılında yayınlanan American Psycho filminde Christian Bale’e özel olarak tasarlanan giysileri de büyük ilgi uyandırdı. Şimdiye kadar Samuel L. Jackson, Sir Anthony Hopkins, Harvey Keitel, Matt Dillon ve Brad Pitt gibi yıldız aktörler firmanın reklam yüzü olarak görev aldı.

En iyi takım elbise markaları hangileri?
Brioni

Brooks Brothers

Köklü bir şirket olarak 1818’de Henry Sands Brooks tarafından ABD’nin New York eyaletinde kurulan Brooks Brothers, başlangıçta basit bir aile şirketi olarak yoluna başlasa da kısa sürede dünyaca ünlü bir moda devi haline geldi. ABD’nin en eski giyim markalarından biri olan firma, özellikle de iş dünyasının büyük isimleri tarafından oldukça benimsendi. Abraham Lincoln, Ulysses S. Grant, Theodore Roosevelt, John F. Kennedy, Richard Nixon, Gerald Ford, George HS Bush, Bill Clinton ve Barack Obama dahil olmak üzere 41 Amerikan Başkanının kıyafetlerini tasarladı. Hatta Kennedy’nin hayatını kaybettiği vahim suikast sırasında, üzerinde gri bir Brooks Brothers takım elbisesi olduğu biliniyordu. Öte taraftan şirket Andy Warhol, Paul Newman, Gary Cooper, Katherine Hepburn ve Audrey Hepburn gibi birçok ünlü ismi giydirdi. Ünlü TV dizisi Mad Men’in kıyafetlerini de yine bu marka tasarladı.

En iyi takım elbise markaları hangileri?
Brooks Brothers

Burberry

En iyi takım elbise markaları arasında yer alan Burberry, Business Weekly’ye göre dünyanın en değerli 100 markası arasında kendine bulmaktadır. Thomas Burberry’nin 1856 yılında kurduğu şirket, en üst düzey takım elbiseleri, trençkoç ve ileri kalite deri ürünleri üretmektedir. Geçmişten bu yana yenilikçi bir tavır sergileyen firma, ikonik mirasına da saygı duyarak zamansız ve klasik modellere de fırsat vermektedir. Her parçası İtalyan yapımı olan markanın lüks bir hissiyat sunmak adına tiftik, keten ve ipek gibi kaliteli malzemeler kullandığı bilinmektedir. Takım elbiselerine ek olarak firmanın ayakkabı, gözlük, parfüm, kozmetik ve moda aksesuarları da piyasada büyük ilgi çekmektedir.

En iyi takım elbise markaları hangileri?
Burberry

Vakko

“Moda Vakko‘dur” sloganı ile tanınan firma, 1934 yılında Vitali Hakko tarafından İstanbul’da kuruldu. İlk olarak Şen Şapka adı altında hizmet veren firma, kısa sürede ürün portföyünü genişletti ve bunlar arasına şık takım elbiseleri de dahil etti. 80’li yıllarda Avrupa’ya açılan şirket, günümüzde ise bir dünya markası olarak tanımlanıyor.

En iyi takım elbise markaları hangileri?
Vakko

Canali

En iyi takım elbise markaları içerisinde kendine yer bulan Canali, 1934 yılında İtalya’da kuruldu. Dünya çapında hizmet veren ünlü marka, her bir ürününü müşterilerine teslim etmeden önce titiz bir kalite kontrol aşamasından geçirerek kusursuz bir terzilik hizmeti sağlamaktadır. Kişiye özel tasarım imkanı da sunan firma; potansiyel alıcıları için tek tek düğmelerden manşetlere kadar her şeyi seçmesine izin veren bir deneyime kapı aralamaktadır.

En iyi takım elbise markaları hangileri?
Canali

Dolce & Gabbana

Domenico Dolce ve Stefano Gabbana tarafından 1985 yılında İtalya’da kurulan dünyaca ünlü Dolce & Gabbana şirketi, yüksek kalitesi ile adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Henüz ilk bakışta farkını ortaya koyacak tasarımlara sahip olan marka, özellikle de sivri yakalı, eğimli omuz çizgili, esnek kumaşlarıyla dikkat çekmektedir. Uzun ömürlü olması için tamamen elle dikilen kıyafetler, zarif astarları ve sağlam iç cepleriyle kendini göstermektedir. Kurumsal çalışanlar için üretilen klasik modeller, cesur bir seçenek arayanlar için tasarlanan avangart tasarımlar markanın kimliğini açıkça ortaya koymaktadır. En iyi takım elbise markaları arasında değerlendirilen firma, aynı zamanda üretmiş olduğu kadın koleksiyonları, parfümleri ve aksesuarlarıyla da tanınmaktadır.

En iyi takım elbise markaları hangileri?
Dolce & Gabbana

Gucci

En iyi takım elbise markaları listemizde kendine yer bulmayı sonuna kadar hak eden Gucci, 1921 yılında İtalya’nın Floransa şehrinde kuruldu. İtalyan Dolce Vita’nın simgesi haline gelen şirket, kısa sürede dünyanın en ünlü ve prestijli moda devleri arasında kabul edilmeye başladı. Dünyanın en iyi 100 markası arasında kabul edilen firma, cesur renk portföyü, parlak kumaşı ve benzersiz detayları ile gözleri üzerine çekmektedir. Son yıllarda ünlülerin gözdesi haline gelen şirket, cesaretine güvenen erkeklerin akıllarına gelen ilk seçeneklerden bir tanesi haline geldi.

En iyi takım elbise markaları hangileri?
Gucci

Beymen

Osman Boyner tarafından 1971 yılında kurulan Beymen, Türkiye’de takım elbise deyince akıllara gelen ilk yerli markalardan biri olarak tanınıyor. Markanın farklı yaş gruplarına hitap eden Beymen Multibrand Stores, Beymen Club, Beymen Blender ve Beymen Shu gibi alt markaları da bulunuyor. Her ihtiyaca göre birbirinden şık seçenekler sunan firma, aynı zamanda ürün kalitesine oranla bütçe dostu olarak kabul edilebilecek fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Son olarak Dior, Saint Laurent, Valentino, Celine, Stella McCartney, Dolce & Gabbana gibi birçok markanın ülkemizde yalnızca Beymen mağazaları aracılığıyla satıldığını hatırlatmamızda fayda var.

En iyi takım elbise markaları hangileri?
Beymen

Hermès

Sadelik ve modern çizgiler arayanlar için oldukça kaliteli bir seçenek olan Hermès, 1837 yılında Thierry Hermes tarafından kuruldu. Başlangıcından bu yana piyasanın en güçlü isimlerinden biri olan firma, geçmişten beridir her zaman en iyi tarzı bulmaya ve üretmeye odaklandı. Klasik duruşuna karşın firma, her zaman yoğun seyahatlere ve tempoya duyarlı malzemeler kullanmayı tercih etti. Dünyanın önde gelen birçok tasarımcısı, bu markanın çatısı altında bir araya gelerek etkileyici ürünler ortaya koydu. Öte taraftan şirket, takım elbiselerinin yanı sıra deri ürünleri, mücevher, parfümeri, ev eşyaları ve aksesuarları gibi alanlara da yönelerek başarısını bir kez daha tescilledi.

En iyi takım elbise markaları hangileri?
Hermès

Hugo Boss

En iyi takım elbise markaları arasında yer alan Hugo Boss, Almanya’nın küçük bir kasabasından yola çıkarak hızla tüm dünyanın tanıdığı bir isim haline geldi. Şu anda dünyada 110 ülkede hizmet veren şirket, 6 binden fazla mağazasıyla erkek modasına yön verdi. Keskin bir görünüm için dar kesimlere odaklanan firma, 21. yüzyıl erkeklerinin ihtiyaçlarını yakından takip ederek onlar için en iyi çözümleri üretmeye odaklanıyor. Kalitesi göz önüne alındığında, rakiplerine oranla bütçe dostu fiyat etiketleri sunan marka, yüksek kaliteli malzemeleri son derece özenle dikerek düğün, iş toplantısı ve gündelik etkinlikler için güvenilir bir seçim haline geldi.

En iyi takım elbise markaları hangileri?
Hugo Boss

Stefano Ricci

1972 yılında İtalya’da kurulan lüks moda markası Stefano Ricci, geleneksel İtalyan yöntemlerini kullanarak alanında usta terziler tarafından titizlikle işlenen ürünleri vitrininde ağırlıyor. Benzersiz bir kalite kontrol çalışmasına sahip olan firma, keskin ve zarif bir yüzey için tüm ipliklerin, çizgilerin ve desenlerin simetrik olmasını sağlar. Zamansız klasik takım elbiseler üreten şirket, erkekler için dikkatleri üzerine çekecek eşsiz seçenekler sunmaktadır. Öte taraftan firmanın hizmetleri arasında ısmarlama terzilik de yer almaktadır. Bu sayede kişiye özel ürünler hazırlayan marka, biricik ve etkileyici tasarımlarla müşterilerini benzersiz hissettirmektedir.

En iyi takım elbise markaları hangileri?
Stefano Ricci

Ted Baker

En iyi takım elbise markaları listemizde yer alan bir diğer isim ise Ted Baker… 1988 yılında Ray Kelvin tarafından İskoçya’nın Glasgow kentinde kurulan firma dünyanın dört bir noktasında faaliyet göstermektedir. Türkiye’de de mağazaları bu marka, klasik ile çağdaş unsurları bir potada eriterek erkekler için eşsiz stiller oluşturdu. Kate Middleton, Olivia Palermo ve Amal Alamuddin gibi birçok yüksek profilli ünlü isim, markanın tanınmış müşterilerinden bazıları olarak tanınıyor.

En iyi takım elbise markaları hangileri?
Ted Baker

Sarar

Abdurrahman Sarar’ın 1944 yılında küçük bir terzi dükkanında temellerini attığı Sarar markası, şık takım elbiseleri ile günümüzde erkekler için oldukça özel bir konuma sahip. Şık ve kaliteli kumaşlarıyla uygun fiyat etiketlerini bir araya getiren firma, her yıl ürettiği ürünlerin yüzde 40’ını ABD ve Rusya’nın da aralarında olduğu onlarca ülkeye ihraç ediyor. Böylelikle etkisini yalnızca ülkemizde değil, dünyanın birçok farklı köşesinde gösteriyor.

En iyi takım elbise markaları hangileri?
Sarar

Versace

Gianni Versace’ın 1978 yılında İtalya’nın Milano kentinde kurduğu Versace, en iyi takım elbise firmaları arasında yer alıyor. Günümüzde neredeyse tüm dünyada mağazaları bulunan şirket, ‘abartılı’ tasarımları ve üst düzey kumaşları ile tanınıyor. Giysilerinin her çizgisine yeni ve farklı dokular eklemeyi hedefleyen marka; her zaman ileri düzeyde işçilik, kalite ve detaylara gösterilen mükemmel özenle destekleniyor. Ünlü simalar tarafından da yakından ilgi gören firma Elton John, Axl Rose ve Elizabeth Hurley gibi isimlerle sıklıkla anılıyor.

En iyi takım elbise markaları hangileri?
Versace

Saint Laurent

En iyi takım elbise markaları arasında yer alan Saint Laurent, 1962 yılında Yves Saint Laurent ile Pierre Berge tarafından Fransa’nın başkenti Paris’te kuruldu. Son derece kaliteli ürünleriyle tanınan firma; klasik tonları ve ileri düzey kumaşlarıyla adından sıkça söz ettiriyor. Zamansız tasarımlarıyla tüm dünyada büyük ilgi uyandıran marka, tipik olarak gösterişli baskılara ya da vurgulara sahip olmasa da kaliteli işçiliği ve küçük ama etkileyici detaylarıyla henüz ilk bakışta kendini fark ettirip ortamda gözleri üzerinde topluyor.

En iyi takım elbise markaları hangileri?
Saint Laurent

Bu içeriğimize de göz atmayı unutmayın: Türkiye’nin en hızlı kargo şirketleri hangileri? (2022)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu