Teknoloji

En İyi WİFİ Güçlendirici Tavsiye & Öneri

Wi-Fi günümüzde büyük öneme sahiptir. Artık bütün işler neredeyse internet üzerinden yapılıyor. Tablet, telefon, TV gibi ürünlerin daha çok kullanılmaya başlanmasıyla birlikte evlerimizde veya işyerlerimizde iyi bir kablosuz internete daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Bazı dönemlerde ise sık sık bağlantı sorunları yaşanıyor. Bu bağlantı sorunları da bazı işlerin aksamasına neden oluyor.

Wifi ağının yetersiz kaldığı , ulaşamadığı bölgelerde internet ağını genişletmek için bir wifi güçlendirici kullanmak gerekiyor.

Çoğu zaman wi-Fi sinyalleri eşit bir şekilde dağılmıyor ya da bağlantı kalitesi çok düşük oluyor…

Kullandığınız wi-Fi bağlantınızın evlerinizde veya iş yerlerinizde eşit ve güçlü bir biçimde ulaşmasını sağlamak için bir an önce sinyal güçlendirici edinmelisiniz.

Wİ-Fİ GÜÇLENDİRİCİ TERCİHİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Wi-Fi ağının sinyal gücünü artırarak, kullandığımız bütün yerlere ulaşmasını sağlayan wi-Fi güçlendiricileri olabildiğince pratik ve donanımlıdır. Wi-fi ağının yetersiz kaldığı, internet kalitesinin düştüğü ya da bazı ulaşamadığı noktalarda wi-fi ağının gücünü artırarak kullanabilirsiniz. Ve her yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Bulunan ağın sinyal gücünü artıran bu ürünler piyasada epeyce fazladır. Bu yüzden kullanıcılar marka konusunda oldukça kararsız kalmaktadırlar. İyi bir seçim yapmak için öncelikle bazı özelliklere dikkat edilmeli, ürünü alırken aşağıdaki özellikler önünde bulundurulmalıdır. Pek çok ürün arasından her ihtiyaca göre seçim yapabilirsiniz. Mekanın büyüklüğüne göre ihtiyaç duyulan internet kalitesini düzenleyebilirsiniz.

Wi-fi güçlendiricileri oyun konsolları , tv , bilgisayar gibi teknolojik aletlerle bağlantı kurulabilir.

HIZ DERECESİ: Wi-Fi ağınızın hızlı olması sizi mutlu etmez mi? Ya da bunun tam tersi olsa internete bağlanmada sorun yaşasanız? Eminim bunu kimse istemez. Bu durumu çözmek için daha yüksek mbps hıza sahip ağ ile iyi, kaliteli bir internet bağlantısına sahip olabilirsiniz.

GARANTİ:Wi-Fi güçlendiricilerinde garantinin olması güzel bir avantajdır. Kullanılan ürünün kalitesine göre de garanti süreleri değişir. Kaliteli bir wi-Fi güçlendiriciniz varsa garanti süreniz daha uzundur. Eğer ki ürünün kalitesi düşükse garanti süreniz kısadır.Kaliteli bir ürün kullanmak istiyorsanız garanti süresi uzun olan bir ürün tercih etmelisiniz.

POPÜLARİTE: Yaygın olarak kullanılan güçlendirici modelleri seçim yapmanızı kolaylaştırır. En fazla satılan ürünlerin alıcıları genellikle üründen memnun kaldıkları anlamına gelir.  Almadan önce tereddüt yaşıyorsanız kullanıcıların yorumlarına bakıp tavsiye edinebilirsiniz. Eğer alınan üründe kalite sorunu yaşansaydı bu kadar popüler olamazdı.

BÜTÇE:  Wi-Fi güçlendirinizi seçerken tabi ki de diğer faktörlerden birisi de  bütçe konusudur.Her bütçeye göre wi-Fi güçlendirici bulmanız mümkündür. Daha yüksek kaliteli bir ürün daha pahalı, düşük kaliteli bir ürün ise ucuz olacaktır.  Fakat orta veya alt gruptaki wi-Fi güçlendiricilerin performansları diğer ürünlere göre düşük olabilir.

EN İYİ 10 Wİ-Fİ GÜÇLENDİRİCİ TAVSİYESİ

Piyasada birçok değişik wiFi güçlendirici modelleri mevcuttur ve kullanıcıların birçoğu hangi modeli seçeceği konusunda epeyce kararsız kalırlar. Bu yüzden de biz burada sizler için kullanıcıların yorumlarına bakarak en kaliteli ürünlerden 10 değişik Wi-Fi güçlendiricilerini sıraladık.Bu bilgilerden yola çıkarak tavsiye alabilirsiniz.

TP – Link TL – WR940N

tp link tl wr940n 4 port 450 mbps z
TP – Link TL – WR940N

Bu güçlendirici daha çok evlerde kullanılan bir markadır.  3 adet anteni mevcuttur. Cihazı evlerinizde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Zor olan ağ ihtiyaçlarına cevap verir.

Ürün online oyunlara ya da yüksek verili büyük dosyalara kolayca ulaşmanızı sağlar. Kesinti problemi olmaz. Böylelikle indirirken sıkıntı yaşamazsınız ve kaliteli video izlemenin tadını çıkarabilirsiniz.

TP- Link AC750

TP Link AC750
TP- Link AC750

Bu ürünün kullanımı oldukça basittir.Prizetakılarak çalışır. Evinize kolaylıkla kurulumunu yapabilirsiniz. Cihazların kablosuz bir şekilde internete bağlanmasını sunar.  750 mbpshızı mevcuttur. Bu yüzden ev ve iş yerlerinde tercih edilebilir.

TP- Link TL- SF1005D Enerji Tasarruflu Switch

TP Link TL SF1005D Enerji Tasarruflu Switch
TP- Link TL- SF1005D Enerji Tasarruflu Switch

Kablolu çalışmakta olan bu ürünün 5 değişik Ethernet portu bulunur. Ama şu vardır ki öteki modeller göz önüne alındığında düşük bir veri aktarım hızına sahiptir. Bu ürün daha çok hız konusunda değil de güç tasarrufu sağlamak için öneriliyor. Geniş alanlarda rahatça kullanılabilir ve enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

TP-Link WN821N Kablosuz WPS USB Adaptör

TP Link WN821N Kablosuz WPS USB Adaptor
TP-Link WN821N Kablosuz WPS USB Adaptör

Bu ürünün en dikkat çekici özelliği fiyat ve performans oranının olmasıdır. Oldukça uygun bir fiyata sunulan ürün bilgisayara takılarak kullanılıyor. Bu yönüyle diğer modellerden ayrılıyor.

Hızı bilgisayar arasındaki mesafeye göre değişiyor. 300 mbps kadar hızı mevcuttur. Çoğunlukla ortak kullanılan alanlarda zor olan bağlantı sorunlarını çözüyor. Videoakışları daha yüksek performans sağlıyor.

TP – Link TL Evrensel Menzil Geliştirici

TP – Link TL Evrensel Menzil Gelistirici
TP – Link TL Evrensel Menzil Geliştirici

Bu ürünün beş değişik kademe lambası mevcuttur. Kullanıcılar üstündeki lambalar sayesinde bağlantı seviyesini kontrol edebiliyor ve istediği seviyeye getirebiliyorlar. Epey pratik olan bu ürün yalnızca  prizde çalışıyor. Ağ bağlantısıyla birçok cihaza ulaşabiliyor.

XİAOMİ Mİ Wİ-Fİ PRO

XIAOMI MI WI FI PRO
XİAOMİ Mİ Wİ-Fİ PRO

Bağlantınızın zayıf olduğu veya kapsama alanı dışındaki yerlerde kullanılan bir yükselticidir. Birden fazla katlı evlerde veya kalabalık ortamlarda geniş bir kullanım alanı sağlar.

Wi-Fi’ye uzak alanlarda bile yüksek bağlantı hızı sağlar. Ürünün fiyatı uygun ve performansı oldukça yüksektir. Sadece uygulama üzerinden kurulumunu yapıp prize takılarak çalışmasını sağlayabilirsiniz.

XİAMO Mİ ROUTER 4C SİNYAL AKTARICI

0001885932001 2
XİAMO Mİ ROUTER 4C SİNYAL AKTARICI

Mi Router 4C cihazınızın üstünde 4 adet anten bulunuyor. Bu sayede daha fazla bağlantı hızı sağlanmış oluyor. Fakat fiziksel görüntüsü pek iyi değil.Bu cihaz da benzer Xiaomi ürünleri gibi uygulama üzerinden ayarlanabiliyor.

UbntUnifiAc

UbntUnifiAc
Ubnt Unifi Ac

Çoğunlukla tasarımı ve şık görüntüsüyle iş yerleri, otel ve daha birçok yerde kullanılan UnifiAc yüksek kalite ve performansıyla rakipleri arasında yer alır.

Cihaz aynı anda 250 kullanıcıya 2.4 chz 450 mhbs hızında bağlantı ve 5 chz’lik 870 mhbp hızında bir bağlantı sağlıyor. Geniş kitleler ve birden çok kullanıcı bu cihazı tercih etmektedir.

Dark DK WRT360

Dark DK WRT360
Dark DK WRT360

Bu cihaz özellikle küçük görünümüyle ön plana çıkıyor. Rakiplerine göre boyutu oldukça küçüktür. Üstünde Ethernet kablosu bulunuyor ve prize takılarak çalışıyor.

Boyutunun küçük olması nedeniyle kullanıcılara kolaylık sağlıyor. İhtiyaçlarına göre konumunu ayarlayabilirler. Daha çok küçük alanlarda tercih edilen bir üründür. Büyük alanlarda sinyal hızı düşük olabiliyor.

Eerest EWR-301

Eerest EWR 301
Eerest EWR-301

Bu aygıt ile wi-Fi kablolu ağlara kesintisiz veri aktarımı yapar. Daha uzak mesafelere, daha hızlı daha kaliteli bir internet ağı sunar. Çin’in ürettiği bu cihaz 300 mbps hızı ile dikkat çekiyor. Hem kolay bir kurulumu olan hem de uygun fiyatlı olan bu ürün prize takılarak çalışıyor. Kullanıcılar isteklerine göre ayarlarını kontrol edebiliyorlar.

Şarj adaptörüne oldukça benzer bir görüntüsü vardır ve çok yönlü olarak kullanılabilir. Ancak cihaz büyük, geniş alanlarda sinyal gücü az olabiliyor. Bu yüzden daha çok küçük alanlarda tercih ediliyorlar.

 

SONUÇ OLARAK:

Eğer sizlerin de internet hızının düşük olması, sinyalin zayıf olması gibi sorunlarınız varsa sizler için incelediğimiz ürünlere bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Bütçenize ya da ev, ofis gibi kullanım alanlarınıza en uygun olan ürünü alabilirsiniz. Satın aldığınız ürünün en iyi şekilde kurulumunu yaparak bağlantı kalitesini arttırıp daha hızlı internete sahip olarak problemlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Daha kaliteli ve daha hızlı bir internetin tadını çıkarabilirsiniz.

En İyi Antivirüs Program Tavsiyeleri 2021

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu