Genel

En İyi Şampuanlar Hangileri? Fiyat-Kalite Olarak En İyi Şampuan Markaları

Şampuanlar genel olarak insanların saçlarını temizlemek için kullandığı, kişilerin saçlarını temizlemesine yarayan ve güzel kokmasını sağlayan bir tür sabun çeşididir. Şampuanlar elbette sadece insanlar için üretilmez. Pek çok hayvan için de özel olarak üretilen şampuanlar mevcuttur.

Özellikle kuru şampuanlar son dönemlerde aşırı derecede popülerdir. Kuru şampuanları hem insanlar hem de hayvanlar rahatlıkla kullanabilir. Kuru şampuanlar genel olarak yağlanmış saçların üzerine uygulanarak saçın hem güzel kokmasını sağlıyor hem de saçın o yağlı görüntüsünü alarak yeni yıkanmış bir saç görünümü veriyor. Genel olarak çok fazla çalışan insanlar veya kendine vakit ayırmaya zamanı olmayan kişiler bu tip şampuanları kullanarak gününü kurtarabiliyor.

Pek çok hayvan yıkanmayı sevmediği için de genellikle hayvan sahipleri bu tip şampuanları alarak hayvanlarını bu dertten kurtarıyorlar. En iyi şampuan markası herkes için değişebilmekte olduğu için bu konuda net bir şey söylemek mümkün olmaz. Çünkü düz saçlılar için üretilen şampuanlar ayrı, kıvırcık saçlılar için üretilenler ayrı ve kabarık saçlılar için ayrı ayrı şampuan üretildiğinden dolayı kişinin saç stili neyse veya saç dokusu neyse ona göre bir seçim yapması gerekir.

Bu sebeple birisine çok iyi gelen bir şampuan çeşidi diğer kişiye fazlasıyla iyi gelmeyebilir. Fakat yine de çok sık tercih edilen veya en iyi şampuan markalarından bahsedilmesi gerekirse bu şekilde söz edilebilir:

  • DP Şampuan
  • Gliss Yıpranma Karşıtı Şampuan
  • Elseve Nem Terapisi
  • Restorex Sarmaşık Özlü Şampuan
  • OgxCoconut Özlü Saç Derisini Besleyici Şampuan

Bu belirtilen şampuanlar son zamanlarda hem ülkemizde hem de yurt dışında aşırı derecede popüler olan, insanları sık sık kullandığı ve bittikçe aldığı şampuanlar arasında yer alıyor. Bu sebeple kişilerin bu tip şampuanları kullanırken tereddüt etmesine veya saçlarına zarar vereceğinden korkmasına gerek kalmıyor. Çünkü bu belirtilen şampuanlar her saç tipine uygun olarak içeriğini zenginleştiriyor.

Şampuan Çeşitleri Neler?

Dünya üzerinde aslına bakılırsa on binlerce şampuan çeşidi bulunabilir. Bu şampuanlardan elbette hepsi kullanılamayacağından dolayı kişilerin kendine uygun olan şampuanı seçerek o şekilde bir kullanım uygulaması daha doğru olacaktır. Çünkü kişiler kendi saç tiplerine uygun şampuanları seçmediklerinde saçları zarar görebilir, yıpranabilir ve eski haline geri dönemeyebilir.

Bu sebeple kişinin şampuan seçerken acele etmemesi ve satın almak istediği şampuan üzerine bir araştırma yapması, ona göre bir seçim yaparak şampuanı saçına uygulaması çok önemli bir noktadır. Dünya çapında adını duyurmuş şampuan çeşitleri Pantene, Elidor, Clear, HeadShoulders, Blendax olarak söylenebilir. Bu bahsedilen şampuanlar dünya çapında adını duyurmuş ve pek çok kişinin evinde bulunan şampuanlardır. Fakat yine de bu şampuan markalarının bir sürü çeşidi olsa da kişilerin kendine uygun bir çeşit seçerek uygulaması saçların sağlığı açısından çok daha önemlidir.

En iyi şampuan önerileri yazımıza da göz atmak ister misiniz? : https://tavsiye360.com/blog/en-iyi-sac-boylari/

İşte En İyi Şampuan Markaları

En iyi şampuan markalarından bahsedilmesi gerekirse elbette dünya üzerinde yüz binlerce şampuan markası vardır ve bunlardan birçoğu söylenebilir. Fakat hem uygun fiyatlı, hem de saça çok iyi gelen ve besleyici bir formüle sahip olan şampuanlardan bahsedilmesi gerekirse en iyi şampuan markaları şu şekilde söylenebilir:

  • Syoss
  • Native Base
  • FitnessKeratin
  • HerbalEssences

Bu şampuan markaları dünya üzerinde en çok tercih edilen markalar arasındadır. Hem uygun fiyatlı olması hem de saçlara aşırı derecede iyi gelmesi sebebiyle pek çok insan bu şampuanlardan bir tane mutlaka evinde bulundurur. Bu sebeple kişilerin bu markaların şampuanlarını tercih ederken hiçbir şekilde endişe duymasına veya saçlarının yıpranıp yıpranmayacağını merak etmesine gerek yoktur. Çünkü bu tip şampuanlar özel bir formülle hazırlandığından dolayı kişilerin saçlarına hiçbir şekilde zarar vermez.

Saç Dökülmesine Karşı En İyi Şampuan Hangisi?

Saç dökülmesine karşı kullanılabilecek en iyi şampuan genel olarak Restorex olarak bilinir. Restorex şampuanların içinde sarmaşık özlü bir formül bulunduğundan dolayı hiçbir şekilde saçları dökmez ve aksine saç derisini besleyerek saçların gürleşmesine ve dökülen saçların geri yerine gelmesine sebep olur. Bu sebeple pek çok insan saç dökülmesine karşın hem uygun fiyatlı olan hem de dökülmeyi yüzde 90’a yakın bir şekilde engelleyen bu şampuanı kullanırlar.

Kepeğe İyi Gelen Şeyler Nelerdir?

Kepekli saçlar için yapılması gereken bir sürü yöntem vardır. Fakat bunların hepsi anlatılamayacak kadar çok olduğundan dolayı en basit birkaç tanesinden söz edilebilir. Öncelikle kepekli saç tipine sahip olan insanların saçlarını sık sık bağlamaması önemlidir. Yani saçlarını serbest bırakmaları saç diplerinin hava alması açısından kepeğin azalmasına etkili olur. Onun haricinde kepekli saçlara sahip olan insanlar kendileri şampuan alıp denemek yerine bir cildiye doktoru ile görüşerek saçlarını kepekten çok daha kısa bir sürede kurtarabilirler.

Şampuan Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şampuan satın alırken genel olarak şampuanın içerisinde saça zararlı maddelerin bulunup bulunmamasına bakılmalı, kişinin saçına uygun olup olmaması yönünde karara varılmalı, fiyat ve kalite açısından da uygunsa satın alınmalıdır.

Sağlığa Yararlı Şampuanlar Nereden Alınabilir?

Sağlığa yararlı şampuanlar genel olarak eczanede satılan şampuanlardır. Eczanede satılan şampuanların içeriği diğerlerine göre daha temiz olduğundan dolayı bu şampuanların fiyatları diğer şampuanlara nazaran bir tık daha fazladır. Bu sebeple kişilerin sağlıklı bir şampuan kullanmak yönünde bir istekleri varsa belli bir miktar harcayarak kaliteli şampuanlar kullanabilirler.

Şampuanlar Nasıl Kullanılmalıdır?

Uzmanların tavsiyesine göre hiçbir şampuan doğrudan alınıp saça sürülmemelidir. Yapılması gereken şey öncelikle şampuanın içinden bir miktar başka bir kabın içerisine alarak üzerine su koyup çalkalamak ve daha sonra kullanmaktır. Bu sayede şampuanın içerisindeki maddeler seyreltilmiş olur ve şampuan saça daha az şekilde zarar verir. Her ne kadar bazı şampuanların %100 katkısız olduğu iddia edilse de doğal şampuanların içerisinde bile katkı maddesi bulunduğundan dolayı bu işlem şampuanın vereceği zararı minimuma indirir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu