Teknoloji

Oyun Keyfinizi Katlayacak En İyi Oyuncu Kulaklıkları – Gaming Kulaklık Rehberi

PlayStation, Xbox, Nintendo Switch ve PC için en iyi oyuncu kulaklıklarını, teknik özelliklerini ve kulaklık seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri bu detaylı rehberimizde derledik.

En iyi oyuncu kulaklarından birine sahip olmak, bir video oyununu eğlenceli bir oyalamadan öteye taşıyıp sürükleyici bir deneyime dönüştürmenizi sağlar. Standart kulaklıklar teknik olarak oyundaki sesleri çalabilirken, harika bir oyuncu kulaklığına sahip olmak önemli sesleri vurgulayabilir, zengin müzikleri sunabilir, ses ortamınızı farklı uygulamalar için özelleştirmenize ve yüksek kaliteli bir mikrofonla takım arkadaşlarınızla daha etkili iletişim kurmanıza olanak sağlar.

Video oyunlar, hayatımızda önemli bir yere sahip. Kimi zaman stresimizi ve yorgunluğumuzu atmak için, kimi zaman yalnızca eğlence için, kimi zaman rekabet ve heyecan için, kimi zaman da farklı sebeplerle kendimizi video oyunlara adıyoruz. İyi bir oyun deneyimi için son model bir oyun konsolu veya harika bir ekran kartına sahip PC’ler kuruyoruz. Tüm bunların yanı sıra oyun severlerin ilgiyle takip ettiği farklı oyuncu ekipmanları da var. Oyuncu klavyeleri, oyuncu mouseları ve içeriğimize konu olan oyuncu kulaklıkları ya da bir diğer tabirle gaming kulaklık. İçeriğimizin devamında kulaklık seçiminde dikkat edilmesi gereken özelliklere, kablolu ve kablosuz modellerden oluşan en iyi oyuncu kulaklıklarına ve teknik özelliklerine değineceğiz.

Oyuncu kulaklığı alırken nelere dikkat edilmeli?

Gaming kulaklık
Gaming kulaklık

Bir gaming kulaklık almaya karar kıldınız ancak ne tür bir seçim yapmanız gerektiği konusunda kararsızsanız rehberimiz tam size göre. Tüm elektronik ürünlerde olduğu gibi oyuncu kulaklıklarında da kaliteyi belirleyen belirli özellikler var. Oyuncu kulaklığı alırken dikkat edilmesi gereken özelliklere maddeler halinde bakalım.

Kablo ve bağlantı tipi

Oyuncu kulaklığı seçiminde ilk belirlemeniz gereken kriter kulaklığın kablo ve bağlantı tipidir. Bütçenize ve kullanım tarzınıza göre kablolu ya da kablosuz bir gaming kulaklık tercihi yapabilirsiniz. Seçiminiz kablosuz bir kulaklıktan yanaysa Bluetooth teknolojisini kullanan bir kulaklık mı yoksa Wireless teknolojisini kullanan bir ürün mü istediğinize karar vermelisiniz. Bu özellikler tamamen kullanım kolaylığına hitap ediyor ve fiyatları ciddi oranda etkiliyor.

Kulaklığın yapısı

Oyuncu kulaklıkları uzun süre kulakta takılı kalacağı için sizi rahatsız etmeyecek yapıda bir kulaklık seçmek önemli bir unsur. Oyuncu kulaklıklarında genellikle kulak üstü modeller tercih edildiği düşünüldüğünde kafa yapınızla uyumlu olmayan ve rahat kullanım sunmayan bir kulaklık hem sizi rahatsız edecek hem de sağlık açısından sıkıntılar oluşturacaktır. Zira uzun süreli kullanımda boyun ağrısı, baş ağrısı, yanlış noktaya uygulanan basınç nedeniyle fiziksel ağrı, terleme gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Uyumlu modeller

Gaming kulaklık alırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de kulaklıkların hangi platformlarla uyumlu olduğudur. Üst seviye kulaklıkların hemen hepsi tüm platformlarla uyumludur. Ancak yine de teknik özellikler arasında bu uyumluluk maddesine dikkat edilmeli. PS5 ile oyun oynayacak olup yalnızca PC ile uyumlu bir kulaklık aldığınızı varsayarsak paranızı boşa harcamış olursunuz. En iyi oyuncu kulaklıkları listesindeki ürünlerin uyumluluk özelliklerine göz atabilirsiniz.

Ses kalitesi ve gürültü izolasyonu

Oyun içi silah seslerinin aslında arkanızdayken solunuzdan geliyormuş gibi ses çıkaran bir kulaklık kullandığınız zamanları hatırlıyor musunuz? Ya da düşman ekibin bombayı yerleştirdiği ama farklı bir yerde olduğunu düşündüğünüz bir zamana ne dersiniz? Bunlar düşük ses kalitesi örnekleridir. Ne duyduğunuzu ve nereden geldiğini açıkça ayırt edebilmeniz gerekir. Aksi takdirde, büyük bir dezavantajdasınız. Ses kalitesi her tür kulaklık için önemlidir, ancak özellikle oyuncular için. Oyunda olup biten her şeyi doğru bir şekilde duyabilmek, buna göre tepki vermenizi sağladığı için çok önemlidir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için 7.1 ve üzeri çevresel ses sistemine sahip kulaklıkları tercih etmelisiniz. En iyi oyuncu kulaklıkları listemizin genelinde yüksek ses kalitesine sahip modelleri göreceksiniz.

Bir diğer unsur olan gürültü izolasyonu ise kulaklık takılıyken dış çevreden gelen sesleri engellemeye yönelik bir özelliktir. Gürültü engelleyici olarak da bildiğimiz bu özellik kulaklığınızdan gelen seslerle dışarıdan gelen seslerin karışmasını engeller.

Mikrofon kalitesi 

Sesli iletişim, tüm takım tabanlı oyunların anahtarıdır. İyi iletişim, ekibinizle strateji oluşturmanıza ve gerçek zamanlı olarak koordineli kararlar almanıza olanak tanır. Bu yüzden oyuncular için net bir mikrofona sahip olmak oldukça önemli.

Tasarım ve malzeme kalitesi

 Oyuncu kulaklığı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri de ürünün fiziki özellikleri. İyi bir oyuncu kulaklığı maksimum 300 gram ağırlığında olmalıdır. Zira uzun süreli kullanım esnasında kafanıza daha fazla ağırlık bineceği için daha yüksek ağırlığa sahip ürünler size zarar verebilir. Kafa bölgesini ve kulak çevresini kaplayan kısımların yumuşak bir yapıda olması da size extra konfor sunar. Genel olarak yeni model kulaklıklarda bu kısımlarda deri kaplama kullanılmakta.  Tüm bu özellikler eşliğinde tercih edebileceğiniz en iyi oyuncu kulaklıkları listesine birlikte göz atalım!

En iyi oyuncu kulaklıkları

En iyi oyuncu kulaklıkları listemizde PlayStation, Xbox, Nintendo Switch ve PC ile uyumlu farklı özelliklerde ve farklı bütçelere yönelik gaming kulaklıkları derledik. İşte en iyi oyuncu kulaklıkları;

SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless

SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless
SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless

En iyi oyuncu kulaklıkları listemizin ilk sırasında yer verdiğimiz SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless son teknolojik özelliklere sahip olan bir kulaklıktır. Dört mikrofonlu hibrit bir gürültü engelleme sistemiyle en ufak bir gürültüyü bile engelleyebilirsiniz.

Böylece SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless sayesinde sadece oyununuza odaklanacaksınız. Oyunun geçtiği mekandaki düşmanların en düşük seviyedeki seslerini bile bu kulaklık sayesinde duyabileceksiniz. Kulaklık aynı zamanda tasarımıyla da dikkat çekiyor. Tüm kafa boyutlarına uygun olarak tasarlanan üründe ayarlanabilir teleskopik kollar mevcuttur. Zarif bir tasarıma sahip olan bu kulaklığın oyun kulaklığını anlamak biraz zor.

En önemli ve kullanışlı özelliklerinden biri de değiştirilebilir şarj edilebilir pil sistemine sahip olmasıdır. Oyunda aksiyonun ortasında şarjınız azalsa bile pili hızlıca değiştirip oyuna devam edebileceksiniz.

SteelSeries Actis Nova Pro Wireless teknik özellikleri

 • PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Switch, Android ile uyumludur.
 • Kablosuz bir modeldir.
 • Harika bir ses sistemine sahiptir.
 • 2,4 GHz kablosuz bağlantıya sahiptir.
 • Sürücüleri 40 mm’dir.

Razer Barracuda X

Razer Barracuda X
Razer Barracuda X

İnanılmaz özellikleri ile oyun keyfini sonuna kadar yaşatan Razer Barracuda X, en iyi oyuncu kulaklıkları listemizde ikinci sırada yer alıyor. Bu oyuncu kulaklığı, konforlu yapısı ve çok iyi derecede ses kalitesine sahiptir. Bu özellikleri sayesinde istediğiniz oyunu son teknoloji ile oynamanız mümkündür. Birçok cihazla uyumlu bir kulaklık olan Razer Barracuda hafif yapısı sayesinde kolayca taşınabilmektedir.

Razer Barracuda X teknik özellikleri

Son teknoloji eseri olan kulaklık PC, PS5, PS4, Switch ve mobil ile uyumlu olarak geliştirilmiştir. 20 Hz- 20 kHz mm Frekans yanıtına sahip olan Razer Barracuda’yı birçok internet sitesinden satın almanız mümkündür.

Ayrıca kulaklığın fiyatı oldukça uygun olduğu için fazlaca tercih edilmektedir. 250 gram ağırlığında bulunan Razer Barracuda 40 mm sürücüye sahiptir. Hafif ve konforlu yapısı ile dikkat çeken kulaklık, 2.4 GHz bağlanma hızı ile karşımıza çıkmaktadır. Ek olarak cihazın 50 saat batarya ömrü bulunmaktadır.

SteelSeries Arctis 7X

SteelSeries Arctis 7X
SteelSeries Arctis 7X

En iyi oyuncu kulaklıkları listesinde yer verdiğimiz bir diğer SteelSeries modeli olan Arctis 7X oldukça kullanışlı olarak sunulan kablosuz oyun kulaklığıdır. Xbox Series X, PS5 ve PS4, Nintendo Switch ya da herhangi bir oyun bilgisayarına kablosuz olarak bağlanarak kullanabilirsiniz. SteelSeries Arctis 7X, nefes alabilen kulak yastıklarına sahiptir. Rahat tasarıma sahip olan bu kulaklık “ski google” kafa bandıyla karşımıza çıkıyor.

Çoklu bağlantı seçeneği, 24 saatlik geliştirilmiş pil ömrü ve ChatMix gibi özel aramalara sahip olan bu kulaklık birçok gelişmiş özelliğe sahiptir.

SteelSeries Arctis 7X teknik özellikleri

 • Xbox Series X/S, Xbox One, PS4/PS5, PC/Mac, Android, iOS, Nintendo Switch ile uyumludur.
 • 40 mm sürücülere sahiptir.
 • 4GHz kablolu ya da kablosuz bağlantıya sahiptir.
 • 24 saat pil ömrüne sahiptir.
 • 1 ses moduna sahiptir.

Sennheiser Game Zero

Sennheiser Game Zero
Sennheiser Game Zero

Rahat ve şık görünümü ile dikkat çekici bir kulaklık olan Sennheiser Game Zero oldukça kaliteli bir şekilde ses vermektedir. Cihazın yanında taşıma çantası ve 1 tane 3 m iki uçlu PC ve MAC için kullanılabilecek kablo bulunmaktadır. Ek olarak kulaklığın yanında 1 tane 1.2 m tek uçlu konsol ve taşınabilir cihazlar için kullanılan kablo yer almaktadır.

Sennheiser Game Zero teknik özellikleri

Yüksek performansa sahip kulaklığın ses şiddeti seviyesi 108 db gücündedir. Ayrıca cihaz PC, MAC ve konsollarla uyumlu olarak geliştirilmiştir. 312 gram ağırlıkta bulunan kulaklığın hoparlördeki frekans aralığı 18 Hz- 21 Hz aralığındadır. Tüm bu özelliklere sahip oyuncu kulaklığına sahip olarak oyunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Asus ROG Delta S

Asus ROG Delta S
Asus ROG Delta S

En iyi kablolu oyun kulaklıklarından olan ve en iyi oyuncu kulaklıkları arasında yer verdiğimiz Asus ROG Delta S mükemmel donanım özellikleriyle karşımıza çıkıyor. Bu kulaklık bazı Hi-Fi potansiyelindeki USB-C kablosu kullanır. 20 Hz ila 40 kHz arasında bir frekans yanıt aralığı vardır. Dörtlü DAC sayesinde sinyan-gürültü oranı dengelenir. Master Quality Authenticated dosyaları sayesinde ses kalitesinin oyuna uygunluğu daha da artıyor.

PC’de olduğu gibi mobil cihazlarda ve konsolda da muhteşem bir ses kalitesi sunar. Bu kulaklığın eşsiz özelliklerinden biri de aydınlatma içermesidir.

Asus Rog Delta S teknik özellikleri

 • PS5/PS4, PC/Mac, Nintendo Switch, Xbox One, Mobil cihazları için uyumludur.
 • Kablo bir modeldir.
 • 50 mm sürücülere sahiptir.
 • 300 gram ağırlığa sahiptir.
 • Ses modları 7.1’dir.

Razer Blackshark V2

Razer Blackshark V2
Razer Blackshark V2

Rahat kullanımı, konforlu yapısı ve yüksek ses kalitesi ile ön plana çıkan Razer Blackshark V2 oyuncuların karşısına çıkmaktadır. Razer Blackshark V2, hem uygun fiyatı hem de ses kalitesi sayesinde oyuncular arasında en iyi oyuncu kulaklıkları arasında yer almaktadır.

Razer Blackshark V2 teknik özellikleri

Kaliteli yapısı sayesinde tercih edilen kulaklık PC, PS5, PS4, Xbox One ve Switch ile uyumlu olacak şekilde geliştirilmiş bir teknolojiye sahiptir. Ayrıca 12 Hz- 18 kHz frekans yanıt hızı da kulaklığın sahip olduğu özellikler arasında yer almaktadır.

Ek olarak Razer Blackshark V2, 50 mm sürücüye sahiptir. Bütün bu özelliklerinin yanında kulaklığın uygun fiyatlı oluşu oyucuları daha fazla cezbetmektedir.

JBL Quantum One

JBL Quantum One
JBL Quantum One

Yüksek ses kalitesi nedeniyle en iyi oyuncu kulaklıkları arasında yer alan JBL Quantum One, DTS Headphone X: v2.0 surround ses sistemine sahiptir. Bu ses kalitesiyle oyun oynama ve film izleme zevkinizi ikiye katlar. Rahat bir kullanma tasarımına sahip olan bu kulaklıkla kafanızda ağırlık hissetmeden oyun deneyimini yaşamanızı sağlar.

JBL Quantum One’ın USB ve 3,5 mm olmak üzere iki farklı bağlantı seçenekleri vardır. Oyuna iyi bir şekilde odaklanmanızı sağlayan JBL Quantum One istenmeyen  gürültüyü önler. Bu kulaklıkta önemli bir özellik olan RGB aydınlatması da ön plana çıkmayı başarıyor.

JBL Quantum One teknik özellikleri

 • JBL Quantum One, mikrofonlu Bluetooth oyuncu kulaklığıdır.
 • PC, Mac, PS4, Xbox One, Nintendo Switch cihazlarıyla uyumludur.
 • Kablolu bir modeldir.
 • 50mm sürücülere sahiptir.
 • QuantumSPHERE 360 ve DTS Headphone X: v2.0 surround ses modlarına sahiptir.
 • 369 gramdır.

Sony Pulse 3D

Sony Pulse 3D
Sony Pulse 3D

Kablosuz bir oyuncu kulaklığı olan Sony Pulse 3D sahip olduğu birçok gelişmiş özellik ile en iyi oyuncu kulaklıkları arasında yer almaktadır. Oyuncuların gözde ürünleri arasında bulunan Sony Pulse 3D; PS4, PS5, PC, MAC (Wired) ve mobil cihazlarla uyumlu olarak geliştirilmiş bir yapıya sahiptir.

PS5 ile en çok uyumlu kulaklık olarak da bilinen Sony Pulse 3D, 295 gramlık hafif yapısıyla fazlaca tercih edilmektedir.

Sony Pulse 3D teknik özellikleri

Teknolojinin muhteşem bir eseri olan Sony Pulse 3D, 40 mm sürücüsüyle birlikte gelmektedir. Ayrıca kulaklığın sahip olduğu Tempest 3D modu oyunları daha zevkli bir hale getirmektedir. Ek olarak kulaklık 12 saat batarya ömrüne sahiptir.

Asus Tuf Gaming H3 7.1

Asus Tuf Gaming H3 7.1
Asus Tuf Gaming H3 7.1

En iyi oyuncu kulaklıkları listemizdeki ikinci Asus modeli olan Asus Tuf Gaming H3 71 kablolu ve mikrofonlu oyuncu kulaklığıdır. Sade ve şık tasarımının yanı sıra  yüksek ses kalitesiyle oyunculara sunuyor. Kulaklık üzerinde bulunan düğmeler sayesinde kolayca ses düzeyini ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda ses özelliklerinden biri de baslara sahip olmasıdır. Hızlı soğuyan kulak yastıkları sayesinde oyunculara konforlu bir oyun deneyimi yaşatır.

Oldukça sağlam bir tasarıma sahip olan bu kulaklık paslanmaz çelikten üretilmiştir. Hızlı ve sorunsuz bağlantısı sayesinde oyun oynarken herhangi bir aksaklığa neden olmaz. Pil ömrü de oldukça uzun süre dayandığı için müzik ve oyun keyfini kullanıcılarına sunuyor. Oyun içinde rakiplerin önüne geçmek için bazı hassas sesleri 7.1 sanal surround ses kalitesiyle barındırıyor.

Asus Tuf Gaming H3 71 teknik özellikleri

 • PC, PlayStation 5 ve Nintendo Switch cihazlarıyla uyumludur.
 • Frekans aralığı 20 Hz – 20 kHz’dir.
 • Ağırlığı 294 gr’dir.
 • Kablo uzunluğu 130 cm’dir.
 • Kanal sayısı 7.1’dir.
 • Pil ömrü 15 saattir.
 • 1 çevresel ses etkisine sahiptir.

Logitech G Pro X

Logitech G Pro X
Logitech G Pro X

PS4, Xbox One, PC/MAC, Nintendo Switch ve mobil cihazlarla uyumlu olan Logitech G Pro X en iyi oyuncu kulakları arasında yer almaktadır. Ayrıca bu kulaklık oyuncular için mükemmel bir cihaz olup aynı zamanda yayıncılar için mükemmel bir araçtır. Harika bir yayın açmak veya muhteşem bir oyun deneyimi yaşamak için siz de bu kulaklığa sahip olabilirsiniz.

Logitech G Pro X teknik özellikleri

Logiteceh G Pro X, bütün özelliklerinin yanında aynı zamanda 50 mm gücünde hibrit ağ ile birlikte gelmektedir. Ayrıca bu oyuncu kulaklığı  2.4 GHz bağlanma hızına sahiptir. Ek olarak cihazın ağırlığı 320 gram olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm bunların yanında Logitech G Pro X podcast yayınlamak için oldukça iyi bir mikrofon görevi görmektedir.

Siz de kullandığınız ve memnun kaldığınız kulaklık modelini yorum kısmından yazarak en iyi oyuncu kulaklıkları içeriğimize katkıda bulunabilirsiniz. En iyi tavsiyeler ve ürün incelemeleri için Tavsiye360’ı takip etmeye devam edin.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu