Ev & Yaşam

Dar Alanda Büyük Lezzetler: En İyi Midi Fırın Modelleri

Midi fırınlar, bir diğer tabirle orta boy fırınlar mutfağınızda daha kısıtlı alanlarda kullanabileceğiniz fırın tipidir. İçeriğimizde midi fırının kullanım alanları, diğer fırınlarla arasındaki farklar ve en iyi midi fırın modellerini derledik.

En iyi midi fırın modelleri içeriğimize hoş geldiniz. Mutfakların vazgeçilmez elektronik ürünleri fırınlar sayesinde sofralarda birbirinden lezzetli yemekler yerini alıyor. Fırın kullanarak tavuk, et, balık yemekleri yanında kek, poğaça gibi çeşitli hamur işleri yapabilirsiniz. Küçük mutfaklarda da canınızın istediği her yemeği kolaylıkla pişirebilmeniz için mutfağınıza göre midi fırın şeklinde tasarlanmış birçok fırın çeşidi bulunmakta. Özellikle az yer kaplaması, hızlı pişirme sağlaması ve pratik kullanımı ile öne çıkan midi fırın modelleri günümüzde kullanıcıların gözdesi halinde. Sizler de içeriğimiz yardımıyla en iyi midi fırın modelleri hakkında fikir sahibi olabilir ve dilediğiniz midi fırını satın alarak mutfağınızın başköşesine koyabilir, mutfağınızda nefis yemekler pişirebilirsiniz.

Midi fırın nedir?

Midi fırın

Midi fırın adından da anlaşılacağı üzere orta boyuttaki fırınlardır. Normal boyuttaki fırınlardan temel farkı ölçülerinin daha küçük olmasıdır. Ortalama 30 ila 35 litrelik hacme sahip olan midi fırınları mutfağınızda veya evinizin herhangi bir odasında küçük bir alana konumlandırabilir, normal fırınlarla yaptığınız tüm işleri daha minimal bir alanda gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu ürünler sahip olduğu çeşitli fonksiyonlar sayesinde yemek pişirmenin yanı sıra yemekleri sıcak tutmaya ve donmuş ürünleri çözmeye yardımcı olur.

Midi fırın kullanım alanları

Midi fırınlar davul fırın veya yerleşik fırın kullanmak için yeterli alanı olmayanların tercih ettikleri ufak boyutlu fırınlardandır. Küçük mutfaklarda kolaylıkla kullanılabilen ve fonksiyonel olan midi fırınlar birçok yemeğin pişirilmesi için kullanılmaktadır. Kek, poğaça, börek, balık, tavuk, et gibi birçok lezzet midi fırınlar ile kolayca pişirilmektedir. Aynı zamanda bazı midi fırınlar sahip olduğu özellikler sayesinde piliç çevirme, buz çözme, yoğurt yapma gibi farklı kullanım alanlarına da sahiptir. Bu nedenle mutfaklarında yeterli alanı olmayanlara midi fırın tavsiye edilmektedir. Sizler de en iyi midi fırın modelleri hakkında araştırma yapıp bütçenize uygun midi fırını satın alabilir ve dilediğiniz yemeği kolaylıkla pişirebilirsiniz.

Midi fırın ile diğer fırınların arasındaki farklar

Boyut açısından bakıldığında fırınlar; genelde 3 grupta ayrıştırılabilir. Bildiğimiz mutfak tipi ankastre fırınlar, içeriğimize konu olan midi yani orta boyutlu fırınlar ve en küçük boy olan mini fırınlar. Mini ve midi fırınları standart ankastre fırınlardan ayıracak olursak bu modeller daha az alanda maksimum verim almaya yöneliktir. Mini fırınlar 30 ila 35 litrelik hacme sahipken midi fırınlar genellikle 35 ila 45 litrelik hacme sahiptir. Klasik fırınlara oranla daha küçük ve daha az işlevsel olmasına karşın bu fırınlar birçok yemek ve hamur işini hızlı bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olur.

En iyi midi fırın modelleri [2022]

Fırınlar çeşitli yemeklerin hızlı ve kolay bir şekilde pişmesini sağlayan mutfakların olmazsa olmaz parçalarından biridir. Ancak bazı mutfakların küçük ve dar olması fırın kullanımını zorlaştırmaktadır. Mutfakların küçüklüğü nedeniyle davul fırın ve yerleşik fırın kullanımının eskiye nazaran azalması müşterileri midi fırın almaya yönlendirmekte. Midi fırınlar da gün geçtikçe farklı kullanım alanları oluşturmak ve daha rahat bir kullanım sunmak amacıyla yenilenmekte, farklı modellerde üretilmektedir. Her mutfağa ve ihtiyaca göre modeli bulunan midi fırınlar müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Aşağıda inceleyeceğimiz hızlı pişiren ve az elektrik harcayan en iyi midi fırın 2022 modelleri arasından bütçenize ve mutfağınıza en uygun midi fırını tercih edebilirsiniz. İşte sizler için derlediğimiz en iyi midi fırın modelleri…

Schafer Backofen

Schafer Backofen
Schafer Backofen

En iyi midi fırın modelleri listemizin ilk sırasında şık görünümü ve kullanışlı özellikleri ile Schafer Backofen yer almakta. 38 litre hacme sahip bu model 1300 W değerinde çalışma gücüne sahip. Schafer Backofen model midi fırının 3 farklı programı bulunuyor ve 220 dereceye kadar pişirme sıcaklığı sunuyor. Çift camlı kapağa sahip olmasından dolayı gürültüyü ve ısınmayı engelliyor. Aynı zamanda haznesinde iç aydınlatma bulunduğundan yemeğin pişip pişmediğini kontrol etmek için fırının kapağını açmaya gerek kalmıyor.

Arçelik SUF 4000 MEB

Arçelik SUF 4000 MEB
Arçelik SUF 4000 MEB

35 litre hacme sahip olan ve 12 kg ağırlığında olan bu fırın diğer birçok fırından farklı olarak buz çözme özelliğine sahip. Bu özelliği sayesinde donmuş ürünleri kolay ve hızlı bir şekilde çözmekte. 6 programı bulunan Arçelik SUF 4000 MEB midi fırın 200 dereceye kadar sıcaklık sağlamakta. Şık ve kullanışlı tasarımıyla fiyatının hakkını veren en iyi midi fırın modelleri listesindeki ürünlerden biri.

Korkmaz A499 Fırınkolik

Korkmaz A499 Fırınkolik
Korkmaz A499 Fırınkolik

En iyi midi fırın modelleri arasında yer alan fırınlardan bir diğeri Korkmaz A499 Fırınkolik, 45 litre hacme sahip olmakla birlikte 4 farklı pişirme programına sahiptir. Haznesinde iç aydınlatması bulunmaktadır. 1400 W ile çalışan fırının içerisinde bulunan turbo fan sayesinde fırının her köşesi eşit ısı alıyor ve yemeklerin pişmesinde herhangi bir sorun yaşanmıyor. Ayarlı pişirme süresi bulunması sayesinde süre dolduğunda fırın uyarı vererek pişirmeyi kendiliğinden durduruyor. Böylelikle fırında pişen yemeklerin yanma riski ortadan kalkmış oluyor. Modern görünümü ve pratik kullanım sağlaması ile müşteriler tarafından tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

Stilevs Jett 4510

Stilevs Jett 4510
Stilevs Jett 4510

30 litre hacmi olan bu midi fırın mutfakta alanı olmayanların tercih edebilecekleri fazla yer kaplamayan ve oldukça pratik kullanım sunan en iyi midi fırın modelleri arasında yer alıyor.  Stilevs Jett 4510 midi fırın 5 pişirme programına sahiptir ve 230 dereceye kadar pişirme sıcaklığı sağlamaktadır. 1400 W ile çalışan fırın hızlı ve pratik pişirme özelliği sayesinde oldukça kullanışlı bir üründür. İçerisinde bulunan aydınlatma sayesinde yemeklerin pişmesini kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Birçok midi fırından farklı olarak yoğurt yapma özelliğine de sahip olması en çok tercih edilen midi fırınlar arasında yer almasını sağlamaktadır.

Bosch HTB12E428T

Bosch HTB12E428T
Bosch HTB12E428T

En iyi midi fırın modelleri listemizde yer alan son ürün Bosch markasına ait. Bosch HTB12E428T model midi fırın, 45 litre hacme sahip ve 15 kilogram ağırlığında. 5 farklı pişirme programına sahip olan fırın 200 dereceye kadar sıcaklıkta pişirme imkânı sunuyor. Haznesinde aydınlatma bulunması sayesinde pişirme kontrolü de rahatlıkla sağlanıyor. Aynı zamanda çift camı bulunan kapağı sayesinde güvenli pişirme olanağı sağlarken hiçbir gürültü çıkarmamakta. Geniş iç hacmi, hafif yapısı ve sessiz çalışma özelliği ile en iyi midi fırın modelleri arasında yer almakta.

Yazımızdan da anlayacağınız üzere mutfağınızın küçük olması ve fırınların mutfağınıza sığmayacağını düşünmeniz sizi korkutmasın. Listelediğimiz en iyi midi fırın modelleri sayesinde mutfağınıza ve bütçenize en uygun midi fırını seçerek en küçük mutfaklarda bile hızlı ve pratik pişirme imkânına sahip olabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu