Kişisel Bakım

Güzelliğinize Gölge Düşürmeyin! En İyi Leke Giderici Krem Tavsiyeleri

O can sıkıcı cilt lekeleri ile başınız dertte ve kaliteli bir leke giderici krem arayışındaysanız doğru yerdesiniz. İçeriğimizde cilt lekelerinin sebeplerini, tedavi yöntemlerini, doğal ilaçları ve en iyi leke giderici krem tavsiyelerini derledik. Buyrun güzelleşmeye!

En iyi leke giderici krem tavsiyeleri içeriğimize hoş geldiniz. Günümüzde pek çok kişinin karşılaşmış olduğu sorunların arasında cilt lekeleri listenin başında yer alır. Gündelik hayatımızda can sıkıcı olan bu durumu düzeltebilmek için birbirinden farklı olan doğal ya da medikal yöntem deneme yoluna gidilir. Seçiminiz ne olursa olsun etkili bir sonuca ulaşabilmek için en etkili yol kaliteli bir leke kremi kullanmak olacaktır.

Yapılan araştırmalar sonucunda uygun leke kremlerini kullanmanın cilt leke problemlerine kesin çözüm sunduğu görülmüştür. Leke şikayetleriniz var ise seçtiğiniz güneş koruyucusu hem ultraviyole A, hem de ultraviyole B ışınlarına karşı etkili olmalıdır. Mümkünse içinde glabridin, kojik asit, nikotinamid ve C vitamini gibi leke tedavisi için etken maddeleri de içermelidir. Böylece ciltte oluşabilecek her türlü leke, sivilce oluşumunu önlemeniz ve diğer zararlı ışınların etkisinden kurtulmanız mümkün olacaktır.

Sağlığımızla ilgili tüm sorunlarda olduğu gibi cilt lekeleri konusunda da bir uzman doktora danışmak oldukça önemli. En iyi leke giderici krem tavsiyelerimizde yer alan ürünleri doktor kontrolünde kullanmanız gerektiğini belirtelim.

Cilt lekeleri; diğer bir ismiyle hiperpigmentasyon, melanosit hücresi tarafından üretilmekte olan ve deriye, göze ya da saça rengini veren melanin pigmentinin artmasından kaynaklanmaktadır. Lekelerinizin oluşum nedeni ya da tipi ne olursa olsun, melanin pigmentinin artmasını önleyerek leke oluşumunun önüne geçmeye yardımcı olan bir bakım rutini belirlemelisiniz. Özellikle aydınlık bir görünüm kazandıran ürünler ve cilt lekeleri için krem kullanılması oldukça önem taşımaktadır.

Cilt lekeleri neden olur?

Cilt lekeleri, diğer bir ismiyle hiperpigmentasyon; melanosit hücreleri tarafından üretilmekte olan deri üzerine, göze ve saça rengini veren melanin pigmentinden kaynaklanmaktadır. Hiperpigmentasyon oluşumunun başlıca nedenleri UV ışınları ve genetik yatkınlıktır. Bunların yanında hormonel değişiklikler, akneler, gebelik, doğum kontrol ilacı, hatalı kozmetik uygulaması, bazı ilaçlar ve tiroid hastalıkları da diğer sebepler arasında yer alır.

Hiperpigmentasyona yol açan melanosit düzensizliğinin başlıca tetikleyicilerinden biri olan UV ışınları, sadece melanin sentezini fazlalaştırarak cilt üzerinde lekelere neden olmakla kalmaz. Aynı zamanda mevcut lekelerdeki melanositlere uyarı vererek bunların koyulaşmasına ve artmasına da yol açar. Solaryumun da tıpkı güneşe maruz kalındığında olduğu gibi yeni cilt lekeleri oluşturacağı ve var olanı artırabileceğini unutmayın. Solaryum sonrası deri; ultraviyole ışınlardan kendini korumak için kalınlığını ve melanin denilen renk maddesinin yapımını arttırmaktadır. Bu durum da cilt yaşlanması ve leke ile sonuçlanabilmektedir. Bilgisayar ya da telefon ekranlarından yayılım gösteren mavi ışığın da leke oluşumuna neden olduğu son zamanlarda uzmanlar tarafından sıkça dile getirilmektedir.

Yüzde oluşan lekelere ne iyi gelir?

Tüm cilt sorunlarında olduğu gibi, cilt lekelerini de önlemek tedavi etmekten çok daha kolay durumdur. Bunun için ilk yapılması gereken ise yaz kış demeden her gün minimum 30 SPF içeren bir güneş koruyucu kullanılmasıdır. Ayrıca UV ışınının bulut üzerinden de geçebildiğini unutmamak ve kapalı havalarda da bu alışkanlığı sürdürmek çok önemlidir. Cildi gençleştiren, canlılık veren, parlaklık sağlayan ürünlerin sıkça kullanılmaktadır. Cilde zarar vermeden cilt bakımı yapan ürünleri kullanmak kilit noktadır.

Cilt lekeleri nasıl geçer?
Cilt lekeleri nasıl geçer?

En iyi sivilce leke kremi kullanırken uygulamasını da doğru yapmak bir o kadar önemlidir. Bunun için uzman hekimlerden tavsiye almak ve ürünleri o şekilde uygulamak cilt sağlığına ve cilt problemlerinin azalmasına büyük ölçüde yardımcı olur. Ayrıca, düzenli olarak güneş koruyucu kullanılması hücrelerin melanin üretmesini azaltır. Bu sayede mevcut lekelerin de koyulaşması ve belirginleşmesinin önüne geçilir. Gündüzleri güneş kremi ile birlikte C ya da E vitamini gibi antioksidanları da içeren bir serum kullanmak da  cildi serbest radikallerin oluşturacağı hasarlardan korur. Böylece leke oluşumu da engellenmiş olur.

Eğer cilt yapınızın akneye eğilimi fazlada ise, salisilik asit ya da sülfür gibi akne tedavisine daha hızlı cevap veren içerikleri bakım rutininize dahil edebilirsiniz. Böylece post-inflamatuar hiperpigmentasyonunu önleyebilmek mümkün olmaktadır. Leke oluşumunu önleyebilmek için akneleri hiçbir şekilde sıkmamanız gerekir. Üzerindeki deriyi ve iltihaplı kısımları koparmamak, akne lekesi oluşumunu en aza indirmeye yardımcı olacaktır. Ek olarak, retinol gibi fotosensitiviteye (güneş hassasiyetine) yol açan içerikleri de cildinize gün içinde uygulamamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Tabi ki doktorunuzun da tavsiyesiyle cildinize neyin iyi geleceğini bularak doğal malzemelerle de çözüm sağlayabilirsiniz.

Kahverengi lekelere hangi krem iyi gelir?

Ciltte rengi açık kahverengiden koyu kahverengiye kadar değişim gösterebilen büyük ya da küçük lekeler olabilmektedir. Bu lekelerin renklerinin açık ya da koyu olması cilt tonu ile de alakalı olabilmektedir. En yaygın olarak, eller, yüz, omuz ve sırt bölgelerinde görülmektedir. Bunlar 6-12 ayda kaybolabileceği gibi daha uzun süreler kalıcı da olabilmektedir. Kullanılan ürünlerin nasıl uygulandığı ise son derece önemlidir. Hangi ürünü nerede ve ne zaman kullanacağımızı, hangi miktarda kullanmamız gerektiğini alanında uzman bir hekime danışmak gerekir. Böylelikle sorunların giderek azalır ve sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkün hale gelir. Bu yüzden kahverengi lekelere özel olan en iyi leke giderici krem tavsiyeleri doğrultusunda seçim yapmak önemlidir.

En iyi leke tedavisi nedir?

Cilt lekeleri
Cilt lekeleri

Leke tedavilerine başlamadan önce, cilt analizi ile lekenin nedenlerinin anlaşılması; en etkili leke tedavisinin ilk ve en önemli kuralını oluşturmaktadır. Günümüzde kullanılan lazerli leke tedavileri, asit peeling uygulamalarında ve diğer yöntemlerin kullanımında oldukça etkili leke tedavilerinden biridir. Önemli olan leke türüne uygun olan doğru leke tedavisi yöntemini, cilt yapısına göre uygulamaktır.

Leke tedavisi söz konusu olduğunda aşağıdaki iki nokta önem taşımaktadır:

  1. Leke tedavileri cilt bakımında hassas konulardan birini oluşturmaktadır.
  2. Tedaviler uzman kişiler ve dermatolog hekim denetimi altında uygulanmalıdır.

Leke tedavisinde kullanılan en etkili yöntemlerden biri, Işık Peeling’tir. Genellikle tek seans sonrasında tatmin edici sonuçlar elde edilmesini sağlar. Tyrosinase enzimini sıkıştırdığı için yeni leke oluşumunun da önüne geçer. Kesin çözüm istiyorsanız ve doktorunuz da bu tedaviyi amanızı onayladıysa ışık peelingini tercih edebilirsiniz.

En iyi leke giderici krem tavsiyeleri

Cildinize uygun en iyi leke giderici krem tavsiyeleri birçok marka ile desteklenir. Çeşitli özelliklere sahip bu kremler akne sorunları giderme veya zararlı ışın koruması sağlayan ürünlerden oluşur. Bu ürünleri sizler için listeledik. Dermatoloğunuzun da yönlendirmesiyle edinebileceğiniz bu ürünler leke sorunlarınız için birebir! En iyi yüz leke giderici krem hangisi sorgunuza yönelik hazırladığımız bu listede herhangi bir marka ile reklam işbirliğimiz bulunmamaktadır. Ürünleri dermatolog eşliğinde kullanmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatarak en iyi leke giderici krem tavsiyeleri listemize geçiş yapalım.

Dermalogica Pure Light SPF 50

Dermalogica Pure Light SPF 50
Dermalogica Pure Light SPF 50

En iyi leke giderici krem tavsiyeleri listemizin ilk sırasında Dermalogicia Pure Light SPF 50 yer almakta. İçerdiği SPF 50 sayesinde yoğun bir güneş koruması sunan Dermalogica Pure Light, oleozom teknolojisi ile birlikte donatılmıştır. Kırmızı ve kahverengi yosun özü içeren krem içeriği ile cilt lekeleri üzerinde oldukça etkili bir çözüm sağlar. En iyi sivilce leke kremi olarak piyasada yerini almaktadır. Düzenli kullanım durumunda lekeleri azaltan aynı zamanda cilt tonunu eşitleyen Pure Light, yeni lekelerin oluşmasını da engellemektedir. Ek olarak ürünün cildinize derinlemesine nem kazandırdığı da kanıtlanmış bir gerçeği oluşturmaktadır. Kremin dezavantajları hakkında söylenen tek şey oldukça yüksek bir fiyata sahip olduğudur.

Institut Esthederm Whitening Day Cream

Institut Esthederm Whitening Day Cream
Institut Esthederm Whitening Day Cream

En iyi leke giderici krem tavsiyeleri listemizin ikinci sırasında yer alan Whitening Day Cream, pigmentleşmeyi önleyerek leke görünümü üzerindeki etkiyi oldukça azaltmakta dolayısıyla daha canlı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Birkaç hafta içinde daha canlı, daha eşit ve aynı zamanda daha genç bir cilde ulaşmanızı sağlayan ürün, erken yaşlanma belirtileri ile de mücadele etmektedir. Tahriş ya da kızarıklıkları yatıştıran Whitening Day Cream, listenin en dikkat çeken leke kremlerinden biridir. Ürünün dezavantajlarından en dikkat çeken ise yüksek bir fiyata sahip olmasıdır.

Murad Essential-C Day Moisture SPF 30

Murad Essential-C Day Moisture SPF 30
Murad Essential-C Day Moisture SPF 30

Konu leke kremi önerileri olduğunda Murad’ın leke kremini de en iyi leke giderici krem tavsiyeleri arasına eklemek gerekir. C vitaminiyle zenginleştirilen bu ürün, yoğun SPF 30 korumasına sahiptir. İçeriğindeki ginkgo biloba özü ve antioksidanların sayesinde cildin nemlenmesine yardım eden Essential-C Day Moisture, çevresel faktörlerin yaşlandırıcı etkilerini de minimize etme özelliği taşımaktadır.

La Roche-Posay Pigmentclar krem

La Roche-Posay Pigmentclar krem
La Roche-Posay Pigmentclar krem

Koyu leke oluşumuna karşı özel olarak geliştirilmiş olan bu krem, içeriğindeki asit kompleksi ile lekeli bölgeleri hedef almaktadır. Aynı zamanda UVA ve UVB filtreleri ile yeni lekelerin oluşmasını da büyük ölçüde engellemektedir. Uzun süreli etkiye sahip olan Pigmentclar, ciltteki eşitsizlikler üzerinde de oldukça etkili bir kremdir. Leke giderme konusunda etkili formulü ile La Roche’nin bu kremi en iyi leke giderici krem tavsiyeleri listemizde yer alıyor.

Caudalie Vinoperfect Day Perfecting Cream

Caudalie Vinoperfect Day Perfecting Cream
Caudalie Vinoperfect Day Perfecting Cream

Cilt bakımı konusunda akla gelen ilk markalardan biri de Caudalie kremdir. Akışkan yapısı sayesinde kolay bir şekilde uygulanan ve cilt dokusunu düzeltmeye yardımcı olan ürün, koyu lekelerin azalmasına büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Cilt üzerindeki renk tonunu eşitleyen Vinoperfect Day Perfecting Cream daha parlak bir görüntüye ulaşmayı hedef almaktadır. Hassas bir cilde sahip olan kişiler de gönül rahatlığı ile kullanabileceği bu kremde; paraben, renklendirici ya da mineral yağ içermemesi cilt konusunda oldukça başarılı olduğunu kanıtlamaktadır. Bu başarılı sonuçlarda Caudalie Vinoperfect Day Perfecting Cream, en iyi leke giderici krem tavsiyelerimiz arasında yerini alıyor.

DermaDerm bitkisel leke giderici & cilt beyazlatıcı krem

DermaDerm bitkisel leke giderici & cilt beyazlatıcı krem
DermaDerm bitkisel leke giderici & cilt beyazlatıcı krem

DermaDerm’e ait krem en iyi leke giderici krem tavsiyeleri listemizde uygun bir fiyat olarak ön plana çıkıyor. UVA ve UVB filtreleri ile zenginleştirilen bu ürün, cildinizi güneşin zararlı etkisinden koruyarak yeni leke oluşumunu engellemektedir. İçeriğindeki arbutin sayesinde koyu lekeler ile mücadele eden DermaDerm Bitkisel Leke Giderici, daha pürüzsüz ve eşit bir görünüm kazanılması da yardımcı olmaktadır. Tabii hızlı bir şekilde sonuç almak istenildiği zaman ürünü gece kremi ile birlikte kullanılabilir. Ek olarak ürünün su ve tere karşı dayanıklı olduğu da dikkat çeken diğer bir özelliktir.

Sinoz leke kremi

Sinoz leke kremi
Sinoz leke kremi

Konu en iyi leke giderici krem tavsiyeleri olduğunda akla gelen ilk ürünlerden biri de Sinoz leke kremi. Hormonsal nedenlerden sonra oluşan ya da hamilelik ile birlikte ortaya çıkan cilt lekeleriyle mücadele etmekte olan bu ürün, sivilce lekeleri üzerinde de oldukça etkilidir. İçeriğindeki C vitamini sayesinde renk eşitsizliklerini gideren Sinoz leke kremi, antioksidan özelliği bulunması sayesinde oluşabilecek yeni lekelerin de önüne geçmektedir. Pentavitin ve sodyum pca ile 72 saate kadar süren bir nem desteği sunmakta oldukça başarılı bir üründür.

Dermoskin Be Bright AHA/BHA krem

Dermoskin Be Bright AHA/BHA krem
Dermoskin Be Bright AHA/BHA krem

Son zamanların en gözde asitlerinden AHA ve BHA içeren bir kremdir. Normal ya da yağlı ciltler için geliştirilmiş olan bu ürün, sarkan cilde elastikiyet kazandırması ile yaşlanma belirtilerinin önüne geçebilmeyi sağlar. Cildin farklı bölgeleri üzerinde oluşan ölü derileri de başarılı bir şekilde temizleyebilen krem; lekeleri, ince çizgileri, kırışıklıkları, sivilceleri, sivilce izlerini ve siyah noktaları cilt üzerinde en aza indirir. Bu yüzden geçmeyen cilt lekeleri için formül niteliğindedir.

Sante Plus Leke kremi

Sante Plus Leke kremi
Sante Plus Leke kremi

Geldik en iyi leke giderici krem tavsiyeleri listemizin sonuna. Sante Plus leke kremi, ciltte oluşan lekeleri giderme ve renk tonunu açma özelliğini sahip olması ile en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Yüzlerinde güneş lekeleri, sivilce izleri, yaşlanmaya bağlı oluşan cilt lekesi, yara izleri ve bilumum deri üstü leke sorunları olan kişilerin; en iyi leke giderici krem tavsiyeleri doğrultusunda seçim yapması gerekir. Yorumlar incelendiğinde bu markanın tatmin edici bir sonuç sağladığı görülür.

Siz de kullandığınız leke giderici krem markasını yorum kısmından paylaşarak en iyi leke giderici krem tavsiyeleri içeriğimize katkıda bulunabilir. Benzer içeriklerden haberdar olmak için Tavsiye360’ı takip etmeye devam edin.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu