GenelTeknoloji

Fiyat-Performans Olarak En İyi Kasa Fanları [2023]

Fiyat-Performans Açısından En İyi Kasa Fanları:

En iyi kasa fanları rahat, yüksek performans göstererek çalışma sağlayacak bilgisayara sahip olmanız için önem taşıyor. Özellikle masaüstü bilgisayarların yüksek performans özellikleri gösterebilmesi için en önemli parçalardan olan kasa fanları, sağladıkları performans ile birlikte genel kullanımdan oyunlara ve programlara kadar performans iyileştirmesi sağlıyor.

UpHere RGB Serisi Kasa Fanı

rgb e1655827081456
UpHere RGB Serisi Kasa Fanı önerileri

En iyi kasa fanları listesinde ilk sıralarda kendisine yer bulan UpHere RGB, özellikle düşük fiyat ile yüksek performans almak isteyenlere hitap etmeyi başarıyor. Uygun fiyatlı kasa fanları arasında da bulunan model, önemli soğutma kapasitesi ile birlikte en iyi performansı göstermek için çalışma özellikleri taşıyor. Modelin en iyi taraflarından bir tanesi kullanıcının kaç adet aktif fan istediğini soruyor olması. Başka bir deyişle çoğu modelde kaç adet fan bulunuyorsa bu fanların hepsi kullanım esnasında çalışır.

Ancak bu modelin dikkat çekici taraflarından birisi kullanıcının çalışmasını istediği fan sayısını ayarlayabilmesi. Ayrıca hidrolik yapısı sayesinde dönüş mukavemeti açısından son derece başarılı işler çıkaran model, fanın verimliliğini de arttırmak için etkileyici bir koruma sunuyor. Bu modelin farklı renk tonlarına sahip olması model çalışma esnasında etrafa hoş bir ışık yaymasını sağlar. Renk özelleştirme sunduğu için istediğiniz rengi de kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Ürün en iyi kasa fanları arsında en çok tercih edilendir.

N11 Fiyatını Gör

NZXT AER RGB 2-HF-28120-B1-120mm

aer rgb 120mm triple starter pack black image 01 600x600 1 e1655827015746
NZXT AER RGB 2-HF-28120-B1

 

Güçlü kasa fanı isteyenlere hitap eden model her şeyden önce yüksek kalite güvencesi ile kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Parlak ışık sistemi modelde ilk dikkat çeken detay olurken farklı renk kombinasyonları yapıyor oluşu da bilgisayarınızı etkileyici hale getirmenizde yardımcı oluyor. Işık detayının yanında yüksek performans soğutma sunmak için bu model görevlerini yerine getirmeye çalışıyor.

Bu kapsamda yüksek hız ve RPM değerleri ile birlikte stabil hava akışı sağlayarak bilgisayar parçalarının ihtiyaç duyduğu soğukluk anında sağlanıyor. Kanatlarının ergonomik tasarımı dönüş esnasında daha çok ivme kazanmasını da sağladığı için çalışma esnasında herhangi bir takılma ya da zorlanma da görülmüyor. Gürültü açısından ise biraz sesli çalışmaya sahip olsa da sağladığı performans ile bunu telafi etmeyi başarıyor.

N11 Fiyatını Gör

Antec Prizm 120 ARGB

AC19568 e1655827280340

Yüksek soğutma sunan kasa fanı arayanlar için bol hava akışı sağlayan bir model olarak öne çıkan bu ürün, özellikle oyuncuların performanslarını iyileştirmek için tercih edecekleri özellikler taşıyarak en iyi kasa fanları listemizde yer almaya hak kazandı! Ürünü göz alıcı hale getiren siyah tasarım ayrıca etkileyici görünümünü sağlayarak pastel tonlarındaki ışıklar ile çarpıcı olur, bu sayede estetik detayları da önemseyenler için tercih olabiliyor. Üstelik LED ışıkların akıllı telefon aracılığıyla hangi renkte yanacağının da ayarlanabilmesi büyük bir kolaylık sunuyor.

Isı dağılımını en iyi şekilde sağlaması için tasarlanan ergonomik tasarımı, hava akışının sorunsuz yaşanmasına yardım ediyor. Üstelik en az seviyede ses yaptığı için de özellikle sessiz bir ortam talep edenlerin beklentilerini de doğru şekilde karşılıyor. İnce görünümü sayesinde de kasada fazla yer kaplamıyor.

N11 Fiyatını Gör

Derin Soğutma RF120M

8281c20c 4b91 4e77 acbb 0d48e3cd42e7. CR00970600 PT0 SX970 V1
Deepcool RF120M kasa fanı tavsiyeleri

Uygun fiyatlı kasa fanları arasında fiyatı ve gösterdiği performans ile kendisine yer bulmayı başaran bu model, geniş pervane sistemi sayesinde istenilen soğukluğu ideal seviyelerde vermeyi başarıyor. Özellikle tek bir büyük fan yapısının aerodinamik özellikler göz önünde tutularak merkeze yerleştirilmesi sonucunda titreşim ve ses açısından da düşük özellikler gösteriyor.

Maksimum hava akış kapasitesi sağlamak için tasarlanan model, özellikle uzun süreli kullanımlarda da beklentileri karşılamayı başarıyor. Stabil performansı sayesinde sadece oyun oynayanlar için değil sistemi yoran ağır yazılımları da çalıştırmayı mümkün hale getiriyor.

N11 Fiyatını Gör

Thermaltake Pure 12 ARGB

main e1655827508438
Thermaltake Pure 12 ARGB kasa fanları

Etkileyici performans arayanlar için doğru modellerden birisi olarak öne çıkan bu modelde özellikle Analog ARGB denetleyici olduğu için fan şiddetini de anakart üzerinde otomatik olarak ayarlayabiliyor. Başka bir deyişle anakart ile entegre edildiğinde sistemin ihtiyaç duyduğu soğutma aralığını performans olarak yansıtıyor. Bu sayede sistem çok zorlanmadığı durumlarda daha yavaş bir çalışma gösterirken sistemi zorlayan işlemlerin yapıldığı anlarda ise tam kapasite çalışarak soğutmayı daha etkileyici ve kolay hale getiriyor. Fanın dönme esnasında sürtünme ile zarar görmemesi adına da sürtünmeyi azaltıcı hidrolik yatak teknolojisi yer alıyor. Bu sayede de en iyi kasa fanları arasında ki en uzun ömürlü kullanım olanağı olanlardan biri oluyor.

N11 Fiyatını Gör

Sessiz olun! BL081 Saf Kanatlar 2

5957 big e1655827631345
Be Quiet! BL081 Pure Wings 2 kasa fanları

En iyi kasa fanı arayanlar için ideal özellikler taşıyan bu model 2000 RPM dönüş hızı ile beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Farklı hız kademelerine sahip olması sayesinde de yüksek performans gerektiren işlemlerde de ihtiyaca yanıt veriyor. Dokuz hava akımına sahip olan kanalları küçük boyutlarına rağmen yüksek performansı her an göstermesinde etkili oluyor. Ancak modelde ışık bulunmuyor.

Eğer bilgisayarınızın ışıklar ile estetik görünmesini istiyorsanız bu model beklentilerinize yanıt vermeyebilir. Fakat sadece performansa odaklanmak istiyorsanız soğutma yapısındaki performans ile beklentilerinize yanıt verecektir.

N11 Fiyatını Gör

GameForce 4in1 RGB Fan 4lü Set 4x120mm Kasa Fanı

41Z1JGrrV6L. AC UL604 SR604400 e1655827723695
GameForce 4in1 RGB Fan 4lü Set 4x120mm Kasa Fanı

En çok tercih edilen kasa fanları arasında bulunan bu model, uygun fiyatına rağmen etkili soğutma sağladığı için kullanılıyor. 4×120 fan modelleri ile birlikte sistemin farklı yönlerden de soğuk almasını sağlıyor. Bu sayede de kasa içindeki donanımlara farklı kanallar üzerinden hava akışı sağlanıyor ve bu da performansın daha yüksek olmasında etkili oluyor. Titreşim önleyici yapısı sayesinde de dört fan aynı anda çalışsa bile rahatsız edici bir ses ortaya çıkmıyor.

N11 Fiyatını Gör

Etkileyici Soğukluğu Elde Etmek İçin Yapılacaklar

En iyi kasa fanları bilgisayarınızın ihtiyaç duyduğu soğutmayı elde etmeniz için yardımcı olabilir. Ancak her durumda fanın sağladığı performans yeterli düzeyde soğukluk elde etmenize fırsat vermeyebilir. Bu yüzden ideal soğukluk performansını yakalamak istiyorsanız belirli noktalara dikkat etmelisiniz;

  • Donanımın doğru yerleştirilmesi; Kasanın içinde donanımların konumlanışı ısı üzerinde etkilidir. Örneğin SSD, doğrudan fanın altına yerleştirilebilir, bu sayede SSD’nin ısınmasının önüne çok daha rahat şekilde geçmek mümkün olacaktır.
  • Kablo dağılımı; gereksiz tıkanıklar oluşmaması için kasa içinde donanımları birbirine bağlayan kabloların dağılımını doğru şekilde yapmaya özen göstermelisiniz. Kabloların dağınık olması asıl soğutma ihtiyacı duyan donanımın yeterli düzeyde soğutmaya ulaşmasına engel oluşturabilir. Örneğin dağınık kablolar fandan gelecek olan hava akışını engelleyeceği için performans kaybı yaşatabilir. Bu yüzden kabloları olabildiğince bir araya toplamak ve gizlemek önerilir.
  • Temizlik; yeteri performans sunacak fanlara sahip olsanız bile kasanızı düzenli aralıklar ile temizlemediğinizde fanlardan gelecek olan soğuk hava etkisiz kalacaktır. tozdan dolayı tıkalı olan fanlar bir süre sonra çalışıyor olsa bile istenilen performansı göstermeyecektir. Bu yüzden belirli aralıklar ile kasanızı açarak diş fırçası veya elektrikli süpürge ile fanlara biriken tozları temizlemelisiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra fanların sağladığı performansta da önemli bir yükseliş yaşanacaktır.
  • Oda sıcaklığı; bilgisayarda ısınmanın meydana gelmesinde genel olarak mekan sıcaklığı da etkilidir. Çok yüksek ısı değerlerine sahip olan bir odada bulunuyorsanız fanlar, normal koşullarda sağlayacakları soğutma işlemini tam olarak gerçekleştiremeyecektir. Bu yüzden böylesi havalarda performans kaybını ister istemez yaşayabileceğinizi unutmamalısınız. Klima gibi araçların kullanımı ise çok yüksek ısılarda etkili olabilir.

En İyi Ekran Kartı Modelleri Yazımıza da Göz Atabilirsiniz: https://tavsiye360.com/en-iyi-ekran-kartlari-tavsiye-oneri/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu