Teknoloji

Kesintisiz İletişim İçin En İyi Ev Telefonu Modelleri

Ev ve ofislerde kesintisiz iletişimin en kolay yolu sabit telefonlardır. İçeriğimizde ev telefonu olarak tabir edilen sabit telefonların çalışma prensibi, kullanım alanları ve en iyi ev telefonu modellerini derledik. Buyrun birlikte göz atalım!

En iyi ev telefonu modelleri içeriğimize hoş geldiniz. Öncelikle belirtmek gerekir ki ev telefonu tabiri halk arasında kalıplaşmasına karşın bu tip telefon modelleri sabit hatlı telefonlardır. İçeriğimiz boyunca ev telefonu ve sabit hatlı telefon terimlerini birlikte kullanarak devam edeceğiz, ancak bu tabirlerin ikisi de aynı kavramı açıklıyor.

Ev telefonu nedir?

Ev telefonu, belirli bir alan dışında kullanılamayan, adres ve kişilere bağlı olan telefon türüdür. Ev telefonları ile farklı operatörler aktif şekilde aranabilir. Aynı zamanda en iyi ev telefonu modelleri ile farklı ülkelerde ve şehirlerde yaşayan kişilere hızlı bir şekilde ulaşmak mümkündür. Kablosuz ev telefonu için hat açtırıldığında farklı ülkelerle görüşebilmek için hattın yurt dışı konuşmalar için açık olması gerekir. Aksi halde kişiler aktif şekilde arama yapamaz ve iletişimin aksamasına neden olabilir.

Ev telefonu kişiler arası iletişim açısından en çok kullanılan cihazlar arasında yer alır. Günümüzde cep telefonları kullanılsa da halen ofis, evlerde aktif olarak sabit hatlı ev telefonları kullanılmaktadır. Özellikle yaşlılar için daha pratik olduğu için bireyler anne ve babalarının oturduğu evlere en iyi ev telefonları modelleri seçerek iletişim kurmalarına kolaylık kazandırılabilir. Aynı zamanda kablosuz ev telefonları evin her yerine rahatlıkla taşınır.

Ev telefonu nasıl çalışır?

Sabit telefon yani kablosuz ev telefonunun çalışabilmesi için kullanılacak aladan şebeke olması gerekir. Bakır tel, ev telefonunun kullanılacağı alanda bulunan teneke kutu içerisinde bağlanır. Bu bakır kablo telefon jak sistemine aktarılır ve kablosuz ev telefonu aktif iletişime açık hale gelir. Ev telefonu açıldığında ya da ahize kısmı kaldırıldığında artık başlangıç sesi duyulur.

Sabit telefon
Sabit telefon

Ev telefonu çalışma prensibinde küçük seslerin dalgalar halinde iletilmesi ile iletişim sağlanır. İki kişi arasında ses dalgaları elektrik enerji tarafından iletilir. Böylece en iyi ev telefonu iki kişi arasında kesintisiz iletişim sağlayarak görevini yerine getirir. Sabit hattın operatörü iyi seçilmeli ve ev telefonu alırken kullanacak kişinin kriterleri göz önünde bulundurulmalıdır. Son zamanlarda en iyi telsiz telefon 2022 modelleri olarak kablosuz ürünler karşımıza çıkmaktadır. Hem gelen numaraları gösterme, sesli mesaj bırakılma özellikleri, telefonu sesliye alma, gelen numarayı hızlı şekilde arama ya da istenilen farklı numaraları kolaylıkla arama gibi özellikler en iyi ev telefonu modellerinde görülür.

Ev telefonu hizmeti kapsamında farklı operatörler hizmet vermektedir. Bu şirketler tarafından kişilere uygun olan tarifler verilir. Kişiler kendi bütçesine uygun tarife paketlerini seçerek her ay düzenli ödeme yapmaktadır. Bu tarifeleri kapsayacak şekilde şehirler arası, ülkeler arası, sabit hatlar arası olmak üzere paketler çeşitlendirilmiş ve kota sistemi ile çalışılmaktadır. Kişiler kullanım açısından pratik olan en iyi ev telefonu modellerini tercih eder. Özellikle yaşlılar için ev telefonu seçerken kolay taşınabilen, her an ulaşılabilecek kaliteli kablosuz ev telefonları almaktadır.

Ev telefonun kullanım alanları

Ev telefonu kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılır. Kişiler bütçelerine ve ihtiyaçlarına göre istediği ev telefonunu tercih edebilir. Kaliteli, iletişimi kesintisiz olarak devam ettirebilecek en iyi telsiz telefonlar kablosuz sabit hatlar olarak görülür. Ev ya da ofis içinde rahatlıkla taşınıp iletişim sağlanabilir. Ev telefonunun kullanım alanları, yaşlıların bulunduğu evler, ofis, iş yeri merkezleri, cep telefonu kullanmak istemeyen ancak iletişim sağlanabilecek bir numaraya sahip olmak isteyen bireyler evlerinde rahatlıkla sabit telefon tercih edebilir. Ayrıca sabit hatlı telefonlarda mobil operatörler gibi çekmeme, ses kesilmesi gibi sorunlar yaşanmaz.

En iyi ev telefonu modelleri

Hayatımızın her anında hızlı ve konforlu iletişime ihtiyaç duyuyoruz. Ev veya iş ortamında özellikle farklı kriterlere sahip arama kolaylığı sağlayan ve arayan kişiyi gösteren telefonlar en iyi ev telefonu modelleri arasında yer alır. En çok tercih edilen en iyi ev telefonu marka ve modellerini bu listede derledik. Hadi inceleyelim!

Motorola E201 kablosuz telefon

Motorola E201 kablosuz telefon
Motorola E201 kablosuz telefon

Şık ve ergonomik tasarımı ile birlikte Motorola E201, en çok kullanılan ve en iyi ev telefonu modelleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda kişiler Motorola ev telefonu modelleri aldığında kolay şekilde kurabilir. Hat bağlandığında ya da operatörlerle anlaşıldığında hızlı şekilde açılır ve kullanımı sorunsuzdur.

Motorola E201 kablosuz telefonda en çok dikkat çeken özellik 10 numaraya kadar engelleme hakkının olmasıdır. Aynı zamanda kişiler rahatsız edilmek istemediğinde ev telefonunu sessize alabilir. Böylece kişiler istedikleri zaman iletişime açık hale gelebilir. Ekran özelliğine sahip olduğu için numaralar görülür ve aramak istenilen numaralar rahatlıkla girilir. Motorola E201 kablosuz ev telefonu özellikleri genel olarak şunlardır:

 • 10 numara engelleme hakkı
 • Ergonomik ve şık tasarım
 • 50 numara kaydetme sayısı
 • 300 metre çekim gücü
 • 10 saat konuşma süresi
 • Şarj süresi uzundur.

Gigaset A120 telsiz telefon

Gigaset A120 telsiz telefon
Gigaset A120 telsiz telefon

En iyi ev telefonu modelleri listemizde yer alan bir diğer model Gigaset A120. En sık kullanılan ve avantajlı özelliklere sahip olan Gigaset A120 telsiz telefon, ergonomik bir yapıya sahiptir. Ekranı küçük olmasına rağmen işlemler kolaylıkla yapılmaktadır. Gigaset S120 kablosuz ev telefonu özellikleri şunlardır:

 • Telefonda konuşurken tuşa basarak sessize alma özelliği vardır.
 • İsim kaydedilebilir. Böylece kişiler numara çevirmek zorunda kalmadan hızlı şekilde ulaşmak istediği kişilere dönüş yapabilir.
 • Ulaşılamayan kişilere ya da hat düşme problemi yaşandığında son arama tekrar hızlı şekilde gerçekleştirilir.
 • 250 metre çekim gücü bulunur.
 • Yaşlılar için ev telefonu kategorisinde en sık tercih edilen model olarak bilinir.
 • Telefon bekleme süresi ise 200 saattir.
 • Ekrandan yazılar ve harfler kolay şekilde görünür.

Panasonic Kx-tg1611 telsiz telefon

Panasonic Kx-tg1611 telsiz telefon
Panasonic Kx-tg1611 telsiz telefon

Ev telefonu konusunda popüler bir marka olan Panasonic’in Kx-tg1611 model telsiz telefonu en iyi ev telefonu modelleri listemizde yer alıyor. Aynı zamanda en çok tercih edilen kablosuz ev telefonu modellerinden olan Panasonic Kx-tg1611 özellikleri şunlardır:

 • Çekim gücü en yüksek olan en iyi ev telefonu modeli olarak bilinir. 350 metre çekim gücü vardır.
 • 10 saat rahat ve konforlu şekilde konuşulabilir.
 • 50 numara kaydetme özelliği vardır.
 • Cevapsız aramalar geldiğinde kimlerin aradığı 25 kez gösterme imkânı bulunur.
 • En son gelen 10 aramayı hızlı şekilde tekrar aranabilir.

 

Motorola T401 kablosuz ev telefonu

Motorola T401 kablosuz ev telefonu
Motorola T401 kablosuz ev telefonu

Motorola kablosuz ev telefon modelleri renklerine göre ekran görünümleri değişiyor. Örneğin mavi Motorola kablosuz ev telefonun ekranı da mavidir. Motorola T401 kablosuz ev telefonu özellikleri şunlardır:

 • 50 numara kaydetme özelliği vardır.
 • 10 numaranın ulaşmasını engellenmesi aktif olarak kullanılır.
 • Telefonu sessize alma ya da rahatsız etmeyin moduna alarak istenilen zamanda iletişim kesilebilir.
 • Çekim gücü 300 metredir.
 • 10 saat konuşma süresi bulunur.
 • Tek dezavantajı engellenecek numara sayısının düşük olması olarak görülür.

 

Philips D1601b kablosuz ev telefonu

Philips D1601b kablosuz ev telefonu
Philips D1601b kablosuz ev telefonu

En iyi ev telefonu kategorisinde en çok tercih edilen markalardan biri de Philips. Markanın kablosuz bir modeli olan D1601b, sıradan ancak şık tasarımı ile en iyi ev telefonu modelleri arasında yer almakta. Philips D1601b kablosuz ev telefonu özellikleri şunlardır:

 • 17 seçenekte dil opsiyonu sunar.
 • Gelen cevapsız çağrıları gösterir.
 • Numara rehbere kayıt etme özelliği vardır. 50 numara kaydedilebilir.
 • Yaşlılar için en uygun ev telefon modeli olarak bilinir.
 • 300 metreye kadar çekim gücü bulunmaktadır.
 • Konuşma süresi 10 saattir.

Ofis, evlerde sabit hat kullananlar işlevsel, pratik en iyi kablosuz ev telefonlarını alarak iletişime devam edilebilir. Kesintisiz, kolay arama ve şık tasarımı olan kablosuz ev telefonu modelleri kişilerin iletişim problemlerinin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Gündelik yaşantıda karşınıza çıkacak her konuda liste içerikler ve ürün incelemeleri için Tavsiye360’ı takip etmeye devam edin.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu