Ev & Yaşam

En İyi Ekmek Kızartma Makineleri Tavsiye & Öneri 2022

En iyi ekmek kızartma makineleri

En iyi ekmek kızartma makineleri , Sabah kahvaltılarından tutun akşam yemeklerine kadar neredeyse her öğünlerde tüketilen ekmeğin hayatımızda önemli bir yeri kapladığı tartışmasız bir gerçektir. Ekmek kızartma makineleri sabah veya akşam fark etmeksizin istediğimiz her an ekmeklerimizi sıcacık yiyebilmeyi mümkün kılmıştır.

Bu yüzden ekmeklerimizi sıcacık ve çıtır çıtır yapan ekmek kızartma makinaları mutfaklarımızda önemli bir yeri olan küçük ev aletlerinden biridir. Birçok kişi için olmazsa olmaz olan bu makinelerin kalitesi ve işlevselliği elbette markadan markaya kaliteden kaliteye göre farklılık göstermektedir.

İlginizi çekebilir: https://tavsiye360.com/en-iyi-duduklu-tencere-tavsiyeleri/

İşte bu yazımızda sizlere 2021 yılının en iyi ekmek kızartma makinelerinden oluşan bir liste hazırladık!

Ekmek Kızartma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her kullanıcının ekmek kızartma makinesi alırken aradığı özellikler farklıdır fakat bizcihaz tavsiyesine geçmeden önce seçim yaparken hangi özelliklere dikkat etmeniz gerektiğini sizlerle paylaşacağız.

  • İlk olarak farklı ekmek türlerini pişirebilen bir cihaz tercih etmek önemlidir.
  • Birden fazla ekmek kızartma kapasitesi olan bir makine tercih etmek kullanım açısından sizlere konfor sağlayacaktır. Ayrıca daha kısa sürede daha fazla ekmek kızartma olanağı sunacaktır.
  • Kırıntı tepsisi makinede biriken kırıntıların zamanla yanmaya başlar ayrıca etrafa dağılmasının da önüne geçer. Bu yüzden kırıntı tepsisine sahip olan ürünleri tercih etmek hem temizlik hem de kullanım açısından sizlere kolaylık sağlayacaktır.
  • Olası kazaların önüne geçebilmek için cihazın sağladığı ısı ayarı, otomatik kapatma vs. gibi güvenlik açısından konfor sağlayacak ürünleri tercih etmelisiniz.

İşte En İyi Ekmek Kızartma Makineleri

Philips Günlük Koleksiyon HD2581/90

Siyah şık görünümü ve küçük boyutuyla estetik açıdan birçok kullanıcının ilgisini çeken Philips’in ürünü Daily Collection, en iyi ekmek kızartma makineleri listemizde ilk sıradadır. Aynı anda 2 dilim ekmek kızartma kapasitesine sahip olan cihaz aynı zamanda 760 –900 W güçle çalışarak ekmeklerinizi kısa sürede kızartabilmektedir.

Philips Daily Collection HD2581 90
Philips Günlük Koleksiyon HD2581/90

Buz çözme özelliğiyle dondurulmuş simit, poğaça ve ekmekleriniz kısa süredeyemeye hazır hale gelebilir. 8 farklı kızartma ayarıyla ekmeklerinizi istediğiniz ayarda kızartabilirsiniz.

Bu özellikler dışında durdurma fonksiyonu, ısı ayarı, kırıntı tepsisi ve tekrar ısıtma gibi fonksiyonları da vardır. Otomatik kapatma tuşu özelliğiyle ekmeklerinizi kızardığı zaman sorunsuzca çıkarabilirsiniz. Sorunsuz ve kolay kullanımıyla kolayca kullanabileceğiniz bir makinedir ve tam olarak fiyat performans ürünüdür.

Philips Günlük Koleksiyon Hd2590/90

En iyi ekmek kızartma makineleri listemize girmeyi başarabilen bu ürün, siyah şık görünümü ve küçük boyutuyla estetik açıdan birçok kullanıcının ilgisini çeken Philips’in ürünü Daily Collection ekmek kızartma makinası listemizde ilk sıradadır. Aynı anda 2 dilim ekmek kızartma kapasitesine sahip olan cihaz aynı zamanda 760 –900 W güçle çalışarak ekmeklerinizi kısa sürede kızartabilmektedir.

philips hd2590 90 daily collection z
Philips Günlük Koleksiyon Hd2590/90

Buz çözme özelliğiyle dondurulmuş simit, poğaça ve ekmekleriniz kısa sürede yemeye hazır hale gelebilir. 8 farklı kızartma ayarıyla ekmeklerinizi istediğiniz ayarda kızartabilirsiniz. Bu özellikler dışında durdurma fonksiyonu, ısı ayarı, kırıntı tepsisi ve tekrar ısıtma gibi fonksiyonları da vardır.

Otomatik kapatma tuşu özelliğiyle ekmeklerinizi kızardığı zaman sorunsuzca çıkarabilirsiniz. Sorunsuz ve kolay kullanımıyla kolayca kullanabileceğiniz bir makinedir ve tam olarak fiyat performans ürünüdür.

Arzum AR2014

Estetik görünümü ve metal yapısıyla dikkat çeken cihaz her mutfağa uyum sağlamaktadır. Metal gövdeye sahip olması ürünün daha kolay temizlenmesi açısından kolaylık sağlamaktadır. 900 W güçle çalışarak ekmekleri hızlıca ve etkili bir şekilde kızartır. Aynı anda 2 ekmek kızartabilir ve 8 farklı kızartma ayarına sahiptir.

arzum ar2014 altro z
Arzum AR2014

Kırıntı tepsisiyle oluşacak dağınıklığın önüne geçer. Ayrıca ısı ayarı ve durdurma fonksiyonuyla sizlere güvenli bir kızartma süreci sunar. Tekrar ısıtma ve buz çözme fonksiyonuyla buzlu veya ısıtmak istediğiniz ekmek, poğaça veya simitlerinizi kısa sürede kızartabilirsiniz. Bu özelliklerin yanı sıra kaymaz ayaklar özelliğiyle kullanıcıya daha konforlu bir kullanım sunar.

aşçı artı rosa

Şirin, estetik ve ergonomik yapısıyla dikkat çeken Cookplus Rosaaynı zamanda performansı ve fiyatıyla da öne çıkmaktadır. Yani hem göze hem de cebe cazip gelen bir cihazdır. Cihaz2 ekmek kızartma kapasitesine sahip olmasına rağmen kızartma haznesi küçüktür ve 7 farklı kızartma ayarına sahiptir.

cookplus rosa z
aşçı artı rosa

En önemli sıkıntılardan olan dökülen kırıntılar için çıkarılabilir ve kolay temizlenen kırıntı tepsisi vardır böyle cihazın daha konforlu bir kullanımı vardır. 840 W güçle çalışarak ekmeklerinizi kısa sürede kaliteli bir şekilde kızartır. Bunlara ek olarak tekrar ısıtma ve buz çözdürme özellikleri vardır. Ayrıca iptal etme özelliği de bulunmaktadır.

Fakir Ladiva

Aynı anda 4 dilim ekmek kızartabilme fonksiyonuyla göze çarpan Fakir Ladiva bu özelliğinden dolayı çok tercih edilen bir cihazdır. Ana malzemesi hem metal hem de plastikten oluşması kullanım ve temizlik açısından kolaylık sağlamaktadır. Bu cihaz1350 – 1400 W güçle çalışarak ekmeklerinizi kısa sürede kızartabilmektedir ve 7 farklı kızartma ayarı vardır.

fakir alba violet z
Fakir Ladiva

Kolay temizlenebilir kırıntı tepsisi, ısı ayarı, tekrar ısıtma, buz çözme ve durdurma fonksiyonu özellikleri de bünyesinde barındıran ürün kullanıcılara oldukça konforlu bir kullanım sunmasıyla en iyiler arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra otomatik ekmek fırlatma özelliği de bulunmaktadır. Fakir Ladiva ekmeklerinizin kaliteli ve güvenli bir şekilde kızartır.

Tefal Ultra Mini

Tefal markasının en iyi ekmek kızartma makinelerinden olan Tefal Ultra Mini modeli ergonomik tasarımı ve mutfakta az yer kaplamasıyla göze çarpmaktadır. Paslanmaz çelik gövdeye sahip olan cihazın uzun yıllar boyunca kullanılabilmesi en büyük avantajlarından biridir.

tefal ultra mini z
Tefal Ultra Mini

Plastik kokusundan rahatsız olanlar bu ürünü gönül rahatlığıyla seçebilir.2 ekmeği aynı zamanda kızartabilen cihazın 6 farklı kademede kızartma ayarı bulunmaktadır. 700 – 750 W güçle çalışarak ekmeklerinizi kısa sürede hazır hale getirir. Fakat ürünün buz çözme özelliğinin olmaması en büyük dezavantajlarındandır. Hem uzun ömürlü hem de az yer kaplayan bu ürün sizler için en iyi ekmek kızartma makineleri arasında seçeneklerden biridir.

Vestel Ziyafet E3000

Şık görünüme ve paslanmaz çelik gövdeye sahip olan Vestel Ziyafet E3000 kullanışlı yapısıyla tercih edilmektedir. 7 kademeli kızartma ayarı ve 2 dilim kapasiteli kızartma haznesi vardır. 1000 W yüksek güçle çalışan cihaz en kısa sürede, yüksek performansla ekmeklerinizi kızartabilme kapasitesine sahiptir.

vestel ziyafet e3000 z
Vestel Ziyafet E3000

Çıkartılabilir kırıntı tepsisiyle kırıntı dökülmesinin önüne geçilebilir ve kolay temizlik sağlar. Bu özelliklerin dışında durdurma fonksiyonu, ısı ayarı, buz çözme, dilim kaldırma kolu, tekrar ısıtma ve kablo sarma yuvası ile kullanıcılara oldukça konforlu ve aynı zamanda güvenli bir kullanım sunan fonksiyonlara sahiptir. Kolay kullanımı ve uzun ömürlü olmasıyla kullanıcıların gönül rahatlığıyla ve uzun bir süre kullanabilecekleri bir cihazdır.

Arzum Krispo AR2018

Farklı renkleri ve estetik tasarımıyla ilgi odağı olan Arzum AR2018, en iyi ekmek kızartma makineleri listemizde yer verdiğimiz bir diğer cihazdır. Paslanmaz çelik gövdeye sahip ürün dayanıklı yapısıyla konforlu kullanım sunmaktadır. 2 ekmek kızartabilme kapasitesi ve 7 kademeli kızartma ayarına sahiptir.

arzum ar2018 krispo z
Arzum Krispo AR2018

Buz çözme, yeniden ısıtma ve durdurma fonksiyonu gibi özelliklere sahiptir. 750 W güçle çalışan cihaz beklentileri karşılayabilmektedir. Ayrıca çıkarılarak kolayca temizlenebilir kırıntı tepsisi ile kullanıcıların beklentilerinin büyük bir çoğunluğunu karşılayabilmektedir. Sorunsuz yapısı ve kullanışlı kullanımıyla öne çıkan bir cihazdır.

 

En İyi Düdüklü Tencere Tavsiyeleri 2021

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu