Kişisel Bakım

En Çok Tercih Edilen En İyi Bebek Bezi Tavsiyeleri

Bir bebeğin doğduğu andan itibaren en temel ihtiyacı cilt tipine uygun bebek bezidir. Sizler için en iyi, en bilinen bebek bezi markalarını inceledik!

En İyi Bebek Bezi Hangisi? Sizler İçin Seçtiğimiz En İyi 10 Bebek Bezi Tavsiyesi

Anne baba olmak bu dünyada ki en güzel hislerden. Hepimiz, daha miniğimiz anne karnındayken bile onun için en iyisini düşünmeye başlıyoruz. En iyi beşik, en iyi kıyafetler ve en önemlisi de en iyi bebek bezi. Bebek bezi bizden önce bebeğimizin cildini sarıyor. O narin bedeni dünyaya alışırken cildine eşlik ediyor. Bu sebeple bebeğimiz için en dikkatli seçmemiz gereken ürünlerin başında yer alıyor.

Özellikle yeni doğan bebek bezi son derece dikkatli bir şekilde seçilmelidir.

Bir bebek bezinin iyi olması için bazı özelliklere sahip olması gerekiyor. Emici olması, yumuşak bir dokuya sahip olması, hava aldırması, ergonomik bir yapıya sahip olması. Özellikle çok bilinmese de bezin inceliği de bebeğiniz için önemlidir. Tüm bu özellikleri taşıyan bezler arasından bebeğiniz için en iyi bebek bezi seçimini yapabilirsiniz.

İşte 2022 senesinin en iyi bebek bezi markaları!

Prima

prime bebek bezi e1656966927140
Prima bebek bezi

Ülkemizde kullanımı oldukça yaygın olan Prima bebek bezi, ebeveynler tarafından en sık tercih edilen bebek bezi olmasıyla ön plana çıkıyor. Özellikle yeni doğan bebek bezleri seçimi Prima’dan yana oluyor.

Prima’yı ön plana çıkaran en bilindik özelliği sızdırmaması. Yani ne kadar dolarsa dolsun sızdırmıyor. Haliyle pişiğe de sebep vermiyor. Bezin ön bölümünde, dolduğu zaman renk değiştiren bir gösterge çizgisi bulunuyor. Bu sayede en başta pişik olmak üzere bebeğinizin yaşayabileceği cilt sorunlarının önüne geçmiş oluyorsunuz. Pediatristler tarafından en iyi bebek markası olarak nitelendirilen Prima, annelerden de aynı beğeniyi almış durumda.

Prima hakkında olumsuz özelliklere bakacak olursak, şu an da alınabilecek en pahalı bebek bezi olmasıyla biliniyor.

Sleepy

sleepy bebek bezi e1656967020748
sleepy bebek bezi tavsiyesi

Yine çok bilindik bebek bezi markalarından biri olan Sleepy, saf su ile dokunmuş olmasından dolayı özellikle yeni doğan bebek bezi seçimlerinde ön plana çıkıyor.

Ön yüzünde dolunca renk değiştiren gösterge çizgisi sayesinde bebeğinizi rahatsız etmeden bezini doldurup doldurmadığını anlayabiliyorsunuz. Sleepy özellikle bebeğinizin cildinin yağlı kalmasını sağlayan losyonlu yapısıyla pişik yapmayan bir bebek bezi olmasıyla da ön plana çıkıyor.

Sleepy, kaliteli bir bez olmasına ilişkin orta halli bütçeli aileler tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır.

Sleepy’nin olumsuz özelliği sızdırma yapabiliyor olması, kullanıcılar tarafından bu anlamda yapılan yorumlar mevcut

Molfıx

molfix bebek bezi e1656967131934
molfix bebek bezi tavsiyeleri 2022

Türkiye’de her 3 aileden 1’i tarafından tercih edilen Molfix hem fiyatı hem de özellikleri ile kullanıcıların tercihi oluyor.

Göbek bağı oyuntusu ve esnek yan bantları sayesinde göbek ve bel çevresinin pişik olmasını önlüyor. Yan bantlarının elastik oluşu sayesinde bebeğiniz rahatça hareket edebiliyor. Çift sızdırma bariyeri koyularak sızdırmayı minimuma indiren oldukça kaliteli bir ürün.

Molfix’inde elbette olumsuz özellikleri bulunuyor bezin ön kısmında bulunan ve dolduğunu gösteren çizginin hep sarıda kalması sanki tuvalet yapılmamış gibi gösterebiliyor.

Baby Turco

baby turco bebek bezi e1656967447793
Baby Turco bebek bezi tavsiyesi 2022

Yüksek emiciliği sayesinde bebeğinizin altının hep kuru kalmasını sağlayan ürün doğal pamuk liflerinden üretiliyor. İçeriğinde ki zeytinyağı bebeğinizin cildinin nemli kalmasını sağlıyor. En önemli özelliği ise hiç bir katkı maddesi olmadan tamamen temiz bir içeriğe sahip olarak üretilir.

Baby Turco’nun olumsuz özelliği ise; yan bantlarının esnek olmasına rağmen sıkma durumu ve diğer bezler gibi hemen sızdırma yapmasa bile biraz fazla dolduğunda sızdırma yapıyor oluşudur.

Evy Baby

evy baby bebek bezi e1656967597479
Evy Baby bebek bezi tavsiyesi 2022

İçerisinde yer alan tanecikler sayesinde ekstra emicilik sağlayarak bebeğinizin cildinin kuru beze temas etmesini sağlar. Yan bariyerlerinin esnekliği ve yumuşaklığı ile bebeğinize konforlu bir hareket alanı sağlar. Tam bir fiyat performans ürünüdür. Türkiye’de birçok ailenin tercihidir.

Olumsuz özelliği; Bez takılma sırasında yan bantların kopması sorunudur.

Goon

goon bebek bezi e1656967697150
Goon bebek bezi tavsiyesi 2022

7 numaraya kadar bez numarası bulunur. Sızdırma yapmaması için en kaliteli pamuklar kullanılarak üretilmiştir. Güçlendirilen emici kanalları ile 12 saate kadar sızdırmama garantisi veriyor. Nefes alan dokusu ile bebeğinizin cildi yumuşacık kalıyor ve bezi dolsa dahi nefes alması sebebiyle pişik olmuyor. Islaklık göstergesi ile bebeğinizin altını açmadan doluluğunu kontrol edebilmenizi sağlıyor.

Goon’un olumsuz özelliği ise; bebeklerin bel kısmında isilik denen alerjik bir duruma sebebiyet verdiği gözlemlenmesidir.

Can Bebe

can bebe bebek bezi e1656967857598
Can Bebe bebek bezi tavsiyesi 2022

Geliştirdiği extra ön ve arka bariyerler ile gece ve gündüz sızdırmaya karşı kalkan görevi görür. Yeni kilit sistemiyle cırt cırtları daha güvenli hale gelmiş durumdadır. Emici mikro taneleri ile sızdırma karşıtıdır. Fiyatlarının ekonomikliği açısından birçok aile can bebeyi tercih ediyor. Ayrıca kullanmakta tereddüt ediyorsanız Can Bebe’nin sitesinden deneme paketi isteyebilir ve ona göre karar verebilirsiniz.

Can bebenin olumsuz özelliği; Yan bantlarının esnek olmamasıdır, bu durumda bebeğiniz gece hareket etmekte konforlu olmayabilir ve bu durum sızdırmaya müsait ortam çıkarır.

Baby Me

baby me bebek bezi e1656968041527
Baby Me bebek bezi önerisi 2022

Kremli dokusu sayesinde bebeğinizin cildini nemli tutuyor. Kaliteli pamuk kullanımı sayesinde cilt dostu bir ürün olmayı başarıyor. Sıvı bariyeri ile sızıntıyı ortadan kaldırıyor. Hava dolaşımı sayesinde cildin nefes almasını sağlıyor ve pişik olmasının önüne geçiyor.

Olumsuz özelliği ise; Emici özelliğinin iyi olmamasıdır.

Minies

minies bebek bezi e1656968180857
Minies bebek bezi tavsiyesi 2022

Dermatologlar tarafından test edilip minikleriniz için iyi olduğu kanıtlanmış bir ürün. Kuru kalan iç yüzeyi ile bezi dolduğunda dahi rahatsızlık vermiyor. Yan bariyerlerinin katmanı sayesinde sızdırma özelliği bulunmuyor. Nefes alan dokusu ile pişik olmayı önlüyor.

Olumsuz özelliği ise: Islaklık göstergesinin olmamasıdır. Her seferinde bebeğinizin altını açıp kontrol etmeniz gerekmektedir.

Önlem

onlem bebek bezi e1656968288775
Önlem bebek bezi önerileri 2022

Tamamen doğal bir içeriğe sahiptir. İçerisinde parfüm, klor gibi zararlı maddeler yoktur. Türkiye’de ki markalar içerisinde Oeko-Tex sertifikalı ilk ve tek bebek bezidir. Bu belge organik oluşunun kanıtıdır. Sızdırmaz bariyerleri ve yumuşak yan bantları ile bebeğinizin konforuna konfor katar.

Olumsuz özelliklerine bakacak olursak, çoğu ebeveyn tarafından pişik yaptığı kayıtlara geçmiştir.

 

https://tavsiye360.com/blog/en-kaliteli-maske-tavsiyeleri/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu