Genel

En İyi Antivirüs Programı [2024]

En İyi Antivirüs Programı yazımıza hoş geldiniz. Bilgisayarınız için oluşabilecek her türlü tehdide karşı iyi bir antivirüs yazılımı seçmek konusunda göz ününde bulundurmanız gereken tüm kriterleri bilmek size zor gelebilir. Bu içeriğimizde bilgisayarınız için temel bir güvenlik çözümü sağlayacak veya tüm ailenizi bilgisayar korsanlarına ve dolandırıcılara karşı da son derece gelişmiş yeni nesil teknolojilerle donatılı bir antivirüs programı seçmek konusunda sizlere bu yazımızda rehberlik edeceğiz.

Sizler için titizlikle hazırladığımız bu yazımızda yapmış olduğumuz detaylı araştırmalar ve raporlamalar ile sizin için en iyi antivirüs yazılımının hangisi olduğuna karar verebileceksiniz.

İşte En İyi Antivirüs Programları:

Bilgisayarınızı koruma altına alabilmeniz için sizlere sunduğumuz birbirinden kaliteli ve kullanışlı antivirüs programlarını listeledik. İşte sizler için derlediğimiz en iyi antivirüs programları;

  • Bitdefender
  • Kaspersky
  • McAfee
  • Norton 360
  • Avg
  • Avast

Şimdien iyi antivirüs programlarını sırasıyla inceleyelim ve ne tür özellikler barındırdığını detaylandırarak yazımıza devam edelim.

Bitdefender Antivirüs Programı

bitdefender antivirus programi
bitdefender antivirüs programı

Bitdefender antivirüs programı gelişmiş arayüzü ve üst düzey güvenlik duvarı sayesinde bilgisayar kullanıcıları arasında popüler olan programlardan bir tanesidir. Zararlı yazılımlara karşı koruma sağlarken siber saldırılara karşın da maksimum koruma sağlıyor.

Bitdefender programı bulut veri tabanını kullanıyor. Böylelikle programla yapılan virüs taramalarına ait veriler bulut sürücülerde depolanıyor. Böylelikle programın bilgisayarınızı yorması engelleniyor. Aynı zamanda da tarama verileri bulut veri tabanında depolanarak bilgisayarınızın belleğinde yük oluşturması engelleniyor.

Bilgisayarınızda virüs taramasını hızlı bir şekilde gerçekleştirmek istediğiniz zaman Bitdefender antivirüs programı sayesinde taramayı çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca program internet sahtekarlığı, parola koruması ve dolandırıcılık koruması gibi özellikleri sayesinde internet alışverişi veya diğer işlemlerde dolandırıcılık ve sahtekarlıkla karşılaşmanızın önüne geçiyor. Programı Windows 10 ve Windows 7 gibi farklı işletim sistemlerine kurulumunu yaparak kullanmanız mümkün oluyor. Bu özelliklerinden dolayı en iyi antivirüs programları listemizde yerini ilk sırada almayı başarıyor.

Kaspersky Antivirüs Programı

kaspersky antivirus programiKaspersky antivirüs programı bilgisayarlar için geliştirilmiş olan en eski programlar arasında yer alıyor. Geçmişi eski olmasına rağmen geliştirilen özellikleri sayesinde günümüzde de en çok tercih edilen antivirüs programları arasında bulunuyor. Bunu 2021 yılında da tercih edilerek kullanıcılara kanıtlamış oluyor. Kaspersky virüs programı bireyler ve şirketler tarafından bilgisayarların zararlı yazılımlara karşın korunma konusunda oldukça başarılı olması nedeniyle çok talep görüyor.

Bilgisayarda bulunan veriler için üstün koruma sağlayan program aynı zamanda konum gizliliği sağlıyor. Konumunuzun üçüncü şahıslar tarafından öğrenilmesini engellemek isterseniz Kaspersky antivirüs programını edinerek konumuzun gizliliğini sağlayabilirsiniz.

Kaspersky tüm cihazlara ve işletim sistemlerine uyumlu olarak kullanılabiliyor. Böylelikle virüs korumasına ihtiyaç duyduğunuz her cihazınız için Kaspersky programını edinerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Program internet kullanımı esnasında zararlı gördüğü bağlantıların engellenmesini sağlıyor. Böylelikle karşılaşılabilecek tehditlerin önceden algılamanızı ve bilgisayarınızı koruyabilmenizi sağlıyor. Kaspersky programını kullanmak isterseniz ücretli veya ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Ancak programın tüm özelliklerinden yararlanabilmeniz için ücretli versiyonunu edinmeniz gerekiyor.

McAfee Antivirüs Programı

mcafee antivirus programi
McAfee antivirüs programı

Bilgisayarlarınızı korumak için satın alabileceğiniz en iyi antivirüs programları listemizde McAfee antivirüs programı da bulunuyor. Program tüm zararlı virüslerin %100 oranında algılanmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra antivirüs programını satın alırsanız vpn, zararlı yazılım koruması, parola yöneticisi ve şifrelenmiş depolama gibi özellikleri kullanabiliyorsunuz. Bu sayede ekstra bir yazılım kullanmanıza ve ücret ödemenize gerek olamıyor. Bunun yanı sıra program Türkçe dil seçeneğine sahip olduğu için dil sorunu yaşamadan kullanabiliyorsunuz.

McAfee bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler için tam koruma sağlıyor. Sahip olduğu ev ağım özelliği sayesinde ağa yapılacak zararlı giriş ve saldırıların engellenmesini sağlıyor. Eğer sizler de bilgisayarlarınız veya akıllı telefonlarınız için antivirüs programlarının en iyisini arıyorsanız 2021 yılının en iyileri arasında yer alan McAfee programını edinerek güvenliğinizi maksimum düzeyde sağlayabilirsiniz.

Norton 360 Antivirüs Programı

norton antivirus programi
Norton 360 antivirüs programı

Norton 360 antivirüs programı tüm işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Böylelikle tüm cihazların virüslerden korunmasını sağlıyor. Kapsamlı virüs taraması yapması sayesinde farklı türlerdeki virüslerin tespit edilmesini, engellenmesini ve temizlenmesini sağlıyor. Programın maksimum özelliklerde geliştirilmiş olması en gizli virüslerin bile sezgisel olarak tespit edilerek engellenmesini sağlıyor.

Kullanıcıları için farklı paketler sunan Norton 360 paket özelliklerine göre seçim yapmanızı imkan tanıyor. Ancak hangi paketi seçerseniz seçin fidye yazılım koruması, zararlı program koruması, antivirüs koruması ve casus yazılımların önlenmesi gibi özellikleri edinebiliyorsunuz. Bunların yanı sıra program kullanımı kolay bir arayüze sahip. Böylelikle virüs programını kullanmayı öğrenmeniz için zaman ayırmanız ve tarama işlemlerini kullanmayı öğrendikten sonraya ertelemenize gerek de kalmıyor. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan bu program efektif özellikleri sayesinde deneyimli kullanıcılar tarafından özelleştirilebiliyor.

Norton 360 antivirüs programı bilgisayar ve tarama verilerinin bulut veri tabanında yedeklenmesini sağlıyor. Böylelikle verilerin korunmasını ve yapılan taramaların bilgisayarda yük oluşturmamasını sağlıyor. Ayrıca program okul saati ve ebeveyn denetimi özelliklerini üzerinde barındırıyor. Böylece çocuğunuzun kullandığı bilgisayarın zararlı site ve yazılımlara karşı korunmasını sağlamanıza yardımcı oluyor.

AVG Antivirüs Programı

avg antivirus programi
AVG antivirüs yazılımı

AVG antivirüs programı 20 yıldır cihazların virüslerden korunmasını ve temizlenmesini sağlamak için kullanılıyor. Hem bilgisayarlar hem de akıllı cihazlar için kullanılabilen AVG ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki türde kullanılabiliyor. Ücretli versiyonda program maksimum kullanıma ulaşırken tek bir cihaz yerine 10 cihazda koruma sağlayabiliyor. Bunun için programın satın alınması ve koruma sağlayacak cihazların belirlenmesi gerekiyor.

AVG programı virüsleri bilgisayara zarar vermeden önce tespit ederek durduruyor. Ayrıca güvenli olmadığı düşünülen bağlantıların açılmasını da engelleyerek yanlış bağlantılara tıklama yoluyla yaşanan siber saldırılara ve dolandırıcılıklara karşın önlem alınmasını sağlıyor. Virüs taramasının hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayan program ödül virüs temizleme özelliğini de üzerinde bulunduruyor. Ayrıca veri hırsızlığının da önemli ölçüde önüne geçiyor.

Yüksek güvenlik koruması sağlayan program kişiler ve firmalar tarafından cihazlarının siber saldırılardan koruma sağlaması için çokça tercih ediliyor. Bilgisayarınızı virüslerden korumak istiyorsanız AVG antivirüs programını satın alarak üst düzey bir koruma sağlayabilirsiniz. Ayrıca isterseniz programın ücretsiz sürümünü indirerek virüs korumasının nasıl olduğunu deneyimleyebilirsiniz.

Avast Antivirüs Programı

avast antivirus programi
Avast antivirüs yazılımı

Bilgisayarlarda ve diğer cihazlarda kullanılabilecek antivirüs programlarının en iyilerini hazırladığımız listemizde son isim ise Avast antivirüs programı oluyor. 1988 yılından beri bilgisayarlarda koruma sağlayan program kötü amaçlı yazılımlar için geniş kapsamlı koruma sağlıyor. Ayrıca kullanıcıların indirim, hediye ve sahte mesajlar aracılığıyla uğrayabilecekleri phishing saldırılarından korunmalarına da yardımcı oluyor. Bilgisayarların yanı sıra modemlerde de üstün bir koruma sağlayarak internet ortamından gelebilecek her türlü saldırının önüne geçiyor.

Algıladığı virüs yelpazesinin her geçen gün geliştiren program yeni virüslere karşın tanıma ve koruma sağlayarak beklenmedik zararların önüne geçiyor. Her yıl yenilenen sürümleri sayesinde farklı özelliklere sahip olan cihazlarda da kötü amaçlı yazılımlara karşı mücadelede üstün başarı sağlıyor. Antivirüs programları arasında en iyilerden olan Avast, ücretli ve ücretsiz sürümleri ile kullanımınıza sunuluyor. Avast programını satın almak istiyorsanız sitemizi inceleyerek paket seçimi yapıp bilgisayarınızı virüslerden korumaya başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız: 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu