Film & Dizi

Dublajda Neymiş Diyenler için: En İyi Altyazı İndirme Siteleri

İzlemek istediğiniz bir film için altyazı arıyorsunuz ama nereden indireceğinizi bilemiyorsanız bu rehberimiz tam size göre! İçeriğimizde en güvenilir ve en iyi altyazı indirme sitelerini sizler için derledik.

En iyi altyazı indirme siteleri içeriğimize hoş geldiniz. Diziler, filmler, belgeseller, eğitimler, vesaire vesaire. İçinde bulunduğumuz 2022 yılı itibari ile bu kaynaklara erişilebilecek birçok platform bulunuyor. Ancak tabii ki bu işin en zevkli kısmı içeriği kendi dilinde izleyebilmek. Başrole aksamıyla söylenilen “Come on Jack” ile bizimkilerin söylediği “Hadi ama Jack” birbirini asla tutmayacak. Ya da ağlamaklı bir sahnedeki duyguyu hiçbir dublaj aktaramayacak. Bu noktada karşımıza altyazılar çıkıyor.

Altyazı, bir video içeriği duygu bütünlüğünü bozmadan, aynı zamanda anlayarak izleyebilmenin en güzel yoludur. Tabii doğru bir çeviri ile güvenilir bir siteden indirilirse. Size bu içeriğimizde en kıyıda köşede kalmış yapımlar için bile altyazı bulabileceğiniz, güvenilir ve kaliteli altyazı sitelerinin tanıtımını yapacak, altyazı konusunda kullanıcılar tarafından sıkça sorulan sorulara da cevap arayacağız.

En iyi altyazı indirme siteleri

En iyi altyazı indirme siteleri listesi hazırlanırken sitelerin kütüphanesinin genişliği; yani ne kadar çok içerik barındırdığı, sitenin reklam düzeyi, güvenilirliği, kolay kullanılabilir olması ve çevirilerin doğruluk oranları göz önünde bulundurulmuştur.

OpenSubtitles

OpenSubtitles altyazı indirme sitesi
OpenSubtitles altyazı indirme sitesi

En iyi altyazı indirme sitelerinin ilk sırasını hiç kuşkusuz OpenSubtitles hakediyor. Tam 6 milyondan fazla içeriğe sahip bu site 2006 yılından bu yana kullanıcılarına oldukça kaliteli bir hizmet sunuyor. Onlarca farklı dildeki içeriğe kolay bir şekilde erişmenize sağlayan OpenSubtitles, içeriklerin yayın tarihi, orijinal dili, türü gibi seçeneklerle gelişmiş bir arama yapmanıza da olanak sağlıyor. Herhangi bir üyeliğe ihtiyaç duymadan altyazı indirebileceğiniz bu platform, indirmek istediğiniz video içeriğe ait fragman, oyuncular, yönetmen ve IMDB puanı gibi bilgileri de veritabanında saklıyor.

Kullanıcılar tarafından sıklıkla sorulan bir soru OpenSubtitles altyazı nasıl indirilir sorusu. OpenSubtitles’e giriş yaptığınızda arama çubuğu yardımıyla istediğiniz içeriğin çeşitli dillerdeki altyazılarına erişebilirsiniz. 6 milyondan fazla altyazı arasında sizin istediğinizi bulamıyorsanız “İstek” menüsünden bu alt yazının siteye yüklenmesini talep edebilirsiniz. Ayrıca sitede kullanıcıların video içerikler hakkında tartışabileceği ve altyazı talebinde bulunabileceği forum kısmı da yer almaktadır.

OpenSubtitles internet sitesine erişmek için linke tıklayabilirsiniz.

Subscene

Subscene altyazı indirme sitesi
Subscene altyazı indirme sitesi

Altyazı indirme siteleri listesinde ikinci sıranın sahibi Subscene. Özellikle Türkçe altyazılarda rakipsiz olan site oldukça etkileşimli ve basit bir arayüze sahip. 2005 yılından bu yana kullanıcılara kesintisiz olarak hizmet sunuyor. Türkiye’nin en yüksek hite yani ziyaretçi sayısına sahip bu site oldukça başarılı çevirilere sahip altyazıları indirmenize olanak sağlıyor.

Subscene anasayfasına giriş yaptığınızda oldukça sade bir anasayfa karşınıza çıkıyor. Bulunduğunuz konuma veya seçtiğiniz dile göre en çok indirilen altyazılar, en son yüklenen altyazılar gibi kolay erişim menüleri sizi karşılıyor. Arama çubuğunu kullanarak altyazısını indirmek istediğiniz video içeriğin çevirisine kolaylıkla erişebilirsiniz. Neredeyse hiç reklam barındırmayan bu sitede toplulukla tartışabileceğiniz forum bölümü de mevcut.

Subscene internet sitesine erişmek için linke tıklayabilirsiniz.

Türkçe Altyazı

Türkçe Altyazı indirme sitesi
Türkçe Altyazı indirme sitesi

En iyi altyazı indirme siteleri listesinde üçüncü sırayı bir yerli yapım olan Türkçe Altyazı alıyor. Altyazıyı farklı bir dili öğrenmek için kullanmıyor ve filmi Türkçe anlamaya çalışıyorsanız bu harika site tam size göre. Basit bir arayüzle tasarlanan sitede aradığınız bir filmi bulabilmek oldukça kolay.

Türkçe Altyazı internet sitesine ilk girişte “Vizyonda Bu Hafta” bölümü karşınıza çıkıyor. Bu kısımdaki içeriklerden vizyona giren filmlerin tanıtımını, yönetmen ve oyuncu bilgilerini, fragmanlarını inceleyebilirsiniz. Bu bölümün hemen altında ise “Türkçe Altyazısı Yeni Çıkanlar” bölümü yer alıyor. Bu bölümde de en son yüklenen altyazıları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bu bölümde Filmler, Diziler, Animeler, 2022, 2021, 2020 gibi sekmeler yardımıyla istediğiniz kategori ve yıldaki yapımlara ait altyazıları görüntüleyebilirsiniz. Direkt olarak bir video içeriğin altyazısına erişmek için ise sitenin en üst kısmında yer alan arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

Vizyonda bu hafta bölümüne benzer şekilde sitede film incelemeleri ve eleştiri bölümleri de yer alıyor. Bu da Türkçe Altyazı sitesini sadece bir altyazı indirme platformu olmaktan çıkarıp video içeriklerle ilgili her türlü içeriğe erişebileceğiniz bir site haline getiriyor. Sitede kullanıcıların birbiri ile etkileşimde bulunabileceği forum kısmı da yer alıyor.

Türkçe Altyazı internet sitesine erişmek için linke tıklayabilirsiniz.

TVSubtitles

TVSubtitles altyazı indirme sitesi
TVSubtitles altyazı indirme sitesi

Kullanıcıların altyazı indir sorgusuna başarı ile karşılık veren bir diğer altyazı indirme sitesi de TVSubtitles. Yoğun olarak TV programları ve diziler için altyazı sağlayan bu site toplamda 300 binden fazla altyazı içeriğine sahip. Sitenin yapımcıları altyazı içeriklerini TVSubtitles ve MovieSubtitles şeklinde 2 farklı sitede kategorize etse de MovieSubtitles sitesi şu anda erişime açık değil. Dolayısıyla o sitede yer alan altyazılar da TVSubtitles üzerine yüklenmeye başlamış ve tek bir sitede toplanmaya başlamış.

TVSubtitles anasayfasına girdiğinizde oldukça sade ve basit bir tasarım sizi karşılıyor. Site anasayfasında altyazıların kategorize edildiği 3 farklı alan var. Bu alanların tamamı dizi ve televizyon şovlarını içeriyor. İlk bölümde en son eklenen altyazılar, ikinci bölümde en çok indirilen altyazılar ve üçüncü bölümde de en çok izlenen TV şovları yer alıyor. Bu kısımlardaki altyazılar dizi ve yapımların tüm sezonlarına ait altyazıları içeriyor. Anasayfa dizi ve televizyon şovlarından oluşuyor olsa da üst menüde yer alan “Movies” butonu ile filmlere ait altyazılara da erişebilirsiniz. Direkt arama yapmak için ise yine menünün altında yer alan arama çubuğunu kullanabilirsiniz. TVSubtitles, Türkçe de dahil olmak üzere 8 farklı dilde altyazı desteği sunuyor.

TVSubtitles internet sitesine erişmek için linke tıklayabilirsiniz.

Caption

Caption altyazı indirme programı
Caption altyazı indirme programı

En iyi altyazı indirme siteleri listesinde beşinci ve son sırada yer verdiğimiz Caption aslında bir siteden ziyade altyazı indirme programı. Windows ve Mac işletim sistemiyle uyumlu bir yazılım olan Caption, aradığınız video içeriğe ait altyazıyı bulmak için birden fazla sitenin veritabanında arama yapar ve hızlı bir şekilde detaylı arama yapmanızı sağlar. Caption’un kullandığı kaynaklar arasında listemizin ilk 2 sırasında bulunan OpenSubtitles ve Subscene de yer alıyor.

Caption internet sitesine giriş yaptığınızda küçük bir tanıtım sayfası ve indirme linklerinin yer aldığı anasayfa sizi karşılıyor. Buradan hangi işletim sistemine sahip olduğunuzu seçtikten sonra indirme işlemini başlatabilirsiniz. Uygulamayı indirip yüklemeyi tamamladığınızda arama ekranını kullanarak istediğiniz video içeriğe ait altyazı arama sorgusunu başlatabilirsiniz. Program çıkan sonuçlar arasından seçtiğiniz dili otomatik olarak indirmeye başlayacaktır. İndirme tamamlandığında da altyazı dosyasını video oynatıcının üstüne sürükleyip bıraktığınızda video kaçıncı dakikada olursa olsun otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

Caption internet sitesine gitmek ve programı indirmek için linke tıklayabilirsiniz.

Siz de altyazı indirme konusunda tercih ettiğiniz internet sitelerini ve programları yorum kısmından yazarak en iyi altyazı indirme siteleri içeriğimize katkıda bulunabilirsiniz. Gündelik yaşantıda karşınıza çıkacak her konuda liste içerikler ve ürün incelemeleri için Tavsiye360’ı takip etmeye devam edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu