Genel

En İyi Akıllı Bileklik Tavsiyeleri 2021

Akıllı bileklikler günümüzde pek çok insanın kullandığı, özellikle yurt dışında hemen hemen herkesin kolunda bulunan, kişilerin hayatlarını oradan kontrol ettiği saatlere verilen isimdir. Bu saatler bileklik veya saat olarak adlandırılabilmektedir.

Genel olarak pek çok telefon markası veya pek çok teknoloji mağazasında bu tip saatlere rastlamak mümkündür. Bu saatleri kullanmak kişilere hem günlük hayatta rahatlık sağlarken hem de büyük bir konfor oluşturmaktadır. İnsanlar yanlarında telefon taşımak yerine bu bilekliklerden alıp bileklerine takarak gün içinde yapacakları şeyleri bileklik üzerinden kontrol edebiliyorlar. Yani bu saatler bir nevi telefon işlevi görüyor.

Verilen paraya ve bilekliğin kalitesine göre bileklik üzerinden telefon konuşmaları, mesajlaşma, uygulama kontrolleri, bildirim alma, arama yapma ve daha pek çok şey yapılabiliyor. Özellikle bu saatler sağlık konusunda çok fazla geliştirildiği için pek çok sporcu bu zaten en az bir tane evinde bulunduruyor. Bu saatleri kullanan sporcular yanlarında asla telefon taşınıyorlar.

Çünkü o bilekliklerde telefonu bilekliğe aktarma özelliği bulunuyor. Yani bilekliği alan bir kişi uygulamaları veya tüm özellikleri bilekliğe aktarmak istediğinde bunu rahatlıkla yapabiliyor. Elbette bunların her bileklik için geçerli olması mümkün değil.

Çünkü bu bileklikler fiyatlandırmalarına göre özellik bakımından daha az veya daha çok olarak geliştiriliyor. Kişiler de haklı olarak en iyi akıllı bileklik hangisi sorusuna yanıt arıyorlar. Şu an günümüzde kullanılan en iyi akıllı bileklik türlerinden bu şekilde söz edilebilir:

 • Apple Watch Series 5
 • Huawei Mi Band Pro
 • SamsungGalaxy Fit2
 • HonorBand 5
 • Xiaomi Mi Band 5

Saat almak isteyen veya akıllı bileklik sahibi olmak isteyen kişiler dünya çapında bilinen markaların en son çıkan akıllı saatleri kullanabilirler. Elbette bu belirtilen saatler bu markaların en gelişmiş saatleri olduğundan dolayı fiyatları biraz daha pahalı oluyor.

Bu sebeple kişilerin bütçesine göre bir bileklik almaları onların açısından daha iyi olur. Yani bir markanın en pahalı saatinin ya da en pahalı bilekliğinin alınmasına gerek yok. Zaten şu anda hemen hemen hepsinde aynı işlevler bulunuyor. Ek olarak görsel ve bazı özellikler eklendiği için bu saatlerin fiyatlarında yüksek oranlarda oynama görülüyor.

Bir Akıllı Bileklik Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Akıllı bileklik alırken kişilerin dikkat etmesi gereken özellikler arasında pek çok şey bulunuyor. Öncelikle akıllı saat alınacak yerin bilinen ve kaliteli bir yer olması çok önemli bir durumdur. Yani kişiler sosyal medya üzerinden belli belirsiz markaların sattığı akıllı saatleri orijinal diye alırsa çok büyük yanılgılara kapılabilir.

Çoğu sosyal medya veya Instagram firmasının sattığı ve orijinal olduğunu iddia ettiği ürünler kesinlikle orijinal çıkmayabiliyor. Bu tip şeyleri de sırf biraz daha az para ödemek için internet sitelerinden sipariş veren kişiler genel olarak yaşıyorlar. Ürün ellerine ulaştığında pişman oluyorlar.

Bu sebepten dolayı ürünün alındığı yer çok önemli bir hal alıyor. Ürünün markası neyse oranın bayisinden satın alınması her zaman için daha iyi bir seçenektir. Bileklikte herhangi bir problem olduğunda hemen oraya götürebilir ve bu sayede işlemlerinizi halledebilirsiniz. Diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise alınan saatin paketinin tamamen kaplanmış olmasıdır.

Yani eğer ürünün dışında herhangi bir hasar varsa o ürünün değiştirilmesi talep edilmelidir. Çünkü böyle ürünlerde genel olarak hasarlı veya problemli sorunlar çıkabilmektedir. Diğer bir dikkat edilmesi gereken nokta ise saat ve akıllı cihazlar alındığı zaman ürünün orada açılıp kontrol edilmesidir.

Yani kişiler ürünü kendileri açmak istemese bile orada çalışan kişilerden ürünün açılıp doğru çalışıp çalışmadığına bakmasını rica ettiklerinde oradakiler yardımcı olacaktır. Çünkü ürünler ne kadar iyi paketlenmiş olursa olsun veya her ne kadar bayisinden alınmış olursa olsun bazı durumlarda kötü olaylar yaşanabilir. Yani alınan ürün çalışmayabilir. Bu sebeple ürünün çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesi kişi oradan çıktığında ona bir problem yaratmaması açısından önemlidir. Böyle şeylere dikkat edilerek akıllı saat sahibi olunabilir.

İşte En İyi 8 Akıllı Bileklik Önerisi:

Üretilen her akıllı bilekliğin özelliği farklı farklı olduğundan dolayı kişiler kendine en uygun akıllı bilekliği seçip ona göre bir tercih yapmalıdır. Yani hiçbir şekilde işine yaramayacak özellikleri bulunan bir akıllı saatin alınması mantığa aykırı bir davranıştır. Bu sebeple tamamıyla şu akıllı saat çok iyidir veya şu akıllı bileklik mükemmeldir diye bir şey yoktur. Kişinin işine hangisi yarayacaksa ona göre bir seçim yapması gerekir. Fakat insanların tercih ettiği ve memnun kaldığı uygun fiyatlı akıllı saatler vardır. Bu akıllı saatlerden şu şekilde bahsedilebilir:

 • SamsungGalaxy Watch3 Bluethoot
 • FitbitİnspireHr Akıllı Bileklik
 • AmazfitBip
 • GarminVivosportGps Akıllı Bileklik
 • Everest Ever Fit W45 Bileklik
 • Preo Watch X Pro
 • Mi Smart Band 4
 • Galaxy Fit E

Genellikle ülkemizde ve dünya çapında hem uygun fiyatlı olmasından dolayı hem de kişilerin istediği özelliklerin çoğunu karşılamasından dolayı bu saatler sık sık kullanılmakta ve insanların karşısına çıkmaktadır. Pek çok güzel özellik barındırdığı için bu saatler insanlar tarafından sıklıkla tercih edilmeye devam ediyor.

Akıllı Bilekliklerin Özellikleri Nelerdir?

Akıllı bilekliklerin aslına bakıldığında pek çok özelliği vardır. Öncelikle bu bileklikler insanlara yol göstermeye yararlar. Yani içerisinde saat, pusula, takvim, ajanda ve notlar gibi tarih ayarı bulunur.

Bu sayede bu saatlerden bir tanesine sahip olan kişiler yanlarında telefon taşımak yerine bilekliklerini kullanarak gün içerisinde merak ettikleri her şeye bileklik üzerinden bakabilirler. Ayrıca internete vesaire de bağlanabildiğinden dolayı google gibi alanlarda da bu saatler sıklıkla kullanılır.

Çok gelişmiş saatlerde veya bilekliklerde uygulama yükleme gibi özellikler de olduğundan dolayı genel olarak bazı kişiler yüksek modellerden ürünlere yöneliyor. Akıllı bilekliklerin diğer özellikleri ise spor esnasında kişilerin bilgilerini kaybetmesidir. Sağlık bilgilerini kaydettikten sonra gün içinde kişiler istedikleri zaman o bilgilere erişebilir.

Bileklikler bileğe takıldığından dolayı nabza, atılan adıma, alınan ve verilen nefese kadar kişilerin yerine sayabilir ve bunun notunu tutabilirler. Bu da sporcular için büyük bir artıdır. Genel olarak akıllı saatlerin hemen hemen hepsinin içinde bulunan özellikler bunlardan ibarettir.

Akıllı Bileklikler Su Geçirir Mi?

Akıllı bilekliklerin bazıları su geçirebilir bazıları ise geçirmeyebilir. Bu tamamen alınan markaya bağlıdır. Eğer kişiler satın aldığı akıllı saatin su geçirip geçemediğini merak ediyorsa bilekliği aldığı firmayı arayarak konuda orada bulunan yetkili kişilere danışabilir ve istediği cevabı alabilir. Onların eğer öyle bir imkanı yoksa internet üzerinden de bu tip şeylerin bulunması ve öğrenilmesi son derece basittir.

Akıllı Bileklikler Arızalandığında Ne Yapılmalıdır?

Akıllı bileklikler arızalandığında eğer hala garantisi varsa alınan yere geri götürülüp ücretsiz bir şekilde yeniden yaptırılabilir. Fakat eğer alınan ürünün garantisi geçmişse ve kullanıldıktan daha sonra bozulmuşsa telefoncularda bu tip işlemler rahatlıkla yapılır. Yani kişilerin bu tip şeyleri dert etmesine veya kendine sorun edinmesine gerek yoktur. Gayet uygun fiyatlar karşılığında tekrar eski haline dönecektir.

Akıllı Bilekliklerin Replikaları Sağlığa Zarar Verir Mi?

Akıllı bilekliklerin replikaları piyasada oldukça hızlı yayılıyor. Hepsi olmasa da bazıları yüksek oranda kanserojen madde içerebildiğinden dolayı uzmanlar tarafından bu tip saatlerin veya bu tip kanserojen madde içeren şeylerin kullanılması tavsiye edilmiyor. Bu sebeple özellikle de teknolojik eşyaların alımında herhangi bir replika ürün kullanılmaması önemli bir hal alıyor.

Akıllı Bileklikler Ne İşe Yarar?

Akıllı bileklikler genel olarak insanların hayatını kolaylaştıran, onlar için rapor tutan, kişileri telefon taşıma zahmetinden kurtaran ve içerisinde yüzlerce farklı özellikler barındıran bilekliklerdir. Bu bileklikler kişilerin istekleri doğrultusunda rahatlıkla kullanılabilir.

Akıllı Bileklikler Nasıl Telefona Bağlanır?

Akıllı bilekliklerin telefona bağlanması çok zor gibi bir şey olarak görünse de aslında böyle bir şey yoktur. Akıllı bileklikler açıldığı zaman hangi markaya aitse o markanın büyük ihtimalle uyarısını verir. O ekranda beliren tuşa tıkladıktan sonra telefonda da aynı şekilde bir tuş belirir ve eşleşme sağlanır. Zaten saatin içerisinde kullanım kılavuzu olduğu için oradan bakılarak da rahatlıkla işlem gerçekleştirilebilir.

Akıllı Bilekliklerin Kordonları Değiştirilebilir Mi?

Bazı akıllı bilekliklerde kordon değişikliği yapılabilir. Bu saatlerin kordonlarına internet üzerinden ulaşmak veya saatin satıldığı yerlerden orijinalini almak mümkündür. Yani zaten saat bu kordonlar sayesinde renklendirildiği için kordonlar değiştirildiğinde de her zaman için farklı farklı kullanılabilir. Bu da saatin kullanım amaçlarından bir tanesidir.

Spor Esnasında Akıllı Bileklik Kullanımı Neye Yarar?

Spor esnasında akıllı bileklik kullanımı sporcuların kalp atışlarını, nabzını, attığı adımı, gün için neler yaptığını ve daha pek çok şeyi takip ettiği için sporcular bu tip şeyleri takip etmekle uğraşmazlar. Yani saat o kişiler için gün içinde ne yaptığını tek tek rapor eder. Gün sonunda kişi eğer ki bakmak isterse bu raporlara bakıp gün içinde ne yaptığını öğrenebilir.

Akıllı Bileklik Ekran Değişimi Nerede Yaptırılır?

Akıllı bilekliklerin ekranları da elbette telefonlardaki gibi kırılabilmektedir. Bu tip kırılmalarda bileklik nereden alındıysa o şekilde servise gönderilebilir veya herhangi bir telefoncuda rahatlıkla yaptırılabilir. Bu sayede sorun ortadan kalkmış olur ve çok büyük miktarda paralar verip yenisini almaya gerek kalmaz.

Akıllı Bileklikler Nereden Satın Alınabilir?

Akıllı bileklikler hem internet üzerinden hem de çeşitli teknoloji mağazalarının bayilerinden satın alınabilir. Genellikle akıllı bileklik en iyi şekilde bayisinden alınır. Kişi hangisini uygun görüyorsa ve hangisine daha çok güveniyorsa oradan alışveriş yapabilir ve yaptığı alışveriş sonucunda da saatini kullanmaya başlayabilir.

Akıllı Bilekliklerin Orijinalliği Nasıl Anlaşılır?

Akıllı bilekliklerin orijinal olduğu özellikle kutusundan anlaşılabilir. Orijinal kutuların dokusu diğerlerine göre daha farklı olduğundan dolayı orijinal olup olmadığı rahat bir şekilde anlaşılacaktır. Onun haricinde alınan yerin güvenilir olup olmaması durumuna göre de akıllı bilekliklerin orijinal olup olmaması şekillenebilir. Akıllı bilekliğin orijinal olup olmadığı bunlara bakılarak rahatlıkla çözülebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu