Kişisel Bakım

Cildinizi pırıl pırıl yapacak en iyi lazer epilasyon cihazı önerileri

En iyi lazer epilasyon cihazı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için kapsamlı bir hazırladık. İşte o ürünler...

En iyi lazer epilasyon cihazı özelinde her ürün kendine özgü özelliklere sahiptir. Kullanıcılarına sunduğu pek çok avantaj vardır. Bu yüzden her lazer epilasyon cihazı sistemi farklıdır. Bu farklılıkları ve cihazın sağladığı avantajları öğrenmeniz için sizlere en iyi lazer epilasyon cihazı listesi hazırladık. İşte o lazer epilasyon cihazları…

En iyi lazer epilasyon cihazı arayışına girmeden önce lazer teknolojisi kullanılarak istenmeyen tüy ve kıllarınızdan kurtulmak istediğinize karar vermelisiniz. Genelde halk arasında lazer epilasyonun çok ürkütücü ve insan sağlığına zararlı olduğu söylenir ancak bu son derece yanlıştır. Vücudun farklı bölgelerinde yer alan istenmeyen kıl ve tüylerin giderilmesi için geliştirilen lazer epilasyon cihazları güvenli bir uygulamadır. Bu uygulamayı gerçekleştirmek istediğiniz merkezin güven verici ve hijyenik olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Gelişen teknoloji sayesinde, pek çok lazer epilasyonu cihazı ile vücudunuzda rahatsız olduğunuz kıl ve tüylerden kurtulmak mümkün. Her kullanıcının kıl tipi, cilt rengi vb. farklı özel durumlar için geliştirilen lazer epilasyon cihazı vardır. Ayrıca son dönemlerde kullanımı oldukça yaygınlaşan buz lazer epilasyon sistemi de son derece acısız olması ile pek çok avantaj sunuyor.

Lazer epilasyon cihazı nasıl kullanılır?

En iyi lazer epilasyon cihazı listemize geçmeden önce cihazın nasıl kullandığı hakkında bilgi vermek istedik. Vücudun farklı yerlerinde ortaya çıkan kıl ve tüyleri kalıcı olarak yok etmek için lazer epilasyon cihazı cilde yoğun lazer ışınları gönderir. Her epilasyon cihazının özelliği birbirinden farklı olduğu için farklı dalga boylarına sahip yoğun lazer ışınları cildin üst tabakasını geçer. Lazer ışınları bu kısımda kıl ve tüy köklerine ulaşır. Kıl kökünü yakabilmesi için lazer ışınları bu esnada ısı enerjisine dönüşür.

En iyi lazer epilasyon cihazı önerileri
Lazer epilasyon cihazı nasıl kullanılır?

Cildimizin dokusunda ve tüylerde melanin adlı bir pigmet bulunur. Bu pigment de tüyünüzün rengini belirler ve kıl kökünde yer alır. En iyi lazer epilasyon cihazı cilde yoğunlaştırılmış lazer ışınını gönderdiğinde bu pigment tarafından emilmeye başlar. Bu yüzden lazer atışları yalnızca bu yerde yoğun hale gelir. Her lazer atışında pigmente etki gösterir ve ısının yarattığı enerjiyle bir tahribat oluşur. İşte bu tahribat sonucunda kıl ve tüy zayıflamaya başlar. Bu işlem sürekli aralıklarla tekrarlandığında kıl ve tüyler tamamen yok olur. Bazı cilt tipleri ve rengine göre tüy ve kıl köklerinin yok oluşu süreç bakımından farklılık gösterebilir. Ayrıca burada uygulanan lazer epilasyon cihazının işlevi de önemli bir etkidir.

Lazer epilasyon çeşitleri nelerdir?

En iyi lazer epilasyon cihazı il ilgili hazırladığımız listede yer verdiğimiz cihazların sunduğu epilasyon çeşitlerine de değindik. Lazer epilasyon uygulatmak istediğiniz cihazın epilasyon tipini bilmek önemlidir. Çünkü epilasyon işlemine uygun ve doğru bir lazer tipiyle başlamak epilasyon işleminizde oldukça etkili olacaktır. Eğer hangi lazer tipinin kendinize uygun olup olmadığını anlamak isterseniz uzman bir doktora ya da epilasyon uzmanına danışabilirsiniz.

En iyi lazer epilasyon cihazı önerileri
Lazer epilasyon çeşitleri nelerdir?

Öncelikle 3 çeşit lazer tipi olduğunu söylemeliyiz. Bunlar; Diode lazer epilasyon, Alexandrite lazer epilasyon ve Nd yag lazer epilasyon. Diode, Alexandrite ve Nd yag lazerler epilasyon amacı ile kullanılır. Her birinin tercih edilme kriteri başkadır. Bu lazer tipleri kişilerin cilt rengi, kıl tipi ve uygulanacak bölgeye göre farklı özelliklerdedir. Bu nedenle kişinin kendine uygun bir lazer tipi seçmesi epilasyon uygulamasında önemli bir etkendir. En lazer çeşidi hangisidir diye genel bir tanım yapamayız. Her bir cihazın kendine göre sunduğu farklı lazer tipi olduğundan uygunluğu bulmak önemlidir diyebiliriz. kendinize uygun lazer epilasyon cihazı ile uygulama süreci daha rahat ve daha hızlı ilerleme kaydedebilir.

Diode lazer epilasyon nedir?

Diode lazer epilasyon tipi tüylerin azalmasına yönelik bir çalışma sunar. Bu lazer tedavi yönteminin dalga boyu diğer lazer tiplerine göre daha uzun olduğu için etkili sonuçlar elde eder. Hatta koyu renkli ciltlerde bile epilasyon süresine göre değişiklik gösterse de etkili bir sonuç verir. En iyi lazer epilasyon cihazı tercih etmeden önce cilt tipi, rengi ve kıl tipinize uygun olup olmadığını araştırmalısınız. Diode lazer yöntemi en yaygın tedavilerden biridir. Açık veya koyu renkli tenlerde rahatça uygulanabilen Diode lazer, 810 nm dalga boyunda olduğundan dolayı Alexandrite lazer yöntemine göre cilt dokusunda daha aşağı inme avantajı sunar. Bu da cildin derinlerinde bulunan kıl köklerine ulaşmada önemli bir etkisi olduğunu gösterir.

Alexandrite lazer epilasyon nedir?

En iyi lazer epilasyon cihazı incelemesi yapmadan önce Alexandrite lazer tipinin cilt rengi ve kıl tipinize uygun olup olmadığını bilmelisiniz. Diode lazer gibi pratik ve etkili bir yöntem olarak bilinen Alexandrite lazer tipi, yalnızca açık renk cilt tipleri için kullanılmaktadır. Diode lazer yöntemine göre farklı teknik özellikleri olduğu için açık renk tenliler üzerinde uygulanır. Tam aksine koyu renk tenli kişiler için tercih edilmemesi gerekir. Çünkü yan etki ihtimali oluşturabilir. Alexandrite lazer epilasyon yöntemi yüz ve boyun gibi hassas bölgelerde uygulanması için önerilmez. Bu bölgelerde ince tüyler oluşturma ihtimali olabilir. Hatta açık renk cilde sahip olan kişiler içinbile aynı şey söylenilebilir. Bu lazer epilasyon çeşidi diğer yöntemlere göre melanin pigmenti tarafından iyi tutulabildiği için yalnızca açık renk tenlilerin tercih etmesi gerekir.

En iyi lazer epilasyon cihazı önerileri
Lazer epilasyon çeşitleri nelerdir?

Nd Yag lazer epilasyon nedir?

En iyi lazer epilasyon cihazı ile ilgili bilgi edinmeden önce cihazın cilt tipi, cilt rengi ve kıl tipinize uygun olmadığını bilmek gerekir. Nd yag lazer epilasyon tipi çok koyu cilt tipleri için geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir. Bu cihaz ile epilasyon uygulamasına girecek kişilerin oldukça fazla acı verdiğini bilmesi gerek. Bu yüzden nadir kullanılan bu lazer epilasyon yöntemi, Alexandrite ve Diode lazer sistemine göre farklıdır. Cilt tipi koyu renk olanlar için daha çok Diode lazer tipi uygulanır. Uzun bir sürece dayalı olan epilasyon işleminde Nd yag lazer yöntemi oldukça ağrılı ve acı verici olduğundan kullanıcılar tarafından pek tercih edilmez.

Lazer epilasyon öncesi nelere dikkat etmeliyiz?

En iyi lazer epilasyon cihazı listemize geçmeden önce lazer epilasyon işlemi öncesinde ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi vermek istedik. Uygulama öncesi epilasyon bölgesinde yer alan kılları en az bir ay öncesine kadar kökünden almamanız gerekir. Bu süreçte ağda, epilatör cihazı, cımbız ya da iple kılma işlemi yapmamalısınız. Çünkü lazer epilasyonun hızlı ve etkili bir sonuç vermesini istiyorsanız buna dikkat etmelisiniz. Uygulama bölgesindeki kılların köküne kadar uzanması daha etkili bir sonuç ile karşılanmanızı sağlar. Ayrıca bunun dışında, lazer epilasyon tedavisi öncesinde teninizde bronzlaşma olmamalıdır. Solaryuma da girilmemelidir. Herhangi bir cilt hastalığı olanlar kesinlikle uzman bir doktora danışmalı ve lazer epilasyon öncesi bilgilendirilmesi gereklidir.

En iyi lazer epilasyon cihazı önerileri
Lazer epilasyon öncesi nelere dikkat etmeliyiz?

Lazer epilasyon öncesi ne yapılır?

Lazer epilasyona girmeden önce ne yapmalı gerektiği hakkında da bilgi verelim. Öncelikle uygulama yapılacak bölgedeki kıllar uygulama öncesinde tıraş makinesi veya jilet yardımıyla kısaltılmalıdır. İlk lazer epilasyon seansından sonra bu işlem yine bir diğer seansa girerken de en az 3 gün önceden tekrarlanmalıdır. Lazer epilasyon işlemine başlamadan hemen önce teninize uyguladığınız deodorant veya kozmetik ürünleri bir ıslak mendil yardımıyla temizlemelisiniz. İlk seans sonrasında kazandığınız deneyimi diğer seanslara girmeden önce kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin; ilk seansta ağrı duyduğunu ifade eden kişiye ikinci seansa girmeden 1 saat öncesinde lokal anestezik krem uygulaması yapılır. Az da olsa bölgede uyuşukluk hissi yaratır.

Lazer epilasyon sonrası ne yapılır?

Lazer epilasyon öncesinde ne yapmamız gerektiğini öğrendik. Peki ya sonrası? Uygulama sonrasında, lazer ışınları nedeniyle cilt tahrişi, kızarık, ve şişlik oluşabilir. Bu gibi tahribatları dindirebilmek için 15-20 dakika boyunca buz kompresi uygulanmalıdır. Buz cildi rahatlatır ve yavaş yavaş eski haline dönmesine yardımcı olur. Lazer epilasyon işlemi ardından bölgeyi nemlendirmek önemlidir. İyi ve kaliteli bir nemlendirici uygulamak cildin toparlanmasını sağlar. Ayrıca işlem sonrasında ilk 24 saat boyunca bölgenin su ile temasından uzak durmasına özen göstermelisiniz. Özellikte çok sıcak sudan kaçınmalısınız. Uygulama bölgesini aşırı terletici pozisyonlarda hareket etmemeye özen göstermeniz gerektiğinden işlem yapılan gün spordan uzak durabilirsiniz. Bu süreçte güneşlenmekten kaçınmalı ve solaryuma da girmemelisiniz. Eğer yüzünüze lazer epilasyon işlemi uygulanacaksa kesinlikle güneş koruyucu krem sürmeden dışarı çıkmayın.

En iyi lazer epilasyon cihazı önerileri
Lazer epilasyon sonrası ne yapılır?

En iyi lazer epilasyon cihazı tavsiyeleri

En iyi lazer epilasyon cihazı hakkında detaylı bir şekilde araştırma yaptık ve sizler için en iyi lazer epilasyon cihazı listesi oluşturduk. Bu listede farklı lazer yöntemleri sunan pek çok cihaz var. gelin bir bakalım. İşte o cihazlar…

Sierra Prime Diyot Lazer Epilasyon Cihazı

En iyi lazer epilasyon cihazı listemizin birinci sırasında Sierra Prime var. Bu epilasyon cihazı ile uygulama yapılacak kişinin kilo, boy, cilt tipi ve uygulama yapılacak bölgenin dokusuna göre otomatik parametre değeri hesaplanabilir. Bu saye de verilen enerji miktarına göre nasıl sonuçla karşılaşılacağı öğrenilebilir. Sierra Prime diyot lazer epilasyon cihazı, 12×23 mm tarama alanına sahip başlık ile karşınıza çıkar. Tarama alanı sayesinde kişiye göre otomatik enerji ayar sistemi kurulabilir. bu sayede bir sonra seansında sizinle buluşan kişinin taraması sistem üzerinden otomatik olarak yapılır ve daha önceki veriler karşınıza çıkar.

En iyi lazer epilasyon cihazı önerileri
Sierra Prime Diyot Lazer Epilasyon Cihazı

Birçok kişiye göre en iyi lazer epilasyon cihazı olan Sierra Prime, HR (Hair Removal) modunda uzman kişi tarafından “fluence” ve “energy” değerlerini istediği gibi ayarlayabilir. Bu mod özelliği ile kişinin boy, kilo ve cilt tipi gibi fiziksel özellikleri cihaz tarafından hesaba katılmaz. Bu epilasyon cihazının bir de Static modu var. Static modu ile ciltte tarama imkanı verilemeyen dar alanlarda uygulama yapma imkanı veriyor. Lazer tabancası yardımıyla uygulama yapılacak bölgede bu mod sabitlenebilir ve atışı otomatik olarak kesme avantajı sağlar. Bu özelliklerinin yanı sıra, kulak içi uygulamalar için özel geliştirilen bir ince uçlu aparat da sunar. Bu aparat sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde kulak içi tüylerden kurtulmak mümkün olur.

Sierra Prime Diyot Lazer Epilasyon Cihazı, 755nm gibi düşük dalga boyları açık renk ciltlerde etkili olurken, 1064nm gibi yüksek dalga boyları da koyu renkli ciltlerde etki gösterir. Bu özellikler dışında dikkat çektiği bir özelliği daha var. O da; cihazın başlıklarının kontak tipinde safir cilt soğutma sistemine sahip olması. Lazer atışları sonrasında ısınan cilde en iyi gelebilecek şey herhalde safir olacaktır. Bu hem çok sert hem de çizilmez bir yapıda olduğundan cilde zarar vermez ve cildi iyi bir şekilde soğutur. Yanık riskini sıfıra düşüren bu özelliği ile uygulama yapılan kişilere de konfor sağlar.

Ultima 808nm Diyot Lazer Epilasyon Cihazı

En iyi lazer epilasyon cihazı listemizin ikinci sırasında Ultima 808nm Diyot lazer epilasyon cihazına yer verdik. Bu cihaz, epilasyon faaliyeti esnasında hissedilen ağrı ve acıyı en az seviyeye indirebilen buz başlık özelliğine sahip. Cihaz aktif hale geldikten sonra bu sistem devreye girer ve lazer başlığının uç kısmını donduracak dereceye ulaşır. Bu da peltier teknolojisi ile mümkün olur. Uygulama yapılan bölgede lazer atışlarının yarattığı ısı enerjisi cildi soğutur ve bu sayede kişiye büyük konfor sağlar. Ütüleme teknolojisi sayesinde, saniyede 20 atış ile seriliği yakalamasının yanı sıra deri üzerinde yapılan tarama sonucunda kıl kökleri yavaş bir şekilde ısıtma enerjisiyle yok edilir. Bu özelliği ile acı hissini aza indirger.

En iyi lazer epilasyon cihazı önerileri
Ultima 808nm Diyot Lazer Epilasyon Cihazı

Ultima 808nm Diyot Lazer Epilasyon Cihazı, lazer başlığında bulunan buz başlıklı cilt soğutma sistemi le 810nm dalga boyu sunar ve bu dalga boyu tüm mevsimler için uygunluk gösterir. Ayrıca 810nm dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilimi hızlı sağladığı için her cilt tipine uygunluk da sağlar. Bu lazer epilasyonu, lazer cihazının başlığı içinde yer alan 12 tane 60 watt gücündeki makrokanal soğutmalı özellikli barlar 720 watt lazer çıkışı sağlarken 12x20mm safir kontak soğutmalı alandan çıkar ve cildin içerisine işler. Ultima 808nm, çalışma programlarında cinsiyete bağlı olarak seçim yapma imkanı da sunar. Uygulama yapılacak bölgenin sistem üzerinden seçilmesi üzerine uzman kişi tarafından enerji değeri değiştirilebilir.

Cheveux Ice Plus Diode Lazer Epilasyon Cihazı

En iyi lazer epilasyon cihazı listemizin üçüncü sırasında yer verdiğimiz Cheveux Ice Plus, 755/808/1064nm hibrit atış teknolojisi ile dikkat çeken bir özelliğe sahip. Bu diode lazer tipindeki cihaz diğer epilasyon cihazlarına göre farklı bir deneyim ve avantaj sunuyor. Her dalga boyunun farklı cilt tipi ve kıl tipine göre seçilmesi gibi bir ayrıcalık tanıyor.

En iyi lazer epilasyon cihazı önerileri
Cheveux Ice Plus Diode Lazer Epilasyon Cihazı

En iyi lazer epilasyon cihazı Cheveux Ice Plus, saniyede 20 atış tekrarlama oranı ile uygulama yapılan kişide konfor sağlar. Hibrit atış teknolojisi ile geliştirilen bu cihazda dalga boyuna göre farklı cilt tipleri üzerinde işlem görülebilir. Örneğin; 755nm dalga boyunda açık ten ve beyaz kıllarda, 808nm dalga boyunda normal ten rengi ve normal kıl renginde kullanım idealken 1064nm dalga boyunda ise koyu renk tenliler için idealdir. 10 adet 60 watt gücünde sahip olduğu barları ile toplamda 600 watt lazer çıkış gücüne sahip olan bu epilasyon cihazı, makrokanal soğutmalı olarak geliştirilmiştir. Bu teknolojik sistem sayesinde lazerin daha uzun ömürlü çalışmasına katkı sağlar. Ayrıca peltier teknolojisi de içeren makine bunun dışında bir de ütüleme teknolojisi de içeriyor.

Ütüleme teknolojisi sayesinde ağrısız ve acısız olarak konforlu bir epilasyon faaliyeti sunar. Saniyede 10 atış yaparak, kıl kökleri kademeli olarak ısınır ve bu enerji sayesinde kılların acısız bir şekilde yanması sağlanır. Soğutma özellikli diyot lazer başlığının metal ucu buzlama özelliğine sahip. Bu sayede uygulama yapılan bölgede deri üzerinde yayılan ısı enerjisi buz başlık ile soğur ve yanma riskine karşı gelir. Ayrıca ekstra cilt soğutucu başlığı da mevcut. Bu başlık yardımıyla lazer işlemi esnasında gerçekleşen kızarıklık sakinleştirilebilir.

Depilight 810nm Diode Lazer Cihazı

En iyi lazer epilasyonu cihazı listemizin son sırasında yer verdiğimiz Depilight 810nm Diode Lazer Epilasyon Cihazı ütüleme teknolojisi ve buz başlık soğutma özelliği ile ön plana çıkıyor. İçerdiği ütüleme teknolojisi sayesinde cilt üzerindeki kılları yavaş yavaş ısıtmaya başlar ve yok etmeye çalışır. Lazer epilasyon işleminde kişileri en çok korkutan şeylerden biri de acıdır. Bu cihaz acıyı hafifletme avantajı sunuyor.

En iyi lazer epilasyon cihazı önerileri
Depilight 810nm Diode Lazer Cihazı

Deri üzerindeki kıl köklerini düşük ısı enerjisi ve seri atışlar ile yok etmeyi amaçlayan bu lazer epilasyon sistemi, kişinin isteğine bağlı olarak cihaz menüsünden saniyedeki artış miktarı seçilebilir. Böyle bir seçenek ile kullanıcıları karşısına çıkarken memnuniyeti de sağlar. Saniyedeki atış miktarını seçen kişi dinlendikten sonra ekranda otomatik olarak enerji değeri yazar. Bu yöntemle uygulama yapılacak bölge 10x10cm’lik alanlara ayrılır ve sırasıyla işleme tabi tutulur. Ayrıca tarama alanının daha büyük seçilmesi epilasyon işlemi esnasında kılın soğumasına neden olur. Böylelikle kılın yanma ihtimali düşürür. Bu cihaz her kıl tipi ve cilt tipi için uygunluk gösterir çünkü standart olarak kabul edilen 810nm dalga boyunda lazer ışınları yayar. Bu dalga boyunda melanin pigmenti tarafından hızlı emilim sağlanır. Kıl bölgesinde ısı enerjisi artar ve sonucunda kıl kökünün yanması gerçekleşir. Cihazın sunduğu buz başlık cilt soğutma özelliği ile de acı hissi neredeyse yok olur.

En iyi lazer epilasyon cihazı seçenekleri arasında yer alan Depilight, her biri 100 watt gücündeki toplam 4 barlı modül ve 400 wattlazer atış gücüne sahip. Ayrıca geniş atış alanına sahip olduğu için lazer ışınının cilt altındaki derinliği de artar. Bu da demek oluyor ki seans sayısı düşebilir. Bu özellikleri dışında bir de barların mikrokanallı soğutma teknolojisine sahip olduğunu söyleyelim. Bu teknolojik sistem, soğutma sağlayarak hemen kullanılabilecek duruma gelir ve ürününün ömrünü uzatmasında yardımcı olur.

Bu içeriğimize de göz atmayı unutmayın: Güzelliğinize Gölge Düşürmeyin! En İyi Leke Giderici Krem Tavsiyeleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu